مهاجرت تحصیلی اتریش

تحصیل رایگان در اتریش

تحصیل رایگان در اتریش

تحصیل رایگان در اتریش طرفداران بسیار زیادی دارد. اخذ اقامت از طریق تحصیل یکی از طرق مهاجرت است که هرساله مورد استقبال زیادی از افراد قرار گرفته است. به محض اینکه اخذ اقامت از طریق تحصیل به گوش برمی خورد ذهن به سمت هزینه ها سوق پیدا خواهد کرد. امروزه کشورهای بزرگی در اروپا هستند که این امکان را دارند تا متقاضیان بتوانند از تحصیل رایگان برخودار شوند.

در این مقاله بنا را بر این گذاشته ایم که اطلاعاتی در باب تحصیل رایگان در اتریش در اختیار شما قرار دهیم. ما در این مقاله هدف را بر این گذاشته ایم که اطلاعاتی در باب تحصیل رایگان در اتریش در اختیار شما قرار دهیم اما علاوه به اتریش کشورهای نظیر نروژ ، فرانسه ، آلمان نیز می باشند که از مزیت تحصیل رایگان برای دانشجویان بین المللی برخوردار می باشند.

تحصیلات رایگان در اتریش جزء یکی از طرقی می باشد که مورد توجه افراد زیادی در خصوص تحصیل رایگان و جذب سرمایه گذار و نیروی کار قرار گرفته است. نظر به جایگاه این کشور و رتبه ای که در شاخص توسعه انسانی به خود اختصاص داده است، و همین میزان درخواست توانسته است از استقبال تعداد زیادی از متقاضیان قرار گیرد. متقاضیان مهاجرت به اتریش می توانند در خصوص آخرین قوانین این کشور در خصوص اخذ روادید با مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرند و از آخرین قوانین حاکم بر شرایط مهاجرت جویا شوند.

تحصیل رایگان در اتریش

اتریش جزء کشورهای اتحادیه اروپا و معاهده شنگن می باشد که در حال حاضر دارای سیستم آموزشی دولتی رایگان است. کشور اتریش از آن دسته از کشورهایی می باشد که علاوه بر شهروندان اتحادیه اروپا، دانشجویان بین المللی نیز می توانند با ارائه مدارک تحصیلی و شروط لازمه در خصوص اخذ پذیرش، این امکان را برای خود در خصوص تحصیلات رایگان به ثمر برسانند.

همان طور که گفته شد نظام آموزشی کشور اتریش به صورت دولتی می باشد؛ این بدین معنا است که متقاضیان تحصیل در اتریش می توانند با حداقل هرینه 500 الی 700 یورو برای هر ترم تحصیلی این امکان را برای خود مقدور سازند. با توجه به هزینه های کم، هزاران نفر برای تحصیل رایگان در اتریش در بالاترین دانشگاه های اتریش می روند. اتریش فرصت های تحصیلی فوق العاده ای برای دانش آموزان بین المللی فراهم می آورد، تا در دانشگاه های چند ملیتی و چند فرهنگی تحصیل نمایند.

مراحل تحصیل رایگان در اتریش

تا به این قسمت از مقاله در باب تحصیل رایگان در اتریش صحبت شده است اما می بایست به این نکته نیز اشاره نمود که اخذ پذیرش برای پروسه های تحصیل رایگان در اتریش برای دانشجویانی ایرانی بدین صورت می باشد که افراد باید قبولی در دانشگاه های دولتی را داشته باشند که بتوانند وارد پروسه پذیرش شوند.

تحصیل رایگان در اتریش در مقطع لیسانس با ارائه مدرک فارغ التحصیلی در مقاطع دیپلم و پیش دانشگاهی و یا دیپلم 12 ساله انجام پذیر می باشد. برای اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی باید مدرک اشتغال به تحصیل در دانشگاه های ایران را ارائه دهید. جهت اخذ پذیرش در برخی از رشته ها متقاضیان می بایست به میزان 70 واحد درسی در دانشگاه مبدا سپری کرده باشند که بتوان پذیرش را اخذ نمود.

تحصیلات تکمیلی در اتریش

تحصیل رایگان در اتریش در مقطع کارشناسی ارشد با ارائه مدرک کارشناسی و دیپلم 12 ساله انجام پذیر می باشد. از جمله مواردی که می بایست متقاضیان در خصوص اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد مورد توجه قرار گیرد، این است که احتمال صدور پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد با ارائه دروس پیش نیاز می باشد که به همین دلیل بیش تر پذیرش ها در مقطع لیسانس می باشد. اما می توان این مدت را فرصت مناسبی دانست که دانشجویان بتوانند سطح زبان خود را در کشور تقویت نمایند.

 • تحصیل رایگان در اتریش در مقطع دکتری با ارائه مدارک کارشناسی ارشد انجام پذیر می باشد.
 • برای سپری کردن این مقطع در اتریش باید از استاد راهنما در کشور اتریش جهت اخذ پروسه پذیرش استفاده نمود.
 • تحصیل به زبان انگلیسی در مقطع دکتری از دیگر مزیت های سپری کردن این مقطع در اتریش می باشد.

اسامی تعدادی از دانشگاه های دولتی کشور اتریش

 • دانشگاه وینا
 • دانشگاه گراس
 • دانشگاه آنتون بروکنز
 • دانشگاه پزشکی گراش
 • دانشگاه Innsbruck

دانشگاه های خصوصی کشور اتریش

 • در نظام آموزشی کشور اتریش علاوه بر دانشگاه دولتی، دانشگاه های خصوصی نیز وجود دارند.
 • که تحصیل در این دانشگاه ها به صورت خصوص و هزینه بردار می باشد.
 • این میزان هزینه ها به مقدار 12 الی 20 هزار یورو سالیانه می باشد
 • این میزان هزینه و ارائه مدارک زبان در خصوص اخذ پذیرش باعث شده است تعداد کمتری از افراد در خصوص دانشگاه های خصوصی این کشور اقدام داشته باشند.

شرایط پذیرش تحصیلی اتریش

در حال حاضر و آخرین نتیجه های گرفته شده از اتریش دال بر این می باشد که مدت زمان صدور پذیرش و ویزا برای این کشور طولاتی تر از مدت زمان سایر پروسه ها می باشد. کشور اتریش در قیاس با سایر کشورهای اروپایی از شرایط سخت تری در خصوص پذیرش و ویزا می باشد اما در حال حاضر کشورهای دیگری می باشد که با شرایطی راحت تر از اتریش در خصوص پذیرش و ویزا این امکان را برای متقاضیان مهیا نموده است.

اقامت تحصیلی اتریش

 • اقامت پس از تحصیل از دیگر مواردی است که باید مورد توجه افراد در خصوص مهاجرت تحصیلی قرار گیرد.
 • اقامت بعد تحصیل در اتریش به مدت 6 ماه است و در برخی کشورها تا زمان 1 سال می باشد.
 • لازم است متقاضیان قبل از تصمیم به مهاجرت، شرایط خود را با موسسات حقوقی معتبر مورد بررسی قرار دهند،
 • و بتوانند بهترین گزینه را در خصوص مهاجرت انتخاب نمایند.

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت از موسسات معتبر در باب مهاجرت می باشد که مفتخر می باشد با ارائه مشاوره توسط کارشناس و وکیل مهاجرت این اطلاعات را در اختیار شما قرار دهد.

Related Posts

یک دیدگاه برای “تحصیل رایگان در اتریش

 1. برزو گفت:

  با تشکر از اطلاعات خوبتون درباره اطلاعات مفید از تحصیل رایگان در اتریش

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *