مهاجرت سرمایه گذاری در دانمارک

استارت آپ دانمارک

استارت آپ دانمارک

استارت آپ دانمارک ابتکاری از طرف دولت دانمارک است. این برنامه دریچه ای برای کارآفرینان با استعداد خارجی است. هدف این است که استارت آپ های دارای تأثیر بالا در دانمارک، رشد کنند. استارت آپ دانمارک با هدایت وزارت تجارت و وزارت اشتغال ابتکاری در سطح دولت است که زمینه های رشد تجارت و استخدام نیروی کار را با هم ترکیب می کند. حضور کارآفرینان خارجی در دانمارک باعث رشد اقتصادی، اشتغال و ارتباطات شبکه جهانی استارت آپ می شود. کارآفرینان با استعداد صنایع را از نو اختراع می کنند، اشتغال ایجاد می کنند و رتبه دانمارک را که در حال حاضر یکی از اقتصاد های برتر در اروپا است را افزایش می دهند.

در صورت پذیرش در استارت آپ دانمارک، اگر تجارت در مسیر درستی باشد، بنیانگذار 2 سال اقامت می گیرد و با 3 سال تمدید اضافی به طور دائم می توانید در دانمارک مستقر شود. برای پذیرش، باید یک طرح کسب و کار ارائه شود که توسط هیئت مدیره مورد بررسی قرار می گیرد. کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در ادامه بیشتر استارت آپ دانمارک را بررسی کرده اند.

اینفوگرافیک استارت آپ دانمارک

بررسی استارت آپ دانمارک

دانمارک دومین کشور بزرگ شمال اروپا از نظر جمعیت، اقتصاد و محیط استارت آپ است. همچنین از لحاظ جغرافیایی کوچکترین و پرجمعیت ترین است. اکوسیستم دانمارک ابتدا توسط اسکایپ، یک شرکت پان نوردیک (بنیانگذاران دانمارکی و سوئدی، فناوری استونیایی) روی نقشه قرار گرفت، که همچنین به تقویت اکوسیستم های استونیایی و سوئدی کمک کرد. از آن زمان، اکوسیستم فناوری دانمارک 8 غول استارت آپی تولید کرده است:

 • Zendesk
 • Unity
 • Tradeshift
 • Just Eat
 • Sitecore
 • Trustpilot
 • Net Company
 • Chainalysis

با این حال، بخش عمده ای از اکوسیستم دانمارک با مراحل اولیه راه اندازی مشخص می شود. اکوسیستم استارت آپی دانمارکی در درجه اول در منطقه پایتخت کپنهاگ و اطراف آن واقع شده است، جایی که طی سال های اخیر تعداد زیادی از فضاهای همکاری، شتاب دهنده ها و سازمان های حمایتی در آن جوانه زده اند. نوآوری به بخشی جدایی ناپذیر از برنامه درسی در کل سیستم آموزشی، به ویژه در دانشکده های فنی و علمی تبدیل شده است. دانشگاه فنی دانمارک بین سال های 1999 تا 2020 بیش از 2500 مشاغل ایجاد کرده است.

در نمودار زیر رتبه بندی جهانی در عوامل مهم شروع تجارت و کسب و کار در دانمارک را مشاهده می کنید:

رتبه دانمارک در عوامل مهم سرمایه گذاریاستارت آپ شهرهای دانمارک

محیط استارت آپ کپنهاگ به ویژه در راه حل های فناوری مالی، فناوری سبز و شهر هوشمند بسیار قدرتمند است. دانمارک غربی به ویژه در اطراف شهر اودنسه عمدتا بر روی رباتیک متمرکز است، مشهورترین عضو این مجموعه جهانی رباتیک است که توسط ترادیان مستقر در آمریکا با 256 میلیون € (یورو) در سال 2015 خریداری شد. یکی دیگر از قدرت های دانمارک در تکنولوژی سلامت و زندگی یافت می شود. علوم دانمارک یک سنت شرکتی قوی در زمینه داروسازی دارد و بنیاد Novo Nordisk بودجه مستمر برای تحقیق و توسعه تأمین می کند. گروه معروف بیوتکنولوژی اروپا، دره مدیکن کپنهاگ بزرگ، شرکت ها و محققان را به خود جلب کرده است.

غول داروسازی ژاپنی Daiichi Sankyo اخیراً مقر اصلی خود را در کپنهاگ تأسیس کرد. سرانجام، کپنهاگ یک کانون در حال ظهور برای استارت آپ های هوش مصنوعی است. با وجود بسیاری از برنامه های تحقیقاتی یادگیری ماشینی، تعداد قابل توجهی از شرکت های اصلی هوش مصنوعی در حال توسعه راه حل های برتر در زمینه هایی مانند پردازش زبان طبیعی، تشخیص تصویر و گفتار به متن هستند. در جدول زیر می توانید رتبه بهترین شهرهای دانمارک از نظر استارت آپ را مشاهده کنید:

نام شهر رتبه جهانی امتیاز کمیت امتیاز کیفیت
کپنهاگ 67 0.88 0.66
آرهوس 245 0.12 0.06
اودنسه 577 0.03 0.01
آلبورگ 584 0.02 0.02
کولدینگ 628 0.01 0.02

دلایل کارآفرینی در دانمارک

دانمارک از نظر سهولت تجارت در اروپا در رتبه اول قرار دارد. برنامه استارت آپ دانمارک دریچه ای برای اکوسیستم کارآفرینی پررونق را باز می کند که در آن می توانید تجارت خود را توسعه دهید. در دانمارک توسط کارشناسان مشاغل عمومی راهنمایی رایگان دریافت می کنید و یک اکوسیستم قوی از حامیان کارآفرینان دولتی و خصوصی وجود دارد که می توانند به شما در رشد تجارت کمک کنند. همچنین در دانمارک 6 مرکز توسعه تجارت با بودجه عمومی در 12 مکان مختلف در سراسر کشور وجود دارد. در مرکز محلی خود می توانید راهنمایی رایگان، مستقل و حرفه ای دریافت کنید که هدف آن متناسب با نیازها و پتانسیل تجارت شما باشد.

این مراکز در عملیات و توسعه تجاری تخصص دارند. از جمله موارد دیگر، آنها می توانند در مورد وام ها، سرمایه های خطرپذیر و سایر منابع مالی راهنمایی کنند. با اتصال قاره اروپا به اسکاندیناوی، دانمارک موقعیت جغرافیایی منحصر به فردی دارد. این امر با زیرساختی عالی تسهیل می شود که شرکت شما را با 500 میلیون مصرف کننده اروپایی متصل می کند. از جمله مزایای کارآفرینی در دانمارک:

 • تجارت در اقتصادی پویا
 • حمایت دولت از کارآفرینی در دانمارک
 • اخذ اقامت دانمارک و شرایط اخذ اقامت دائم
 • مرکز فناوری و دیجیتال در اروپا
 • سهولت تجارت

کارآفرینی فناوری در دانمارک

دانمارک به دلیل تحقیقات پیشرفته در زمینه فناوری و استعدادهای نوآورانه خود شناخته شده است که در عرصه نرم افزار جهانی تأثیرات ماندگاری ایجاد کرده است. C ++ ، Turbo Pascal و Visual Prolog نمونه هایی از زبان های برنامه نویسی هستند که توسط برنامه نویسان دانمارکی ساخته شده اند. در دانمارک یکی از بالاترین میزان نفوذ تلفن های همراه، باند پهن و رایانه در جهان را پیدا خواهید کرد. موقعیت پیشرو دانمارک در ICT تحت تأثیر توانایی و تمایل شرکت های دانمارکی برای پذیرش فناوری های جدید است.

دانمارک بر اساس شاخص اقتصاد و جامعه دیجیتال دیجیتالی ترین کشور در میان کشورهای عضو اتحادیه اروپا است. دانمارک به عنوان پیشرو در گسترده ترین پوشش 4G را در اروپا دارد. تقریباً همه دانمارکی ها آنلاین هستند و آنها از انواع خدمات آنلاین، به ویژه برای بانکداری، خرید و دسترسی به سرگرمی های آنلاین به خوبی استفاده می کنند. علاوه بر این، دانمارک در استفاده از فناوری های دیجیتال توسط شرکت ها در رتبه بندی اتحادیه اروپا و جهان قرار دارد.

استارت آپ های نوین در دانمارک

استارت آپ های نوین در دانمارک

دانمارک به دلیل کیفیت بالای زندگی خود شناخته می شود و به طور مداوم به عنوان یکی از شادترین کشورهای جهان قرار می گیرد. اما همچنین یک مکان عالی برای استارت آپ ها است. پایتخت این کشور، کپنهاگ، یک مرکز استارت آپ بسیار فعال و رو به رشد را در خود جای داده است. طبق تحقیقات، کپنهاگ در مکان 11 مرکز بزرگ استارت آپ اروپا قرار دارد. دانمارک با وجود جمعیت نسبتاً ناچیز فقط 5.8 میلیون نفری، هر ساله تعداد قابل توجهی از صندوق های تأمین بودجه را جذب می کند و نسبت به بسیاری از کشورهای اروپایی نسبت سرمایه گذاری در سرانه شرکت های نوپا بیشتر است.

در جدول زیر برخی از استارت آپ های فناوری آینده دار در دانمارک معرفی شده اند:

نام استارت آپ شرح
Podimo در سال 2019 تاسیس شد. یک سرویس اشتراک برای داستان های صوتی و پادکست ها، Podimo پادکست هایی را که از قبل می شناسید و دوستشان دارید و همچنین محتوای اختصاصی بسیاری از میزبان های شناخته شده و کاملاً جدید به کاربران ارائه دهد.
Likvido این استارت آپ فناوری مالی که در کپنهاگ مستقر است مأموریت دارد تا یک راه حل آسان و کاربر پسند برای شارژ فاکتور در اختیار شرکت ها قرار دهد.
Good-Monday در سال 2018 تاسیس شد و هدف آن ساخت صنعت عکس و فیلم از طریق کمک به بازاریابان در همه جا است که با یک کلیک به بهترین تصاویر جهان دسترسی داشته باشید.
Raffle.ai در سال 2018 تاسیس شده است و هدف آن بهبود تجربه مشتریانی است که در جستجوی اطلاعات و دانش هستند.

استارت آپ کپنهاگ دانمارک

کپنهاگ با بیش از 1.3 میلیون نفر ساکن در منطقه مترو، یک پایتخت نسبتاً کوچک است. به لطف سیاست های زیست محیطی دولت، مردم محلی از هوای پاک، آب پاک و شهری که برای دوچرخه سواران و عابران پیاده ساخته شده است لذت می برند. اکوسیستم استارت آپ دانمارکی در اطراف کپنهاگ و اطراف آن متمرکز شده است، جایی که در سال های اخیر شتاب دهنده های متعدد و فضاهای مشترک کار کرده اند. ارزش اکوسیستم استارت آپی کپنهاگ در حال حاضر حدود 11 میلیارد $ (دلار) است و به شرکت های تازه وارد استعداد خوبی در زمینه استارت آپ ارائه می دهد.

دانمارک با داشتن %94 از شهروندان آنلاین، یکی از دیجیتال ترین کشورهای اتحادیه اروپا است. این زمینه را برای شرکت هایی که برای آزمایش ایده های خود در زمینه فناوری نوآوری های جدیدی را ایجاد می کنند، فراهم می کند. محیط استارت آپ کپنهاگ در حال تبدیل شدن به کانون استارت آپ های هوش مصنوعی است اما نقاط قوت فعلی آن در:

 • فناوری مالی
 • فناوری آموزشی
 • تکنولوژی سلامت و بهداشت

درباره استارت آپ دانمارک

اکوسیستم استارت آپ دانمارکی طی دهه گذشته به طور مداوم در حال توسعه است. 87.2% بنیانگذاران آن مرد و 91.5% دارای مدرک دانشگاهی هستند. تمایل بسیار مثبتی که در دانمارک دیده می شود فرهنگ کار آزاد در دانمارک است که به کارمندان خود آزادی بالایی برای انجام کار خود بدهند. استارت آپ های دانمارک را می توان در بسیاری از بخش های ارائه شده در نمودار زیر یافت:

استارت آپ های فعال دانمارک

در حال حاضر در استارت آپ های دانمارکی 12.5 نفر مشغول به کار هستند و قصد دارند 7.8 نفر دیگر را در 12 ماه آینده استخدام کنند. بیشتر استارت آپ های دانمارکی از طریق کسب و کار به کسب و کار (82.1%) درآمد کسب می کنند. استارت آپ های دانمارکی علاقه زیادی به بین المللی شدن نشان می دهند. در حالی که 87% مایل به بین المللی شدن در منطقه یورو هستند، 54.8% از شرکت های نوپای دانمارکی به دنبال ورود به بازارهای جهانی هستند. مرکز استارت آپ جغرافیایی دانمارک کپنهاگ است.

ویزای استارت آپ دانمارک

اگر طرح تجاری شما توسط گروه تخصصی استارت آپ دانمارک تأیید شود، می توانید برای اجازه اقامت و کار در این کشور به آژانس بین المللی کار و مهاجرت دانمارک درخواست دهید. هزینه پردازش 1900DKK (کرون دانمارک) است و اداره معمولاً درخواست ها را ظرف 1 ماه پس از ارسال بررسی می کند. برنامه استارت آپ دانمارک به دلیل عدم نیاز به حمایت مالی از محبوبیت ویژه ای برخوردار است. این برنامه افراد خارج از اتحادیه اروپا را که دارای طرح تجاری نو و مبتکرانه و ایده آل مبتنی بر فناوری هستند را هدف قرار می دهد. ویزای استارت آپ این کشور مجوز اقامت 2 ساله با امکان تمدید 3 ساله برای کارآفرینان موفق می دهد.

شرایط لازم برای دریافت ویزای استارت آپ دانمارک:

 • متقاضی باید نقش فعالی در طرح تجاری خود داشته باشد. (توانایی های شخصی کسب و کار را ارائه دهد و شامل یک برنامه جامع کسب و کار یا ارائه محصول باشد)
 • متقاضی باید از سطح بالایی از زبان انگلیسی برخوردار باشد.
 • بیزینس پلن متقاضی باید توسط گروه استارت آپ دانمارک تأیید شود.
 • متقاضی باید توسط اداره مهاجرت و کار در دانمارک تایید شود.
 • متقاضی باید بتواند از پس هزینه زندگی در دانمارک برای خود و همراهین خود برآید.

به پیشنهاد کارشناسان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در صورت علاقه به ثبت شرکت در دانمارک، مقاله مورد نظر را مطالعه کنید.

سوالات پرتکرار در باب استارت آپ دانمارک

در این بخش مفتخر به پاسخگویی سوالات پرتکرار در باب استارت آپ دانمارک می باشیم:

 • بهترین شهرهای دانمارک برای راه اندازی استارت آپ کدام اند؟ کپنهاگ/ آرهوس/ اودنسه/ آلبورگ/ کولدینگ
 • مزایای کارآفرینی در دانمارک چیست؟ اقتصادی پوبا/ حمایت دولت/ اخذ اقامت/ سهولت تجارت/ مرکز فناوری و دیجیتال
 • هزینه پردازش استارت دانمارک چقدر است؟ هزینه درخواست 1900DKK (کرون دانمارک) است.
 • شرایط ویزای استارت آپ دانمارک چیست؟ داشتن طرح تجاری/ تسلط به زبان/ نامه تائیده اداره مهاجرت و کار/ گواهی تامین هزینه ها
Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *