مهاجرت به کشور دومنیکا

اقامت دومنیکا

اخذ اقامت دومنیکا

همان طور که می دانید برای موفقیت در زمینه اخذ اقامت دومنیکا روش های زیادی وجود دارد چنان چه شما هم علاقه مند به کسب اطلاعاتی در زمینه روش های اقامت دومنیکا هستید با مطالعه نمودن این مقاله و هم چنین مراجعه نمودن به سایر مقالات موجود درسایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می توانید به اطلاعات جامعی دست یابد.

دومنیکا نام جزیره ای می باشد که دارای  طبیعت  زیبایی می باشد که و دارای یکی از بهترین استانداردهای زندگی در منطقه است.
این جزیره زیبا دارای سواحل شنی کوه های سبز پر زرق و برق، جنگل های بارانی گرمسیری در کارائیب است. مردم این کشور متشکل از ترکیبی متنوع از مردم و فرهنگ های انگلیسی، فرانسوی، آفریقایی و کاریب می باشند  دومنیکا یک کشور با ثبات سیاسی و اقتصادی با کمترین میزان جرم در منطقه است. علاوه بر این، دومنیکا تابعیت دوگانه را به رسمیت می شناسد. و برنامه شهروندی اقتصادی به متقاضیان می دهد که دارای مزایا مختلف دیگری می باشد. متقاضیان اخذ اقامت دومنیکا با موفقیت در زمینه اخذ حق شروندی دوم این کشور متقاضی می تواند فرایند سفر بین المللی به اتحادیه اروپا بدون گذرنامه دومنیکا را بسیار آسان تر کند.

آشنایی با روش های اخذ اقامت دومنیکا

روش های اخذاقامت دومنیکا به مانند  سایر روش های اخذ اقامت کشور های مختلف می باشد که عبارتند از :

  • اخذ اقامت دومنیکا از روش تحصیل در این کشور
  • اخذ اقامت دومنیکا از روش اخذ ویزای کاری
  • اخذ اقامت دومنیکا از روش سرمایه گذاری و ثبت شرکت
  • اخذ اقامت دومنیکا از روش ازدواج با تبعه این کشور
  • اخذ اقامت دومنیکا از روش تولد فرزند در این کشور
  • اخذ اقامت دومنیکا از روش پناهندگی در این کشور
  • اخذ اقامت کوتاه مدت دومنیکا از روش ویزای توریستی

در ادامه این مقاله به شرح برخی از این روش ها خواهیم پرداخت

اخذ اقامت دومنیکا از روش اخذ ویزای کاری

اقتصاد کشور دومنیکا از روند رو به رشدی در سال های اخیر برخوردار شده است. این کشور دارای فرصت های شغلی بسیار مناسبی است و در جذب نیروهای کاری فعال و متخصص از دیگر کشورها بسیار علاقمند می ­باشد. دولت دومنیکا با ایجاد گزینه اعطای تابعیت از طریق کار باعث شده است تا مهاجران زیادی برای انجام کار به این کشور مهاجرت نمایند و به اخذ اقامت دومنیکا از طریق کار در دومنیکا اقدام نمایند. افرادی که قصد مهاجرت کاری به کشور دومنیکا را دارند باید در ابتدا بدنبال اخذ نامه پیشنهاد کاری از سوی کارفرمایان در دومنیکا باشندکارفرمایان نیروهای مورد نیاز شرکت خود را اعلام می نمایند و افراد در صورت برخورداری از شرایط کاری شرکت مورد نظر فرم استخدام شرکت را تکمیل و برای کارفرمای مورد نظر ارسال نمایند.

اخذ اقامت دومنیکا از روش تحصیل

دانشجویان بین المللی که دانشگاه های دومنیکا را برای ادامه تحصیل انتخاب نموده اند باید نسبت به اخذ ویزای تحصیلی دومنیکا اقدام نمایند. البته دانشجویانی که قصد تحصیل در کمتر از 90 روز در این کشور را دارند نیازی به اخذ ویزای تخصصی این کشور ندارند. اما دانشجویانی که قصد تحصیل در یکی از مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا را در دومنیکا دارند می ­بایست ابتدا درخواست پذیرش به دانشگاه مورد نظر خود در دومنیکا را نمایند پس از موافقت، دانشگاه مورد نظر نامه ای مبنی بر پذیرش دانشجو برای وی ارسال می نماید و دانشجو با در دست داشتن نامه پذیرش به همراه سایر مدارک خود می بایدجهت اخذ ویزای تحصیلی به سفارت دومنیکا در کشور مبدأ اقدام نماید دانشگاه های دومنیکا بصورت خصوصی و دولتی می باشد. در هر صورت دانشجویان در هرکدام از این دانشگاه ها می بایست شهریه پرداخت نمایند. اما بطور کلی هزینه های تحصیل در دانشگاه های کشور دومنیکا نسبت به دانشگاه های کشورهای دیگر بسیار مناسب تر است.

اخذ اقامت دومنیکا از روش سرمایه گذاری و ثبت شرکت
در سال 1993، برنامه شهروندی اقتصادی دومنیکا به طور قانونی برای  افراد و خانواده های آنها از سراسر جهان برای اخذ شهروندی دوم این کشور ارائه شده است . اخذ شهروندی دومینیکا از طریق برنامه سرمایه گذاری به طور قانونی در قانون تثبیت شده است و از آنجا که قانون محلی هیچ محدودیتی برای داشتن ملیت دوگانه ای ندارد، دریافت شهروندی دوم توسط متقاضیان سرمایه گذاری در این کشور، یک روند محرمانه است که شخص را ملزم به رد شهروندی فعلی خود نمی کند.
به غیر از شرط وجود اقامت فیزیکی در این کشور ،  مقاضیان سرمایه گذاری در دومنیکا ملزم به داشتن شرایط دیگر  نظیر زبان، سن، تجربه کسب و کار یا الزامات آموزشی نیستند و هیچ گونه مصاحبه اجباری برای این اشخاص وجود ندارد.

 

اخذ اقامت دومنیکا از روش تولد فرزند

اکثر کشورهایی که از قانون تابعیت بر اصل خاک پیروی می نمایند کشورهایی هستند که علاقمند به جذب مهاجر می ­باشد. به همین دلیل راه را برای اعطای تابعیت کشور خود به مهاجرین باز نموده است تا مهاجرین بیشتری به کشورشان مهاجرت نمایند. افراد پس از آنکه موفق به کسب تابعیت کشوری گردیدند، از تمامی حقوق شهروندی آن کشور برخوردار خواهند گشت. اما اعطای تابعیت بر اصل خون که در اکثر کشورهای اروپایی لحاظ می­ گردد، دارای قوانین جداگانه ای نیز می ­باشد. می­توان اینطور بیان نمود که تولد فرزند از جمله راه هایی است که افراد در اکثر کشورها می توانند تابعیت آن کشور را اخذ نمایند. البته این قانون در بعضی از کشورها رعایت نمی ­گردد دومنیکا نیز از جمله کشورهایی است که از قانون اصل خاک پیروی میکند و تمامی نوزادنی که در خاک این کشور متولد گردند می توانند اخذ تابعیت دومنیکا از طریق تولد فرزند را کسب نمایند.

اخذ اقامت کوتاه مدت دومنیکا از روش ویزای توریستی

در صورتی که افراد برای ورود به خاک کشور دومینیکا از انواع ویزاهای کوتاه مدت و ویزای توریستی دومنیکا استفاده می کنند، می بایست اسناد و مدارکی را به افسر ویزا ارائه نمایند تا ثابت گردد که به محض اتمام تاریخ ویزای کوتاه مدت یا توریستی، کشور دومینیکا را ترک کرده و به کشور خود باز می گردند.از آنجایی که سفارت جمهوری دومنیکا در ایران وجود ندارد، لذا متقاضیانی که قصد سفر به این کشور را دارند، می بایست جهت اخذ ویزای توریستی دومینیکا، کلیه مدارک همراه با فرم درخواستی را به سفارت دومنیکا در دبی تسلیم نمایند.

در صورتی که شما هم با مطالعه مقاله اقامت دومنیکا علاقه مند به اخذ اطلاعات بیشتری در مورد روش های مهجرتی به این کشور شدید این فرصت را دارید تا با مراجعه نمودن به سایر مقالات موجود در سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت نظیر اخذ اقامت دومنیکا از طریق کار در دومنیکا و یا مهاجرت تحصیلی به دومینیکا به اطلاعات جامعی دست یابید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *