مهاجرت تحصیلی انگلستان

تحصیل مهندسی در انگلستان

تحصیل مهندسی در انگلستان

دانشجویان زیادی از سراسر جهان تحصیل مهندسی در انگلستان را هدف اصلی خود میدانند و می خواهند در این رشته ها به ادامه ی تحصیل  بپردازند و در مرزهای گسترده ای از حرفه مهندسی، هزاران فعالیت  چالش ها در رشته های مهندسی در زمینه هایی مانند تحقیق، توسعه، طراحی، ساخت و بهره برداری از محصولات و خدمات شرکت کنند.

انواع دوره های مهندسی

با اتمام کردن دوره ی تحصیلی در رشته مهندسی، کارفرما ها و شرکت های زیادی برای جذب شما وجود دارند، پس درباره ی پیدا کردن شغل مناسب و مرتبط با این رشته به هیچ عنوان نگرانی نداشته باشید. صنعت مهندسی در جهان از مهم ترین صنعت های جهان به شمار می رود و تقریبا همه ی تولیدات صنعتی از ماشین لباسشویی گرفته تا هواپیما نیاز به مهندسین مجرب و نخبه دارند.

درباره انگلستان

انگلستان کشوری اروپایی می باشد که همسایه های آن در قسمت غربی ولز و در بخش شمالی این کشور اسکاتلند می باشند. انگلستان یکی از اعضای اتحادیه پادشاهی می باشد که پایتخت آن لندن نام دارد. جمعیت این کشور تقریبا به شصت و پنج میلیون نفر می رسد. واحد پول انگلیس پوند می باشد.

این کشور در رشته های مختلف ورزش از اواخر قرن نوزدهم تا کنون پیشرفت چشمگیری داشته است. منچستر، لیورپول و شفیلد از شهر های مهم انگلستان هستند. این کشور به دلیل داشتن جاذبه های توریستی طبیعی، مانند سواحل و جنگل های زیبا، آب و هوای بسیار خوب و داشتن فرهنگ و تاریخ معاصر و کلیسا ها و همچنین رود معروف تایمز که از وسط پایتخت انگلستان عبور می کند باعث جذب توریست های زیادی شده است.

انگلستان در بین قدرت های تجاری و بازرگانی جهان قرار دارد و از نظر تولیدات، صادرات و صنایع مختلف یکی از پنج کشور برتر دنیا می باشد. زبان اصلی این کشور انگلیسی می باشد که لهجه ی خاص خودش را دارد و با زبان انگلیسی آمریکایی بسیار متفاوت می باشد.

روادید تحصیلی انگلستان

روادید تحصیلی انگلستان به شما اجازه ی درس خواندن در دانشگاه های این کشور را می دهد. هر ساله دانشجویان زیادی برای تحصیل به این کشور می روند. برای اخذ روادید تحصیلی انگلستان، لازم است اسپانسر ملی و یا پشتیبان مالی داشته باشید که معمولا دانشگاه ها و موسسات آموزشی این پشتیبانی را بر عهده می گیرند.

روادید کاری انگلستان به شما اجازه ی کار در این کشور را میدهد. شما می توانید با داشتن این نوع از روادید، در کشور انگلستان بر اسا مقررات و آیین خاصی شغل مورد نظر خود را پیدا کنید و مشغول به کار شوید.

انواع رشته های مهندسی در انگلستان

مهندسی شیمی

این نوع از رشته ی مهندسی ترکیبی از علم فیزیک، زیست و ریاضیات می باشد که برای تولید مواد شیمیایی به کار می رود.

مهندسی عمران

این رشته برای طراحی حرفه ای آثار فیزیکی که برای محافظت از محیط زیست ساخته می شوند می باشد. برای مثال: ساخت پل ها، جاده ها، سد ها، ساختمان ها و مواردی از قبیل این آثار ها توسط شهرداری و یا دولت برای حفاظت از محیط زیست انجام می شود.

مهندسی برق

این نوع از رشته های مهندسی برای کار های مرتیط با الکترونیک، برق و الکترومغناطیس می باشد. برای مثال: مهندسی برق و الکترونیک به ترتیب برای حل مشکلات برقی و انتقال قدرت در موارد عظیم و حل مشکلات الکترونیکی مانند تعمیر مدار ها و کامپیوتر ها می باشند.

مهندسی مکانیک

این رشته برای تولید موتور های مکانیکی و استفاده از ماشین ها از انواع مختلف و تعمیر آن ها می باشد که از ترکیب دو رشته فیزیک و علم مواد بهره می برد. مهندسی رایانه : این رشته به طراحی کامپیوتری و برنامه نویس ها و سیستم های کامپیوتری مرتبط است.همچنین برای ساخت لوازم جدید برای رایانه ها و یا کمک به کنترل رایانه های عظیم کارخانه ی و دولتی که برای موارد مختلف به کار می روند استفاده می شود.

موارد لازم برای ورود به رشته مهندسی

انواع برنامه های مهندسی در دانشگاه های انگلستان :

  1. فوق لیسانس مهندسی
  2. لیسانس مهندسی

لیسانس مهندسی در مدت سه سال به پایان میرسد. دانشجو ها این دوره، پس از اتمام کردن دوره ی تحصیلی خود، با آموزش های عملی و علمی که تجربه می کنند، تبدیل به یک مهندس می شوند. همچنین فوق لیسانس مهندسی در مدت 4 سال به پایان می رسد. سطح دانشگاه های فوق لیسانس مهندسی بسیار بالا می باشد و دانشگاه های پیشرفته ای می باشند.

دانشجو هایی که در این دوره تحصیل خود را به پایان می رسانند، تبدیل به مهندس های مجاز می شوند. لازم به ذکر است که متقاضیان می توانند در کنار دوره ی چهار ساله تحصیلی خود یک دوره ی تجربی کاری نیز سپری کنند که در مدت یک سال به پایان می رسد. بعد از پایان دوره ی فوق لیسانس، دانشجو هایی که هدف بزرگتر برای آموزش دیدن بیشتری می باشند می توانند به ادامه ی تحصیل در دوره ی دکترا بپردازند که در مدت چهار سال به پایان می رسد.

معدل میانگین دوره ی 4 ساله : 35 امتیاز. A : استاندارد لازم برای نمرات ریاضی و فیزیک کمترین نمره ی مجاز در نمرات آزمون آیلتس هفت : 6.5 دانشگاه های انگلستان با پیاده سازی طرح جدید و داشتن برنامه های خوب در زمینه ی داشتن کار تجربی در کنار تدریس های تئوری، این زمینه را برای دانشجویان رشته ی مهندسی فراهم هم کرده اند که تجربه ی کاری داشته باشند و برای گرفتن ویزا راحت تر بتوانند اقدام کنند. فرهنگ بریتانیایی و قرار گرفتن در بین دانشجویان انگلیسی باعث پیشرفت دانشجویان خارجی در زبان و توانایی های کاری در انگلستان شده است. دانشگاه های و بنیاد های مختلف مهندسی و پشتیبانی و حمایت از دانشجویان در دوره ی تحصیلی، باعث پیشرفت و لذت بردن دانشجو های مختلف از تحصیل می شوند.

نتیجه گیری

دانشجویان قادر اند یک دوره ی مطالعه آزاد درباره ی رشته های مختلف داشته باشند؛ این نوع دانشجویان کسانی هستند که نمی خواهند خیلی زود و به طور خاص رشته ی خاصی را بخوانند. همچنین اکثر دانشگاه های انگلستان مهارت های تجاری مهندسی را به دروس خود اضافه کرده اند که بسیاری ازشغل ها را تشکیل می دهند. مثلا مدیریت، اقتصاد، حسابداری و  ارتباطات. به صورت کلی با داشتن برنامه صحیح و مناسب در رشته ی مهندسی می توانید با موفقیت تحصیل مهندسی در انگلستان را سپری کنید و پس از آن وارد دنیای کار رشته مهندسی  شوید.

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *