مهاجرت تحصیلی انگلستان

بورسیه تحصیلی در انگلستان

بورسیه تحصیلی در انگلستان

آیا شما با شرایط بورسیه تحصیلی در انگلستان آشنایی دارید؟اگر شما هم متمایل به اطلاعاتی در مورد  بورسیه تحصیلی در انگلستان هستید با خواندن این مقاله میتوانید از اطلاعات زیادی در این زمینه بهره ببرید.

انواع بورسیه تحصیلی در انگلستان

در بین دانشجویان ممتاز و نخبه برای گرفتن بورسیه های تحصیلی کشور انگلستان رقابت تنگاتنگی وجود دارد. انتخاب نمودن نوع بورسیه و اقدام به موقع نمودن به موقع ونیز شناخت یافتن از نوع  نیازها هر یک به تنهایی میتواند از مواردی باشد که فرصت گرفتن بورسیه مورد نظر را بیشتر ا افزایش می دهد. به صورت کلی در کشور انگلستان  دو نوع بورسیه وجود دارد:

 1. بورسیه های دولتی
 2. بورسیه های دانشگاهی

بورسیه دولتی کشور انگلستان

بورسیه تحصیلی در این کشور هم باز به دو نوع تقسیم میشود:

 1. بورسیه Chevening
 2. بورسیه Commonweailth

توضیح بورسیه (British Chevening Scholarships for International Students این نوع بورسیه که از جانب دولت بریتانیاFCO  صادر میشود.لازم به ذکر است که شرایط این نوع بورسیه نسبت به مقاطع مختلف متغیر میباشد.که عبارتند از:

کارشناسی ارشد

این نوع  بورسیه که از انواع مختلف  برنامه های بورسیه  تحصیلی دولتی می باشد مختص آن عده از دانشجویان ممتاز که  از کشورهای مختلف  دنیا بوده و از شرایط Cheveningبهره میبرند. این نوع  بورسیه عموما برای مدت یکسال و  برای دوره کارشناسی ارشد پایه ریزی شده است.

افراد واجد شرایط این نوع از بورسیه

 1. این افراد از شهروندان یکی از کشورهایی تایید شده باشند.
 2. اشخاصی که پس از گذشت دو  سال از آخرین بورسیه تحصیلی موفق به بازگشت به کشور خود شوند.
 3. اشخاصی که موفق به گذراندن دوره کارشناسی شوند و همچنین برای دوره کارشناسی ارشد منع نشده باشند.
 4. داشتن دو سال سابقه ی عملی و کار.
 5. حد اقل برای سه دانشگاه اقدام کرده باشند و یکی از این دانشگاه ها تا تاریخ  سیزده جولای پذیرش غیر مشروط داشته باشند.
 6. مدرک زبان.آیلتس overal5 که نمره ای زیر ۵٫۵ نداشته باشند را داشته باشند و همچنین مدرک تافل با نمره ۷۹ که شامل دروس ونمره های  Listening – ۱۷, Reading – ۱۸, Speaking – ۲۰, Writing – ۱۷ باشند مورد قبول میباشد.

نکته مهم و قابل توجه ابن میباشد که: جواب آزمون میبایست حد اکثر تا تاریخ  بیست و سوم  June تحویل داده شود.

متحدالمنافع (Commonwealth Scholarships for Developing Commonwealth Countries)

با این توضیح که که توسط سازمان DFID صادر میشود و مختص به مقطع دکترا میباشد. افراد واجد شرایط این نوع بورسیه عبارتند از:

 1. اتباع مورد حمایت شده از جانب بریتانیا، پناهندگان و یا شهروندان که از کشورهایی باشند که با بریتانیا متحد المنافع باشند.
 2. اشخاصی که دارای اقامت دائم از یکی از کشورهای متحدالمنافع با بریتانیا  ودر حال توسعه باشند.
 3. اشخاصی آمادگی شروع کردن  سال تحصیلی در ماه های  سپتامبرو یا اکتبر را داشته باشند.
 4. اشخاصی که موفق به گذراندن مقاطع کارشناسی و یا کارشناسی ارشد شده باشند.

بورسیه تحصیلی در انگلستان-توضیح دستور العمل در خواست

سازمان CSC به هیچ عنوان از متقاضیان این برنامه را نمی پذیرد . شخص متقاضی  باید درخواست راجع به  خود را به وسیله دانشگاه ویا از جانب سازمان های متبوع کشور متقاضی انجام شود. متقاضیان می بایست  قوانین مربوط به  اقدام را از جانب کشور خوددنبال کنند. این نکته حائز اهمیت میباشد که لازم است که برای برای اقدام باید از طریق سیستم الکترونیکی CSCو EAS  انجام شود  ونیز میبایست فرم های دیگری را که متقاضیان از مسئولین کشور خود دریافت میکنند را  تکمیل نمایتد. این فرم ها میبایستبدست  مسئولین مورد تایید و امضا قرار بگیرند.

بورسیه های تحصیلی از سوی دانشگاه های کشور  انگلستان

توضیح بورسیه Gates Cambridge Scholarships

این نوع از  بورسیه که اختصاص به  آن دسته از دانشجویان نخبه و با استعداد که خارج از کشور  انگلستان اقدام به امر  میکنند میباشد که برای ادامه دادن  تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و یا  مقطع دکتری در دانشگاه کمبریج اقدام می نمایند.

توضیح بورسیه  Rhodes Scholarships at University of Oxford

این نوع از بورسیه که در سال هزار و نهصد و دو  شروع به فعالیت نموده، از با سابقه ترین و با پرستیج ترین برنامه ها در دنیا می باشد. این نوع  بورسیه کهدر بر گیرنده  تمامی مخارج دانشجویان خارجی را که از بعضی کشورهای سراسر  دنیا در دانشگاه آکسفورد مشغول به تحصیل میشوند را  تامین میکند . و شامل مخارج  شهریه دانشگاه، مخارج شخصی،  مخارج لازم برای بیمه سلامت، و هزینه پرواز به کشور  انگلستان میشود که این بورسه تمامی این مخارج را متقبل میشود

توضیح بورسیه: ISH-London Met Scholarship Scheme

دانشگاه متروپالیتن لندن انگلستان  و همچنین  خوابگاه دانشجویان بین المللی International Students House ISH که دارای یک برنامه برای  بورسیه نمودن به صورت  پیوسته و مداوم  که برای دانشجویان خارجی از جانب  کشورهای خاصی که هدف ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد را دارند سازمان دهی و اختصاص داده شده است. این نوع از  بورسیه که در بر گیرنده مخارج شهریه دنشگاه و مخارج زندگی برای مدت یک سال کهخانه دانشجویان خارجی» را دارند  می گردد

توضیح بورسیه: Edinburgh Global Masters Scholarships

دانشگاه بریستول که اختصاص به مقطع کارشناسی دارد به  تعداد پنج بورسیه تحصیلی را به دانشجویان جدید که هدفشان ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی میباشد را دارند، صادر میکند. این نوع از  بورسیه به ارزش هشت هزار و پانصد  پوند بوده که برای پوشش دادن شهریه دانشگاه ها  صادر میشود .

بورسیه دانشگاه لندن غربی

این نوع از  بورسیه شباهت بسیاری به  دانشگاه وست لندن دارد و هزینه های دانشجو را برای پنجاه دانشجو  و تا مبلغ پنج هزار  پوند راتامین میکند. توضیح بورسیه University of West England Global Student Scholarships این دانشگاه که قادر میباشد که در  هر سال بورسیه هایی به ارزش صد هزار پوند  را به دانشجویان خارجی را بدهد  میباشد. این نوع از  بورسیه که  دانشجویان را مجبور به گذراندن دوره آموزشی اینترنشیپ میکند و تمامی  مخارج شهریه رادر بر میگیرد.

توضیح بورسیه Sheffield Hallam University Transform Together Scholarships

این نوع از بورسیه که اختصاص  به دانشجویان بین المللی وغیر  اروپایی که  هدف ادامه تحصیل در تمامی مقاطع دانشگاه شفیلد هالام انهم  به صورت تمام وقت را دارند، صادر میشود . این نوع از  بورسیه برای دانشجویان کارشناسی که  شامل نصف هزینه های هر سال تحصیلی می گردد میشود

توضیح بورسیه Developing Solutions Scholarships at University of Nottingham

این نوع از  بورسیه که اختصاص  برای دانشجویان خارجی که  از کشورهای آفریفا،  کشور هندوستان  ویکی از کشورهای درحال توسعه که با بریتانیا  متحدالمنافع باشد طراحی گردیده است که هدف آنها   ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد آنهم به صورت اختصاصی در دانشگاه ناتینگهام را دارند میباشد . در این نوع بورسیه در هر سال به  تعداد یکصدو پنج  بورسیه صادر میشود با این توضیح که سی عدد از این بورسیه ها در بر گیرنده  تمامی  هزینه های شهریه و هفتادو پنج  عدد از آنها پنجاه درصد از شهریه دانشگاه را تامین می کند.

توضیح بورسیه University of Westminster International Scholarships این نوع از  بورسیه برای دانشجویانی مناسب میباشد که  از کشورهایی که مسیر ترقی را در پیش گرفته اند ودر  حال توسعه میباشند  و هدفشان  ادامه تحصیل درمقطع کارشناسی ارشد میباشد  مناسب میباشد و آنهم به صورت تمام وقت  موفق به ورود به این  دانشگاه میشوند. این نوع از  بورسیه همه مخارج شهریه دانشگاه، مخارج  اقامت، مخارج جاری در زندگی  و نیز شامل هزینه بلیط هواپیما به شهر  لندن آنهم به صورت رفت وبرگشت را در بر میگیرد.

توضیح بورسیه University of Bradford Scholarships for Developing Countries in Crisis

این نوع از بورسیه که از جانب دانشگاه برادفورد به قصد کمک به دانشجویانی که  از کشورهای در حال  بحران مالی میباشند حتی  بلایای طبیعی با بحران مالی رو به رو شده اند میباشند. ارزش هر بورسیه بهمیزان  بیست هزار  هزار پوند میباشد که در بر گیرنده مخارج شهریه تحصیلی و  خارج لازم برای مکان زندگی و  مخارج اقامت به اضافه سه هزار و پانصد  پوند برای مخارج جاری زندگی در یک سال می باشد

شروط لازم برای گرفتن ویزا

 1. داشتن حداقل سن ۱۶ سال سن
 2. داشتن مدرک نشان دهنده پذیرش از دانشگاه ها یا موسسات آموزشی
 3. داشتن قابلیت درک کردن  و توانایی گویش و تسلط  به زبان انگلیسی
 4. داشتن مدارک دال بر تمکن مالی برای پرداخت کردن هزینه های تحصیل و هزینه های زندگی

امکانات ویژه و مزایا ویزای تحصیلی

از جمله مزایا و وامکانات ویژه ویزای تحصیلی میتوان به این موارد اشاره نمود :

 1. امکان تحصیل را برای شما فراهم میکند
 2. این امکان را به شما میدهد که به عنوان نماینده دانشجویی مشغول به کار شوید
 3. امکان تمدید نمودن ویزا را برای شما محیا میکند
 4. امکان اشتغال به کار را به اندازه معین  را با توجه به مقطع تحصیلی برای شما فراهم میکند

گواهی نشان دهنده پذیرشی که مورد تائید قرار گرفته ،  یا همان کد ارجاع یا reference number متقاضی میباشد که دانشگاه مورد هدف از خود کشور  انگلیس برای شما ارسال می کند. این کد، بدین معنی میباشد  که دانشگاه برای متقاضی  فضایی درنظر گرفته است.که  تا شش ماه بعد از صدور گواهی نامه فرصت این را دارد که برای گرفتن  ویزای تحصیلی انگلستان اقدام کند

بعد از گرفتن این نامه که نام دیگر آن  Confirmation of Acceptance for می باشد میبایست همه مدارکی را که برای گرفتن آن به دانشگاه مورد نظر  تحویل دادید میگردد  و نیز به سفارت کشور  انگلستان تحویل دهید. اگر شما هم با خواندن این مقاله به موضوع بورسیه تحصیلی در انگلستان علاقمند شدید و تصمیم به گرفتن بورسیه تحصیلی در انگلستان را دارید میتوانید با مراجعه به سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت و مشاوره حضوری و غیر حضوری با وکلا و مشاورین این موسسه از اطلاعات جامعی در این زمینه بهره ببرید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *