مهاجرت تحصیلی انگلستان

تحصیل مهندسی در انگلستان

تحصیل مهندسی در انگلستان

دانشجویان زیادی از سراسر جهان تحصیل مهندسی در انگلستان را هدف اصلی خود می دانند و می خواهند در این رشته به ادامه تحصیل بپردازند. فارغ التحصیلان می توانند در مرزهای گسترده ای از حرفه مهندسی، هزاران فعالیت چالش ها در رشته مهندسی در زمینه هایی مانند تحقیق، توسعه، طراحی، ساخت و بهره برداری از محصولات و خدمات شرکت کنند. کارشناسان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آگاهی لازم در این باب را در اختیار شما قرار خواهند داد. با اتمام دوره تحصیلی در رشته مهندسی، کارفرماها و شرکت های زیادی برای جذب شما وجود دارند. از اینرو درباره پیدا کردن شغل مناسب و مرتبط با این رشته به هیچ عنوان نگرانی نداشته باشید.

روادید تحصیلی انگلستان

روادید تحصیلی کشور انگلیس به شما اجازه درس خواندن در دانشگاه های این کشور را می دهد. هر ساله دانشجویان زیادی برای تحصیل به این کشور می روند. برای اخذ روادید تحصیلی انگلستان، لازم است اسپانسر ملی و یا پشتیبان مالی داشته باشید. معمولا دانشگاه ها و موسسات آموزشی این پشتیبانی را بر عهده می گیرند. روادید کاری انگلستان به شما اجازه کار در این کشور را می دهد. شما می توانید با داشتن این نوع از روادید، در کشور انگلستان بر اساس مقررات و آیین خاصی شغل مورد نظر خود را پیدا کنید و مشغول به کار شوید.

انواع رشته های مهندسی در انگلستان

رشته مهندسی شیمی از رشته مهندسی ترکیبی از علم فیزیک، زیست و ریاضیات می باشد که برای تولید مواد شیمیایی به کار می رود. رشته دیگر مهندسی عمران می باشد. این رشته برای طراحی حرفه ای آثار فیزیکی که برای محافظت از محیط زیست ساخته می شوند می باشد. برای مثال ساخت پل ها، جاده ها، سدها، ساختمان ها و مواردی از قبیل این آثارها توسط شهرداری و یا دولت برای حفاظت از محیط زیست انجام می شود. جهت اطلاع از شرایط تحصیل در انگلستان می توانید مقاله مذکور را مطالعه بفرمائید.

میانگین درآمد رشته های مهندسی به طور کلی در این کشور به صورت نمودار زیر خواهد بود:

میانگین درآمد حقوق مهندسان در انگلیس به پوند

رشته دیگر مهندسی برق بوده، که این نوع از رشته های مهندسی برای کارهای مرتبط با الکترونیک، برق و الکترومغناطیس می باشد. رشته مهم دیگر در این کشور مهندسی مکانیک است. این رشته برای تولید موتورهای مکانیکی و استفاده از ماشین ها از انواع مختلف و تعمیر آنها می باشد، که از ترکیب 2 رشته فیزیک و علم مواد بهره می برد.

دانشگاه های مهندسی بریتانیا

محیط های فرهنگی متنوع و کادر علمی ماهر باعث محبوبیت دانشگاه های کشورانگلستان در بین دانشجویان می باشد و همه ساله تعداد دانشجویان متقاضی تحصیل و اخذ مدرک از این دانشگاه ها افزایش پیدا می کند. با توجه به سیستم اموزشی تئوری-عملی که دانشجویان در حین تحصیل سپری می کنند و اعتبار مدارک دانشگاهی کشور انگلیس اخذ مدرک مهندسی از دانشگاه های این کشور باعث ایجاد فرصت های شغلی نامحدود و مشاغل آکادمیک برای شما می شود، در نتیجه کیفیت دانشگاهی که از آن فارغ التحصیل می شوید حائز اهمیت می باشد. بریتانیا قطعا بهترین دانشگاه های مهندسی را دارد. ولی تعداد زیاد دانشگاه ها انتخاب را سخت می کند. جهت اطلاع از شرایط اخذ ویزای تحصیلی انگلیس مطالعه مقاله مذکور خالی از لطف نخواهد بود.

به منظور سهولت در تصمیم گیری برای انتخاب دانشگاه، در این مقاله به معرفی و مقایسه 10 دانشگاه برتر مهندسی در انگلستان می پردازیم:

دانشگاه های مهندسی بریتانیا

معرفی دانشگاه کمبریج وآکسفورد انگلستان

دانشگاه کمبریج با سبک آموزشی مدرن و منحصر بفرد خود دارای بهترین بخش مهندسی در کل بریتانیا می باشد. در سال های اول و دوم دروس مشترک ارائه می شود و دانشجویان از سال سوم روی یک موضوع تخصصی تمرکز خواهند کرد و می توانند در یکی از مباحث تخصصی شامل عمران، شیمی، برق،مکانیک و یا سایر تخصص بگیرند، در پایان این 4 سال دانشجویان مدرک کارشناسی ارشد میگیرند. دانشگاه آکسفورد با استفاده از مدرن ترین فناوری ها و به کار گیری برترین اساتید یکی از مشهورترین دپارتمان های مهندسی پژوهش محور در سراسر جهان را داشته و با هدف ایجاد دستاوردهای علمی جدید به جذب دانشجو می پردازد. جهت اطلاع از شرایط اعزام دانشجو به انگلیس پیشنهاد ما به شما مطالعه مقاله مذکور می باشد.

 معرفی امپریال کالج لندن و دانشگاه وارویک

دانشکده مهندسی کالج امپریال لندن به عنوان یکی از موسسات تحقیقاتی برتر معرفی میشود و بر روی جدید ترین و جدی ترین چالش های مهندسی جهانی مانند زیست پزشکی، تولید آینده، سیستم های امنیتی و غیره تاکید بیشتری دارد و دوره های تخصصی خود را در یکی از شاخه های هوانوردی، مهندسی زیستی، مهندسی شیمی، مهندسی عمران، محیط زیست، محاسبات، مهندسی طراحی، علوم و مهندسی زمین، مهندسی مواد و مکانیک ارائه میدهد. دانشکده مهندسی دانشگاه وارویک یکی دیگر از موسساتی است که بر اهمیت کار تحقیقاتی تاکید داشته و دوره های تئوری-عملی خود را برای رشته های خودرو مکانیک و سایر ارائه می نماید.

دانشگاه منچستر و ادینبورگ انگلیس

دانشکده علوم و مهندسی در دانشگاه منچستر دارای بیش از 70 مرکز تحقیقاتی و بیش از 500 محقق فعال دوره های تخصصی در رشته های مهندسی شیمی و علوم تحلیلی، علوم زمین و محیط زیست، مهندسی برق و الکترونیک، مهندسی مکانیک، هوافضا و عمران، مهندسی شیمی علوم کامپیوتر و سایر برگزار میکند. دانشگاه ادینبورگ به عنوان یکی از 50 دانشگاه برتر جهان شناخته می شود. این دانشگاه با ارائه دوره های تئوری-عملی شانس شرکت در فعالیت های تحقیقاتی را برای دانشجویان فراهم می نماید.

در نمودار زیر به بررسی رتبه جهانی دانشگاه های مهندسی در بریتانیا می پردازیم:

بررسی رتبه جهانی دانشگاه های مهندسی در بریتانیا

دانشگاه بریستول و سوانسی انگلیس

دانشکده مهندسی دانشگاه بریستول دوره های تخصصی دررشته های متعددی مثل مهندسی هوافضا، مهندسی عمران، علوم کامپیوتر، مهندسی برق و الکترونیک، ریاضیات مهندسی، مهندسی مکانیک و سایر ارائه می کند. از جمله فعالیت های تحقیقاتی این دانشگاه می توان به پروژه های سلامت دیجیتال، شهرهای هوشمند، مواد مرکب، فوتونیک کوانتومی، امنیت و مهندسی هسته ای اشاره کرد. کالج مهندسی در دانشگاه سوانسی، یکی از برترین دانشگاه های مهندسی در بریتانیا می باشد.شما می توانید در یکی از دانشکده های مهندسی هوافضا، مهندسی شیمی، مهندسی عمران، مهندسی برق، مهندسی مواد، مهندسی مکانیک، مهندسی پزشکی، علوم ورزشی و ورزش، رهبری و مدیریت و فناوری نانو دوره تحصیلی خود را سپری نمایید.

دانشگاه لیدز و ساری بریتانیا

دانشکده مهندسی لیدز یکی از بزرگترین گروه های مهندسی در بریتانیا، شامل پنج دانشکده مهندسی شیمی و فرآیند، مهندسی الکترونیک و برق، مهندسی عمران، مهندسی مکانیک و محاسبات با بیش از 700 استاد در سطح جهانی برای متقاضیان تحصیل در رشته های مهندسی انتخاب مناسبی می باشد. دانشکده مهندسی دانشگاه ساری جزو برترین دانشگاه های مهندسی بریتانیا می باشد و مهارت های لازم برای ورود به بازار کار و یافتن بهترین فرصت های شغلی را برای دانشجویان فراهم میکند.

الزامات تحصیل مهندسی در انگلستان

انواع برنامه های مهندسی در دانشگاه های انگلستان عبارتست از:

  1. کارشناسی ارشد مهندسی
  2. کارشناسی مهندسی

لیسانس مهندسی در مدت 3 سال به پایان می رسد. دانشجوها در این دوره، پس از اتمام کردن دوره تحصیلی خود، با آموزش های عملی و علمی که تجربه می کنند، تبدیل به مهندس می شوند. همچنین کارشناسی ارشد مهندسی در مدت 4 سال به پایان می رسد. سطح دانشگاه های کارشناسی ارشد مهندسی بسیار بالا می باشد و دانشگاه های پیشرفته می باشند.

دانشجوهایی که در این دوره تحصیل خود را به پایان می رسانند، تبدیل به مهندس های مجاز می شوند. لازم به ذکر است که متقاضیان می توانند در کنار دوره 4 ساله تحصیلی خود یک دوره تجربی کاری نیز سپری کنند که در مدت یک سال به پایان می رسد. بعد از پایان دوره کارشناسی ارشد، دانشجوهایی که هدف بزرگتر برای آموزش دیدن بیشتری می باشند می توانند به ادامه تحصیل در دوره دکترا بپردازند که در مدت 4 سال به پایان می رسد.

مزایای تحصیل مهندسی در انگلستان

مزایای تحصیل مهندسی در انگلستان

فرهنگ بریتانیایی و قرار گرفتن در بین دانشجویان انگلیسی باعث پیشرفت دانشجویان خارجی در زبان و توانایی های کاری در انگلستان شده است. دانشگاه های و بنیادهای مختلف مهندسی و پشتیبانی و حمایت از دانشجویان در دوره تحصیلی، باعث پیشرفت و لذت بردن دانشجوهای مختلف از تحصیل می شوند. دانشجویان قادر اند، دوره مطالعه آزاد درباره رشته های مختلف داشته باشند. این نوع دانشجویان کسانی هستند که نمی خواهند خیلی زود و به طور خاص رشته خاصی را بخوانند.

همچنین اکثر دانشگاه های انگلستان مهارت های تجاری مهندسی را به دروس خود اضافه کرده اند که بسیاری از شغل ها را تشکیل می دهند از جمله مدیریت، اقتصاد، حسابداری و ارتباطات خواهد بود. به صورت کلی با داشتن برنامه صحیح و مناسب در رشته مهندسی می توانید با موفقیت تحصیل مهندسی در انگلستان را سپری کنید و پس از آن وارد دنیای کار رشته مهندسی شوید اما قبل از هر چیزی باید در این مسیر درست قدم برداشته تا بدون هیچ ریسکی بتوانید اقامت انگلستان را با دانش از شرایط مهاجرت به انگلستان دریافت کنید که می توانید با کارشناسان ارشد موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در ارتباط باشید.

سوالات متداول در خصوص تحصیل مهندسی در انگلستان

در این بخش از مطلب در مورد سوالات متداول در خصوص تحصیل مهندسی در انگلستان و پاسخ ان ها بحث می کنیم:

  • شرایط تحصیل مهندسی در انگلستان چیست؟ برای اخذ روادید تحصیلی انگلستان، لازم است اسپانسر ملی و یا پشتیبان مالی داشته باشید. معمولا دانشگاه ها و موسسات آموزشی این پشتیبانی را بر عهده می گیرند. لیسانس مهندسی در مدت 3 سال و ارشد و دکترا هم هرکدام در مدت 4 سال به پایان می رسد.
  • کدام رشته های مهندسی در انگلستان برای تحصیل و کار بهتر هستند؟ رشته مهندسی عمران-مهندسی شیمی-مهندسی مکانیک-مهندسی برق-مهندسی صنایع
  • دانشگاه های برتر برای تحصیل رشته مهندسی در انگلستان کدام دانشگاه ها هستند؟ آکسفورد-کمبریج-کالج لندن-منچستر-سوانسی-لیدز-ساری- امپریال کالج لندن-دانشگاه وارویک-
  • آیا درآمد در رشته های مهندسی در انگلستان خوب است؟ درآمد در رشته های مهندسی در انگلستان بسته به نوع مهندسی متفاوت است اما در کل مهندسان می توانند درآمد خوبی در این حوزه کسب کنند.
  • مزایا تحصیل مهندسی در انگلیس چیست؟ محیط های فرهنگی متنوع و کادر علمی ماهر باعث محبوبیت دانشگاه های کشورانگلستان در بین دانشجویان می باشد و همه ساله تعداد دانشجویان متقاضی تحصیل و اخذ مدرک از این دانشگاه ها افزایش پیدا می کند. با توجه به سیستم اموزشی تئوری-عملی که دانشجویان در حین تحصیل سپری می کنند و اعتبار مدارک دانشگاهی کشور انگلیس اخذ مدرک مهندسی از دانشگاه های این کشور باعث ایجاد فرصت های شغلی نامحدود و مشاغل آکادمیک برای شما می شود، در نتیجه کیفیت دانشگاهی که از آن فارغ التحصیل می شوید حائز اهمیت می باشد.
5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *