مهاجرت به کشور دومنیکا

اقامت دومنیکا

اقامت دومنیکا

.برای موفقیت در زمینه اخذ اقامت دومنیکا روش های زیادی از جمله روش تحصیلی، کاری و سرمایه گذاری در اختیار متقاضیان بین المللی قرار گرفته است. چنانچه شما هم علاقه مند به کسب اطلاعاتی در زمینه روش های اقامت دومنیکا هستید با مطالعه نمودن این مقاله و هم چنین مراجعه نمودن به سایر مقالات موجود درسایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می توانید به اطلاعات جامعی دست یابد. این جزیره زیبا دارای سواحل شنی کوه های سبز پر زرق و برق، جنگل های بارانی گرمسیری در کارائیب است. مردم این کشور متشکل از ترکیبی متنوع از مردم و فرهنگ های انگلیسی، فرانسوی، آفریقایی و کاریب می باشند. دومنیکا یک کشور با ثبات سیاسی و اقتصادی با کمترین میزان جرم در منطقه است. علاوه بر این، دومنیکا تابعیت دوگانه را به رسمیت می شناسد.

آشنایی با روش های اخذ اقامت دومنیکا

روش های اخذ اقامت دومنیکا به مانند سایر روش های اخذ اقامت کشورهای مختلف می باشد که عبارتند از :

  • اخذ اقامت دومنیکا از روش تحصیل در این کشور
  • اخذ اقامت  از روش اخذ ویزای کاری دومینیکا
  • اخذ اقامت دومنیکا از روش سرمایه گذاری و ثبت شرکت
  • اخذ اقامت دومنیکا از روش ازدواج با تبعه این کشور
  • اخذ اقامت دومنیکا از روش تولد فرزند در این کشور
  • اخذ اقامت دومنیکا از روش پناهندگی در این کشور
  • اخذ اقامت کوتاه مدت دومنیکا از روش ویزای توریستی

در ادامه این مقاله به شرح برخی از این روش ها خواهیم پرداخت

اخذ اقامت دومنیکا از روش اخذ ویزای کاری

اقتصاد کشور دومنیکا از روند رو به رشدی در سال های اخیر برخوردار شده است. این کشور دارای فرصت های شغلی بسیار مناسبی است. در جذب نیروهای کاری فعال و متخصص از دیگر کشورها بسیار علاقمند می ­باشد. دولت دومنیکا با ایجاد گزینه اعطاء تابعیت از طریق کار باعث شده است تا مهاجران زیادی برای انجام کار به این کشور مهاجرت نمایند. افرادی که قصد مهاجرت کاری را دارند باید در ابتدا به دنبال اخذ نامه پیشنهاد کاری از سوی کارفرمایان در دومنیکا باشند. کارفرمایان نیروهای مورد نیاز شرکت خود را اعلام می نمایند. افراد در صورت برخورداری از شرایط کاری شرکت مورد نظر فرم استخدام شرکت را تکمیل و برای کارفرمای مورد نظر ارسال نمایند.

اخذ اقامت دومنیکا از روش تحصیل

دانشجویان بین المللی که دانشگاه های دومنیکا را برای ادامه تحصیل انتخاب نموده اند. همچنین باید نسبت به اخذ ویزای تحصیلی دومنیکا اقدام نمایند. البته دانشجویانی که قصد تحصیل در کمتر از 90 روز در این کشور را دارند نیازی به اخذ ویزای تخصصی این کشور ندارند. اما دانشجویانی که قصد تحصیل در یکی از مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا را در دومنیکا دارند بایستی ابتدا درخواست پذیرش به دانشگاه مورد نظر خود در دومنیکا را نمایند. پس از موافقت، دانشگاه مورد نظر نامه ای مبنی بر پذیرش دانشجو برای وی ارسال می نماید. دانشجو با در دست داشتن نامه پذیرش به همراه سایر مدارک خود بایستی جهت اخذ ویزای تحصیلی به سفارت کشور مبدا اقدام نماید. دانشگاه های دومنیکا به صورت خصوصی و دولتی می باشد. در هر صورت دانشجویان در هرکدام از این دانشگاه ها بایستی شهریه پرداخت نمایند.

اخذ اقامت دومنیکا از روش تحصیل

بررسی روش سرمایه گذاری و ثبت شرکت در دومنیکا

در سال 1993، برنامه شهروندی اقتصادی دومنیکا به طور قانونی برای افراد و خانواده های آنها از سراسر جهان برای اخذ شهروندی دوم این کشور ارائه شده است. اخذ شهروندی دومینیکا از طریق برنامه سرمایه گذاری به طور قانونی در قانون تثبیت شده است. از آنجا که قانون محلی هیچ محدودیتی برای داشتن ملیت دوگانه ای ندارد. دریافت شهروندی دوم توسط متقاضیان سرمایه گذاری در این کشور، یک روند محرمانه است. شخص را ملزم به رد شهروندی فعلی خود نمی کند.
به غیر از شرط وجود اقامت فیزیکی در این کشور، مقاضیان سرمایه گذاری در دومنیکا ملزم به داشتن شرایط دیگر نظیر زبان، سن، تجربه کسب و کار یا الزامات آموزشی نیستند. هیچگونه مصاحبه اجباری برای این اشخاص وجود ندارد.

اخذ اقامت دومنیکا از روش تولد فرزند

اکثر کشورهایی که از قانون تابعیت بر اصل خاک پیروی می نمایند کشورهایی هستند که علاقمند به جذب مهاجر می باشد. راه را برای اعطاء تابعیت کشور خود به مهاجرین باز نموده است تا مهاجرین بیشتری به کشور خود مهاجرت نمایند. افراد پس از آنکه موفق به کسب تابعیت کشوری گردیدند، از تمامی حقوق شهروندی آن کشور برخوردار خواهند گشت. اما اعطاء تابعیت بر اصل خون در اکثر کشورهای اروپایی لحاظ می­ گردد. دارای قوانین جداگانه ای نیز می باشد.

تولد فرزند از جمله راه هایی است که افراد در اکثر کشورها می توانند تابعیت آن کشور را اخذ نمایند. البته این قانون در بعضی از کشورها رعایت نمی گردد. دومنیکا نیز از جمله کشورهایی است که از قانون اصل خاک پیروی می کند. تمامی نوزادنی که در خاک این کشور متولد گردند می توانند اخذ تابعیت دومنیکا از طریق تولد فرزند را کسب نمایند. جهت اطلاع از شرایط و هزینه زندگی در دومنیکا مقاله مذکور را بررسی بفرمائید.

اخذ مجوز کوتاه مدت دومنیکا از روش ویزای توریستی

در صورتی که افراد برای ورود به خاک کشور دومینیکا از انواع ویزاهای کوتاه مدت و ویزای توریستی دومنیکا استفاده می کنند، بایستی اسناد و مدارکی را به افسر ویزا ارائه نمایند. بدین وسیله تا ثابت گردد که به محض اتمام تاریخ ویزای کوتاه مدت یا توریستی، کشور دومینیکا را ترک کرده و به کشور خود باز می گردند.از آنجایی که سفارت جمهوری دومنیکا در ایران وجود ندارد. لذا متقاضیانی که قصد سفر به این کشور را دارند. بایستی جهت اخذ ویزای توریستی مدارکی را ارائه دهند. کلیه مدارک همراه با فرم درخواستی را به سفارت دومنیکا در دبی تسلیم نمایند.

در صورتی که شما هم با مطالعه مقاله اقامت دومنیکا علاقه مند به اخذ اطلاعات بیشتری در مورد روش های مهاجرتی به این کشور شدید این فرصت را دارید تا با مراجعه نمودن به سایر مقالات موجود در سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت نظیر مهاجرت تحصیلی به دومینیکا به اطلاعات جامعی دست یابید.

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *