مهاجرت تحصیلی مجارستان

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان

امروزه بیشتر دانشجویان بدنبال تحصیل در کشورهای اروپایی و اخذ مدرک از دانشگاههای معتبر دنیا می­باشند. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان از جمله رشته های پرطرفدار در جهان می­باشد. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت همواره مشاور و راهنمای تمامی دانشجویان در زمینه انتخاب دانشگاهی معتبر با هزینه هایی مقرون به صرفه می­باشد.

هر ساله دانشجویان زیادی از سایر نقاط جهان برای تحصیل در دانشگاههای مجارستان به این کشور مراجعت می­نمایند. از آنجائیکه هزینه های تحصیل در دانشگاههای کشور مجارستان بسیار مناسب است اکثر دانشجویان تحصیل در این کشور را می­پسندند.دانشگاههای پزشکی در مجارستان جزء معتبر ترین دانشگاههای جهان بشمار می­آیند. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان یکی از رشته هایی می­باشد که دانشجویان زیادی علاقمند به تحصیل در این رشته می­باشند.

رشته های پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاههای مجارستان به زبان های مجاری، آلمانی و انگلیسی ارائه می­گردد. سیستم آموزشی در دانشگاههای پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان به گونه ای است که دانشجویان قبل از ورود به این دوره باید دوره­ی پری مدیکال را بگذارنند و در صورت بدست آوردن نمره­ی قبولی در این دوره اجازه تحصیل در رشته پزشکی و دندانپزشکی را خواهند داشت. مدت زمان تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور مجارستان 5 سال می­باشد و دانشجو پس از اتمام این دوره می­تواند به ادامه تحصیل در دوره های تخصصی دندانپزشکی شرکت نماید.

دانشگاه پزشکی سملوایز

این دانشگاه بنام دانشمند سملوایز کاشف وایتکس نامگذاری شده است که قدمتی 400 ساله دارد. تدریس در دانشگاه پزشکی اسلموایز به زبان های آلمانی- انگلیسی و مجاری ارائه می­گردد. دانشجویانی که برای پذیرش در این دانشگاه درخواست می­دهند بایستی ابتدا دوره های پیش دانشگاهی را در کالج اویسینا یا اینترنشنال بگذارنند.

دانشگاه پزشکی اسلموایز از دانشجویان علاقمند به تحصیل در این دانشگاه آزمونی اخذ می­نماید. در صورتیکه دانشجویان در این آزمون نمره قبولی را کسب نمایند اجازه تحصیل در دانشگاه پزشکی و دندانپزشکی اسلموایز داده خواهد شد. هزینه تحصیل در این دانشگاه 16000 دلار در سال و همچنین دانشجویان جهت شرکت در آزمون ورودی این دانشگاه مبلغ 250 دلار پرداخت نمایند.

دانشگاه علوم پزشکی سگد

دانشگاه سگد مخصوص رشته های داروسازی- پزشکی و دندانپزشکی می­باشد. اما این دانشگاه به دانشگاه داروسازی معروف است. تدریس در دانشگاه سگد تنها به دو زبان انگلیسی و مجاری صورت می­گیرد. در این دانشگاه دوره های پیش دانشگاهی- کارشناسی و کارشناسی ارشد به دانشجویان ارائه می­گردد. هزینه ثبت نام در آزمون ورودی این دانشگاه 220 یورو و هزینه پذیرش و ثبت نام دانشجویان دردانشگاه 400 یورو می­باشد همچنین دانشجویان جهت شرکت در دوره های کارورزی باید مبالغی حدود 500-1000 یورو به دانشگاه پرداخت نمایند.

هزینه های تحصیل در رشته های پزشکی این دانشگاه معادل13500 دلار می­باشد البته میزان این شهریه در ترم آخر تحصیلی 6750 دلار خواهد شد. همچنین دانشجویان رشته دندانپزشکی می­بایست 13500 دلار در سال جهت تحصیل در این رشته به دانشگاه پرداخت نمایند. دانشجویان رشته داندانپزشکی بایستی هزینه ای برابر با1300 دلار در سال جهت خرید لوازم و مواد دندانپزشکی پرداخت نمایند. این دانشگاه خوابگاههایی در اختیار دانشجویان قرار می­دهد که اجاره اقامت در این خوابگاهها برابر با 300 یورو می­باشد. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با برخورداری از کارشناسان مجرب راهنما و مشاور دانشجویان در زمینه انتخاب بهترین دانشگاه با کمترین هزینه زندگی می­باشد.

 تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان

دانشجویان جهت تحصیل در دوره های پیش دانشگاهی و کارشناسی دانشگاههای مجارستان بایستی یکماه زودتر برای ثبت نام اقدام نمایند. همچنین دانشجویانی که قصد تحصیل در دوره های کارشناسی ارشد و دکتری را دارند باید 3 ماه قبل از شروع ترم تحصیلی در دانشگاه مورد نظر خود ثبت نام نموده باشند. تحصیل در دانشگاههای کشور مجارستان بصورت رایگان نمی­باشد و هزینه تحصیل در این دانشگاهها بطور متوسط 16000 دلار در سال تخمین زده شده است.

دانشگاههای کشور مجارستان علاوه بر دریافت شهریه تحصیلی، از دانشجویان مبلغ 400 دلار بعنوان هزینه ثبت نام از دانشجویان دریافت می­نماید. تحصیل در مقطع کارشناسی در مجارستان 3-4 سال و در مقطع کارشناسی 2 سال و در مقطع دکتری 3 سال طول خواهد کشید. دولت مجارستان به دانشجویان بین المللی اجازه انجام کار در ضمن تحصیل را داده است. دانشجویان دوره­ی کارشناسی و کارشناسی ارشد اجازه 20 ساعت کار در هفته و دانشجویان دکتری 30 ساعت در هفته مجاز به انجام کار هستند. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان یکی از پرطرفدارترین رشته های تحصیلی در این کشور است و دانشگاههای پزشکی در این کشور از معتبرترین دانشگاههای جهان محسوب می­گردد.

کالج پزشکی پچ چگونه است؟

این کالج در شهر پچ مجارستان واقع گردیده است. هزینه های تحصیل در این دانشگاه بسیار زیاد است، به همین دلیل دانشجویان تنها برای تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری به این دانشگاه مراجعه می­نمایند. در این دانشگاه رشته های پزشکی- دندانپزشکی و داروسازی به دانشجویان ارائه می­گردد. دانشجویان در رشته پزشکی باید 6 سال در این دانشگاه به تحصیل بپردازند و برای رشته های دندانپزشکی و داروسازی 5 سال در این دانشگاه تحصیل نمایند.

دانشگاه پچ  نیز همانند دانشگاه سگد خوابگاههایی را برای اسکان دانشجویان قرار داده است که دانشجویان جهت اقامت در این خوابگاهها بایستی مبلغ 300 یورو در ماه پرداخت نمایند. دانشجویان جهت تحصیل در رشته پزشکی این دانشگاه باید سالیانه 15000 دلار و در رشته دندانپزشکی 16000 دلار و جهت تحصیل در رشته داروسازی بایستی 10000 دلار در سال پرداخت نمایند.

مزایا تحصیل در دانشگاههای پزشکی و دندانپزشکی مجارستان چیست؟

دانشجویانی که به تحصیل پزشکی و دند انپزشکی در مجارستان مشغولند از امتیازاتی برخودار هستند که ما در زیر به آنها اشاره می­نمائیم:

 • مجارستان از جمله کشورهای عضو شینگن می­باشد و دانشجویان در طول دوره تحصیلی خود می­توانند آزادانه به سایر کشورهای این حوزه سفر نمایند.
 • دانشجویان جهت تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی تنها احتیاج به مهارت زبان انگلیسی دارند که برای پذیرش در این رشته ها دارا بودن مدرک زبان آیلتس با نمره 6.5 ضروری است. دانشجویان جهت تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی نیازی به یادگیری زبان دیگری ندارند.
 • دانشگاههای پزشکی و دندانپزشکی امکانات رفاهی و آموزشی بسیار مناسبی را در اختیار دانشجویان قرار می­دهد. در عین حال مدارک این دانشگاهها در سرتاسر جهان معتبر می­باشد.
 • دانشجویان در تمام طول دوره­ی تحصیلی خود از مزایای بیمه درمانی برخوردار هستند.
 • به دانشجویانی که دوره­ی پزشکی در این کشور را به اتمام رسانیده اند، مدرک دکترای حرفه ای اعطا می­گردد.

مدارک لازم جهت تحصیل پزشکی و دندانپزشکی مجارستان کدامند؟

دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی مجارستان را دارند بایستی مدارک زیر را به دانشگاههای این کشور ارائه نمایند:

 • ارائه مدرک پیش دانشگاهی و دیپلم به همراه ترجمه آنها به زبان انگلیسی
 • ارائه ریزنمرات دیپلم و پیش دانشگاهی به همراه ترجمه
 • ارائه پاسپورت معتبر
 • 4 قطعه عکس
 • رزومه تحصیلی

دانشجویان برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان با سوالات زیادی از قبیل:

 • آیا بورسیه تحصیلی برای رشته های پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان وجود ندارد؟
 • آیا دانشگاههای پزشکی مجارستان به دانشجویان کمک هزینه های تحصیلی پرداخت نمی­نماید؟
 • آیا دانشجویان پس از اتمام تحصیلات خود در دانشگاههای پزشکی مجارستان می­توانند در بیمارستان های این کشور مشغول به کار شوند؟

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت علاقمند به مشاوره  و راهنمایی دانشجویان در زمینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان می­باشد.

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *