مهاجرت سرمایه گذاری در سوئد

استارت آپ سوئد

استارت آپ سوئد

َشرایط استارت آپ سوئد در برابر استارت آپ ها در دیگر کشورها مناسب و صعودی است. این کشور نسبتاً کوچک فقط 10 میلیون نفر جمعیت دارد. اما دومین قطب پربار فناوری به لحاظ سرانه است. براساس نظر برخی کوچک بودن کشورش یک مزیت است. زیرا با توجه به نیازهای مردم که راحت تر شناخته می شود استارت آپ ها می توانند کاربردی تر و بهتر طراحی شوند. استارت آپ های سوئدی نیز با رونق اقتصادی تقویت شده اند که سال گذشته با رشد 4.2% به $493 میلیارد (دلار) رسیده است. اگر شما به عنوان یک شخصی که تجربه زیادی در امر کسب و کار ندارد می خواهید در سوئد استارت آپ راه اندازی کنید باید به صورت عام و جامعه تحقیق کنید. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در زمینه ایجاد کار در سوئد شما را یاری می کند.

اینفوگرافیک استارت آپ سوئد

زیرساخت های استارت آپ سوئد

صحنه راه اندازی سوئد در حال رونق گرفتن است. ده ها هزار کارآفرین روز به روز روی استارت آپ های خود کار می کنند تا راه حل های بهتر، سریع تر و هوشمندتری پیدا کنند. این کشور اعتقاد دارد که با به اشتراک گذاشتن دانش و تجربیات بین یکدیگر، شرکت ها می توانند با هم رشد سریع تر و قوی تری داشته باشند. بسیاری از بهترین روش ها را می توان تطبیق داده و تکرار کرد. بسیاری از اشتباهات را حل یا اجتناب کرد. همه استارت آپ های مشابه و مرتبط چیزی برای به اشتراک گذاشتن و چیز ارزشمندی داریم که باید از دیگران یاد بگیریم. در این کشور موسساتی هستند که با استارآپ های جالب و هدفمند مصاحبه می کنند.

آن مصاحبه ها را در وب سایت و کانال های رسانه های اجتماعی خود به اشتراک می گذارند تا، یک دانش مشترک ایجاد شود. جایی که همه می توانند از آن استفاده کنند، به آن اضافه کنند و از آن استفاده کنند. با این کار، شرکت های نوپا را قادر می سازند تا دانش، بهترین شیوه ها و نکات خود را به اشتراک بگذارند. به آنها اجازه داده می شود از جامعه پشتیبانی و ایده بگیرند. Meet Sweden Startups پروژه ای است که هدف آن تسهیل اشتراک و یادگیری دانش در بین استارآپ ها، الهام بخشیدن به جوانان برای کارآفرینی و افزایش آگاهی در مورد صحنه راه اندازی سوئد است. این هدف این است که استارت آپ های سوئد را به یکدیگر نزدیک تر کرده و تخصصی تر پیگیری کنند.

در سوئد بخش بزرگی از استارت آپ ها پیشرفت خود را در گرو بین المللی بودن می دانند. در نمودار زیر شاهد میزان استارت آپ هایی هستید که بین المللی هستند:

استارت آپ های بین المللی در سوئد

برترین استارت آپ ها در سوئد

در این کشور استارت آپ های مختلفی در زمینه های متفاوت موجب پیشرفت این زمینه در این کشور شده است. برخی از برترین و رایج ترین استارت آپ ها در این بخش به شما معرفی می کنیم. شناخته شده ترین صادرات موسیقی سوئدیSpotify است. این شرکت جریان موسیقی، که در سال 2006 تاسیس شد، به دلیل تغییر صنعت موسیقی شناخته می شود. 100 میلیون کاربر این شرکت دیگر مانند گذشته سی دی نمی خرند یا آلبوم بارگیری نمی کنند. در عوض پخش جریانی می کنند. این شرکت بیش از 1.5 میلیارد $ (دلار) سرمایه جمع کرده و $8 میلیارد (دلار) ارزش دارد. ومبلا Vembla در مارس 2019 در استکهلم تاسیس شد و یک سرویس تحویل فوری به منزل است، وعده تحویل سفارشات در یک ساعت را می دهد. ومبلا به صورت یک اپلیکیشن ارائه می شود که با فروشگاه های مواد غذایی محلی در سوئد همکاری می کند.

 محبوب ترین استارت آپ ها در سوئد

مشتریانی که در این فروشگاه ها خرید می کنند از برنامه Vembla برای سفارش مواد غذایی و دارویی استفاده می کنند. شرکت Klarna با هر کسی که از خرید آنلاین ناامید شده است صحبت خواهد کرد. مشتریانی که از طریق یک خرده فروشی آنلاین که با کلارنا خرید می کنند، 30 روز فرصت دارند تا کالای مورد را پرداخت یا بازپرداخت کنند. کارمندان مشاغل این کار را دوست دارند زیرا اصطکاک مربوط به خریدهای آنلاین را از بین می برد. مشتریان حتی مجبور نیستند شماره کارت اعتباری خود را وارد کنند. این شرکت 12 ساله یکی از بهترین استارت آپ های سوئد است که بیش از 2 میلیارد دلار ارزش دارد. خدمات کلارنا اکنون از طریق برخی از خرده فروشان آنلاین در ایالات متحده نیز در دسترس است.

در سوئد مجموعه ای از سازمان های مفید و کاربردی وجود دارند که شما نیز باید آن ها را بشناسید. برخی از محبوب ترین بخش های نوپا را در لیست زیر مشاهده می کنید:

  • انجمن هتل و رستوران سوئد – منبعی برای صنعت مهمان نوازی سوئد
  • فدراسیون تجارت سوئد – بخش عمده فروشی و خرده فروشی را پوشش می دهد.
  • فدراسیون ساخت و ساز سوئد – نهاد تجاری صنعت ساخت و ساز در سوئد
  • صنایع IT و مخابرات سوئد – سازمانی برای شرکت های منطقه ای شامل برخی از بزرگترین و شناخته شده ترین صنایع سوئد

محبوب ترین استارت آپ ها در سوئد

مراحل راه اندازی کارآفرینی در سوئد

کشور سوئد بسته به تابعیت اشخاص غیرسوئدی قوانین و مقررات متفاوتی در مورد شرایط اقامت سوئد برای افرادی که برای راه اندازی شرکت به سوئد نقل مکان می کنند، دارد. شهروندان شمال اروپا، نیازی به ثبت نام در اداره مهاجرت سوئد ( Migrationsverket ) یا درخواست مجوز اقامت ندارند. شهروندان اتحادیه اروپا (EU) یا منطقه اقتصادی اروپا (EEA) نیز بدون داشتن ثبت نام در آژانس مهاجرت سوئد حق اقامت در سوئد را دارند. از این رو می توانند شماره شناسنامه شخصی خود را درخواست کنند. اگر اهل خارج از اتحادیه اروپا هستید و قصد راه اندازی مشاغل دارید، باید قبل از ورود به سوئد درخواست اجازه اقامت دهید. جزئیات و الزامات را می توانید در مقاله ویزای کار سوئد مطالعه کنید. برای ثبت نام تجارت خود باید، به وب سایت اداره ثبت شرکت های سوئدی مراجعه کنید. آنها ثبت نام شما را با پرداخت هزینه بررسی و پردازش می کنند.

پس از تصمیم گیری در مورد کالاها یا خدماتی که می خواهید بفروشید. کشف اینکه درصورت وجود بازار برای آنها، زمان آن فرا رسیده است که رویای خود را روی کاغذ بیاورید. یک طرح تجاری خوب برای جلب توجه دیگران، خواه بانک، سرمایه گذار یا مشتری بالقوه باشند، ضروری است. برنامه کاری شما لازم نیست طولانی و پیچیده باشد. این طرح صرفاً بیانی از آنچه قصد دارید انجام دهید و نحوه انجام آن است. همانندCV ، قالب یک طرح تجاری می تواند از کشوری به کشور دیگر متفاوت باشد. در بعضی از کشورها ایده همه چیز است. در حالی که در برخی دیگر به شکل دیگر است. شما می توانید برای اطلاع از مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار سوئد با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرید.

سوالات پرتکرار در باب استارت آپ سوئد

در این بخش مفتخر به پاسخگویی سوالات پرتکرار در باب استارت آپ سوئد می باشیم:

  • برترین شهر سوئد برای راه اندازی استارت آپ کدام است؟ شهر استهکلم با داشتن 449 استارت اپ ملی از برترین ها در این کشور می باشد.
  • میزان تمکن مالی برای استارت آپ سوئد چقدر است؟ میزان تمکن مالی برای شخص سرمایه گذار، همسر و فرزند متغیر می باشد به ترتیب به میزان 200000ISK، 100000ISK و 50000ISK می باشد.
  • مدرک زبان مورد نیاز برای استارت اپ سوئد چیست؟ مدرک زبان انگلیسی یا سوئدی
  • محبوب ترین استارت آپ ها در سوئد کدام اند؟ هتل و رستوران ها/ فدراسیون تجارت/ ساخت و ساز/ مخابرات
Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *