مهاجرت تحصیلی امارات

بورسیه تحصیلی در امارات

کسب بورسیه تحصیلی در امارات یکی از مهم ترین مواردی می باشد که دانشجویان محصل در دانشگاه های این کشور به فکر آن می باشند و اکثر دانشجویانی که قصد دارند در کشور امارات مشغول به تحصیل شوند به دنبال بدست آوردن بورسیه تحصیلی در امارات می باشند؛ زیرا دریافت کمک هزینه ها و بورسیه تحصیلی در امارات موجب کاهش هزینه های تحصیلی و اقامت دانشجویان می شود و شما عزیزان اگر قصد دارید تا برای ادامه تحصیل به امارات متحده عربی مهاجرت کنید می توانید با مشاوران ما در موسسه سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمائید و از مدارک مورد نیاز برای انجام این امر مطلع شوید.

امارات متحده عربی یک پادشاهی مطلقه فدرال میباشد که رئیس دولت آن خلیفه بن زاید آل نهیان نام دارد و از هفت شیخ نشین تشکیل شده است و پایتخت آن ابوظبی میباشد. امارات متحده عربی از ثروتمند ترین کشور های دنیا به شمار میرود و لازم به ذکر است که در این کشور ذخایر بزرگ نفتی قرار گرفته اند و جالت است بدانید که جمعیت این کشور به کم تر از ده میلیون نفر می رسد.

دین اصلی مردم این کشور عربی اسلام میباشد و بیش از نود و پنج درصد مردم  این کشور که در بخش های مختلف آن مانند دبی، فجیره، شارجه و یا راس الخیمه و سایر بخش ها ساکن میباشند، مسلمان هستند و به زبان عربی صحبت می کنند. در این مقاله متقاضیان و هموطنان عزیز از شرایط دریافت و کسب بورسیه تحصیلی در امارات آگاه خواهند شد.

شرایط تحصیل در امارات متحده عربی

متقاضیانی که قصد دارند در کشور امارات مشغول به تحصیل شوند و تحصیلات دانشگاهی خود را در دانشگاه های این کشور ادامه دهند، باید در نظر داشته باشند که تحصیل در دانشگاه های امارات متحده عربی در سه دوره ی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا امکان پذیر می باشد و متقاضیان می توانند برای تحصیل در این دوره ها اقدام به دریافت و کسب بورسیه تحصیلی در امارات کنند.

به طور کلی تحصیل در سه دوره ی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا به ترتیب چهار سال، دو سال و پنج سال به طول می انجامد و متقاضیان می توانند با مدرک کسب شده در اکثر نقاط دنیا شغل مناسب و پردرآمدی بیابند. برای کسب بورسیه تحصیلی در امارات شما عزیزان می توانید با مشورت با مشاوران و کارشناسان ما در موسسه حقوقی و مهاجرتی سفیران سروش سعادت از شرایط دریافت و کسب بورسیه تحصیلی در امارات مطلع شوید.

در ادامه به موارد مورد نیاز جهت کسب بورسیه تحصیلی در امارات اشاره خواهیم کرد اما قبل از آن شما هموطنان عزیز و گرامی باید در نظر داشته باشید که متقاضیانی که برای تحصیل به کشور امارات مهاجرت می کنند می توانند در شعبه های دانشگاه های این کشور نیز مشغول به تحصیل شوند و پس از سپری کردن دوره ی زمانی مشخص، برای تحصیل و یا زندگی و کسب اقامت به کشور هایی چون کانادا و آمریکا سفر کنند و تحصیلات عالی خود را در این کشور ها به پایان برسانند و با مدرک کسب شده وارد بازار کار شوند.

چگونه بورسیه امارات را کسب کنیم؟

متقاضیانی که می خواهند در امارات متحده عربی اقدام به دریافت کمک هزینه های تحصیلی و یا بورسیه تحصیلی در دوره ی کارشناسی ارشد کنند، باید حداقل مدرک لیسانس داشته باشند. می باشد.GPA=3یکی دیگر از مواردی که داشتن آن برای کسب و بدست آوردن بورسیه تحصیلی امارات الزامی می باشد، داشتن

دانشجویان دوره ی کارشناسی ارشد برای دریافت و کسب بورسیه تحصیلی و کمک هزینه تحصیلی در دانشگاه های معتبر کشور امارات باید مدرک زبان انگلیسی آیلتس با نمره ی حداقل شش و نیم ارائه دهند. متقاضیانی که می خواهند برای تحصیل در دوره ی دکترا در دانشگاه های معتبر امارات متحده عربی اقدام به دریافت بورسیه تحصیلی و کمک هزینه های تحصیلی کنند، باید مدرک کارشناسی ارشد و یا فوق لیسانس خود را ارائه دهند. علاوه بر مدرک تحصیلی، متقاضیان باید مدرک زبان انگلیسی آیلتس با حداقل نمره شش و نیم ارائه دهند. می باشد.GPA=3.2یکی دیگر از مواردی که داشتن آن برای کسب و بدست آوردن بورسیه تحصیلی امارات الزامی می باشد، داشتن

لازم به ذکر است که دانشجویان و متقاضیانی که می خواهند برای تحصیل در دانشگاه های معتبر امارات متحده اقدام به کسب و دریافت بورسیه تحصیلی امارات کنند، می توانند با اخذ کمک هزینه های تحصیلی هزینه های تحصیل و اقامت خود را به طور چشمگیری کاهش دهند. هزینه تحصیل و زندگی در امارات بستگی به رشته تحصیلی، دانشگاه و شرایط دانشجو و یا متقاضی دارد و میزان آن متغیر می باشد.

فواید بورسیه تحصیلی امارات

افرادی که موفق به کسب و دریافت بورسیه تحصیلی امارات می شوند، می توانند به صورت رایگان مشغول به تحصیل در دانشگاه های این کشور شوند. همچنین هزینه هایی چون خرید کتاب، آزمون های مختلف، خوابگاه، بیمه و هزینه های زندگی دانشجو نیز با کسب بورسیه پرداخت می شوند. متقاضیان برای دریافت بورسیه تحصیلی امارات جهت تحصیل در دانشگاه های این کشور باید مدارک و شرایط زیر را دارا باشند:

  • داشتن گذرنامه با اعتبار کافی.
  • ارائه مدارک تحصیلی مورد نیاز (به همراه ریز نمرات).
  • ارائه عکس با زمینه ی سفید و مدارک مورد نیاز برای ثابت کردن توان مالی کافی.
  • کسب روادید دانشجویی امارات متحده عربی.
  • ارائه پرونده ی سابقه های کاری.
  • ارائه اهداف نامه (بیش از هزار کلمه).
  • نامه ی اسپانسرشیپ.
  • ارائه آی دی کارت شناسایی در امارات (مخصوص شهروندان امارات).
  • تکمیل کتاب خانواده (مخصوص شهروندان امارات).

تمامی مدارک و اسناد ذکر شده باید به طور رسمی به زبان عربی ترجمه شوند و به مراکز و سازمان های مربوطه تحویل داده شوند. هزینه ی تحصیل در دانشگاه های کشور امارات بستگی به عواملی چون رشته ی تحصیلی، دانشگاه متقاضی و دوره ی تحصیلی دارد و متقاضیانی که می خواهند در کشور امارات مشغول به تحصیل شوند باید هر ساله از ده الی پانزده هزار دلار (در صورت عدم کسب بورسیه تحصیلی در امارات) پرداخت کنند.

نکات مهم درباره تحصیل در امارات

درخواست های پذیرش باید در زمان مهلت تعیین شده در وب سایت دانشگاه خلیفه ارائه شود و متقاضیان گرامی باید در نظر داشته باشند که در صورتی که بعد از اتمام تایم تعیین شده اقدام کنند، درخواست آن ها برای شرکت در ترم بعدی بررسی خواهد شد و همچنین لازم به ذکر است که در هر ترم تنها یک برنامه ی تحصیل به دانشجویان ارائه می شود.

کلام نهایی

به طور کلی مهاجرت به امارات از راه های مختلفی  امکان پذیر می باشد و متقاضیان برای تحصیل در این کشور و کسب بورسیه تحصیلی در امارات می توانند با مشاورین موسسه حقوقی و مهاجرتی سفیران سروش سعادت در تماس باشند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *