مهاجرت به کشور یونان

تبدیل اقامت به تابعیت در یونان

شرایط تبدیل اقامت به تابعیت در یونان

اگر به فکر تبدیل اقامت به تابعیت در یونان هستید، در نخستین گام باید با شرایط و قوانین کسب اقامت در این کشور اروپایی آشنا باشید. به طور کلی، کسب اقامت یک کشور خارجی، بخصوص کسب اقامت کشورهای اروپایی، رویای هر فردی می باشد که قصد دارد شرایط زندگی خود را تغییر دهد و وضعیت بهتری داشته باشد. در کشور یونان، روش های مختلفی کسب اقامت و زندگی در این کشور وجود دارد که می توانند موجب اخذ تابعیت یونان شوند. اکثر افرادی که موفق به کسب اقامت یونان می شوند، به فکر تبدیل اقامت به تابعیت در یونان هستند.

تبدیل اقامت به تابعیت در یونان می تواند با مزایای بی شماری همراه باشد. البته قبل از کسب اطلاعات درباره مزایای تبدیل اقامت به تابعیت در یونان، بهتر است با شرایط و قوانین این امر آشنا شوید که کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این نوشتار به آنها اشاره خواهند کرد.

شرایط تبدیل اقامت به تابعیت در یونان

همانطور که می دانید و در سایر مقالات به این موضوع اشاره شده است، کسب اقامت در کشور یونان از روش های مختلفی امکان پذیر می باشد. بهترین روش های کسب اقامت در کشور یونان عبارتند از:

 • کسب اقامت از طریق تحصیل در یونان
 • کسب اقامت از طریق کار در یونان
 • کسب اقامت از طریق سرمایه گذاری، کارآفرینی یا ایجاد کسب و کار در یونان
 • کسب اقامت از طریق ازدواج در یونان

تمامی متقاضیان می توانند با داشتن شرایط مورد نیاز، از روش های ذکر شده اقدام به کسب اقامت یونان کنند. اما باید در نظر داشته باشید که شرایط اقامت شهروندان کشورهای عضو اتحادیه اروپا یا منطقه اقتصادی اروپا با شرایط اقامت شهروندان کشورهای ثالث در یونان متفاوت می باشد. در ادامه به این دو موضوع به طور دقیقتر اشاره خواهیم کرد.

شرایط اقامت در یونان برای شهروندان EU و EEA

اگر متقاضیان تبعه EU و EEA باشند می توانند بدون مجوز مشغول به کار در یونان و اقامت در این کشور شوند. اما اگر قصد داشته باشند بیش از 90 روز در این کشور اقامت داشته باشند، مجبور خواهند بود که گواهی ثبت نام یا کارت اقامت در یونان را درخواست و اخذ کنند. به یاد داشته باشید متقاضیانی که به عنوان تبعه EU و EEA موفق به کسب کارت اقامت یونان می شوند می توانند به صورت بی نهایت در این کشور اقامت داشته باشند.

مهمترین مدارک و اسناد برای درخواست کارت اقامت در یونان به عنوان تبعه EU و EEA عبارتند از:

ردیف مدارک و اسناد مورد نیاز
1 گذرنامه یا شناسنامه معتبر
2 4 قطعه عکس پرسنلی جدید
3 اثبات اسکان (مانند قرارداد اجاره)
4 اثبات داشتن درآمد کافی (به عنوان مثال صورت های بانکی یا گواهی کارفرما)
5 اثبات پوشش بیمه درمانی (کارت EU HEALTH یا بیمه نامه بیمه درمانی خصوصی)
6 فرم های درخواست تکمیل و امضاء شده
7 رسید پرداخت هزینه درخواست

پس از پنج سال اقامت در یونان به صورت مداوم یا ازدواج با یک شهروند یونانی، یک تبعه EU و EEA می تواند اقدام به کسب اقامت دائم در کشور یونان کند.

شرایط اقامت در یونان برای شهروندان خارجی

اخذ مجوز اقامت برای اتباع غیر EU و EEA در یونان دشوار است، مگر اینکه متقاضیان با یک فرد یونانی یا شخصی با اصالت یونانی ازدواج کنند. البته به غیر ازدواج، متقاضیان می تواند با سرمایه گذاری در یک بخش خاص، کسب پذیرش تحصیلی در یکی از بهترین دانشگاه های یونان و یا کسب پیشنهاد یا دعوت نامه کاری از یک کارفرمای معتبر در یونان، ویزای این کشور را کسب کنند و سپس اقدام به درخواست اقامت در یونان کنند. به طور کلی، اتباع غیر EU و EEA ابتدا باید ویزای اقامت طولانی را از سفارت یونان یا کنسولگری در کشور مبدا خود اخذ کنند تا بیش از 90 روز در این کشور بمانند. با ورود به یونان، این افراد باید طی دو ماه مجوز اقامت در یونان را از نزدیک ترین اداره مهاجرت در محل زندگی خود دریافت کنند.

وكلاي ما توصيه مي كنند كه به محض ورود خود به خاک یونان اقدام به کسب کارت اقامت این کشور کنید تا در صورت تاخير مجوز مجبور نشويد كشور را ترك كنيد. اتباع غیر EU و EEA نیز برای درخواست مجوز اقامت یونان باید مدارک و اسناد مشخصی را ارائه دهند. این مدارک و اسناد عبارتند از:

ردیف مدارک و اسناد مورد نیاز
1 ویزای و گذرنامه معتبر به همراه یک نسخه کپی
2 2 قطعه عکس با فرمت پاسپورت
3 بیمه پزشکی
4 یک گواهی بهداشتی از یک بیمارستان دولتی
5 گواهی بیمه پزشکی
6 اثبات آدرس محل زندگی (مانند قرارداد اجاره)
7 قرارداد کاری
8 اثبات داشتن توان مالی کافی

همه این اسناد باید به زبان یونانی تحویل داده شود. اجازه اقامت اولیه به مدت 1 سال اعتبار دارد و پس از آن ممکن است برای 5 تا 10 سال تمدید شود.

قوانین و شرایط تبدیل اقامت به تابعیت در یونان

قوانین و شرایط تبدیل اقامت به تابعیت در یونان

آیا به فکر تبدیل اقامت به تابعیت در یونان هستید، برای انجام این کار، متقاضیان باید در یونان وضعیت حقوقی داشته باشند، آشنایی کامل با زبان، فرهنگ و تاریخ یونانی داشته باشند و بتوانند وضعیت خود را اثبات کنند. آنچه در این روال مهم است، سالهایی که متقاضیان در یونان حضور داشته اند نیست، بلکه این است که افراد وضعیت قانونی داشته باشند. یکی از رایج ترین روش هایی که شهروند خارجی می تواند تابعیت یونان را بدست آورد، درخواست تابعیت یاNaturalization است. این امر عملی اداری است که توسط آن یک متقاضی خارجی را تبدیل به یک شهروند یونانی می کند و او را با حقوق و تعهدات خود با سایر شهروندان کشور یونان برابر می کند.

برای تبدیل اقامت به تابعیت در کشور یونان از طریق این روش، متقاضیان باید حداقل 7 سال در کشور یونان اقامت داشته باشند و یا به مدت 5 سال به طور مداوم در این کشور زندگی کرده باشند. علاوه بر این متقاضیان باید به سن قانونی (18) رسیده باشند، سابقه کیفری نداشته باشند و یا دارای همچنین یک مجوز اقامت قانونی باشد.

مجوزهای اقامت یونانی که برای درخواست تابعیت در یونان مناسب می باشند عبارتند است:

 • اجازه اقامت طولانی مدت یا اجازه اقامت نسل دوم
 • گواهی یا مجوز اقامت که به اتباع کشورهای عضو اتحادیه اروپا یا کشورهای EFTA صادر می شود.
 • اجازه اقامت که به اعضای خانواده یک شهروند یونانی یا شهروند یک کشور عضو اتحادیه اروپا یا والدین یک خردسال صادر شده باشد.
 • گواهی نامه شناسایی پناهنده یا وضعیت حمایت از فرعی یا عضو خانواده دارنده چنین کارت
 • اسناد مسافرتی یا کارت ویژه ای که مطابق با مفاد کنوانسیون نیویورک در مورد وضعیت افراد بی تابعیت صادر شده باشد.

مزایای تبدیل اقامت به تابعیت در یونان

متقاضیان با کسب اقامت و تابعیت یونان می توانند از مزایای بی شماری بهره مند شوند.

این مزایا عبارتند از:

 • سفر بدون ویزا به بیش از 170 کشور از جمله ایالات متحده آمریکا، کانادا و اروپا
 • بازنشستگی در یک کشور امن با آب و هوای مناسب
 • آموزش بهتر برای فرزندان متقاضی
 • فرزندان متقاضی از حق کار یا تحصیل و ویزای مسافرتی و حق زندگی برخوردار می شوند.
 • کیفیت بهتر زندگی برای خانواده، از جمله مراقبت های بهداشتی بهتر و محیط غیر آلوده
 • قیمت نسبتاً پایین املاک و مستغلات
 • امنیت شخصی
 • مزایای مالیاتی
 • آزادی همراه با داشتن چند گذرنامه

هموطنان عزیز می توانید با تماس با کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با هماهنگی های قبلی به دفتر این موسسه مراجعه کنید و از شرایط اقامت و کسب تابعیت در بهترین کشورهای دنیا آگاه شوید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.