مهاجرت سرمایه گذاری در فرانسه

اقامت فرانسه از طریق سرمایه گذاری

اقامت فرانسه از طریق سرمایه گذاری

بسیاری ار روش های مهاجرت به کشور فرانسه موجب اخذ اقامت این کشور خواهد شد، از این رو بسیاری از سرمایه گذاران و متقاضیان بین المللی جویای رشد کسب و کار و اقامت فرانسه از طریق سرمایه گذاری به روش قانونی می باشند زیرا در نهایت پاسپورت اخذ می نمایند. کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با ارائه این مقاله قصد دارند هموطنان عزیز را نه تنها در زمینه شرایط کسب اقامت فرانسه از طریق سرمایه گذاری، بلکه در زمینه شرایط سرمایه گذاری در این کشور اروپایی راهنمایی کنند.

بررسی اقامت فرانسه از طریق سرمایه گذاری

فرانسه یک کشور پیشرو در زمینه تحقیق و توسعه و نوآوری در جهان است. این کشور یکی از اعضاء برجسته اتحادیه اروپا می باشد. این کشور یک کشور بین المللی و بزرگ و یک مقصد عالی و محبوب برای سرمایه گذاری بدون محدودیت است. صنایع شیمیایی و جهانگردی بخش های کلیدی اقتصاد فرانسه هستند. این کشور از نظر شاخص توسعه انسانی بالا بدنام است. لازم به ذکر است که € (یورو) واحد پول این کشور می باشد. پاریس پایتخت و بزرگترین شهر فرانسه است. لازم به ذکر است که فرانسه از لحاظ سهولت تجارت در کل جهان در رتبه سوم قرار دارد. به طور کلی، بخش های اصلی اقتصاد ملی فرانسه شامل هوافضا، خودرو، صنایع غذایی، داروسازی، صنعت لوکس و مد، میکروالکترونیک، لجستیک و تجهیزات بهداشتی می شوند.

جدا از اینکه فرانسه بزرگترین بازار اروپا است. این کشور همچنین دارای برخی از ویژگی های جذاب است که سرمایه گذاران نمی توانند از آنها چشم پوشی کنند. با سرمایه گذاری متقاضیان می توانند از مزایای بی شماری بهره مند شوند. یکی از آنها کسب اقامت این کشور است. کسب اقامت این کشور از طریق سرمایه گذاری یکی از بهترین راه ها برای دستیابی به شهروندی این کشور می باشد. افرادی که اقامت این کشور را بدست می آورند می توانند به راحتی و بدون محدودیت به کشورهای عضو اتحادیه اروپا، منطقه اقتصادی اروپا و سوئیس سفر کنند. در این کشورها مشغول به کار، زندگی یا تحصیل شوند.

ویزای اقامت فرانسه از طریق سرمایه گذاری

برای کسب اقامت از طریق سرمایه گذاری، متقاضیان باید اقدام به کسب ویزای سرمایه گذاری این کشور کنند. رایج ترین روش برای سرمایه گذاری از طریق سرمایه گذاری کسب ویزای استعداد می باشد. این ویزا به متقاضیان اجازه می دهد تا 1 سال در این کشور اقامت داشته باشند. در صورت داشتن شرایط مورد نیاز، مجوز اقامت خود را در این کشور تمدید کنند.

رشد سرمایه گذاری در این کشور از طریق نمودار زیر قابل رویت خواهد بود:

نرخ رشد سرمایه گذاری در کشور فرانسه

برای افرادی که علاقه مند به سرمایه گذاری در شرکتی هستند که حداقل 10% از سرمایه را در آن بدست آورند. افرادی که مایل به سرمایه گذاری شرکتی هستند که شخصا آنها را هدایت کرده یا حداقل 30% سرمایه را در اختیار دارند. ویزای استعداد گزینه بسیار خوبی می باشد. افرادی که قادر به سرمایه گذاری حداقل 300000€ (یورو) در فرانسه هستند. از این رو می توانند این موضوع را اثبات کنند. جهت اطلاع از شرایط اقامت این کشور مقاله اقامت فرانسه را مطالعه بفرمائید.

مزایا و معایب اقامت فرانسه از طریق سرمایه گذاری

از نقاط قوت سرمایه گذاری در این کشور می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • این کشور دارای یک موقعیت جغرافیایی استراتژیک در مرکز اروپای غربی می باشد.
 • فرانسه یک کشور توسعه یافته و یک پایگاه صنعتی گسترده با ظرفیت تولید کشاورزی قوی است.
 • وجود زیرساخت های پیشرو و خدمات عمومی با کیفیت در فرانسه
 • حضور نیروی کار ماهر و کارآمد و جمعیتی پویا در فرانسه
 • فرانسه دارای یک محیط تجاری مناسب برای سرمایه گذاری و یک چارچوب قانونی نسبتا پایدار و شفاف است.
 • اقتصاد این کشور متنوع و پر از طیف گسترده ای از سرمایه گذاران به همراه تکنولوژی بالا است.

علم و فناوری بسیار پیشرفته این کشور را به یکی از مقاصد برتر برای تجارت در سراسر جهان تبدیل کرده است. این کشور از امکانات حمل و نقل و زیرساخت خوبی برخوردار است. برای انجام تجارت در کشور مساعد است. این کشور دارای یک شبکه حمل و نقل بسیار پیشرفته از جمله خطوط ریلی و جاده ای است. این شبکه همچنین دارای یک شبکه ارتباطی خوب است که انواع و اقسام پشتیبانی لازم را برای انواع حمل و نقل و ارتباطات فراهم می کند. جهت اطلاع از شرایط زندگی در این کشور مقاله هزینه زندگی در فرانسه را مطالعه بفرمائید.

علاوه بر نقاط قوت، سرمایه گذاران خارجی بایستی نقاط ضعف سرمایه گذاری را نیز در نظر داشته باشند که شامل موارد زیر است:

 • نرخ مالیات شرکت ها در این کشور بالا است.
 • هزینه کار در این کشور بالاست.
 • رژیم های مالیاتی و کاری سنگین می باشد.
 • نرخ بیکاری بالا که به ویژه جوانان و کارگران مسن را تحت تأثیر قرار می دهد.
 • نابرابری در حال رشد دراین کشور
 • مخارج عمومی بالا برای بدهی عمومی قابل توجه
 • سطح پایین SME هایی که برای صادرات یا سرمایه گذاری در نوآوری فعالیت دارند.

مزایا و معایب اقامت فرانسه از طریق سرمایه گذاری

درباره تجارت و سرمایه گذاری در فرانسه

دولت این کشور با برنامه ریزی های مختلف و ارائه فرصت های سرمایه گذاری بی شمار به مهاجران و سرمایه گذاران خارجی موجب جذب سرمایه گذاران زیادی به این کشور شده است. فرانسه اکنون برای سرمایه گذارانی که مایل به گسترش تجارت و توسعه سرمایه خود در یک کشور خارجی هستند. این کشور دارای یک تجارت حرفه ای و کاملا بین المللی و همچنین دارای بازار مالی کاملا با ثبات و نیروی کار بسیار ماهر است.

تعهد کشور فرانسه به تجارت آزاد و سیاست های متناسب با سرمایه گذاران و اندازه وسیع بازار در کل اروپا، واقعا باعث می شود که از سایر کشورها نه تنها در اروپا بلکه در کل دنیا متمایز شود. این کشور واقع در قلب اروپا واقع شده است. این موضوع واقعا مزیت بزرگی برای سرمایه گذاران بین المللی می باشد. فرانسه نه تنها آماده پذیرش سرمایه گذاران است. بلکه تمام اقدامات اصلاحی را نیز انجام می دهد که باعث می شوند تعداد سرمایه گذاری های خارجی در این کشور افزایش یابد. جهت اطلاع از شرایط کار در این کشور مقاله کار در فرانسه را مطالعه بفرمائید.

بخش های اصلی سرمایه گذاری در فرانسه

بخش های اصلی سرمایه گذاری در این کشور عبارتند از:

بخش های اصلی سرمایه گذاری در فرانسه درصد
ساخت و ساز 47.5%
فعالیت های مالی و بیمه ای 41.9%
اطلاعات و ارتباطات 3.4%
فعالیت های علمی، فنی و تخصصی 2.8%
صنایع استخراج 2.1%
فعالیت های بهداشتی و اجتماعی 1.4%

بعد از کسب اقامت از طریق سرمایه گذاری، متقاضیان و سرمایه گذاران می توانند با داشتن شرایط مورد نیاز، اقدام به تبدیل اقامت به تابعیت در فرانسه کنند. کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آماده ارائه اطلاعات دقیقتر به هموطنان عزیز درباره قوانین فرانسه در زمینه سرمایه گذاری، تحصیل، کار، زندگی و ازدواج در این کشور اروپایی می باشند.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *