مهاجرت تحصیلی هلند

بورسیه تحصیلی در هلند

بورسیه تحصیلی در هلند

بورسیه تحصیلی در هلند را به طور دقیق موشکافی کرده و به آن میپردازیم. و انواع بورسیه های تحصیلی هلند را مورد تحلیل قرار میدهیم.

کشور هلند

هلند یکی از کشور های اتحادیه اروپا و از اعضای شنگن می باشد. این کشور یکی از زیباترین کشور های اروپا می باشد و همه ساله عده ی زیادی مهاجر و توریست را به خود جذب می کند. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با همکاری وکلا و مشاورین خود راه ورود به دانشگاه های هلند را هموار نموده است.

ما در این مطلب به بررسی این مقاله می پردازیم. جهت کسب اطلاعات بیشتر این امکان را دارید که با مشاورین متخصصین ما تماس حاصل فرمایید. مشاورین برتر موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت شما عزیزان را در خصوص بورسیه تحصیلی در هلند یاری می نمایند.

مدارک و شرایط

جهت بورسیه هلند ، داشتن مدرک زبان انگلیسی الزامی می باشد و حتی جهت گذراندن دوره های زبان انگلیسی و دوره های آیلتس نیز در این کشور ارائه مدرک زبان از ملزومات می باشد. حداقل مدرک زبان برای طی کردن دوره های زبان در این کشور نمره ی 5 می باشد که البته اخذ این نمره، کار چندان سختی نمی باشد. در مقطع کارشناسی با در نظر گرفتن نوع دانشگاه هلند و شرایط حاکم بر آن دانشگاه نمره ی آیلس حداقل 5.5 مورد نیاز می باشد،

نکته ی مهم در باب این امر این می باشد که ارائه ی مدرک زبان اساساً برای اخذ ویزای دانشجویی هلند الزامی است و در هر صورت دانشجو باید نمره ی آیلس خود را به سفارت ارائه دهد.

پاورقی

مشاورین برتر و متخصصین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت  شما متقاضیان گرامی را در خصوص بورسیه تحصیلی در هلندیاری می نمایند. طول دوره های تحصیلی در هلند متفاوت می باشد، تحصیل در مقطع کارشناسی معمولاً در حدود 3 تا 4 سال به طول می انجامد، به همین ترتیب تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد معمولاً 2 ساله و دکترا بین 3 تا 5 سال زمان می برد. دانشجو در کشور هلند اجازه ی کار دارد و می تواند میزانی از هزینه ی تحصیل خود را پوشش دهد.

دانشجو در هلند باید هزینه های تحصیل و خورد و خوراک و خوابگاه خود را پرداخت نماید، این هزینه بسته به نوع و سطح دانشگاه، خوابگاه ، شهر تحصیل و… متفاوت می باشد. ما در همین جا تمامی این موارد را مورد بررسی قرار می دهیم و اطلاعات مورد نیاز را در اختیار شما قرار می دهیم.

هزینه

دانشجویان در هلند به طور تقریبی ماهانه بین 800تا 900 دلار هزینه ی زندگی دارند، این هزینه شامل هزینه ی فقط شخصی می باشد، یعنی در صورتی که شخص از بورسیه نتواند بهره مند شود، باید جهت زندگی در هلند این هزینه را پرداخت کند.

هزینه ی تحصیل دانشجو نیز باید جداگانه محاسبه گردد، معمولاً دانشگاه های هلند شهریه ای در حدود 8000 تا 13000 یورو در سال از دانشجویان اخذ می نمایند که این هزینه، مبلغ زیادی در اروپا به حساب نمی آید .

دانشگاه ها ی هلند

دانشگاه دلفت از قوی ترین و معتبرترین دانشگاه های این کشور محسوب می گردد، تحصیل در مقطع لیسانس در این دانشگاه به زبان هلندی می باشد (البته اکثر قریب به اتفاق دانشگاه های این کشور، در مقطع لیسانس به زبان هلندی می باشد ).

تحصیل در مقطع فوق لیسانس در این دانشگاه به زبان انگلیسی می باشد و ارائه مدرک زبان آیلتس الزامی می باشد که شخص متقاضی باید این مدرک را در ایران و قبل از ورود به هلند اخذ نماید.

بورسیه تحصیلی هلند

معمولاً آخرین فرصت ارسال مدارک جهت ثبت نام و اخذ پذیرش در اوایل ماه آوریل است، که پس از ثبت نام از طریق اینترنت باید نسبت به ارسال مدارک اقدامات لازم انجام شود. جهت تحصیل در دانشگاه دلفت،ارائه ی آیلتس و همچنین معدل لیسانس بالای 15 از شروط لازمه می باشد.

از بابت کمک هزینه های تحصیلی و اخذ بورسیه تحصیلی هلند ، اینکه هر دانشگاهی شرایطی را بنابر درخواست ها و شرایط خود، اعلام نموده است، معمولاً این بورسیه مختص دانشجویان و متقاضیان دوره دکترا می باشد که بتوانند جهت تحصیل در این کشور از بورسیه یا فاند استفاده نمایند.

البته دوره های دکترا در اکثر کشور های دنیا و از جمله هلند به صورت کار محسوب می شود. جهت اخذ پذیرش در این مقطع مهلت زمانی خاصی وجود ندارد، هر زمانی متقاضی می تواند جهت پذیرش درخواست ارسال کند، و نسبت به تکمیل مدارک یا کسب شرایط لازم پیگیری نماید.

نتیجه گیری

این مقاله در مورد بورسیه تحصیلی هلند نگارش شده بود امید است مورد توجه شما عزیزان بوده باشد. اخذ بورسیه از دانشگاه های این کشور گاهاً این صورت مشاهده می شود که دانشجو از کشور خودش بورسیه شود ، به طور مثال دانشگاهی در ایران دانشجو را بورسیه می کند و هزینه های وی را پرداخت می کند و شخص متقاضی تعهد می دهد پس از اتمام تحصیلات به کشور خود برگردد، اخذ این بورسیه از جهاتی خوب و از جهاتی هم مناسب نیست.

مزیت اقدام از این روش این می باشد که شخص با اطمینان خاطر نسبت به مراحل بورسیه خود در ایران اقدام می نماید و از معایب آن عدم توانایی در ماندن در آن کشور می باشد. متخصصین و مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آماده ارائه مشاوره های تحصیلی در هلند از جمله دوره های زبان می باشند، جهت کسب اطلاعات بیشتر و اطلاع از شرایط تحصیلی در کشور هلندمی توانید با مشاورین ما تماس حاصل فرمایید و از مشاوره ما بهره مند شوید.

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *