مهاجرت تحصیلی آذربایجان

تحصیل داروسازی در آذربایجان

مدارک مورد نیاز تحصیل داروسازی در آذربایجان

از رشته های جذاب و آینده دار دانشگاه های آذربایجان، تحصیل داروسازی در آذربایجان می باشد که متقاضیان فراوانی در بین دانشجویان خارجی دارد. تحصیل رشته داروسازی در کشور آذربایجان معمولا 4 سال طول می کشد و به دانشجویان در آخر دوره مدرک تحصیلی معتبر لیسانس داروسازی اعطا می شود. از مزایای تحصیل داروسازی در آذربایجان همچنین می توان به تحصیل به 3 زبان انگلیسی، روسی و ترکی اشاره کرد.

امروزه نظام آموزش عالی آذربایجان از طریق انطباق با بهترین سیستم ها و استانداردهای اروپایی و بین المللی، توانسته است جایگاه مناسبی در دنیا کسب کند. دانشجویان از کشورهای مختلف مخصوصا از کشورهای مجاور مثل ترکیه، ایران، عراق و روسیه برای ادامه تحصیل به آذربایجان سفر میکنند. شرکت در دوره آمادگی 1 ساله جهت اخذ پذیرش آذربایجان الزامی است. اگر دانشجوی خارجی آزمون زبان انگلیسی یا آذربایجانی را بگذارند، او نیازی به گذراندن دروس آمادگی ندارد. این امر بستگی به دانشگاه نیز دارد. دانشگاه های علوم پزشکی مختلفی در آذربایجان وجود دارند که برنامه داروسازی را به متقاضیان ارائه می دهند. کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش آمادگی پاسخگویی به سوالات هموطنان عزیز در این باره هستند.

رشته داروسازی در آذربایجان

تحصیل داروسازی در دانشگاه های علوم پزشکی آذربایجان (AMU)، دانشگاه دولتی خزر و دانشگاه دولتی باکو و غیره در هر 3 مقطع لیسانس، فوق لیسانس و دکتری برای دانشجویان خارجی امکانپذیر است. اصولا مدت تحصیل دوره پزشکی MD در آذربایجان 6 سال، دوره دندانپزشکی 5 سال و دوره داروسازی در حدود 4 سال به طول می انجامد. از شرایط دیگر تحصیل در رشته داروسازی در کشور آذربایجان این است که سال تحصیلی برای دانشجویان مقطع لیسانس از 15 سپتامبر شروع و برای دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی از 1 اکتبر شروع می شود.

از شرایط اصلی تحصیل رشته داروسازی در دانشگاه های آذربایجان ارائه مدرک دیپلم متوسطه یا پیش دانشگاهی و شرکت در دوره آمادگی 1 ساله می باشد. از شرایط دیگر تحصیل داروسازی در آذربایجان برای دانشجویان ایرانی این است که دانشجویان ایرانی می بایست حداقل نمره 15 را در بخش علوم طبیعی آزمون نهایی دوره متوسطه کسب نمایند تا بتوانند متقاضی تحصیل رشته داروسازی در آذربایجان باشند.

تحصیل داروسازی در آذربایجان

شرایط و مدارک پذیرش داروسازی در آذربایجان

همانند دیگر رشته ها و گرایش های پزشکی، تحصیل داروسازی در آذربایجان نیز از جمله رشته های پر متقاضی محسوب می شود. متقاضیان تحصیل رشته داروسازی در دانشگاه های علوم پزشکی آذربایجان می بایستی برای اخذ پذیرش تحصیلی دارای شرایطی جهت احراز صلاحیت باشند. متقاضیان، جهت درخواست پذیرش می بایستی مدارک زیر را به دانشگاه تحویل دهند:

  • پاسپورت
  • کپی برابر اصل دیپلم دبیرستان یا مدرک لیسانس دانشگاهی
  • ترجمه رسمی مدرک متوسطه و یا مدرک لیسانس و ریزنمرات مربوطه به زبان آذری
  • 8 قطعه عکس 3×4 با پس زمینه قرمز مات
  • ارائه نمرات مدرک آزمون های IELTS یا TOEFL
آزمون زبان مقطع لیسانس مقطع فوق لیسانس و دکتری
نمره IELTS 5.0 5.5
نمره TOEFL 40 50

ویزای تحصیلی جهت تحصیل داروسازی در آذربایجان

دانشجویان خارجی مایل به تحصیل در آذربایجان برای مدت بیش از 90 روز و در یک برنامه تحصیلی فول تایم، جهت مهاجرت تحصیلی به آذربایجان نیازمند اخذ ویزای تحصیلی آذربایجان می باشند. پس از اتمام فرآیند درخواست پذیرش تحصیلی و به محض دریافت نامه پذیرش از طرف دانشگاه مربوطه، دانشجویان خارجی بایستی نسبت به تحویل درخواست ویزای تحصیلی خود به سفارت آذربایجان اقدام نمایند.

دریافت ویزای کوتاه مدت آذربایجان درحدود $100 (دلار) و دریافت ویزای دانشجویی بلند مدت در حدود $200 (دلار) هزینه دارد. از شرایط اخذ ویزای تحصیلی آذربایجان می توان به  ارائه دعوت نامه از موسسه آموزش عالی و نیز مدرک اثبات تمکن مالی برای پرداخت هزینه های تحصیل و اقامت در آذربایجان اشاره نمود. همچنین برای درخواست این نوع ویزا، مدارک زیر لازم است:

·         1 قطعه عکس رنگی
·         کپی پاسپورت معتبر
·         هزینه رسیدگی به درخواست در حدود USD 20 (دلار)
·         تکمیل و ارائه فرم درخواست ویزا
·         بیمه سلامت بین المللی
·         مدرک اثبات تمکن مالی

هزینه های تحصیل و زندگی در کشور آذربایجان

شهریه های تحصیل داروسازی در آذربایجان نسبتا مقرون به صرفه و ارزان است. مخصوصا زمانی که بدانیم دانشجویان در این کشور می توانند از گزینه های بورسیه تحصیلی و کار ضمن تحصیل در این کشور بهره گیرند. بدین ترتیب، پوشش هزینه های تحصیل و زندگی در کشور آذربایجان آسان است. شهریه های دانشجویان داروسازی در مقاطع مختلف تحصیلی در آذربایجان 2019 به شرح زیر می باشد:

USD 3000 دلار برای دوره آمادگی
USD 4000 دلار برای مقطع لیسانس
USD 4500 دلار برای مقطع فوق لیسانس
USD 5000 دلار برای سطح (اقامت) فوق لیسانس
USD 5000 دلار برای کلیه برنامه های دکتری

هزینه زندگی در آذربایجان نیز همانند شهریه های این کشور ارزان و مقرون به صرفه است. اما باید بدانید که  هزینه زندگی در آذربایجان به محل زندگی و سبک زندگانی دانشجو بستگی دارد. دانشجویان برای ادامه تحصیل و زندگی در آذربایجان به مبلغی در حدود $ 1855 دلار در ماه نیاز دارند. از امتیازات تحصیل داروسازی در آذربایجان همچنین تهیه منزل برای دانشجویان توسط دانشگاه می باشد.

هزینه سالیانه خوابگاه تک خوابه با یک اتاق مشترک در حدود AZN 1000 مانات (650 USD دلار) می باشد. همچنین دانشگاه ها در این کشور آپارتمان خصوصی با هزینه 250- 150 دلار را به دانشجویان خارجی ارائه می دهند.

مزایا و امتیازات تحصیل داروسازی در آذربایجان

تحصیل داروسازی در کلیه کشورهای جهان از جمله آذربایجان جزو رشته های کاربردی و دارای آینده شغلی مناسب محسوب می شود. یکی از مزیت های تحصیل داروسازی در کشور آذربایجان تحصیل به زبان انگلیسی در این کشور می باشد. دانشجویان خارجی می توانند با تحصیل در رشته داروسازی علاوه بر اخذ مدرک معتبر، به سرعت در هر کشوری از جهان استخدام شده و مشغول کار شوند. از دیگر مزایای تحصیل در کشور آذربایجان برای دانشجویان داروسازی می توان به تحصیل ارزان در این کشور اشاره نمود. شرایط پذیرش آسان و فرآیند اخذ ویزای تحصیلی آذربایجان نیز جزو امتیازات تحصیلی آذربایجان به شمار می رود.

شما با تحصیل داروسازی در کشور آذربایجان می توانید از فرصت اخذ بورسیه ها و فاندهای تحصیلی ویژه رشته داروسازی در آذربایجان استفاده نمائید. همچنین آذربایجان به دلیل عضویت در برنامه های نقل و انتقال دانشجویی می تواند پله ترقی شما جهت تحصیل در بهترین دانشگاههای انگلستان، آلمان، فرانسه و … باشد. کارشناسان و وکلای موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با اتکاء بر دانش و تجربه چندین ساله خود در عرصه مهاجرتی کشور، می توانند در کلیه مراحل پذیرش تحصیلی و اخذ ویزای دانشجویی کشورهای مختلف همانند ویزای دانشجویی آلمان، فرانسه، کانادا و … هموطنان عزیز را همراهی نمایند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *