مهاجرت کاری دانمارک

کار در دانمارک

کار در دانمارک

کار در دانمارک هر ساله به دلیل شرایط ایده آل و استقبال این کشور از نیروهای مختصص مورد توجه بیش از 50% افراد قرار گرفته است. دانمارک از جمله کشور اروپایی است. این کشور از افرادی که مهارت های کاری بالایی دارند، حمایت می کند. کار در این کشور برای افراد ماهر و متخصص خارجی بسیار حائز اهمیت است.

زیرا کار در کشوری سطح بالا و قدرتمند می تواند آینده هر انسان کاربلدی را تضمین کند. کار در این کشور از آن جایی که از درآمدهای بالای هم برخوردار می باشد. موجب می شود تا مهاجران در این کشور شاد و رفاه از سطح زندگی بالایی برخوردار شوند. این کشور دارای یک برنامه ویزای کاری است که آن را برای حمایت از این افراد با مهارت و با تجربه در سال های 2020-2021 طراحی کرده است. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در نظر دارد تا در قالب مقاله پیش رو به مبحث مهم کار در کشور دانمارک بپردازد تا راهنمایی جامع و کالی خدمت متقاضیان ارائه دهد.

ویزاهای کاری دانمارک

انواع مختلفی از ویزا برای مهاجران که قصد کار در این کشور را دارند در نظر گرفته شده است. هر شخصی می تواند با اتکا به ویژگی ها و مهارت های خود از هرکدام از آن ها که برای شرایط مناسب تر است بهره مند گردد. به طور کلی 3 نوع ویزای کاری برای ورود از طریق کار در نظر گرفته شده است:

انواع ویزای کاری دانمارک شرح
ویزای GR1 همانند استرالیا، کانادا، نیوزلند و اتریش بر پایه سیستم امتیازبندی (سن، مدرک تحصیلی، سابقه کار و سطح زبان) قرار دارد. البته این نوع ویزا از سال 2016 به بعد برای ایرانیان صادر نمی گردد.
ویزای XG1 مربوط به پزشکان، پرستاران و فارغ التحصیلان رشته های پیراپزشکی است که قصد کار را دارند.
ویزای مستقیم کاری این نوع ویزا به اشخاصی تعلق می گیرد که مستقیما از کارفرمایی، پس از طی کردن مراحل قانونی آگهی توسط کارفرما، پیشنهاد کاری دریافت کنند.

بررسی نرخ بیکاری در دانمارک

طبق آخرین آماری که در ماه اکتبر 2019 به طور رسمی اعلام شده است، نرخ بیکاری در کشور دانمارک 5.3% است. این نرخ برای کشور سوئد 6.6% و برای ایالات متحده آمریکا 3.6% در همین بازه زمانی بین گردیده است. از این مقایسه می توان دریافت که این کشور همانند بسیاری از کشورهای اروپایی دیگر بسیاری شغل دارد که با کمبود نیرو مواجه شده است. این کشور یک فهرست از کمبود شغل های لیست مثبت دارد. اگر کارفرما دانمارکی به شما یک شغل مثبتی را پیشنهاد بدهد این امکان را دارید که مجوز اقامت و کار را باهم داشته باشید.

لیست های مطرح شده به شکل زیر هستند:

آیتم شرح
لیست مثبت اگر متقاضی مهارتی در یکی از شغل ها را داشته باشد، این امکان را دارد که با یک مجوز کار و اقامت در مدت خیلی کوتاه به کار مشغول شود.
برنامه پرداخت محدود اگر متقاضی یک پیشنهاد از کارفرما دانمارکی خود داشته باشد که 375000DKK (کرون دانمارک) به او حقوق بدهد. باید بابت مجوز کار و اقامت در دانمارک اقدامات لازم را انجام دهد.

در نمودار زیر نرخ بیکاری در دانمارک به وضوح دیده می شود:

نرخ بیکاری در دانمارک

شرایط کار در دانمارک 2021

متقاضی باید شرایط شغلی یک کار حرفه ای در لیست مثبت را انجام دهد. اگر کار او به اجازه کارفرمای دانمارکی احتیاج داشته باشد، فرد باید قبل از مجوز اقامت و کار، مجوز این نوع کارها را داشته باشد. باید به پیشنهاد کاری و شرایط حقوق و دستمزد توجه کند. در اصل شرایط رسیدن به کار در این کشور به مطمئن ترین شکل، به این صورت رقم می خورد که شخص متقاضی کار که خارج از اتحادیه اروپا قرار دارد به صورت مستقیم از آن کشور پیشنهاد کاری دریافت کند.

این شرایط به قرار زیر است:

 •  طی کردن روال آگهی توسط کارفرمای مربوطه
 • اگر این شخص نیروی کاری متناسب با ویژگی هایی که در نظر دارد، در کشور دانمارک و سپس در سراسر اروپا نیافت
 • می تواند به فردی که خارج از اتحادیه اروپا قرار دارد.
 • با کسب اجازه از وزارت کار و اداره مهاجرت کشور خود، پیشنهاد کاری را ارائه دهد.

جهت کار در این کشور ابتدا مقاله ویزای کاری دانمارک را بررسی بفرمائید.

مدت اقامت کار در دانمارک

برای قراردادهای شغل دائم مجوز کار برای یک دوره ابتدایی 4 سال می باشد. بعد از این دوره شخص می تواند مجوز خود را در کاری که در حال انجام دادن هست، وسعت ببخشد. اگرچه در لیست مثبت نباشد.

لیست مثبتی که در این کشور وجود دارد،شامل موارد زیر می باشد:

 • کسب و کار مهندسی
 • کسب و کار پزشکی
 • کسب و کار بهداشت و درمانی
 • کسب و کار IT
 • کسب و کار تحصیل
 • کسب و کار دانشگاه

جهت اطلاع از شرایط اخذ اقامت این کشور مقاله اقامت دانمارک را مطالعه بفرمائید.

لیست مشاغل مورد نیاز دانمارک 2021

این کشور جزء کشورهای شنگن محسوب می گردد. در این کشور از ثبات اقتصادی و فرصت های کاری زیادی با دریافت ویزای کاری و گرین کارت دانمارک برای افراد ایجاد می کنند. اگرچه مهاجرت تحصیلی مهلت مناسبی برای پیدا کردن کار در این کشور و یا کشور های دیگر اروپایی می باشد. اما متقاضی ویزای مهاجرت تحصیلی که راحت تر می باشد را به دست می آورد. در هنگام تحصیل به کار نیمه وقت مشغول می شود. بعد از اتمام تحصیل این امکان را دارد که ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل کنید. در نهایت ویزای دائم را به دست آورد. در حال حاضر ورود به این کشور به بهانه تحصیل، از ممکن ترین راه ها برای مهاجرت به این کشور است. جهت تحصیل در این کشور ویزای تحصیلی دانمارک را از طریق لینک مذکور مطالعه بفرمائید.

فرآیند کار در دانمارک

عمده ترین صنعت های این کشور شامل موارد زیر می شود:

 • داروسازی
 • فرآورده های غذایی
 • کشتی سازی
 • مبل و نساجی
 • ماشین آلات
 • فلزات

لازم به ذکر می باشد کارهای مورد نیاز در این کشور مانند موارد زیر خیلی مورد توجه قرار گرفته است:

 • مهندسی
 • پزشکی
 • بیوتکنولوژی
 • داروسازی

برای پیدا کردن کار در دانمارک از راه گرین کارت و روش های دیگر به صورت کلی تا حدود زیادی الزامی می باشد، این است که باید به زبان دانمارکی مسلط باشید. به عبارت دیگر برای دریافت گرین کارت در بیشتر مشاغل ضروری می باشد نه این که امتیاز حساب شود.

حقوق و مزایای کار در دانمارک

حقوق ماهیانه کار و مزایای کاری در این کشور هم برای شهروندان دانمارکی و هم برای افراد خارجی در این کشور به صورت یکسان می باشد:

 • کارمندان دراین کشور 37 ساعت کار می کنند.
 • 5 روز در هفته باید مشغول به کار باشند.
 • مرخصی کارمندان در 1 سال 5 هفته تعریف شده است.
 • اغلب شرکت ها و موسسات و غیره ساعت کاری بین 6 صبح تا 6 عصر می باشد.

باید بدانیم که این کشور جزء کشورهای گران قیمت است. مالیات در این کشور زیاد می باشد. این مالیات بابت خدمات رفاهی و اجتماعی برای شهروندان شامل می شود. به این صورت کسی که در این کشور کار می کند اغلب از زندگی خوبی و با کیفیتی برخوردار است. درضمن اگر شغل فرد خارجی جزء شغل های پر تقاضاء باشد که از مالیات خاصی برخوردار است. این نوع شغل ها تا 25% مالیات در سال و 33% مالیات در طول 5 سال کم می کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر مقاله مهاجرت به دانمارک را مطالعه بفرمائید.

درآمد مشاغل در دانمارک 2021

میزان درآمد مشاغل در این کشور به شرح زیر می باشد:

مشاغل مهم میزان درآمد ماهیانه به کرون دانمارک
حسابدار DKK93100
مدیریت فناوری اطلاعات DKK194000
داروساز DKK157000
مهندس هوا فضا DKK152000
معماری DKK125000
مهندسی مکانیک خودرو DKK68000
دندانپزشک DKK330000
پرستار DKK107000
مدیر پروژه DKK154000
مهندس عمران DKK120000
مهندس برق DKK126000

کار پزشکی در دانمارک

کار پزشکی در دانمارک

درحال حاضر رشته های پزشکی و پرستاری و زیر گروه رشته های پیراپزشکی با توجه به اعلام کمبود کادر درمانی توسط دولت دانمارک، بهترین جایگاه را در این کشور خواهند داشت. نیروی کادر خدمات درمانی و پزشکان برای به کار رسیدن در این کشور ابتدا باید تسلط کامل به زبان دانمارکی (دنیش) را به دست آورید. سپس در جهت معادل سازی مدارک خویش با دوره های تئوری و عملی قدم بردارند. در پایان با شرکت در آزمون های کتبی و شفاهی و قبولی در آن ها مجوز کار 1 ساله برای آن ها صادر می گردد. سپس می توانند برای کسب مجوز طبابت و کار مستقل اقدام نماید. جهت تحصیل در رشته پزشکی ابتدا مقاله تحصیل پزشکی در دانمارک را مطالعه بفرمائید.

کار پس از تحصیل در دانمارک

همان طور که در این مقاله گفته شد ویزای تحصیلی راحت تر از ویزای کاری می باشد:

 • متقاضی با ویزای تحصیلی وارد این کشورمی شود.
 • در هنگام تحصیل به کار نیمه وقت مشغول می شود.
 • بعد از فارغ التحصیل شدن، ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تغییر می دهد.
 • سپس اقامت دائم خود را دریافت می کند.

برای اطلاعات بیشتر درباره کار در این کشور و روند اخذ ویزای آن، همچنین سایر کشورهایی که امروزه طرفداران زیادی در میان نیروی کار ماهر و متخصص دارند مانند ویزای کار آلمان، اتریش، استرالیا، کانادا و غیره این امکان را دارید که با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرید. با مشاوران ارشد و حرفه ای ما به صورت تلفنی و حضوری مشاوره شوید. مشاوران ارشد و حرفه ای ما با توجه به شرایط شما عزیزان به شما بهترین راه مهاجرت را پیشنهاد می دهند.

سوالات متداول در باب کار در دانمارک

در این قسمت مفتخر به پاسخگویی سوالات متداول در باب کار در دانمارک می باشیم:

 • شرایط اخذ کار در کشور دانمارک به چه صورت است؟ ابتدا کار مورد نظر باید توسط کارفرما در کشور دانمارک آگهی شود. اگر کارفرما نیروی کاری متناسب با ویژگی های فرد مورد نظر در این کشور و یا سراسر اروپا پیدا نکرد سپس می تواند با کسب اجازه از وزارت کار و اداره مهاجرت کشور به فردی خارج از اتحادیه اروپا این کار را پیشنهاد بدهد.
 • فهرست مشاغل مورد نیاز در کشور آلمان به چه شرحی است؟ کسب و کار مهندسی/ کسب و کار پزشکی/ کسب و کار بهداشت و درمانی/ کسب و کار IT/ کسب و کار تحصیل/ کسب و کار دانشگاه
 • عمده ترین صنعت های دانمارک شامل چه صنایعی است؟ داروسازی/ فرآورده های غذایی/ کشتی سازی/ مبل و نساجی/ ماشین آلات/ فلزات
 • شرایط حقوق کار در کشور دانمارک برای افراد خارجی به چه صورت است؟ ساعت کار برای کارمندان در کشور دانمارک 37 ساعت کار به صورت 5 روز در هفته است که ساعت کاری بین 6 صبح تا 6 عصر تعریف شده است. مرخصی کارمندان در یک سال به صورت 5 هفته است.
Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *