مهاجرت به لوکزامبورگ

اقامت در لوکزامبورگ

اقامت در لوکزامبورگ

مردم در سراسر جهان برای کسب اقامت در لوکزامبورگ اقدام به ورود به خاک این کشور از روش های مختلف می کنند. این کشور در صدر کشورهای زیبا است. برای مهاجرت به این کشور، آنها باید از یکی از ویزا یا مجوزهایی استفاده کنند. این مجوزها به آنها اجازه می دهد برای مدت کوتاه یا طولانی مدت در لوکزامبورگ زندگی و اقامت داشته باشند.

اخذ اقامت این کشور از طریق روش های قانونی مانند مهاجرت تحصیلی، مهاجرت کاری، مهاجرت از طریق خرید ملک و سرمایه گذاری امکان پذیر خواهد بود. هر شخص بدون در نظر گرفت ملیت، برای زندگی در کشور لوکزامبورگ، باید بعد از ورود خود به خاک این کشور در اداره سرشماری محل زندگی خود حضور خود را اعلام کند. کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به بررسی دقیق شرایط اقامت در لوکزامبورگ خواهند پرداخت. متقاضیان می توانند پس از اخذ اقامت قانونی این کشور به دنبال اخذ تابعیت و شهروندی این کشور نیز باشند.

اینفوگرافی اقامت در لوکزامبورگ

شرایط اقامت لوکزامبورگ

قبل از مهاجرت به این کشور، بهتر است با شرایط اقامت و انواع ویزا و مجوزهای اقامت در این کشور آشنا شوید. وقتی افراد می خواهند بیش از 3 ماه در این کشور بمانند، مجوز اجازه اقامت بگیرند. این سند به آنها امکان می دهد تا به طور قانونی زمان بیشتری را در کشور برای تحصیل، کار یا زندگی با خانواده خود بگذرانند. فردی که تصمیم به زندگی در این کشور را دارد، باید به مقامات محلی شهری که در آن زندگی می کند مراجعه کند. فرد بایستی هویت خود را ثبت کند. شناسنامه را دریافت کند که باید همیشه همراه خود داشته باشد. درخواست مجوز اقامت در این کشور برای همه امکان پذیر است. اما طبق قانون مهاجرت، با توجه به شرایط مختلف، نیازهای مختلفی برای هر فرد وجود دارد.

در خصوص اخذ اقامت این کشور می باید در ذهن داشته باشید که سن متقاضی باید سن قانونی و 18 سال کامل باشد. متقاضی از تمکن مالی مناسب برخوردار باشد. از کلیه قوانین و شرایط اخذ اقامت این کشور آگاهی کامل کسب نموده باشند. جهت اخذ اقامت این کشور روش های متفاوتی در اختیار متقاضیان قرار گرفته شده است. شرایط عمومی این کشور بدین شرح می باشد:

 • پایتخت: لوکزامبورگ
 • واحد پول:€ (یورو)
 • زبان رسمی: آلمانی، فرانسوی و لوکزامبورگی
 • نوع حکومت: پادشاهی مشروطه
 • منطقه زمانی: CET

نرخ بیکاری در این کشور به شرح زیر است:

 

نرخ بیکاری در لوکزامبورگ

شرایط اخذ مجوز اقامت لوکزامبورگ

اخذ مجوز اقامت این کشور معیارهای متفاوتی را شامل می شود. این معیارها عبارتند از:

 • اگر شهروند خارجی تبعه یک کشور اتحادیه اروپا باشد، الزامات آن شدیدتر است.
 • اگر شهروند خارجی تبعه یک کشور غیر اتحادیه اروپا باشد، اسناد مورد نیاز گسترده تر است.
 • در صورتی که متقاضی خارجی قصد داشته باشد کمتر از 3 ماه در لوکزامبورگ بماند.
 • در صورتی که متقاضی خارجی بیش از 3 ماه قصد اقامت در کشور لوکزامبورگ را داشته باشد.

بدون در نظر گرفتن دلایل ورود به خاک این کشور، در مورد شهروندان اتحادیه اروپا یک شناسنامه معتبر لازم است. در حالی که در مورد یک شهروند کشور ثالث حتما باید گذرنامه معتبر داشته باشد.

مجوز اقامت در لوکزامبورگ برای اتباع اتحادیه اروپا

اتباع اتحادیه اروپا و شهروندان ایسلند، لیختن اشتاین، نروژ و سوئیس نیازی به درخواست اجازه اقامت ندارند. در عوض آنها باید در طی 3 ماه از ورود، مجوز ثبت نام را از مقامات محلی که در محل زندگی آنها (در لوکزامبورگ) واقع شده دریافت کنند. شهروندان اتحادیه اروپا و منطقه اقتصادی اروپا که مایل به ماندن بیش از 3 ماه در لوکزامبورگ هستند، باید توسط یک شرکت لوکزامبورگ به کار گرفته شوند، خود اشتغال شوند یا مشغول به تحصیل در لوکزامبورگ شوند. همچنین از توان مالی کافی برای پرداخت هزینه زندگی در لوکزامبورگ برخوردار باشند. برخی از شهروندان ممکن است نیاز به دریافت مجوز کار داشته باشند. اگر یک عضو خانواده شهروند اتحادیه اروپا نباشد، برای اینکه بتواند به اعضاء خانواده خود بپیوندد، باید مدارک دیگری تهیه کند. پس از یک دوره 3 ساله بدون وقفه، این افراد حق دارند که مقیم دائمی لوکزامبورگ شوند.

به طور کلی جمعیت این کشور متشکل از کشورهای دیگر خواهد که در نمودار زیر بیان شده است:

شرح جمعیت لوکزامبورگ

اقامت اتباع خارجی در لوکزامبورگ

شرایط اقامت در لوکزامبورگ برای شهروندان خارجی متفاوت است. شهروندان غیر اتحادیه اروپا که می خواهند تا 3 ماه در این کشور بمانند، باید اقدام به اخذ ویزا کنند. پس از این مدت، آنها می توانند برای اخذ اجازه اقامت، به اداره مهاجرت متعلق به وزارت امور خارجه مراجعه کنند. پناهندگی در لوکزامبورگ از سایر طرق مهاجرت به این کشور برای متقاضیان خارجی می باشد که به دلیل عدم آگاهی مورد توجه قرار گرفته است. متقاصیانی که تمایل به مهاجرت به این کشور از طریق طرق قانونی را دارند پیشنهاد می شود قبل از هر گونه اقدامی با موسسه ما در این باب مشاوره شوند.

متقاضیان از طریق روش های متفاوتی توانسته اند اقامت این کشور را اخذ نمایند، از این رو تعداد متقاضیان به این کشور افزایش یافته که در نمودار زیر شرح داده شده است:

 

میانگین تعداد متقاضیان به کشور لوکزامبورگ

مدارک لازم جهت اخذ اقامت کشور لوکزامبورگ

اسناد مورد نیاز برای انجام این کار عبارتند از:

 • گذرنامه معتبر
 • ارائه تمکن مالی مناسب
 • گواهی سلامت
 • اثبات مسکن و اشتغال
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • پرونده سوابق کیفری (در صورت وجود)

کلیه اسناد ارائه شده برای اجازه اقامت در لوکزامبورگ باید به زبان فرانسه، آلمانی یا انگلیسی باشد. این اسناد باید توسط دفتر اسناد رسمی تایید شود. در صورتی که مدارک و اسناد متقاضیان به زبان های دیگر باشد، آنها باید به یک دفتر ترجمه رسمی مراجعه کنند. فرد بایستی مدارک خود را به صورت رسمی به یکی از زبان های ذکر شده ترجمه کنند.

اقامت دائم در لوکزامبورگ

اقامت دائم در لوکزامبورگ می تواند به هر تبعه کشور ثالثی که به طور قانونی در لوکزامبورگ برای مدت حداقل 5 سال بدون وقفه اقامت داشته باشد، اعطا شود. مدت اقامت با موارد زیر قطع نمی شود:

 • غیبت موقت کمتر از 6 ماه متوالی که در مجموع بیش از 10 ماه در 5 سال نباشد.
 • غیبت بدون وقفه حداکثر تا 12 ماه متوالی به دلایل مهم، مانند:
 • بارداری و زایمان
 • یک بیماری جدی
 • مطالعات یا آموزش حرفه ای

درخواست باید توسط تبعه کشور ثالث ارسال شود. با این حال، آنها ممکن است شخص ثالثی مانند کارفرما را موظف کنند که مراحل لازم را برای آنها انجام دهد. برای دریافت کنندگان حمایت بین المللی، حداقل نیمی از دوره بین تاریخی که درخواست حمایت بین المللی بر اساس آن اعطا شده است، و تاریخی که در آن مجوز اقامت حمایت بین المللی اعطا شده است، یا کل دوره دوره اگر از 18 ماه بیشتر شود، برای محاسبه دوره 5 ساله در نظر گرفته می شود. دارندگان مجوز اقامت «کارت آبی اتحادیه اروپا» مجازند اقامت خود را در کشورهای مختلف عضو به منظور برآورده کردن شرایط مربوط به مدت اقامت، در صورتی که همه شرایط زیر رعایت کنند، جمع کنند:

 • 5 سال اقامت قانونی و بدون وقفه در اتحادیه اروپا به عنوان دارنده کارت آبی اتحادیه اروپا؛
 • 2 سال اقامت قانونی و بدون وقفه در کشور، بلافاصله قبل از ارائه درخواست برای اقامت طولانی مدت اتحادیه اروپا، به عنوان دارنده کارت آبی اتحادیه اروپا.

اتباع کشورهای ثالث زیر که در لوکزامبورگ اقامت دارند ممکن است از وضعیت اقامت طولانی مدت بهره مند نشوند:

 • کارگران فصلی، اعزام شده یا منتقل شده؛
 • دانشجو یا شخص ثبت نام شده در برنامه های آموزش حرفه ای
 • شخصی که دارای مجوز اقامت موقت با اعتبار محدود خاص است.

انواع اقامت در لوکزامبورگ

ویزای همراه لوکزامبورگ

اعضای خانواده مجاز به پیوستن به “مهاجر” اصلی با ویزای همراه لوکزامبورگ هستند، البته به شرطی که اگر مهاجر اصلی تبعه کشور ثالثی باشد:

 • همسر یا شریک ثبت نام شده بالای 18 سال
 • فرزندان اصلی “مهاجر” یا همسر یا شریک او زیر 18 سال یا تحت حمایت
 • اولاد (مادر و پدر) مهاجر یا همسر یا شریک زندگی وی، زمانی که از حمایت های ضروری خانواده در کشور مبدأ خود محروم می شوند.
 • فرزندان بزرگ مجرد مهاجر یا همسر یا شریک زندگی وی، زمانی که به دلیل وضعیت سلامتی خود نمی توانند نیازهای خود را برآورده کنند.
 • اگر مهاجر اصلی تبعه کشور ثالثی باشد که در اتحادیه اروپا نیست، مدت انتظار قبل از الحاق خانواده به وضعیت شخصی او بستگی دارد.

برای یک دارنده “مهاجر” مجوز اقامت حقوقی، مدت انتظار 1 سال خواهد بود، در حالی که برای افراد بسیار واجد شرایط، یعنی دارنده مجوز اقامت “Carte Bleue Européenne” ورود خانواده و تسویه حساب مستقیم مجاز است.

اقامت در لوکزامبورگ در کمتر از 90 روز

اقامت در لوکزامبورگ در کمتر از 90 روز

اتباع برخی از کشورهای خارج از اتحادیه اروپا که مایل به بازدید، ترانزیت و یا کار در لوکزامبورگ هستند. باید قبل از مهاجرت، دارای یک سند مسافرتی معتبر با ویزا باشند که توسط یک کنسولگری یکی از کشورهای منطقه شنگن صادر شده است. با دریافت این ویزا، متقاضیان می توانند به طور آزاد در بین کشورهای منطقه شنگن سفر کنند. تابعیت شهروند یک کشور خارج از اتحادیه اروپا تعیین می کند وی موظف به دریافت ویزا باشد یا خیر.

انواع مختلف ویزا بسته به مدت زمان و ماهیت بازدید وجود دارد. به عنوان یک قاعده کلی، درخواست ویزا باید در کشوری که متقاضی به طور قانونی اقامت دارد. در یک کنسولگری این کشور یا یک مرکز دیپلماتیک به نمایندگی لوکزامبورگ ارائه شود. در هر صورت، اتباع کشور ثالث باید قبل از درخواست ویزا، یک گذرنامه معتبر داشته باشد. گذرنامه باید حداقل 3 ماه بعد از تاریخ انقضا ویزای درخواست شده معتبر باشد.

هزینه های درخواست ویزا برای اقامت در لوکزامبورگ در کمتر از 90 روز عبارتند از:

نوع ویزا هزینه عادی به یورو
ویزای ترانزیت فرودگاهی 85€
ویزای اقامت کوتاه مدت 80€
هزینه ویزا برای کودکان 6 تا 12 سال 45€

به یاد داشته باشید که هزینه درخواست ویزا برای اتباع روسیه، مولداوی، اوکراین، صربستان، مونته نگرو، بوسنی و هرزگوین، آلبانی، گرجستان، جمهوری مقدونیه (شمالی)، ارمنستان و آذربایجان €35 (یورو) کاهش می یابد.

اقامت بلند مدت لوکزامبورگ

شهروندان خارجی که می خواهند به منظور اشتغال اقدام به مهاجرت کاری به لوکزامبورگ کنند. در صورت ورود از کشورهای خارج از اتحادیه اروپا، ابتدا باید یک قرارداد کاری با یک شرکت محلی امضاء کنند. این وظیفه شرکت واقع در این کشور است که می تواند از طرف کارمند آینده درخواست اجازه کار کند. پیش از این باید مطمئن شوید که نیروی کار داخلی (از این کشور و اتحادیه اروپا) برای کار در زمینه مورد نظر وجود ندارد. به یاد داشته باشید که شهروندان اتحادیه اروپا می توانند بدون کسب مجوز اقامت، 3 ماه در این کشور زندگی کنند. آنها امکان کار در یک شرکت محلی را دارند. به عنوان معامله گران تنها در این کشور فعالیت می کنند. علاوه بر این، متقاضیان می توانند با سرمایه گذاری و ثبت شرکت در لوکزامبورگ اقامت بلند مدت این کشور را کسب کنند.

مدارک اساسی جهت اقامت بلند مدت لوکزامبورگ

مدارک مورد نیاز برای کسب مجوز اقامت بلند مدت متقاضیان خارجی در این کشور عبارتند از:

 • مجوز اصلی برای اقامت قبل از ورود به این کشور به دست آمده
 • گذرنامه و ویزای معتبر
 • مدارک شناسایی متقاضی و اعضای خانواده وی
 • گواهی ازدواج (در صورت نیاز)
 • اثبات توان مالی کافی
 • مدارکی برای اثبات نداشتن سابقه کیفری
 • مدارکی برای اثبات توان مالی کافی، پیشنهاد کاری و قرارداد
 • مدارک پزشکی و بیمه معتبر در منطقه شنگن
 • رسید پرداخت هزینه های مربوطه به اخذ اقامت این کشور

هموطنان عزیز می توانید با متخصصان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرید. اطلاعات بیشتری از شرایط اقامت در این در کشور و سایر کشورهای دنیا کسب کنید.

سوالات پرتکرار در باب اقامت در لوکزامبورگ

در این بخش از مقاله مفتخر به پاسخگویی به سوالات شما در باب اقامت در لوکزامبورگ می باشیم:

 • شرایط اقامت شهروندان غیر اتحادیه اروپا در کشور لوکزامبورگ به چه صورت است؟ شهروندان خارج از اتحادیه اروپا برای گرفتن اقامت باید اقدام به اخذ ویزا کنند که به اقامت بلند مدت دست پیدا کنند. گرفتن این ویزا مستلزم داشتن یک درخواست کار یا پذیرش تحصیلی و یا سرمایه گذاری در این کشور است.
 • چطور و از چه طریقی می توان به کشور لوکزامبورگ مهاجرت کاری داشت؟ برای اینکه فردی بتواند از طریق کار وارد کشور لوکزامبورگ شود باید یک درخواست کار از یک کارفرما بومی در این کشور داشته باشد. طبق این درخواست یک قرارداد کاری با یک شرکت محلی امضاء کند. سپس مدارک لازمه را به سفارت ارائه بدهد تا مشمول ویزای کار شود.
 • هزینه های درخواست ویزا برای اقامت کوتاه مدت در لوکزامبورگ به چه صورت است؟ ویزای ترانزیت فرودگاهی 80€ (یورو)/ ویزای اقامت کوتاه مدت €80 (یورو)/ هزینه ویزا برای کودکان 6 تا 12 سال 40€ (یورو)
 • اجازه اقامت در لوکزامبورگ برای اتباع اتحادیه اروپا به چه صورت است؟ شهروندان اتحادیه اروپا و حوزه شنگن که میخواهند بیشتر از 3 ماه در لوکزامبورگ در این کشور بمانند باید توسط یک شرکت لوکزامبورگ به کار گرفته شوند. یا خود افراد دست به کاری بزنند ویا از طریق ویزای تحصیلی اقدام کنند.
5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *