مهاجرت به کشور کانادا

تابعیت کانادا از طریق تولد

یکی از موضوعات مهم در رابطه با مهاجرت به کشور کانادا در سال 2019 تابعیت کانادا از طریق تولد فرزند می باشد. تابعیت کانادا از طریق تولد مورد توجه بسیاری از خانواده ها که قصد مهاجرت دارند قرار گرفته است. به طور کلی می توان گفت که تولد فرزند یکی از راه های اخذ اقامت و تابعیت در هر کشوری می باشد.

این کشور دارای امتیازاتی می باشد که به سبب همین امتیازات مورد توجه ایرانیان بسیاری می باشد. همان طور که می دانید برای مهاجرت و اخذ اقامت در هر کشور قوانینی وضع شده است. کارشناسان موسسه سفیرلن سروش سعادت در این مقاله سعی دارند در باب تابعیت کانادا از طریق تولد اطلاعاتی را در اختیار متقاضیان قرار دهند، تا افرادی که قصد دارند از این طریق به این کشور مهاجرت کنند با آگاهی کامل اقدامات لازم را انجام دهند.

اخذ تابعیت از طریق تولد فرزند

در هر یک از کشور های جهان با توجه به قوانین و بر اساس سیستم خون و یا سیستم خاک یا هر دو سیستم به افراد تابعیت اعطاء می گردد. یکی از راه های مهاجرت و اخذ تابعیت از کشور کانادا تولد فرزند در این کشور می باشد. در این کشور بر اساس سیستم خاک تابعیت اعطا می شود.

با توجه به این موضوع حتی اگر فرزند افراد خارجی در این خاک کانادا متولد شوند از نظر دولت این کشور شهروند کانادایی محسوب می شوند، و صلاحیت اخذ تابعیت این کشور را دارند. با توجه به این مطالب مشخص شد که امکان اخذ تابعیت کانادا از طریق تولد برای افراد وجود دارد.

بعد از آن که طفل تابعیت این کشور را دریافت کرد والدینش با تحقق شرایط می توانند اقامت کشور کانادا را به دست بیاورند، و امکان اخذ تابعیت این کشور برای  والدین فرزند وجود ندارد.

قوانین تابعیت در کشور کانادا

در کشور کانادا تا قبل از تاریخ 1 ژانویه 1947 قانونی برای جذب مهاجر و اعطاء اقامت در این کشور وجود نداشت. به صورتی که این کشور در موقعیتی بدون شهروند قرار داشت. در ژانویه سال 1947 میلادی قوانین سابق اصلاح شدند و برای اولین بار قوانینی برای شهروندی کانادا وضع شد.

در 15 فوریه 1947 قوانین شهروندی فعلی جایگزین قوانین پیشین شد. این قوانین شامل: مقررات مختلف و قوانینی برای حفظ حقوق شهروندی می باشد. حقوق شهروندی محدودی برای افرادی که قبل از این تاریخ متولد شده اند در نظر گرفته شده است. اساسنامه های این قوانین به شرح زیر می باشند.

  • افرادی که پس از تاریخ 14 فوریه 1947 در کشور کانادا متولد می شوند، به عنوان شهروند این کشور محسوب می شوند.
  • افرادی که بعد از تاریخ 31 دسامبر 1946 در کشور کانادا متولد شوند به عنوان شهروند این کشور محسوب می شوند حتی اگر بر روی کشتی کانادایی متولد شده باشند.
  • طبق قوانین پیشین افرادی که قبل از تاریخ 1 ژانویه 1947 متولد شده باشند، جزء بیگانگان می باشند.

اقامت والدین پس از تولد فرزند

وضعیت اقامت والدین در زمان تولد فرزندشان که شهروند کانادا محسوب می شود، به شرایط کودک برای اخذ تابعیت کانادا وابسته می باشد. کودکی که از پدر و مادر خارجی در کشور کانادا متولد شود، شهروند کانادا محسوب می شود. اما در بخش سه قوانین حال استثنایی برای این قانون در نظر گرفته شده است.

طبق این بخش افرادی که پس از تاریخ 15 فوریه 1977 در کشو کانادا متولد شوند، اگر تابعیت این کشور به کودک متولد شده در کانادا ارائه نشود. در زمان تولدش به فرد و والدینش شهروندی این کشور و یا اقامت دائم کشور کانادا اعطاء می شود. طبق قوانین پیشین و قوانین فعلی به افرادی که در کشتی ها و هواپیماهای کانادایی متولد شوند حق شهروندی و تابعیت کانادا به آن ها اعطا می شود.

هزینه لازم جهت اخذ اقامت برای پدر و مادر

پدر و مادری که شرایط لازم برای اخذ اقامت دائم کانادا را دارند برای اخذ تابعیت کانادا از طریق تولد هزینه هایی را باید به دولت کشور کانادا پرداخت نمایند. این هزینه های شامل: هزینه های مربوط به کفالت، هزینه های حق اقامت دائم و هزینه های پردازش متقاضیان اصلی (پدر و مادر) می شوند.

متقاضیان باید این هزینه ها را به صورت آنلاین بپردازند. یکی دیگر از امکانات آنلاین که توسط دولت کانادا در نظر گرفته شده است این است که مراجعه کنندگان می توانند تعرفه های خدماتی مورد نظرشان را ببینند. هزینه هایی که متقاضیان باید به دولت این کشور بپردازند حدودا 1040 $ کانادا می باشد.

مزایا تولد فرزند در کشور کانادا

تولد فرزندان در کشور کانادا مزایایی برای کودک به همراه دارد. این مزایا به شرح زیر می باشند:

  • بعد از متولد شدن، طفل پاسپورت کشور کانادا را دریافت می کند. با در اختیار داشتن پاسپورت فرد می تواند از مزایای آموزش، درمان، خدمات رفاهی و غیره در این کشور بهره مند شود.
  • با اخذ پاسپورت فرد می تواند به راحتی و بدون دریافت ویزا به بیشتر کشور های دنیا سفر کند و در صورت تمایل می تواند در کشور انگلستان و یا کشور آمزیکا ادامه تحصیل دهد و یا مشغول به کار شود.
  • فرزند بعد از تولد می تواند به راحتی و به صورت رایگان از خدمات پزشکی و درمانی کشور کانادا استفاده نماید.
  • کودک می تواند به صورت رایگان در مدارس این کشور مشغول به تحصیل شود. و در دانشگاه از تخفیفات در نظر گرفته شده برای دانشجویان استفاده می کند.
  • فرزند بعد از اخذ شهروندی برای نگه داری آن نیازی به زندگی در این کشور ندارند و همیشه جزء شهروندان این کشور محسوب می شوند.

اخذ مجوز برای اقامت دائم در کانادا

طبق قوانین سازمان مهاجرتی این کشور متقاضیان واجد شرایطی که می توانند اقامت دائم کشور کانادا را دریافت کنند عبارتند از: پدر و مادر شهروند کانادایی که سن فرزندشان 18 سال به بالا می باشد. یا فردی که اقامت دائم کانادا را اخذ کرده است و سن او بالای 18 سال می باشد

صلاحیت اخذ گواهی اقامت دائم در کشور کانادا و در صورت مهاجرت به این کشور از طریق روشی به نام کفالت امکان پذیر خواهد بود. منظور از کفالت چیست؟

یعنی شهروند کانادایی یا فردی که اقامت دائم این کشور را دارد و سنش بالای 18 سال می باشد، به دولت این کشور اعلام می کند که آمادگی پشتیبانی مالی پدر و مادرش را دارد. همچنین توانایی برطرف کردن نیاز های ضروریشان را دارد. و والدین نیازی به مدد کار اجتماعی دولت ندارند.

جهت اخذ تابعیت کانادا از طریق تولد، والدین باید فرزندشان را در این کشور به دنیا آورند، فرزند پس از تولد در این کشور صلاحیت اخذ شهروندی کانادا را دارد. هنگامی که فرزند 18 ساله شود والدین می توانند اقامت دائم کانادا را به دست بیاورند.

همان طور که مطالعه کردید اطلاعاتی در رابطه با تابعیت کانادا از طریق تولد در اختیار علاقه مندان قرار داده شد. و با توجه به اطلاعات مشخص شد که والدین خارجی نمی توانند تابعیت کانادا از طریق تولد به دست بیاورند، و فقط طی شرایطی امکان اخذ اقامت دائم برایشان وجود دارد.

پیشنهاد کارشناسان موسسه مهاجرتی سفیران سروش سعادت به افرادی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند این است که برای تکمیل اطلاعات مقاله  هزینه زندگی در کانادا و مقاله مهاجرت اسان و سریع به کانادا را مطالعه نمایند. همچنین این امکان برای شما وجود دارد که به صورت تلفنی و یا حضوری از مشاوره های رایگان موسسه بهره مند شوید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *