مهاجرت تحصیلی اتریش

اعزام دانشجو به اتریش

اعزام دانشجو به اتریش

اعزام دانشجو به اتریش یکی دیگر از مسائلی است که برخی جوانان بدنبال آن هستند. یکی از بهترین راه های مهاجرت به کشور های دیگر، مهاجرت از طریق ویزای تحصیلی است. تیم مجرب مهاجرتی ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت، با تجربه اعزام دانشجو به اتریش، آماده است تا در بهترین شرایط ممکن، امکان مهاجرت تحصیلی شما را به کشور اتریش فراهم آورد. از همین رو مقاله حاضر جهت آشنایی شما با شرایط اولیه مهاجرت تحصیلی به اتریش تدوین شده است.

شرایط اعزام دانشجو به اتریش

با اتمام دوران تحصیلات ابتدایی و شروع دوران جدید در زندگی، بسیاری تصمیم به ادامه تحصیلات می گیرند. عمده این جوانان در داخل و برخی هم تصمیم به تحصیل در خارج کشور می گیرند. همچنین درپایان هر مقطع دانشگاهی عده دیگری نیز تصمیم میگیرند که برای ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر، به خارج بروند. خلاصه در هر مقطعی، هستند دانشجویانی که به قصد مهاجرت تحصیلی، عازم خارج می شوند.

از این جماعت، گروهی تصمیم می گیرند که خود شخصا نسبت به این امر اقدام کنند؛ و گروه دیگری تصمیم می گیرند که به موسسات تخصصی مهاجرت و از جمله اعزام دانشجو به اتریش مراجعه کنند. این مسئله مطمئنا چیزی نیست که خود فرد نتواند نسبت به آن اقدام کند؛ ولی باید به یاد داشت که کوچکترین اشتباه در هر یک از مراحل، میتواند منجر به رد درخواست متقاضی شود.

وقتی دقت می کنیم می بینیم که همه ما در کلیه مراحل و امور زندگی، کارهایی داریم که می دانیم خود قادر به انجام آن ها هستیم ولی به دلایل مختلفی ترجیح می دهیم که انجام آن ها را به فرد دیگری که در آن مورد تخصص دارد واگذار کنیم. مهاجرت تحصیلی از مهم ترین اتفاقات زندگی یک جوان است؛ بنابراین بهتر آن است که در چنین مسئله ای که سرنوشت و آینده وی به آن وابسته است نیز از همین قاعده پیروی کند و انجام آن را به موسساتی که تخصص آن ها انجام امور مهاجرت تحصیلی و از جمله اعزام دانشجو به اتریش است، واگذار کند.

شرایط تحصیل در اتریش

ادامه تحصیل در برترین دانشگاه های جهان، رویایی است که بسیاری افراد آن را در سر می پرورانند. با این حال هزینه های بالای تحصیل در بسیاری از این کشورها، دستیابی به این رویاها را ناممکن می کند. امکان تحصیل رایگان در کشور اتریش و در برترین دانشگاه های این کشور، یکی از بهترین موقعیت هایی است که سبب شده است تا موجی از دانشجویان ایرانی به سمت کشور اتریش روانه شود.

یکی از برتری های دانشگاه های اتریش نسبت به دانشگاه های کشور های دیگر آن است که شما در هنگام اخذ پذیرش تحصیلی نیازی به داشتن یک مدرک معتبر زبان آلمانی و یا حتی انگلیسی ندارید. برای آنکه بتوانید در مقطع کارشناسی در کشور اتریش تحصیل کنید باید حتما دوره پیش دانشگاهی را در کشور ایران به پایان برسانید

همچنین لازم است که معدل شما در سطح A یعنی حداقل 15 باشد. دِدلاین و زمان اخذ پذیرش و پیش ثبت نام از دانشگاه های معتبر اتریش برای نیمسال اول تحصیلی از ماه فوریه تا انتهای ژانویه و همچنین دِدلاین ثبت نام  برای ترم دوم تحصیلی از  اوایل ماه سپتامبر تا انتهای آگوست میباشد.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیل و اعزام دانشجو به اتریش

جهت اعزام دانشجو به اتریش باید مدارک شما به صورت کامل ارائه شود. هر گونه نقص مدارک می تواند در پروسه پذیرش شما در دانشگاه خدشه ایجاد کند. مدارک لازم برای اخذ ویزا به شرح زیر است؛

 • اصل و کپی پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار
 • گواهی معتبری که محل زندگی شما را نشان بدهد
 • سه قطعه عکس پاسپورتی
 • مدرک تحصیلی پیشین بعلاوه ریز نمرات به صورت ترجمه شده به زبان آلمان
 • نامه ی عدم سوء پیشینه قضایی
 • نامه ی اشتغال به تحصیل( برای دانشجویان در حال تحصیل در ایران)
 • نامه ی عدم ممانعت از تحصیل
 • گزارش ریز حساب های مالی تا 90 روز قبل از نوبت مصاحبه در سفارت
 • گواهینامه ی معتبر زبان آلمانی ( در صورت وجود)

هزینه تحصیل و زندگی در اتریش

هزینه زندگی در کشور اتریش برای یک دانشجو در حدود 900 تا 1000 یورو در ماه است. در صورتی که بتوانید از خوابگاه های دانشجویی در کشور اتریش استفاده کنید می توانید هزینه های خود را 200 تا 300 یورو در ماه کاهش دهید؛ چرا که بخش عمده هزینه های شما در طول ماه مربوط به هزینه های اجاره خانه و مصرف انرژی است.

دانشجویان همچنین باید نسبت به بیمه سلامت خود نیز اقدام کنند که هزینه آن در طول یک سال در حدود 600 یورو می باشد. هزینه تحصیل در رشته های پزشکی و مهندسی در کشور اتریش سالیانه در حدود 1400 تا 1500 یورو است اما رشته های علوم انسانی، علوم پایه و هنر هزینه ی 800 تا 1000 یورویی را در بر خواهند داشت. با این وجود شما به کمک بورسیه های تحصیلی و قوانین کشور اتریش می توانید علاوه بر تحصیل رایگان، بخشی از هزینه های زندگی خود را نیز تامین کنید.

هزینه تحصیل و زندگی در اتریش

دانشجویان در کشور اتریش اجازه کار پاره وقت به صورت محدود را دارند اما لازم است به گونه ای باشد که درآمد آن ها از 450 یورو در ماه تجاوز نکند. صورتی که فردی در حین تحصیل، کار پاره وقت اختیار کند، بورسیه تحصیلی او قطع خواهد شد. برای دانشجویان خارجی این امکان وجود دارد که پس از گذراندن مدتی، همسر و فرزندان خود را به کمک ویزای همراه وارد خاک اتریش کنند.

در این صورت فرد همراه اجازه کار محدود و امکان تحصیل رایگان را در اختیار خواهد داشت. موقعیت مناسب دیگری که از طریق اعزام دانشجو به اتریش فراهم می شود آن است که دانشجویان پس از فراغت از تحصیل در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد این اجازه را خواهند داشت تا به مدت یک سال در خاک اتریش بمانند تا بتوانند شغل مناسبی برای خود بیابند. فارغ التحصیلان مقطع دکترا از امکان اقامت دو ساله برخوردار می شوند. در صورتی که قصد دارید اطلاعات بیشتری در رابطه با شرایط اعزام دانشجو به اتریش دارید، می توانید با مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمایید.

Related Posts

یک دیدگاه برای “اعزام دانشجو به اتریش

 1. Arash Seifian گفت:

  با سلام
  میخواستم ببینم اعزام دانشجو به اتریش تا چه سنی ممکن است؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *