مهاجرت تحصیلی اتریش

تحصیل رایگان در اتریش

تحصیل رایگان در اتریش

تحصیل رایگان در اتریش در سال 2023 طرفداران بسیار زیادی دارد زیرا اخذ اقامت از طریق تحصیل یکی از طرق مهاجرت پر استقبال افراد می باشد. به محض اینکه اخذ اقامت از طریق تحصیل به گوش بر می خورد. ذهن به سمت هزینه ها سوق پیدا خواهد کرد. امروزه کشورهای بزرگی در اروپا هستند که این امکان را دارند تا متقاضیان بتوانند از تحصیل رایگان برخودار شوند. ما در این مقاله هدف را بر این گذاشته ایم که اطلاعاتی در باب تحصیل رایگان در اتریش در اختیار شما قرار دهیم. اما علاوه به اتریش کشورهای نظیر نروژ، فرانسه و آلمان نیز می باشند که از مزیت تحصیل رایگان برای دانشجویان بین المللی برخوردار می باشند.

سوالات رایج در باب تحصیل رایگان در اتریش

 • تحصیل رایگان در اروپا در کدام کشورها امکان پذیر است؟ اتریش، آلمان و نروژ و فرانسه امکان تحصیل رایگان وجود دارد.
 • تحصیل رایگان در اتریش به چه شکل است؟ اتریش دارای سیستم آموزشی دولتی رایگان است و برخی از دانشجویان غیر اتحادیه اروپا هم می توانند در صورت وجو شرایط مانند نمره ممتاز و تحصیلات تخصصی در برخی رشته به صورت رایگان تحصیل کنند.

تحصیلات رایگان در اتریش جزء یکی از طرقی می باشد که مورد توجه افراد زیادی در خصوص تحصیل رایگان و جذب سرمایه گذار و نیروی کار قرار گرفته است. نظر به جایگاه این کشور و رتبه ای که در شاخص توسعه انسانی به خود اختصاص داده است. همچنین همین میزان درخواست توانسته است از استقبال تعداد زیادی از متقاضیان قرار گیرد. متقاضیان مهاجرت به این کشور می توانند در خصوص آخرین قوانین این کشور در خصوص اخذ روادید با مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرند و از آخرین قوانین حاکم بر شرایط مهاجرت جویا شوند.

بررسی تحصیل رایگان در اتریش

اتریش جزء کشورهای اتحادیه اروپا و معاهده شنگن می باشد. در حال حاضر دارای سیستم آموزشی دولتی رایگان است. کشور اتریش از آن دسته از کشورهایی می باشد که علاوه بر شهروندان اتحادیه اروپا، دانشجویان بین المللی نیز می توانند با ارائه مدارک تحصیلی و شروط لازمه در خصوص اخذ پذیرش، این امکان را برای خود در خصوص تحصیلات رایگان به ثمر برسانند.

همان طور که گفته شد نظام آموزشی این کشور به صورت دولتی می باشد. این بدین معنا است که متقاضیان تحصیل در این کشور می توانند با حداقل هرینه 500€ الی 700€ (یورو) برای هر ترم تحصیلی این امکان را برای خود مقدور سازند. با توجه به هزینه های کم، هزاران نفر برای تحصیل رایگان در این کشور در بالاترین دانشگاه های این کشور می روند. اتریش فرصت های تحصیلی فوق العاده ای برای دانش آموزان بین المللی فراهم می آورد. از این رو تا در دانشگاه های چند ملیتی و چند فرهنگی تحصیل نمایند.

شهریه تحصیل در این کشور به 2 عامل اصلی بستگی دارد که این موارد عبارتند از:

 • ملیت دانشجو
 • نوع دانشگاه
 • رشته تحصیلی

مراحل تحصیل رایگان در اتریش

تا به این قسمت از مقاله در باب تحصیل رایگان در اتریش صحبت شده است. اما باید به این نکته نیز اشاره نمود که اخذ پذیرش برای پروسه های تحصیل رایگان در این کشور برای دانشجویانی ایرانی بدین صورت می باشد. افراد باید قبولی در دانشگاه های دولتی را داشته باشند که بتوانند وارد پروسه پذیرش شوند. از این رو مهاجرت به اتریش 2023 را می توانید از طریق لینک زیر مطالعه بفرمائید.

تحصیل رایگان در اتریش در مقطع کارشناسی با ارائه مدرک فارغ التحصیلی در مقاطع دیپلم و پیش دانشگاهی و یا دیپلم 12 ساله انجام پذیر می باشد. برای اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی باید مدرک اشتغال به تحصیل در دانشگاه های ایران را ارائه دهید. جهت اخذ پذیرش در برخی از رشته ها متقاضیان باید به میزان 70 واحد درسی در دانشگاه مبدا سپری کرده باشند که بتوان پذیرش را اخذ نمود.

کار دانشجویی در اتریش

به منظور پوشش هزینه های تحصیل دانشجویان علاوه بر اخذ بورسیه امکان کار حین تحصیل را هم دارند. بدین منظور دانشجویان بیاد از این مجوز برخودار باشند. کلیه شهروندان اروپایی به جزء شهروندان کشور کرواسی از دریافت اجازه کار معاف هستند. جهت کار قانونی در این کشور مقاله ویزای کاری اتریش در سال 2023 را مطالعه بفرمائید.

میزان ساعات کاری و حقوق دریافتی با مقطع تحصیلی متغیر و بدین صورت می باشد:

مقطع تحصیلیساعات مجاز کاریدرآمد ماهانه به یورو
کارشناسی10280€
ارشد20560€
دکترا30840€

تحصیل تکمیلی رایگان در اتریش

تحصیل رایگان در این کشور در مقطع کارشناسی ارشد با ارائه مدرک کارشناسی و دیپلم 12 ساله انجام پذیر می باشد. از جمله مواردی که بایستی متقاضیان در خصوص اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد مورد توجه قرار گیرد، این است که احتمال صدور پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد با ارائه دروس پیش نیاز می باشد. به همین دلیل بیش تر پذیرش ها در مقطع کارشناسی می باشد. اما می توان این مدت را فرصت مناسبی دانست که دانشجویان بتوانند سطح زبان خود را در کشور تقویت نمایند.

تحصیل رایگان در اتریش در مقطع دکتری با ارائه مدارک کارشناسی ارشد انجام پذیر می باشد. برای سپری کردن این مقطع در این کشور باید از استاد راهنما در این کشور جهت اخذ پروسه پذیرش استفاده نمود. تحصیل به زبان انگلیسی در مقطع دکتری از دیگر مزیت های سپری کردن این مقطع در اتریش می باشد.

تحصیل تکمیلی رایگان در اتریش

دانشگاه های کشور اتریش

هزینه تحصیل در دانشگاه های دولتی توسط دولت تامین می گردد. در لیست زیر به اسامی برخی از دانشگاه های دولتی کشور اتریش خواهیم پرداخت:

 • دانشگاه وین
 • دانشگاه گراس
 • دانشگاه آنتون بروکنز
 • دانشگاه پزشکی گراش
 • دانشگاه Innsbruck

در نظام آموزشی کشور اتریش علاوه بر دانشگاه دولتی، دانشگاه های خصوصی نیز وجود دارند. که تحصیل در این دانشگاه ها به صورت خصوص و هزینه بردار می باشد. این میزان هزینه ها به مقدار 12000€ الی 20000€ (یورو) سالیانه می باشد. این میزان هزینه و ارائه مدارک زبان در خصوص اخذ پذیرش باعث شده است تعداد کمتری از افراد در خصوص دانشگاه های خصوصی این کشور اقدام داشته باشند. از این رو مقاله هزینه زندگی در اتریش از طریق لینک زیر به طور کامل شرح داده شده است.

شرایط پذیرش تحصیلی اتریش

در حال حاضر و آخرین نتیجه های گرفته شده از اتریش دال بر این می باشد. مدت زمان صدور پذیرش و ویزا برای این کشور طولاتی تر از مدت زمان سایر پروسه ها می باشد. این کشور در قیاس با سایر کشورهای اروپایی از شرایط سخت تری در خصوص پذیرش و ویزا می باشد. اما در حال حاضر کشورهای دیگری می باشد که با شرایطی راحت تر از اتریش در خصوص پذیرش و ویزا این امکان را برای متقاضیان مهیا نموده است.

اقامت پس از تحصیل از دیگر مواردی است که باید مورد توجه افراد در خصوص مهاجرت تحصیلی قرار گیرد. اقامت پس از تحصیل به مدت 6 ماه است. جهت تکمیل اطلاعات خود مقاله اقامت اتریش را مطالعه بفرمائید. در برخی کشورها تا زمان 1 سال می باشد. لازم است متقاضیان قبل از تصمیم به مهاجرت، شرایط خود را با موسسات حقوقی معتبر مورد بررسی قرار دهند و بتوانند بهترین گزینه را در خصوص مهاجرت انتخاب نمایند. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت از موسسات معتبر در باب مهاجرت می باشد که مفتخر می باشد با ارائه مشاوره توسط کارشناس و وکیل مهاجرت این اطلاعات را در اختیار شما قرار دهد.

سوالات پرتکرار در خصوص تحصیل رایگان در اتریش

در این بخش از مبحث در خصوص سوالات پرتکرار از سوی شما و پاسخ آن ها صحبت خواهیم کرد:

 • شرایط تحصیل در اتریش چیست؟ برای تحصیل در دانشگاه های کشور اتریش باید نامه پذیرش را از دانشگاه مورد نظر خود کسب کنید و برای ویزای تحصیلی اتریش اقدام کنید.
 • هزینه تحصیل در اتریش چقدر است؟ بخش اعظمی از هزینه تحصیل در اتریش شامل شهریه دانشگاه است که در صورتی که بورسیه تحصیلی خوبی کسب کنید از این لحاظ تحصیل شما رایگان می شود.
5/5 - (3 امتیاز)

1 دیدگاه برای “تحصیل رایگان در اتریش

 1. برزو گفت:

  با تشکر از اطلاعات خوبتون درباره اطلاعات مفید از تحصیل رایگان در اتریش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *