مهاجرت به کشور یونان

تبدیل اقامت به تابعیت در لوکزامبورگ

تبدیل اقامت به تابعیت در لوکزامبورگ

یکی از مواردی که مهاجرین به کشور لوکزامبورگ به دنبال آن هستند اخذ اقامت این کشور و سپس تبدیل اقامت به تابعیت در لوکزامبورگ می باشد. با رعایت شرایط تعیین شده و همچنین توانایی مالی برای رفع هزینه های زندگی در لوکزامبورگ برای فرد مهاجر قابل انجام است. افرادی که تابعیت لوکزامبورگ را بدست می آورند به عنوان یک شهروند لوکزامبورگی شناخته می شوند و می توانند از مزایای پاسپورت این کشور استفاده کنند. همچنین افرادی که تابعیت لوکزامبورگ را بدست می آورند می توانند به نزدیک به 100 کشور جهان بدون نیاز به ویزا سفر کنند. لوکزامبورگ عضو منطقه شنگن است و یکی از اعضای اصلی اتحادیه اروپا می باشد. همکاران ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این نگارش برای بررسی تبدیل اقامت به تابعیت در لوکزامبورگ این نگارش را ارائه کرده اند.

انواع اقامت در لوکزامبورگ

قبل از بررسی تبدیل اقامت به تابعیت در این کشور لازم است در ابتدا انواع اقامت در لوکزامبورگ را که به مهاجرین داده می شود می پردازیم. در جداول زیر مهم ترین نوع اقامت های داده شده به مهاجرین شرح داده شده اند.

نوع اقامتشرح
اقامت تحصیلیاین نوع اقامت برای تحصیل دانشجویان خارجی به مهاجرین اعطاء می شود.
اقامت کاریاین نوع اقامت برای کار مهاجرین خارجی در لوکزامبورگ داده می شود و معمولا 1 ساله می باشد.
اقامت سرمایه گذاریاین نوع اقامت برای سرمایه گذاران در لوکزامبورگ جهت تشویق سرمایه گذاری اعطاء می شود.
اقامت ازدواجاین نوع اقامت برای افراد خارجی که با تبعه لوکزامبورگی ازدواج می کنند داده می شود.

تبدیل اقامت به تابعیت در لوکزامبورگ از طریق کار

یکی از روش های اخذ اقامت لوکزامبورگ، کار در این کشور می باشد. شهروندان کشورهای عضو اتحادیه اروپا برای اقامت در لوکزامبورگ جهت کار در این کشور نیازی به دریافت ویزا ندارند اما شهروندان دیگر کشورها مانند ایران برای کار در لوکزامبورگ و اقامت کاری در آن می بایست، ویزای کاری این کشور را بدست آورند. ویزای کاری این کشور به آن دسته از افراد خارجی که پیشنهاد شغلی رسمی دریافت کرده اند اعطاء می شود و آنها می توانند به مدت 1 سال در لوکزامبورگ اقامت یابند که این 1 سال با ادامه پیشنهاد کاری قابل تمدید است.

چنانچه متقاضیان بتوانند در لوکزامبورگ به مدت 5 سال اقامت کاری داشته باشند و ضوابط را رعایت کرده باشند می توانند برای تبدیل اقامت با تابعیت لوکزامبورگ از طریق کار اقدام کنند. با توجه به نرخ بیکاری در لوکزامبورگ طبق آمارها، بسیاری از خارجی ها در این کشور از طریق کار توانسته اند تابعیت این کشور را بدست آورند.

شرایط کلی تبدیل اقامت به تابعیت در لوکزامبورگ

افرادی که از طریق درخواست خواهان اخذ تابعیت در این کشور هستند می بایست در ابتدا اقامت این کشور را به صورت رسمی و قانونی بدست آورند و با رعایت شرایط کلی که در زیر ذکر شده است اقامت خود را به تابعیت در این کشور تبدیل نمایند.

 • فرد متقاضی بایستی بیش از 18 سال سن داشته باشد.
 • فرد متقاضی می بایست حداقل به مدت 5 سال در این کشور به صورت قانونی اقامت داشته باشد.
 • فرد متقاضی بایستی به زبان های رسمی این کشور که شامل زبان لوکزامبورگی، فرانسوی و آلمانی است تسلط داشته باشد و در آزمون زبان قبول شود.
 • فرد متقاضی بایستی در کلاس های آموزش زندگی در این کشور شرکت نماید و در آزمون ملی شهروندی لوکزامبورگ نمره قبولی را بدست آورد.
 • فرد متقاضی بایستی قوانین کشور لوکزامبورگ را رعایت کرده باشد و سابقه کیفری و حبس 1 ساله و یا 2 ساله تعلیقی نداشته باشد.
 • فرد متقاضی هیچ گونه تهدیدی برای امنیت این کشور به حساب نیاید.

تبدیل اقامت به تابعیت در لوکزامبورگ از طریق تحصیل

با توجه به نظام آموزشی پیشرفته این کشور و اعتبار بالای تنها دانشگاه دولتی این کشور که به نام دانشگاه لوکزامبورگ شناخته می شود، اخذ اقامت از طریق تحصیل در این کشور بسیار رایج است و بسیاری برای تحصیل در این کشور ویزای تحصیلی این کشور را درخواست می کنند. طبق قوانین کشور لوکزامبورگ چنانچه فردی بتواند در مدارس این کشور به مدت 7 سال تحصیل کند می تواند اقامت تحصیلی خود را به تابعیت تبدیل کند و تابعیت این کشور را بدست آورند.

علاوه بر این نیز دانشجویان می توانند با تحصیل در مدت کم تر از 7 سال مدرک خود را دریافت کنند و سپس با استفاده از اقامت پس از تحصیل در لوکزامبورگ در این کشور به مدت 5 سال زندگی کنند و برای دریافت تابعیت و پاسپورت لوکزامبورگ اقدام کنند. در حال حاضر امکان اقامت تحصیلی در لوکزامبورگ در مقاطع مختلف از کارشناسی گرفته تا دکترا وجود دارد.

تبدیل اقامت به تابعیت لوکزامبورگ از راه ازدواج

تبدیل اقامت به تابعیت از طریق سرمایه گذاری

یکی دیگر ار روش های اخذ اقامت این کشور و تبدیل اقامت به تابعیت این کشور، سرمایه گذاری در این کشور است. لوکزامبورگ به دلیل بازار کار مناسب، تنوع فرهنگی و مهاجرین زیاد و همچنین حضور شرکت ها و سازمان های بین المللی و اروپایی و همچنین اقتصاد پایدار و ثبات سیاسی مکان مناسبی برای سرمایه گذاری است. در حال حاضر روش های مختلفی برای سرمایه گذاری در لوکزامبورگ وجود دارد که شامل 500000€ (یورو) برای ثبت شرکت و 20 میلیون یورو سرمایه گذاری مستقیم می باشد.

در هر صورت جهت تبدیل اقامت به تابعیت در لوکزامبورگ از طریق سرمایه گذاری، سرمایه گذاران بایستی شرایط سرمایه گذاری را رعایت کنند و به مدت 5 سال در کشور لوکزامبورگ زندگی کنند. سرمایه گذاران همچنین می توانند از ابتدا اقامت خانواده خود را دریافت کنند و برای تابعیت آنها نیز اقدام کنند.

تبدیل اقامت به تابعیت لوکزامبورگ از راه ازدواج

یکی دیگر از روش های تبدیل اقامت به تابعیت در لوکزامبورگ از روش ازدواج می باشد. لذا چنانچه فرد متقاضی با یک تبعه لوکزامبورگی ازدواج کند می تواند در کشور لوکزامبورگ اقامت یابد. البته ازدواج در لوکزامبورگ شامل شرایطی است که در مقاله لینک شده می توانید تمامی شرایط آن را بررسی کنید.

ازدواج در لوکزامبورگ بایستی به صورت مدنی ثبت شود و تنها ازدواج مذهبی مورد قبول واقع نمی شود. فرد ازدواج کرده بایستی به مدت 3 سال با همسر خود زندگی مشترک داشته باشد و پس از گذشت 3 سال با شرکت در دوره های آموزش شهروندی لوکزامبورگی و تسلط به زبان این کشور می تواند تابعیت کشور لوکزامبورگ را دریافت کند. توجه داشته باشید که برای تبدیل اقامت به تابعیت از طریق ازدواج، ازدواج فرد متقاضی بایستی کاملا واقعی باشد.

دیگر روش های تبدیل اقامت به تابعیت در لوکزامبورگ

 • اقامت 20 ساله در لوکزامبورگ به شرط اقامت 12 ماهه مستمر قبل از درخواست تابعیت لوکزامبورگ
 • تولد در لوکزامبورگ از یک والدین لوکزامبورگی
 • تولد در لوکزامبورگ و نامشخص بودن تابعیت والدین و اقامت در این کشور
 • تولد در لوکزامبورگ از والدین غیر لوکزامبورگی و اقامت 5 ساله در کشور و اقامت 1 ساله والدین پیش از تولد فرزند
 • اقامت 5 ساله از یکی از راه های اقامت و مهاجرتی به این کشور

همانطور که مشاهده کردید برای تبدیل اقامت به تابعیت در این کشور با بررسی راه های مهاجرت به لوکزامبورگ، به این کشور مهاجرت کنید و پس از اقامت 5 ساله در این کشور و رعایت شرایط گفته شده تابعیت این کشور را بدست آورید. برای بررسی هزینه زندگی در کشورهای مختلف اروپایی برای اخذ اقامت و تابعیت می توانید با وکیلان مجموعه ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مشورت کنید و اطلاعات لازم را بدست آورید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *