مهاجرت به کشور کلمبیا

اقامت کلمبیا از طریق ازدواج

اقامت کلمبیا از طریق ازدواج

چنانچه تمایل به اخذ اقامت کلمبیا از طریق ازدواج در سال 2021 می باشید باید بدانید که ابتدا باید ویزای ازدواج این کشور را دریافت نمایید. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت درباره مدارک و شرایط دریافت ویزای اقامت کلمبیا از طریق ازدواج و هزینه آن این مقاله را آماده کرده است. در این کشور می توانید در یک کلیسا یا در دفتر اسناد رسمی ازدواج کنید. توجه داشته باشید که ازدواج های مذهبی نیز باید در دفتر اسناد رسمی ثبت شود. اولین قدم شما در ازدواج مدنی در دفاتر اسناد رسمی در این کشور، این است که با دفتر اسناد رسمی مورد نظر خود تماس بگیرید تا بفهمید چه مدارکی لازم است و روش کار چیست.

اسناد مورد نیاز می تواند از سر دفتری به دفاتر اسناد رسمی در این کشور متفاوت باشد. همچنین، مدارک مورد نیاز به شرایط شما بستگی دارد. به عنوان مثال، اگر شما یا شریک زندگی خود بچه دارید ممکن است پیچیده تر باشد. همچنین، همه دفاتر اسناد رسمی عادت به کار با خارجی ها ندارند. بنابراین، مهم است که با یک دفتر اسناد رسمی صحبت کنید تا اسنادی را که برای شرایط شما نیاز دارند، بیابید.

اخذ ویزا برای اقامت کلمبیا از طریق ازدواج

ویزای اقامت کلمبیا از طریق ازدواج برای خارجیانی که همسر یا شریک دائمی کلمبیایی دارند در نظر گرفته شده است. دریافت ویزای ازدواج این کشور فقط با داشتن چند سند لازم است. ویزای ازدواج یا شراکت دائم این کشور قبلا به عنوان ویزای TP-10 شناخته می شد. بعد از 3 سال با ویزای TP-10 شما واجد شرایط ویزای اقامت (R) می شوید. با این حال، این کشور قوانین ویزای کلمبیا را تغییر داد، که از 15 دسامبر 2017 به اجرا درآمد.

بنابراین، از تاریخ 15 دسامبر 2017، ویزای ازدواج این کشور تغییر کرد و به عنوان ویزای مهاجران (M) دسته 1 (ویزای M-1) شناخته شد. تغییر عمده ویزای جدید ازدواج M-1 در مقایسه با ویزای TP-10 قدیمی، این است که با ویزای M-1 تنها پس از 2 سال واجد شرایط درخواست ویزای اقامت هستید. به علاوه، اگر ویزای ازدواج TP-10 موجود داشته باشید، به ویزای ازدواج M-1 تغییر نمی کند. بنابراین، اگر ویزای TP-10 دارید، باید 3 سال صبر کنید تا واجد شرایط ویزای اقامت شوید.

علاوه بر این، با ویزای ازدواج M-1 شما مجاز به انجام هرگونه فعالیت قانونی کار در این کشور هستید. این همان ویزای قبلی TP-10 است. همچنین، اگر بیش از 6 ماه متوالی و بدون بازگشت به این کشور، کلمبیا را ترک کنید، ویزای M-1 مانند هر ویزای مهاجرت دیگر اعتبار خود را از دست می دهد. اما این قانون در حال حاضر به دلیل قرنطینه در این کشور اجرا نمی شود.

مدارک لازم جهت اخذ اقامت کلمبیا از طریق ازدواج

مدارک لازم جهت اخذ اقامت کلمبیا از طریق ازدواج

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای اقامت کلمبیا از طریق ازدواج که ویزای M-1 نام دارد در جدول زیر آمده است:

مدارک توضیحات
کپی از گذرنامه صفحه اول که شامل اطلاعات شخصی است.
عکس گذرنامه به همراه مهر آخرین ورود یا خروج به این کشور
کپی ویزای قبلی در صورت وجود
نامه محضری همسر کلمبیایی یا شریک دائمی این مدرک قدرت قانونی برای درخواست ویزا می باشد.
رونوشت محضری سدولای همسر کلمبیایی یا شریک دائمی
سند ازدواج در کلمبیا یا اصل یا کپی محضری گواهی ازدواج باید ظرف 3 ماه قبل از درخواست ویزا صادر شود.
گواهی حرکت مهاجرت صادر شده توسط مهاجرت این کشور، 3 ماه پس از درخواست ویزا صادر شده است.
عکس همانند عکس گذرنامه به اندازه 4*3 حداکثر اندازه فایل 300 کیلوبایت و فایل jpg باشد.

با این حال، به دلیل بسته بودن دفاتر مهاجرت در قرنطینه در این کشور، می توان از کپی تمام مهرهای ورود و خروج در گذرنامه شما استفاده کرد. گواهی نامه بیمه نامه بین المللی بیمه که نشان می دهد شما یک بیمه نامه بین المللی بیمه درمانی دارید که شما را تحت پوشش قرار می دهد.

این بیمه نامه باید حداقل 1 سال اعتبار داشته باشد. توجه داشته باشید که زمان اعتبار ویزا به زمان اعتبار بیمه درمانی بین المللی شما بستگی دارد. این بیمه نامه بیمه درمانی باید نشان دهد که حداقل 60.000$ (دلار) پوشش دارد. هزینه ویزای ازدواج این کشور در نمودار زیر آمده است:

هزینه ویزای ازدواج در کلمبیا

هزینه ویزای ازدواج M-1 با احتساب هزینه پردازش 282$ (دلار) است. این میزان تا حدودی بالاتر از ویزای TP-10 قبلی است که 263$ (دلار) قیمت دارد، می باشد.

مصاحبه جهت اخذ ویزای ازدواج کلمبیا

جهت دریافت ویزای اقامت کلمبیا از طریق ازدواج، گاهی اوقات ویزای ازدواج نیاز به مصاحبه با همسران در بوگوتا دارد. تقریبا در تمام مشاغل مدنی این مورد لازم است. در طول مصاحبه ممکن است همسران با هم مصاحبه کنند یا به طور جداگانه با مقایسه جواب ها مصاحبه کنند. سوالات مطرح شده متفاوت بوده و می تواند شامل موارد زیر باشد:

  • چگونه ملاقات کردید؟
  • درباره خانواده هر 2 همسر سوال دارید؟
  • کجا به تعطیلات رفته اید؟

همچنین، ممکن است آن ها بخواهند عکس ها را ببینند. اساسا سوالات مصاحبه برای نشان دادن واقعی بودن رابطه است. در صورت نیاز به مصاحبه، مصاحبه برای ویزا اکنون از راه دور از طریق اسکایپ انجام می شود. بنابراین، دیگر نیازی به سفر به بوگوتا نیست. زیرا دفتر وزارت امور خارجه در بوگوتا بسته است.

دریافت تابعیت کلمبیا از طریق ازدواج

اگر هدف نهایی شما در این کشور دریافت تابعیت یا اقامت دائم است، گزینه های زیادی برای ویزا وجود دارد که شما را در این مسیر شروع می کند، که می توانید با وکیل مهاجرت این کشور در مورد آن ها بحث کنید. برخی از ویزا ها مسیر سریع تری نسبت به سایر ویزا ها ارائه می دهند. به عنوان مثال، اگر شما والدین یک تبعه این کشور باشید، بلافاصله اقامت دائم می گیرید و پس از 2 سال، می توانید برای تابعیت و گذرنامه این کشور درخواست دهید.

ویزای ازدواج M-1 (قبلا ویزای TP-10) که در صورت داشتن اتحادیه مدنی یا ازدواج این کشور می توانید برای آن درخواست دهید، پس از 3 سال اقامت دائم به شما می دهد. پس از 2 سال دیگر به عنوان اقامت دائم این کشور، می توانید درخواست تابعیت دهید.

در این مقاله تمام اطلاعاتی که درباره اقامت کلمبیا از طریق ازدواج بود گفته شد. چنانچه تمایل به دریافت اقامت کلمبیا دارید، می توانید با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرید. کارشناسان ما در این موسسه آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می باشند.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *