مهاجرت سرمایه گذاری در سوئیس

استارت آپ سوئیس

استارت آپ سوئیس

سوئیس کشوری 4 زبانه و مدرن است که در حال حاضر فضای خوبی برای آغاز کسب و کارو استارت آپ سوئیس برای متقاضیان بین المللی فراهم نموده است. در این کشور بسیاری از استارت آپ های مشهور و معروف در حال کار و توسعه هستند. به دلیل فضای بین المللی که در این کشور وجود دارد و همچنین شرایط خوبی که برای صنعت گردشگری و تفریحی فراهم شده است شما هم می توانید استارت آپ خود را راه اندازی کنید. سوئیس خانه استارتاپ های عالی است. کار در این کشور فرصتی منحصر به فرد برای کشف بهترین آنها است. از سال 2011 هر ساله، 100 استارت آپ نوآور و امیدوار کننده سوئیس توسط هیئت داوران متشکل از 100 سرمایه گذار برجسته و کارشناسان استارت آپ انتخاب می شوند. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به سوالات شما در خصوص استارت آپ سوئیس پاسخ می دهد.

اینفوگرافیک استارت آپ سوئیس

اقتصاد و کار در سوئیس

سوئیس یک اقتصاد بازار مدرن است که دارای بیکاری کم، نیروی کار بسیار ماهر و تولید ناخالص داخلی سرانه در بالاترین سطح در جهان است. اقتصاد سوئیس یک بخش خدمات بسیار پیشرفته را تشکیل می دهد که توسط خدمات مالی هدایت می شود و یک صنعت تولیدی است که در تولید با فناوری پیشرفته و مبتنی بر دانش تخصص دارد. ثبات اقتصادی و سیاسی، سیستم حقوقی شفاف، زیرساخت های پر جنب و جوش، بازارهای کارآمد سرمایه و نرخ پایین مالیات شرکت ها، سوئیس را به یکی از رقابتی ترین اقتصادهای جهان برای تجارت تبدیل کرده است. شهروندان غیر اتحادیه اروپا باید برای حق یافتن یک شرکت سوئیسی درخواست دهند. شما باید در مورد مدارک و بودجه لازم با مقامات مهاجرت استعلام کنید.

در سوئیس یک جامعه قدرتمند و شبکه تحت نام تجاری TOP 100 Startups گرد هم آمده اند که بینش کاملی در مورد جدیدترین مفاهیم اثبات شده، تقویت شبکه ها و برقراری روابط تجاری جدید برای 438 استارت آپ سوئیسی ارائه می دهد. این استارت آپ های برنده جایزه 11 هزار و 100 شغل ایجاد کرده و 6.1 میلیارد CHF جمع کرده اند. سوئیس به خاطر مناظر زیبا با کوه ها و دریاچه های نفس گیر معروف است. این کشور زیبا میزبان یک صحنه پر رونق اقتصادی است. استارت آپ های سوئیسی که در بخش های مختلف فعالیت می کنند، عمدتا در fintech و blockchain برجسته هستند، حتی منطقه Zug حتی نام “دره Crypto” را به خود اختصاص داده است. با این حال، سوئیس علاوه بر امور مالی، در خط مقدم نوآوری در بخش های مختلف از فناوری غذایی تا بانکداری پیشتاز است.

سوئیس استارت آپ هایی دارد که در نوع خود منحصر به فرد هستند. در نمودار زیر برخی از زمینه های آنها مشاهده می کنید:

موضوعات ها در استارت آپ سوئیس

 مدارک ایجاد استارت آپ در سوئیس

قبل از استفاده از نام تجاری، باید به طور رسمی تأیید شود. این اطمینان می دهد که هیچ 2 مشاغل از یک نام برای یک چیز استفاده نمی کنند. ثبت فدرال سوئیس کلیه مشاغل ثبت شده را لیست می کند. اگر می خواهید شغلی راه اندازی کنید اما ترجیح می دهید شرکتی تاسیس نکنید. استارت آپ در سوئیس مسیر مستقل شدن است. کلیه فعالیت های تجاری یا مجموعه فعالیت ها در صورت تولید سالانه 100000 CHF یا بیشتر، نیاز به ثبت دارند. ثبت نام می تواند در ثبت تجاری کانتون انجام شود. ثبت نام به عنوان یک فرد مستقل به نام شما انجام می شود. اضافه کردن نام تجاری نیز امکان پذیر است. به غیر از تکمیل فرم های استاندارد ثبت نام، هیچ اسنادی برای نصب لازم نیست. بیشتر ثبت ها ثبت نام آنلاین را ارائه می دهند.

 اگرچه امضاها هنوز یا در دفتر ثبت یا توسط دفتر اسناد رسمی احتیاج به تأیید دارند. در مقایسه با بسیاری از کشورهای دیگر، ایجاد شرکت در سوئیس هزینه زیادی دارد. حداقل الزامات سرمایه و هزینه های اجتناب ناپذیر وجود دارد که باید به دفاتر اسناد رسمی و ثبت شرکت پرداخت شود. شرکت ها باید در کانتون محل استقرار خود ثبت شوند و اسناد و مدارک باید به زبان محلی باشد. سند اصلی مورد نیاز برای راه اندازی اساسنامه شرکت است. این سند باید شامل اطلاعاتی در مورد اینکه شرکت چه کاری انجام خواهد داد. نحوه اداره آن و جزئیات مدیران موسس، سهامداران و سهام آنها باشد. دفاتر اسناد رسمی و دفاتر ثبت شرکت ها به طور معمول الگوهایی را ارائه می دهند که می توانند متناسب با آن طراحی شوند.

برترین استارت آپ های سوئیس

نئون این استارت آپ مستقر در زوریخ یکی از اولین بانک های مستقل سوئیسی است که رقیب آنهاست. نئون در سال 2017 تاسیس شد، با راه حل برنامه حساب ساده، کاربر پسند و ایمن برای همه تلفن های هوشمند ، تنها 1 سال پس از اجرای برنامه، نئون به مرز 30000 مشتری رسید. در سال 2020، این شرکت نوپا 4.6€ میلیون (یورو) از سرمایه گذاران فعلی و جدید دریافت کرد تا رشد خود را تسریع کند. قابلیت پرواز Flyability یک موسسه تحقیقاتی است که، هواپیماهای بدون سرنشین را به خصوص برای استفاده ایمن در محیط داخلی می سازد. از این پهپادها می توان برای بازرسی و اکتشاف فضاهای غیرقابل دسترس یا در صنایع هسته ای، انرژی ، شیمیایی و معادن استفاده کرد. این شرکت همچنین با بیش از 550 فروند هواپیمای بدون سرنشین الیوس در بیش از 350 سایت با متخصصان جستجو و نجات و امنیت همکاری می کند.

کار در سوئیس و یا بهتر بگوییم کار جدید و تخصصی در کشور سوئیس بسیار مهم است. لذا هر ساله از چند لحاظ استارت آپ ها را رتبه بندی می کنند. در جدول زیر یکی از رتبه بندی ها را مشاهده می کنید:

نام استارت آپشرح فعالیترتبه از لحاظ کاربرد در سوئیس
LESSیک فناوری جدید مبتنی بر هدایت کننده های موج ساختاری نانو که امکان استفاده از وسایل روشنایی توزیع شده با مصرف انرژی را فراهم می کند.1
ابیونیکاز فناوری پیشرفته برای تأمین پزشکان با یک ابزار جدید تشخیصی و ارائه مشخصات آلرژی شخصی به بیماران استفاده می کند.2
Bcompتولید و فروش محصولات نیمه تمام با عملکرد بالا ساخته شده از کامپوزیت های الیاف طبیعی3
Climeworksیک روش جذاب اکولوژیکی و اقتصادی برای استخراج CO2 از هوای محیط ایجاد کرده است.4

شرایط ایجاد استارت آپ سوئیس

شرایط ایجاد استارت آپ سوئیس

راه اندازی کسب و کار در سوئیس فرصتی عالی است. نوآوری در سوئیس عمدتا توسط بخش خصوصی هدایت می شود. این کشور فضایی را فراهم می کند که ایده ها می توانند شکوفا شوند. چالش هایی برای شرکت های کوچک و شرکت های نوپا در زمینه نوآوری وجود دارد. یک چالش بزرگ تأمین مالی است. استراتژی های جدید مالی مانند سرمایه گذاری مشترک با شرکا در طول زنجیره ارزش وجود دارد. با این حال، تأمین مالی مرحله صنعتی سازی یک محصول جدید برای شرکت های جدید بسیار سخت می شود. زیرا این فعالیت ها به اندازه کافی پشتیبانی نمی شوند. در حالی که یافتن پشتیبانی برای فعالیت های تحقیق و توسعه امکان پذیر است. سوئیس از نظر اداری فشرده است. از این رو ویژگی های خاص خود را دارد. راه حل های دیجیتال اداری وجود دارد که متناسب با دولت سوئیس طراحی شده است.

راه های مختلفی برای راه اندازی شرکت های نوپای غیر سوئیسی در سوئیس وجود دارد. این موارد به شرح زیر است:

 • مشاغل انحصاری: بیشتر کارآفرینان کار خود را با یک شرکت انحصاری آغاز می کنند زیرا این ارزان ترین و ساده ترین راه برای شروع کار است.
 • شرکت با مسئولیت محدود (LLC): بیشتر کارآفرینان انتخاب یک شرکت با مسئولیت محدود برای انتخاب نامی مستقل از نام خانوادگی خود را انتخاب می کنند.

حداقل یک مدیر باید در سوئیس اقامت داشته باشد. اگر قصد دارید به سوئیس بروید اما هنوز آنجا نیستید. این می تواند یک مشکل باشد. شرکت هایی وجود دارند که مدیران ساکن را برای استخدام پیشنهاد می دهند. با این حال هزینه اضافی و مدیریت به همراه دارد. اگر در خصوص اقامت از طریق کار در سوئیس سوالی دارید با مشاوران متبحر موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرید.

سوالات پرتکرار در باب استارت آپ سوئیس

در این بخش مفتخر به پاسخگویی سوالات پرتکرار در باب استارت آپ سوئیس می باشیم:

 • مزایا مهاجرت به سوئیس از طریق استارت آپ چیست؟ اخذ اقامت برای اعضای خانواده/ امکان دریافت پاسپورت/ سفر به همراه اعضای خانواده
 • حداقل سرمایه لازم برای استارت آپ سوئیس چقدر است؟ حداقل سرمایه لازم برای استارت اپ سوئیس 100000CHF (فرانک سوئیس) می باشد.
 • محبوب ترین استارت آپ ها در سوئیس کدام اند؟ بانکداری/ مالی/ بیمه/ امنیت شبکه
 • بهترین شهرهای استارت آپ سوئیس کدام اند؟ زوریخ/ بازل/ زنو
5/5 - (1 امتیاز)

2 دیدگاه برای “استارت آپ سوئیس

 1. منوچهر عابدی گفت:

  از بابت اطلاعات خوبی که داده اید یک دنیا سپاسگزارم.
  من دندانپزشک ۴۷ ساله ایرانی هستم. با اقامت سه ساله کاری در دانمارک حضور دارم. در خصوص خمیردندان و دهان شویه خیلی علاقمند به تولید هستم.
  شرکت شما می تواند از طریق استارت آپ به کشور سوئیس برای من کاری بکند؟

  1. صادقی گفت:

   با سلام و تشکر از شما. در خصوص ویزای استارت اروپا با شماره 02191003232 تماس بگیرید. پیشنهاد میشه مقاله استارت آپ فنلاند را نیز مطالعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *