مهاجرت تحصیلی اتریش

تحصیل در رشته های فنی مهندسی در اتریش

تحصیل در رشته های فنی مهندسی در اتریش

دانشگاه های کشور اروپایی اتریش، به خصوص دانشگاه های فنی مهندسی این کشور از لحاظ علمی و آموزشی عالی رتبه و برگزیده هستند. به همین دلیل اکثر دانشجویان آرزوی تحصیل در رشته های فنی مهندسی در اتریش را در سر دارند که البته دانشجویان ایرانی نیز از این موضوع مستثنی نیستند. از سوی دیگر، امکان تحصیل رایگان در اتریش، علاقمندی متقاضیان را صدچندان کرده است. اما لازم است واجد شرایط کافی باشند. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت که یک موسسه مهاجرتی معتبر در کشور ایران محسوب می گردد. سابقه درخشانی را از پذیرفتن پرونده های مهاجرتی در کارنامه خود بر جای گذاشته است. بنابراین چنانچه موسسه مذکور را انتخاب نموده اید، بدون هیچ گونه شک و تردیدی، مهاجرت شما موفقیت آمیز خواهد بود. جهت برقراری ارتباط به صورت تلفنی را حضوری اقدام نمایید.

مدارک لازم جهت تحصیل در رشته های فنی مهندسی در اتریش

موافقت با تحصیل در رشته های فنی مهندسی در این کشور منوط به ارائه مدارک و اسنادی است که از سوی دانشگاه مورد نظر از متقاضی خواسته می شود. چنانچه مدارک به شرح زیر به صورت تکمیل و بدون نقص به دانشگاه تسلیم گردد، فرد متقاضی جهت تحصیل در یکی از رشته های فنی و مهندسی پذیرفته می گردد:

 • ارائه اصل و کپی گذرنامه متقاضی
 • ارائه چند قطعه عکس
 • داشتن گواهینامه تحصیلی دیپلم متوسطه و پیش دانشگاهی به صورت ترجمه شده به زبان آلمانی
 • اخذ مدرک زبان آلمانی در صورتی که دانشگاه انتخابی متقاضی، جزو دانشگاه های دولتی اتریش باشد.
 • اخذ مدرک زبان انگلیسی آیلتس آکادمیک در صورتی که دانشگاه انتخابی متقاضی، جزو دانشگاه های خصوصی اتریش باشد.
 • ارائه آخرین مدرک تحصیلی همراه با ریز نمرات که به زبان آلمانی ترجمه شده اند.

نکته مهمی که در اینجا بایستی به آن توجه نمود این است که کلیه مدارک فوق الذکر بایستی از سوی دادگستری تایید گردیده و ممهور به مهر دادگستری باشد. پس از این که متقاضی موفق به دریافت پذیرش تحصیلی از دانشگاه مورد نظر شد، با در دست داشتن نامه پذیرش، مجاز به اخذ ویزای تحصیلی اتریش خواهد بود تا بتواند در کشور اتریش تحصیل نماید.

تحصیل رشته مهندسی عمران در اتریش

شکی نیست که بهترین دانشگاه های فنی مهندسی در کشور اتریش قرار دارند که از جمله آنها می توان دانشگاه های فنی وین (صنعتی وین)،‌ اینسبروک و دانشگاه فنی گراتس را نام برد. این دانشگاه ها جزو دانشگاه های درجه یک و عالی رتبه اتریش بوده و تحصیل در رشته های فنی مهندسی در این کشور را در مقاطع مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا برای دانشجویان ارائه می نمایند. زبان تحصیلی در مقطع لیسانس، آلمانی بوده اما تحصیل در دوره های فوق لیسانس و دکترا به زبان انگلیسی نیز امکان پذیر است.

عمران و راه و ساختمان از حوزه های قدرتمند در این کشور به شمار می رود. چراکه وجود دانشگاه های فنی مهندسی و تحصیل رشته عمران برای دانشجویان، در سطح بسیار عالی انجام می شود. این کشور دارای به روز ترین ساخت و سازها در سطح جهانی است. به طوری که اولین قدم در تحصیل رشته عمران در اتریش، آشنایی با جدیدترین متدهای ساخت و سازف مصالح مدرن، ماشین آلات و تجهیزات عمرانی می باشد.

تحصیل رشته مهندسی برق در اتریش

تحصیل در دانشگاه های فنی مهندسی این کشور گزینه بسیار ایده آلی است. البته تحصیل در رشته های فنی مهندسی در این کشور به صورت گسترده و مختلفی در دانشگاه های این کشور تدریس می شوند که یکی از آنها مهندسی برق است. آمارهایی که از سال های پیش به دست آمده است نشان می دهد مهندسی برق از رشته های پرطرفدار این کشور محسوب شده و تعداد متقاضیان بالا بوده است. ناگفته نماند که کلیه رشته های فنی مهندسی از درآمد بالایی برخوردار هستند. بنابراین اگر برای مثال رشته برق را انتخاب کرده اید، قطعا در آینده از لحاظ مالی در سطح بالایی قرار خواهید گرفت.

دانشگاه ها جهت تحصیل در رشته های فنی مهندسی در اتریش

دانشگاه ها جهت تحصیل در رشته های فنی مهندسی در اتریش

دانشگاه های مختلفی در این کشور وجود دارند که ارائه دهنده انواع و اقسام رشته های فنی مهندسی هستند. دانشجویان متقاضی جهت مهاجرت به اتریش از طریق تحصیل در رشته های فنی مهندسی در اتریش می توانند یکی از این دانشگاه ها را انتخاب نموده و ادامه تحصیل دهند.

 • دانشگاه فنی مهندسی وین اتریش که جزو برترین دانشگاه های این کشور محسوب می گردد.
 • دانشگاه پلی تکنیک وین
 • دانشگاه اینسبروک
 • دانشگاه تکنولوژی گراس که دارای 7 دانشکده مهندسی شامل دانشکده های مهندسی پزشکی، معماری، مهندسی عمران، علوم کامپیوتر، ریاضیات، مهندسی برق و اطلاعات، فیزیک و ژئودزی و شیمی فنی، مهندسی مکانیک و علوم اقتصادی، مهندسی شیمی و فرآیند و بیوتکنولوژی می باشد.
 • دانشگاه یوهانس کپلر لینز
 • دانشگاه گراس
 • دانشگاه آلپن آدریا کلاکنفورت
 • دانشگاه سالزبورگ

رشته فنی مهندسی مکانیک در اتریش

اتریش در زمینه صنعتی و اقتصادی کشور پیشرفته ای است. به همین جهت جایگاه تحصیل در رشته های فنی مهندسی در این کشور بسیار بالا و ارزشمند می باشد. رشته مکانیک از دیگر رشته های فنی مهندسی در کشور اتریش است که علاقمندان به این رشته همواره در تلاش هستند تا در کشورهای قدرتمند صنعتی به ادامه تحصیل بپردازند که یکی از انتخاب های آنها کشور اتریش است. هر ساله شمار زیادی از جوانان ایرانی جهت درخواست در رشته مکانیک یا سایر رشته های مهندسی قصد ورود به این کشور را دارند که البته با طی کردن مراحل و شرایط لازم، در این مسیر نیز موفق می شوند. دروس تحصیلی در رشته مکانیک در دانشگاه های فنی مهندسی این کشور برای دانشجویان مقطع کارشناسی به زبان آلمانی می باشد. اما در مقاطع کارشناسی ارشد و بالاتر، دانشجویان می توانند تحصیلات خود را به زبان انگلیسی ادامه دهند.

دانشگاه‌های علمی کاربردی فنی مهندسی در اتریش

این کشور علاوه بر دانشگاه های خصوصی و دولتی، دارای دانشگاه های علمی کاربردی نیز هست که امکان تحصیل در رشته های فنی مهندسی را را دارند. در واقع دانشجویان علاقمند به رشته های فنی مهندسی در صورت تمایل می توانند دانشگاه های علمی کاربردی را انتخاب نمایند. دوره های لیسانس در دانشگاه های دولتی و خصوصی اکثرا به زبان آلمانی است. اما در دانشگاه های علمی کاربردی امکان تحصیل رشته های فنی مهندسی به زبان انگلیسی نیز فراهم است. امکان مصاحبه تصویری برای پذیرش در دانشگاه های علمی کاربردی جهت تحصیل رشته های فنی مهندسی در این کشور وجود دارد و لازم است آمادگی داشته باشید.

از آنجا که اعزام دانشجو به اتریش و تحصیل در رشته های فنی مهندسی در اتریش مخاطبان بسیار زیادی در جوامع بین المللی دارد، لذا موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت بر آن شد تا مطالبی را در این خصوص جمع آوری نموده و در اختیار متقاضیان مهاجرت تحصیلی به این کشور قرار دهد. اکنون ضمن مطالعه این مقاله، در صورتی که تصمیم قطعی جهت مهاجرت دارید، از مشاوره های کارشناسان این موسسه نیز بهره بگیرید. موسسه مذکور همراه مناسبی در امر مهاجرتی شما خواهد بود.

یک دیدگاه برای “تحصیل در رشته های فنی مهندسی در اتریش

 1. طاهریان گفت:

  اطلاعاتی که در مورد تحصیل رشته های فنی مهندسی در اتریش دادید خیلی خوی بود
  ممنونم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *