مهاجرت کاری دانمارک

کار در دانمارک

کشور دانمارک، کشور اروپایی است که از افرادی که مهارت های کاری بالایی دارند را حمایت می کنند و این کشور دارای یک برنامه ویزای کار در دانمارک را طراحی کرده است که برای حمایت از این افراد با مهارت و با تجریه پیشنهاد می کند.

انواع ویزای های کار در دانمارک

لیست مثبت

اگر شما یک مهارت در یکی از شغل ها را داشته باشید که شما این امکان را دارید که با یک مجوز کار و اقامت در مدت خیلی کمی به کار در دانمارک مشغول شوید.

برنامه پرداخت محدود

اگر شما یک پیشنهاد از کارفرمای دانمارکی خود داشته باشید 375.000 DKK به شما باید بدهد و شما باید بابت مجوز کار و اقامت در دانمارک اقدامات لازم را انجام دهید.

طرح لیست مثبت دانمارک

کشور دانمارک همانند بسیاری از کشورهای اروپایی دیگر بسیاری شغل دارد که با کمبود نیرو مواجه شده است. کشور دانمارک یک فهرست زیاد از کمبود شغل های لیست مثبت دارد که اگر کارفرما دانمارکی به شما یک شغل مثبتی را پیشنهاد بدهد این امکان را دارید که مجوز اقامت و کار را باهم داشته باشید.

شرایط کار در دانمارک

شما باید شرایط شغلی یک کار حرفه ای در لیست مثبت را انجام دهید. اگر کار شما به اجازه دانمارکی احتیاج داشته باشد شما باید قبل از مجوز اقامت و کار مجوز این نوع کار ها را داشته باشید. شما باید به پیشنهاد کاری و شرایط حقوق و دستمزد توجه داشته باشید.

مدت اقامت کاری دانمارک

برای قرارداد های شغل دائم مجوز کار برای یک دوره ابتدایی 4 سال می باشد. بعد از این دوره شما می توانید مجوز خود را در کاری که در حال انجام دادن هستید بزرگ کنید و اگرچه در لیست مثبت نباشد. لیست مثبتی که در کشور دانمارک وجود دارد شامل :

  1. کسب و کار مهندسی
  2. کسب و کار پزشکی
  3. کیب و کار بهداشت و درمانی
  4. کسب و کار آی تی
  5. کسب و کار تحصیل
  6. کسب و کار دانشگاه

شرایط کار دانمارک و لیست شغل های مورد نیاز دانمارک

کشور دانمارک از جزء کشور های شنگن می باشد. در کشور دانمارک از ثبات اقتصادی و فرصت های کاری زیادی  با دریافت ویزای کاری و گرین کارت دانمارک برای افراد ایجاد می کنند. اگرچه مهاجرت تحصیلی به دانمارک مهلت مناسبی برای پیدا کردن کار در کشور دانمارک و یا کشور های دیگر اروپایی می باشد. شما ویزای مهاجرت تحصیلی به دانمارک که راحت تر می باشد را به دست می آورید و در هنگام تحصیل به کار نیمه وقت مشغول می شوید که بعد از اتمام تحصیل این امکان را دارید که ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل کنید و در نهایت ویزای دائم دانمارک را بدست آورید.

شرایط کار در دانمارک

عمده ترین صنعت های دانمارک شامل : دارو سازی، فرآورده های غذایی، کشتی سازی، مبل و نساجی، ماشین آلات و فلزات و … می باشد. لازم به ذکر می باشد کارهای مورد نیاز در کشور دانمارک مانند مهندسی و پزشکی، بیوتکنولوژی و داروسازی خیلی مورد توجه قرار گرفته است. برای پیدا کردن کار در دانمارک از راه گرین کارت دانمارک و روش های دیگر به صورت کلی تا حدود زیادی الزامی می باشد این است که باید به زبان دانمارکی مسلط باشید. به عبارت دیگر برای دریافت گرین کارت دانمارک در بیشتر مشاغل ضروری می باشد نه این که امتیاز حساب شود.

حقوق و مزایای کار در دانمارک

حقوق و مزایای کاری در کشور دانمارک هم برای شهروندان دانمارکی و هم برای افراد خارجی در این کشور به صورت یکسان می باشد. کارمندان در کشور دانمارک 37 ساعت می باشد که پنج روز در هفته باید مشغول به کار باشند. مرخصی کارمندان در یک سال 5 هفته می باشد. اغلب شرکت ها و موسسات و … ساعت کاری بین 6 صبح تا 6 عصر می باشد.

باید بدانیم که کشور دانمارک جزء کشور های گران قیمت می باشد که مالیات در این کشور زیاد می باشد. این مالیات بابت خدمات رفاهی و اجتماعی برای شهروندان شامل می شود. به این صورت کسی که در کشور دانمارک کار می کند اغلب از زندگی خوبی و با کیفیتی برخوردار است. درضمن اگر شغل فرد خارجی عضوء شغل های high demand  دانمارک می باشد که از مالیات خاصی برخوردار است و این نوع شغل ها تا 25 درصد مالیات در سال و 33 درصد مالیات در طول 5 سال کم می کند.

کار در دانمارک، همانطور که در این مقاله گفته شد ویزای تحصیلی راحت تر از ویزای کاری می باشد شما با ویزای تحصیلی وارد کشور دانمارک می شوید و در هنگام تحصیل به کار نیمه وقت مشغول می شوید و بعد از فارغ التحصیل شدن شما ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تغییر می دهید و سپس اقامت دائم خود را دریافت می کنید. برای اطلاعات بیشتر این امکان را دارید که با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرید و با مشاوران ارشد و حرفه ای ما به صورت تلفنی و حضوری مشاوره شوید و مشاوران ارشد و حرفه ای ما با توجه به شرایط شما عزیزان به شما بهترین راه مهاجرت را پیشنهاد می دهند.

3 دیدگاه برای “کار در دانمارک

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *