مهاجرت تحصیلی انگلستان

اطلاعات تکمیلی دانشگاه ساری

اطلاعات تکمیلی دانشگاه ساری

اطلاعات تکمیلی دانشگاه ساری :دانشگاه ساری در سال ۱۹۶۸ به یک پردیس ۳۰ هکتاری در استگ هیل (Stag Hill) در  گیلدفورد (Guildford)، مجاور کلیسای جامع گیلدفورد نقل مکان کرد. دانشگاه یک زمین ۹۰ هکتاری (۲۲۲ هکتار) دیگری هم داشت که تا سال ۲۰۰۵ دست نخورده باقی مانده بود. پردیس جدید منور پارک (Manor Park) که به عنوان یک دهکده خودرو آزاد طراحی شده است، یک مایل از پردیس استگ هیل فاصله دارد و در طرف دیگر جاده A3 قرار دارد. این پردیس دارای امکانات اقامتی برای دانشجویان و کارکنان، ساختمان هایی برای تحقیق و تدریس و امکانات ورزشی است.

اطلاعات تکمیلی دانشگاه ساری انگلستان

در نوامبر ۲۰۰۷، به این دانشگاه مجوز برنامه ریزی برای ساخت مرکز چند مذهبی ساری (Surrey Multifaith Centre) داده شد. این نخستین ساختمان در بریتانیا خواهد بود در آن، زیر یک سقف کنیسه، نمازخانه مسلمان، گوردوارا و چپل به طور جداگانه ساخته می شود.

 

در ۸ ژوئیه ۲۰۰۹، یک فروشگاه موقت به نام آمیگو (Amigo) در ساختمان دانشگاه BB پردیس دانشگاه افتتاح شد و جایگزین فروشگاه One Stop گردید که نزدیک کتابخانه قرار داشت. فروشگاه جدید توسط گروه کامپس (Compass Group) اداره می شود و به واسطه­ ی آن  دانشگاه از «درآمد تضمین شده اجاره و سهم گردش مالی» برخوردار خواهد شد. این پروژه بخشی از طرح گسترده تری است که شامل ساختمان جدیدی می شود که دارای فروشگاه بزرگ تر و طرح توسعه است که در آوریل ۲۰۱۱ در One Stop  افتتاح شد.

 

در سپتامبر ۲۰۰۹، دانشکده بازیگری گیلدفورد به یک ساختمان ویژه در پردیس استگ هیل منتقل شد که بخشی از طرح ادغام راهبردی دو سازمان بود. سالن ورزش قدیمی به مرکز هنرهای آیوی (Ivy Arts Centre) تغییر کاربری داده شده است و اکنون یک سال هنرهای نمایشی به ظرفیت ۲۰۰ نفر است که دارای استودیو و فضای برگزاری کارگاه نیز می باشد.

 

یک مرکز پژوهشی با هزینه ای بالغ بر ۳۵ میلیون پوند برای توسعه اولین شبکه جهانی ۵G  در ماه فوریه سال ۲۰۱۵ افتتاح گردید

دانشگاه ساری، تنها یک سال بعد از این که در پی اقداماتی که باعث ارتقاء رتبه اش شده بود، با ایجاد تغییراتی از فهرست ۱۰ دانشگاه برتر انگلستان خارج شد. با این حال در نظرسنجی ملی دانشجویی در سال جاری، این دانشگاه از نظر کیفیت آموزش و تجربه ی دانشجویی همچنان در میان ۲۰ دانشگاه اول قرار دارد، در حالی که در سال گذشته در همین دو شاخص، جزء چهار دانشگاه اول بود. کاهش ۳ درصدی امتیازش در مجموع، افت ۶ پله ای را برایش به همراه داشت.دانشگاه ساری که در سال ۲۰۱۵ بهترین دانشگاه سال معرفی شده بود، همچنان در حال تلاش برای پیشرفت است که علیرغم افزایش استانداردهای پذیرش، تعداد دوره ­های آغازین آن در سال ۲۰۱۵ نسبت به ۲۰۱۳، رشدی ۷۰ درصدی داشته است.

 

دانشگاه ساری، در طول یک دوره تحولات، پردیس خود را در گیلدفورد  توسعه داد. یک دانشکده ی دامپزشکی (دومین دانشکده در نوع خود در طول نیم قرن گذشته) را با هزینه ی ۴۵ میلیون پوند افتتاح نموده و یک شرکت سرمایه گذاری مشترک در چین تاسیس کرده است. مرکز نوآوری نسل پنجم که پشتیبانی ۵۸ میلیون پوندی یکی از کنسرسیومهای بین المللی را داراست، در سال ۲۰۱۶ افتتاح شد و محققان ساری و نقش ­آفرینان جهانی حوزه ی مخابرات و تلفن همراه را به دور هم جمع نموده است. همچنین یک  بنای جدیدی در سال ۲۰۱۷ با تجهیزات تخصصی، برای بعضی از رشته های جدید مهندسی در حوزه سلامت افتتاح خواهد کرد.

دانشگاه ساری پنجاهمین سالگرد تاسیس خود را در سال ۲۰۱۶ با حضور معاون رئیس جدید خود، پروفسور مکس لو، سرپرست سابق دانشگاه کوئینزلند که به دنبال ارتقاء اعتبار بین المللی ساری است، جشن گرفت. دانشگاه ساری امتیاز حداکثری پنج ستاره را در رده­ بندی جهانی QS دانشگاه ها دریافت کرده است که عواملی مثل تجهیزات، آموزش، پژوهش، جامعیت و جهانی­ شدن را دربرمی­گیرد. همه ی دانشجویان تشویق می شوند تا در قالب برنامه­ های به نام جایزه جهانی فارغ­ التحصیلی، علاوه بر  مطالعه ی رشته خود، یک زبان اروپایی را به صورت رایگان فرا بگیرند.

 

درصد زیادی از دانشجویان این دانشگاه (در حدود ۲۵ درصد) از کشورهای دیگر به بریتانیا می آیند و بیش از نیمی از پژوهش ها و انتشارات آن با همکاری های بین المللی صورت می گیرد. همچنین دانشگاه ساری یکی از اعضای مؤسس شبکه جهانی همکاری های دانشگاهی (UGPN) است که دانشگاه کارولینای شمالی و دانشگاه سائوپائولو برزیل نیز در آن حضور دارند. تعداد مشارکت های راهبردی این دانشگاه در سرتاسر جهان به بیش از ۱۰۰ مورد می رسد، اما بزرگ ترین پیشرفت آن مربوط به افتتاح یک پردیس در دالیان چین با همکاری دانشگاه اقتصاد و امور مالی دانگبی بوده است.

 

با ۱۰ دقیقه پیاده روی، می توانید از پردیس دانشگاه به مرکز گیلدفورد بروید که دارای دو دریاچه، زمین بازی و اقامتگاه های کافی برای تمام سال اولی­ هایی است که می خواهند در آنجا زندگی کنند. توسعه و پیشرفت­های صورت گرفته پس از سال ۲۰۰۰، معادل ۴۰۰ میلیون پوند هزینه داشته که تجهیز و نوسازی کتاب خانه و مرکز آموزش و بازسازی­ ساختمان باشکوه دوک کنت را شامل می شود که امکانات پزشکی و سلامت را در خود جای داده است.

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *