مهاجرت تحصیلی آمریکا

تحصیل تخصص در آمریکا

تحصیل تخصص در آمریکا

دانشگاه های تراز اول و معتبر موجود در آمریکا سبب تقاضا بالا تحصیل شده است. تحصیل تخصص در آمریکا بگونه ای است که دانشجویان ابتدا باید دوره ای چهار ساله را برای اخذ مدرک پزشکی عمومی خود دریافت نمایند. پس از پایان این دوره و کسب نمره قبولی در آزمون ورودی دانشگاه های آمریکا امکان تحصیل تخصص در این کشور را خواهند داشت. دانشگاه های پزشکی آمریکا به مجهز به امکانات آموزشی مدرن و پیشرفته ای هستند که از جمله دلایل ارتقاء سطح علمی در آمریکا بشمار می رود. لازم است بدانید دانشجویان با تحصیل پزشکی در آمریکا آینده شغلی خود را تضمین می نمایند. زیرا تمامی دانشگاه های این کشور از کیفیت و اعتبار بالایی برخوردار هستند که مورد تأیید وزارت علوم ایران و دیگر کشورهای جهان می باشد.

دانشجویان با تحصیل تخصص در آمریکا می توانند در تمامی کشورهای جهان بدون تعیین صلاحیت به انجام کارهای طبابت بپردازند. اگر چه هزینه های تحصیل در آمریکا زیاد است، اما دانشگاه های این کشور بورسیه های متعددی را به دانشجویان ارائه می نمایند که با توجه به ارزش این بورسیه ها و کمک هزینه های تحصیلی بخشی از هزینه های زندگی دانشجویی در این کشور کاهش می یابد. کارشناسان خبره موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با کسب تجربه های مفید مفتخر به راهنمائی متقاضیان عزیز می باشند. دانشجویان در صورت مواجه با هر گونه ابهامی می توانید با این تماس برقرار نمائید.

شرایط تحصیل پزشکی در آمریکا

همانطور که پیشتر اشاره شد، متقاضیان تحصیل پزشکی در آمریکا می باید ابتدا دوره 4 ساله ای را در یکی از رشته های علوم پایه همچون شیمی، فیزیک، بیوشیمی و … سپری و مدرک کارشناسی خود را اخذ نمایند. گذراندن دوره های آمادگی IB برای شرکت در آزمون های ورودی تحصیل پزشک در امریکا الزمی است. آزمون ورودی دانشگاه های پزشکی آمریکا موسوم به MCAT می باشد که دانشجویان با کسب نمره قبولی در این آزمون اجازه تحصیل پزشکی در این کشور را خواهند داشت. این آزمون چند گزینه ای و بصورت کامپیوتری برگزار می گردد و دانشجویان بمدت 5 ساعت فرصت دارند تا به سوالات آزمون پاسخ دهند. این آزمون در کشورهای دیگری همچون ترکیه نیز برگزار می گردد و دانشجویان با پرداخت هزینه ای معادل با 310$ (دلار) امکان ثبت نام در این آزمون را خواهند داشت.

با توجه به رقابت سنگینی که میان دانشجویان برای تحصیل پزشکی در آمریکا وجود دارد، معمولاً پذیرش دانشجویان محلی آمریکا در اولویت است. طول دوره تحصیل پزشکی در آمریکا در رشته های مختلف متفاوت و به شرح زیر است:

رشته های تخصصی طول دوره تحصیل
پزشک عمومی 4 و 6 سال
دامپزشکی 6 سال
داروسازی 5 و 6 سال
دندانپزشکی 5 و 6 سال
پرستاری 3 و 4 سال
فیزیوتراپی 3 و 4 سال
تخصص پزشکی 3 الی 6 سال

بررسی تحصیل تخصص در آمریکا

دانشجویان و پزشکانی که قصد تحصیل تخصص در کشور آمریکا را دارند، پس از پایان دوره پزشکی عمومی می باید در آزمون موسوم به USMLE شرکت نمایند. این آزمون ها نیز همانند آزمون های MCAT در کشورهای امارات و ترکیه برگزار می گردند. این آزمون به صورت سه مرحله ای می باشد و مرحله دوم آن خود از دو بخش تشکیل گردیده است.

مراحل آزمون USMLE به شرح زیر است:

 • USMLE Step1
 • USLME Step2
 • Step2 Ck,Step2 Cs
 • USMLE Step3

این آزمون نیز بصورت کامپیوتری برگزار می گردد و دانشجویان در هر مرحله بمدت 8 سال فرصت برای پاسخگویی خواهند داشت. مواد آزمون در مرحله یک شامل اطلاعات پزشکی و پایه متقاضیان است. مرحله دوم آزمون بصورت عملی بوده و اگر چه به دشواری دیگر مراحل آزمون نیست، اما بدلیل رقابت زیادی که بین متقاضیان وجود دارد، افراد می بایست نمرات بالایی را اخذ نمایند. افرادی که قصد شرکت در دوره های کارآموزی در آمریکا را دارند نیازی به گذراندن مرحله سوم ندارند، اما دانشجویان و پزشکانی که قصد تحصیل تخصص در کشور امریکا را دارند می باید این مرحله از آمون را نیز بگذرانند. طول دوره های تخصصی پزشکی داخلی در آمریکا به مدت 3 تا 5 سال، جراحی ها 7 سال و مغز و اعصاب بمدت 8 سال طول خواهد کشید.

مدارک لازم جهت اخذ پذیرش تحصیل تخصص در آمریکا

متقاضیان تحصیل تخصص در امریکا برای اخذ پذیرش تحصیلی می باید ابتدا درخواست پذیرش شان را به یکی از دانشگاه های پزشکی در آمریکا ارسال نمایند. علاوه بر این ارائه مدارک زیر نیز الزامی می باشد:

 • پاسپورت معتبر
 • مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی بهمراه ریز نمرات آنها
 • ارائه گواهی اشتغال به تحصیل در صورت دانشجو بودن
 • مدارک مبنی بر تمکن مالی دانشجو برای پرداخت هزینه های تحصیل و زندگی در آمریکا
 • مدرک زبان انگلیسی آیلتس با حداقل نمره 6 و یا تافل با حداقل نمره 80

دانشجویانی که موفق به اخذ پذیرش تحصیل تخصص در امریکا شده اند، امکان اخذ ویزای تحصیلی آمریکا را خواهند داشت. از آنجائیکه سفارت آمریکا در کشور ایران نمی باشد، متقاضیان می بایست به یکی از کشورهای همسایه همچون ارمنستان، ترکیه، دبی و …. مراجعت نمایند.

تحصیل تخصص در آمریکا

هزینه های تحصیل تخصص در آمریکا

همانطور که می دانید آمریکا یکی از گرانترین مقاصد تحصیلی در جهان است. هزینه های تحصیل پزشکی در آمریکا برای دانشجویان محلی این کشور با دانشجویان بین المللی با یکدیگر متفاوت است. هزینه های تحصیل در دانشگاه های پزشکی خصوصی آمریکا ارزانتر از دانشگاه های دولتی این کشور می باشد. بطوریکه هزینه تحصیل برای دانشجویان بومی آمریکا در دانشگاه های دولتی برابر با 36755 تا 60802$ (دلار) برآورد شده است. هزینه تحصیل در دانشگاه های خصوصی آمریکا برای دانشجویان بین المللی و آمریکایی یکسان است و برابر با 59076 تا 60474$ (دلار) در سال می باشد. دانشجویان عزیز توجه داشته باشند هزینه های تحصیل تخصص در گرایش های مختلف در دانشگاه های آمریکا با یکدیگر متغیر است و معمولاً هزینه های تحصیل پزشکی در امریکا بالاست. متقاضیان تحصیل در آمریکا قبل از پذیرش در دانشگاه های آمریکا خود می باید هزینه های تحصیل و زندگی در این کشور را مورد توجه قرار دهند.

ناگفته نماند متقاضیان تحصیل تخصص در آمریکا امکان اخذ بورسیه های متعددی را در این کشور دارند. از آنجائیکه اکثر دانشگاه های پزشکی آمریکا از سوی دولت اداره می شوند، دانشجویان مورد حمایت قرار خواهند گرفت. علاوه بر این دانشگاه های معتبری همچون هاروارد، ییل، دانشگاه آریزونا در آمریکا، واشنگتون، استنفورد هر کدام بطور جداگانه بورسیه های تحصیلی به دانشجویان اعطا می نمایند.

تحصیل تخصص در ایالات متحده

اگرچه هزینه های تحصیل در کشور آمریکا بالاست، اما تحصیل در این کشور خود دارای مزایای بسیاری می باشد که برخی از آنها عبارتند از:

 • امکان اشتغال پس از پایان تحصیلات در تمامی کشورهای جهان بدون آزمون تعیین صلاحیت
 • امکان دریافت حقوقی برابر با 5500$ (دلار) در طول دوره کارآموزی در آمریکا
 • امکان تحصیل در با کیفیت ترین دانشگاه های جهان
 • امکان انجام کار ضمن تحصیل در آمریکا
 • کسب درآمدهای بسیار بالا در حدود 200000$ (دلار) در سال پس از اتمام تحصیلات

متقاضیان تحصیل لیسانس در آمریکا جهت آگاهی از نحوه اخذ بورسیه تحصیلی آمریکا می توانند با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت ارتباط برقرار نموده و از مشاوره های مفید این موسسه بهره مند گردند.

6 دیدگاه برای “تحصیل تخصص در آمریکا

 1. محمد گفت:

  سلام ایا دوره فوق تخصص در امریکا وجود دارد یا فقط تخصص هست ؟

  1. صادقی گفت:

   سلام و عرض ادب. بسته به رشته تحصیلی و دانشگاه مقصد متغیر است. برای بررسی شرایط با شماره 02191003232 تماس بگیرید.

 2. عارف گفت:

  سلام وقتتون بخير
  ايا امريكا براي تخصص پزشكي هم بورسيه ميكنند ؟ شرايط بورسيه بر چه حسابي هست؟

  1. صادقی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما. برای برای تخصص امکان بورسیه وجود دارد ولی یک سیستم کاملا رقابتی است. برای بررسی شرایط با شماره 02191003232 تماس بگیرید.

 3. محمدرضا گفت:

  با سلام خدمت به عوامل سایت.5500دلار درامد ماهانه است یا سالانه یا کل دوره کارآموزی؟

  1. صادقی گفت:

   با سلام و عرض ادب. این میزان برای کل دوره کارآموزی هست
   می تونید برای اطلاعات بیشتر با شماره 02191003232 تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *