مهاجرت تحصیلی مجارستان

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان

امروزه دانشجویان به دنبال تحصیل پزشکی در کشورهای اروپایی می­ باشند. با تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان این امر امکان پذیر است. هر ساله دانشجویان زیادی از سایر نقاط جهان برای تحصیل در دانشگاه های مجارستان به این کشور مراجعت می­ نمایند. از آنجائیکه هزینه های تحصیل در دانشگاه های کشور مجارستان بسیار مناسب است اکثر دانشجویان تحصیل در این کشور را می پسندند. دانشگاه های پزشکی در مجارستان جزء معتبر ترین دانشگاه های جهان به شمار می­ آیند. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان یکی از رشته هایی می ­باشد که دانشجویان زیادی علاقمند به تحصیل در این رشته می ­باشند.

رشته های پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه های مجارستان به زبان های مجاری، آلمانی و انگلیسی ارائه می ­گردد. سیستم آموزشی در دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان به گونه ای است که دانشجویان قبل از ورود به این دوره باید دوره ­ی پری مدیکال را بگذارنند و در صورت به دست آوردن نمره قبولی در این دوره اجازه تحصیل در رشته پزشکی و دندانپزشکی را خواهند داشت. مدت زمان تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور مجارستان 5 سال می­ باشد و دانشجو پس از اتمام این دوره می ­تواند به ادامه تحصیل در دوره های تخصصی دندانپزشکی شرکت نماید. تیم ترجمه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت راهنمای شما در این خصوص و تحصیل پزشکی در این کشور می باشد.

شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان

دانشجویان جهت تحصیل در دوره های پیش دانشگاهی و کارشناسی دانشگاه های مجارستان بایستی یک ماه زودتر برای ثبت نام اقدام نمایند. همچنین دانشجویانی که قصد تحصیل در دوره های کارشناسی ارشد و دکتری را دارند باید 3 ماه قبل از شروع ترم تحصیلی در دانشگاه مورد نظر خود ثبت نام نموده باشند. تحصیل در دانشگاه های کشور مجارستان به صورت رایگان نمی ­باشد و هزینه تحصیل در این دانشگاه ها بطور متوسط 16000$ (دلار) در سال تخمین زده شده است. برخی از مزایای تحصیل در این کشور عبارتند از:

نمودار مزایای تحصیل در مجارستان

دانشگاه های کشور مجارستان علاوه بر دریافت شهریه تحصیلی، از دانشجویان مبلغ 400$ (دلار) به عنوان هزینه ثبت نام از دانشجویان دریافت می ­نماید. تحصیل در مقطع کارشناسی در مجارستان 3 الی 4 سال و در مقطع کارشناسی ارشد 2 سال و در مقطع دکتری 3 سال طول خواهد کشید. دولت مجارستان به دانشجویان بین المللی اجازه انجام کار در ضمن تحصیل را داده است. دانشجویان دوره­ کارشناسی و کارشناسی ارشد اجازه 20 ساعت کار در هفته و دانشجویان دکتری 30 ساعت در هفته مجاز به انجام کار هستند. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان یکی از پرطرفدارترین رشته های تحصیلی در این کشور است و دانشگاه های پزشکی در این کشور از معتبرترین دانشگاه های جهان محسوب می­ گردد.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه سملوایز مجارستان

این دانشگاه بنام دانشمند سملوایز کاشف وایتکس نامگذاری شده است که قدمتی 400 ساله دارد. تدریس در دانشگاه پزشکی اسلموایز به زبان های آلمانی، انگلیسی و مجاری ارائه می ­گردد. دانشجویانی که برای پذیرش در این دانشگاه درخواست می­ دهند بایستی ابتدا دوره های پیش دانشگاهی را در کالج اویسینا یا اینترنشنال بگذارنند. دانشگاه پزشکی اسلموایز از دانشجویان علاقمند به تحصیل در این دانشگاه آزمونی اخذ می­ نماید. در صورتیکه دانشجویان در این آزمون نمره قبولی را کسب نمایند اجازه تحصیل در دانشگاه پزشکی و دندانپزشکی اسلموایز داده خواهد شد. هزینه تحصیل در این دانشگاه 16000$ (دلار) در سال و همچنین دانشجویان جهت شرکت در آزمون ورودی این دانشگاه مبلغ 250$ (دلار) پرداخت نمایند.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه سگد مجارستان

دانشگاه سگد مخصوص رشته های داروسازی، پزشکی و دندانپزشکی می ­باشد. اما این دانشگاه به دانشگاه داروسازی معروف است. تدریس در دانشگاه سگد تنها به 2 زبان انگلیسی و مجاری صورت می­ گیرد. در این دانشگاه دوره های پیش دانشگاهی، کارشناسی و کارشناسی ارشد به دانشجویان ارائه می ­گردد. هزینه ثبت نام در آزمون ورودی این دانشگاه 270$ (دلار) و هزینه پذیرش و ثبت نام دانشجویان در دانشگاه 492$ (دلار) می ­باشد همچنین دانشجویان جهت شرکت در دوره های کارورزی باید مبالغی حدود 614$ الی 1228$ (دلار) به دانشگاه پرداخت نمایند.

هزینه های تحصیل در رشته های پزشکی این دانشگاه معادل 13500$ (دلار) می ­باشد البته میزان این شهریه در ترم آخر تحصیلی 6750$ (دلار)خواهد شد. همچنین دانشجویان رشته دندانپزشکی ­بایستی 13500$ (دلار) در سال جهت تحصیل در این رشته به دانشگاه پرداخت نمایند. دانشجویان رشته داندانپزشکی بایستی هزینه ای برابر با 1300$ (دلار) در سال جهت خرید لوازم و مواد دندانپزشکی پرداخت نمایند. این دانشگاه خوابگاه هایی در اختیار دانشجویان قرار می­ دهد که اجاره اقامت در این خوابگاه ها برابر با 368$ (دلار) می­ باشد.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه سگد مجارستان

تحصیل در کالج پچ مجارستان

این کالج در شهر پچ مجارستان واقع گردیده است. هزینه های تحصیل در این دانشگاه بسیار زیاد است، به همین دلیل دانشجویان تنها برای تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری به این دانشگاه مراجعه می­ نمایند. در این دانشگاه رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی به دانشجویان ارائه می­ گردد. دانشجویان در رشته پزشکی باید 6 سال در این دانشگاه به تحصیل بپردازند و برای رشته های دندانپزشکی و داروسازی 5 سال در این دانشگاه تحصیل نمایند. دانشگاه پچ نیز همانند دانشگاه سگد خوابگاه هایی را برای اسکان دانشجویان قرار داده است که دانشجویان جهت اقامت در این خوابگاه ها بایستی مبلغ 368$ (دلار) در ماه پرداخت نمایند. دانشجویان جهت تحصیل در رشته پزشکی این دانشگاه باید سالیانه 15000$ (دلار) و در رشته دندانپزشکی 16000$ (دلار) و جهت تحصیل در رشته داروسازی بایستی 10000$ (دلار) در سال پرداخت نمایند.

مزایای تحصیل پزشکی در مجارستان

دانشجویانی که به تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان مشغولند از امتیازاتی برخودار هستند که ما در زیر به آنها اشاره می ­نمائیم:

 • مجارستان از جمله کشورهای عضو شنگن می ­باشد و دانشجویان در طول دوره تحصیلی خود می ­توانند آزادانه به سایر کشورهای این حوزه سفر نمایند.
 • دانشجویان جهت تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی تنها احتیاج به مهارت زبان انگلیسی دارند که برای پذیرش در این رشته ها دارا بودن مدرک زبان آیلتس با نمره 6.5 ضروری است. دانشجویان جهت تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی نیازی به یادگیری زبان دیگری ندارند.
 • دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی امکانات رفاهی و آموزشی بسیار مناسبی را در اختیار دانشجویان قرار می ­دهد. در عین حال مدارک این دانشگاه ها در سرتاسر جهان معتبر می­ باشد.
 • دانشجویان در تمام طول دوره­ تحصیلی خود از مزایای بیمه درمانی برخوردار هستند.
 • به دانشجویانی که دوره­ پزشکی در این کشور را به اتمام رسانده اند، مدرک دکترای حرفه ای اعطاء می­ گردد.

مدارک لازم جهت اخذ پذیرش مجارستان

دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی و مهاجرت به مجارستان را دارند بایستی مدارک زیر را به دانشگاه های این کشور ارائه نمایند:

 • ارائه مدرک پیش دانشگاهی و دیپلم به همراه ترجمه آنها به زبان انگلیسی
 • ارائه ریزنمرات دیپلم و پیش دانشگاهی به همراه ترجمه
 • ارائه پاسپورت معتبر
 • 4 قطعه عکس
 • رزومه تحصیلی

دانشجویان برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان با سوالات زیادی از قبیل:

 1. آیا بورسیه تحصیلی برای رشته های پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان وجود ندارد؟
 2. آیا دانشگاه های پزشکی مجارستان به دانشجویان کمک هزینه های تحصیلی پرداخت نمی­ نماید؟
 3. آیا دانشجویان پس از اتمام تحصیلات خود در دانشگاه های پزشکی مجارستان می­ توانند در بیمارستان های این کشور مشغول به کار شوند؟

روبرو می شوند که موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت علاقمند به مشاوره و راهنمایی دانشجویان در زمینه اقامت مجارستان و تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان می ­باشد، قدم در راه مهاجرت چه به صورت ویزای تحصیلی و ویزای کاری دارای ریسک هایی می باشد به همین منظور افراد باید قبل از قدم در راه مهاجرت به اطلاعات کامل برای جلوگیری از ریسک مشاوره شوند.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.