شرایط گرجستان

اقامت در گرجستان از طریق خرید ملک

اقامت در گرجستان از طریق خرید ملک

گرجستان کشوری با قدمتی طولانی است و پایتخت آن تفلیس نام دارد. این کشور دارای تنوع فرهنگی در کنار تنوع زیستی است و دارای بیش از 12 هزار بنای تاریخی و فرهنگی است که چهار مورد آن در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار دارد. طبق گزارش سازمان گردشگری جهانی در میان کشورهای اروپایی، گرجستان در طول سه سال گذشته یکی از بزرگترین نرخ توریست های بین المللی را داشته است. میانگین سالانه مسافران بین المللی از سال 2007 به میزان 23 درصد افزایش یافته است. این یکی از دلایلی است که نشان می دهد چرا اقامت در گرجستان از طریق خرید ملک می تواند سودآور باشد  و یک سرمایه گذاری به حساب آید.

برای اشخاصی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند راه های متعددی وجود دارد که یکی از آنها اقامت در گرجستان از طریق خرید ملک است. علاوه بر بازدهی بالایی که ممکن است از طریق سرمایه گذاری در خرید ملک در تفلیس به دست آید یکی دیگر از مزیت های خرید ملک در گرجستان اخذ اقامت این کشور است. برای دانستن اینکه دریافت اقامت در گرجستان از طریق خرید ملک به چه نحوی است و چه هزینه هایی را در بردارد بهتر است به نحوه واگذاری املاک و اعطای تابعیت از این طریق بپردازیم لذا در این مقاله می خواهیم طریق اخذ اقامت در گرجستان از طریق خرید ملک را بررسی نماییم.

درباره کشور گرجستان

گرجستان کشوری در قفقاز، در شرق اروپاست. با روسیه از شمال و شمال شرق، با ترکیه و ارمنستان از جنوب و با آذربایجان از جنوب شرقی هم مرز است. گرجستان بخشی از اروپای شرقی است که مرز این قاره با آسیا را در بر می گیرد. گرجستان کشوری در حال توسعه است و زیر ساخت های گردشگری آن به طور قابل ملاحظه ای گسترش یافته است و تعداد گردشگران حوزه دریای سیاه افزایش یافته است. این امر برای کسانی که قصد اقامت در گرجستان از طریق خرید ملک را دارند می تواند علاوه بر دریافت اقامت این کشور به عنوان یک سرمایه گذاری بلند مدت نیز به حساب آید کما اینکه این کشور در حال رشد می تواند با جذب توریسم بیشتر بر ارزش اموال و سهام اشخاص سرمایه گذار بیفزاید و برای آنها اقامت گرجستان را به ارمغان آورد

اولین نکته در مورد اقامت در گرجستان از طریق خرید ملک این است که حداقل سرمایه لازم برای درخواست اقامت باید 35 هزار دلار باشد. این آپارتمان باید در اداره خدمات عمومی گرجستان به نام خریدار ثبت شود  و یک نفر به عنوان کارشناس توسط مرکز اعتبار دهی گرجستان باید ملک را بررسی کند تا اطمینان حاصل شود که ارزش واقعی آن بیش از 35 هزار دلار است. در نتیجه تا زمانی که نتیجه آن مشخص نشده و شما صاحب رسمی آن ملک هستید نمی توانید برای اقامت در گرجستان از طریق خرید ملک اقدام نمایید.

اقامت در گرجستان از طریق خرید ملک

برای اعطای طرح اقامت در گرجستان از طریق خرید ملک نیاز به ارزیابی ارزش اموال و پذیرش آن در اداره خدمات عمومی خواهید داشت.  به علاوه یک کپی از اسنادی که نشان دهد ملک را برای خدمات عمومی درخواست داده اید باید به همراه داشته باشید. مدارک مورد نیاز شما شامل یک گذرنامه معتبر که نشان دهد به صورت قانونی وارد گرجستان شده اید و دو قطعه عکس می باشد. شما در روند این پروسه به سه شهروندی گرجستانی نیاز خواهید داشت تا برای درخواست شما برای اقامت خود را معرفی و درخواست شما را سفارش کنند.

در زمان اولین درخواست برای اقامت گرجستان باید حداقل 40 روز از مدت ویزای شما باقی مانده باشد. هزینه بررسی این درخواست 210 لاری معادل 85 دلار است و به مدت 30 روز به طول می انجامد اگر اندکی مبلغ بیشتر بپردازید مراحل اقامت با روند سریع تری صورت می پذیرد. این روند با پرداخت مبلغی معادل 330 لاری معادل 135 دلار به 20 روز کاهش می یابد در صورتی که کوتاه ترین زمان ممکن یک دوره 10 روزه با هزینه ای نزدیک به 410 لاری معادل 165 دلار است. پس از اعطای مجوز اقامت، باید به اداره خدمات عمومی مراجعه کنید تا برای شما یک کارت اقامت الکترونیکی درخواست شود.

کارت اقامت در گرجستان

این کارت اقامت الکترونیکی یک سند هویتی است که هویت یک خارجی در گرجستان، شهروندی و تابعیت وی، و همچنین محل سکونت او را در گرجستان تایید می کند. اطمینان حاصل کنید که در مدت شش ماه برای دریافت کارت اقامت الکترونیکی خود درخواست دهید در غیر این صورت مجوز اقامت شما به اتمام می رسد و باید مجددا تمام این پروسه را از نو آغاز کنید. در ابتدا به فرد برای مدت یک سال اقامت موقت اعطا می شود مگر اینکه ارزش اموال او بیش از 70 هزار دلار باشد. در وهله اول فقط نفر اصلی می تواند اقامت موقت را بدست آورد و پس از آنکه فرد اصلی به اقامت اولیه دست پیدا کرد،  همسر و فرزندان وی نیز می توانند برای دریافت اقامت موقت اقدام نمایند. برای درخواست اقامت همسر و فرزندان باید سند ازدواجشان را ارائه دهند.

پس از پایان دوره اولیه اقامت موقت، در صورتی که هنوز آن املاک به نام فرد باشد می تواند اقامت موقت خود را تمدید نماید. تمدید کارت اقامت موقت در پایان هر دوره روندی نسبتا ساده است. فقط با در دست داشتن کارت منقضی شده به همراه دو قطعه عکس در اداره خدمات عمومی با پرداخت مبلغ اندکی کارت جدید اقامت خود را پس از چند هفته دریافت خواهید نمود. پس از آن که به مدت 6 سال اقامت موقت خود را تمدید کردید در پایان سال ششم می توانید برای اخذ اقامت در گرجستان از طریق خرید ملک به صورت دائم اقدام نمایید. هنگامی که اقامت دائم را دریافت کردید دیگر نیازی به تمدید اقامت موقت نخواهید  داشت.

اقامت موقت و دائم این اجازه را می دهد که دارنده در طول دوره اقامت اعطا شده در گرجستان اقامت کند. با این وجود به آنها حق اخذ تابعیت گرجستان با دسترسی به مناطق حوزه شنگن را نخواهد داد. در حال حاضر اتباع خارجی اجازه دسترسی به گذرنامه های گرجستان را ندارند مگر در موقعیت هایی متفاوت از اقامت در گرجستان از طریق خرید ملک.

در این مقاله کوشیده ایم تا شما عزیزان را با نحوه دریافت اقامت در گرجستان از طریق خرید ملک آشنا کنیم و مطالب مفیدی در این زمینه در اختیار شما عزیزان قرار دهیم با این امید از شما صمیمانه دعوت می نماییم تا در صورت نیاز به اخذ مشاوره در زمینه مهاجرت و اقامت در گرجستان و یا دیگر کشورهای جهان با کارشناسان مجرب مهاجرت در موسسه سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمایید تا وکلای ما شما را از آخرین و بروز ترین اخبار مربوط به مهاجرت و اقامت مطلع سازند. ما با اطمینان از تخصص خود همواره در کنارتان خواهیم بود.

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *