مهاجرت کاری پرتغال

اخذ ویزای کار پرتغال

اخذ ویزای کار پرتغال

این مقاله در ارتباط با شرایط و قوانین اخذ ویزای کار پرتغال جمع آوری شده است. برای مهاجرت به کشور پرتغال و اخذ اقامت این کشور در سال 2019 راه های متفاوتی وجود دارد. یکی از راه های دریافت اقامت کشور پرتغال کسب ویزای کاری می باشد. اگر شما متقاضی اخذ ویزای کار پرتغال می باشید پیشنهاد می شود این مقاله را مطالعه نمایید.

موقعیت کاری در کشور پرتغال

در کشور پرتغال نرخ فعالیت و نرخ اشتغال با توجه به سایر کشور های اروپایی در سطح بالایی قرار دارد. مشغول شدن در کارهای حقوقی در این کشور بسیار مشکل می باشد. افرادی که در رشته های حسابداری یا فناوری اطلاعات (IT) تحصیل کرده اند می توانند به راحتی در؛ این کشور مشغول به کار شوند.

شرایط شغلی برای افرادی که در رشته های فنی و مهندسی تحصیل کرده اند بهتر از دیگر رشته ها می باشد. دانشجویان بعد از دریافت ویزا تحصیلی می توانند علاوه بر تحصیل کار پاره وقت یا کار تمام وقت داشته باشند و مشغول به کار شوند. حدود 250 موسسه کاریابی برای شغل های پاره وقت در کشور پرتغال وجود دارد. به طور کلی کارهای پاره وقت در این کشور بسیار محدود می باشد و خانم ها بیشتر در مشاغل پاره وقت مشغول به کار هستند.

اخذ ویزای کار پرتغال

متقاضیان می توانند برای اخذ ویزای کار پرتغال، ابتدا برای ویزا تحصیلی این کشور اقدام کنید. پس از فارغ التحصیل شدن فرد می تواند ویزای خود را تغییر داده و نسبت به اخذ ویزای کار پرتغال اقدامات لازم را انجام دهد. و در شغلی مشغول به کار شود. بعد از گذشت 5 سال از فارغ التحصیل شدن و شاغل بودن فرد میتواند اقامت دائم این کشور را دریافت کند.

چه مدارکی برای دریافت ویزا لازم است؟

افراد برای دریافت ویزای کار در پرتغال باید به سفارت خانه یا کنسولگری کشور پرتغال که در کشور شما،

قرار دارد مراجعه کنید.

 • پر کردن فرم درخواست ویزا کاری و ارائه فرم؛
 • ارائه اصل پاسپورت با اعتبار حداقل 6 ماه؛
 • 2 قطعه عکس 4*3 ؛
 • ارائه اصل شناسنامه متقاضی؛
 • ارائه مدارک پزشکی تایید شده؛
 • قرار داد کاری که شما و کارفرما برای آن به توافق رسیده اید؛
 • ارائه مدرکی که مشخص شود شما برای زندگی، ملکی را اجاره کرده اید.

بعد از ارائه مدارک به سفارت خانه زمان بررسی درخواست فرد بین 2 تا 3 ماه طول خواهد کشید. اعتبار مجوز کاری در ابتدا برای 1 سال می باشد و فرد بعد از پایان یک سال اگر شرایط لازم را داشته باشد می تواند ویزای خود را برای پنج سال تمدید کند. و بعد از گذشت 5 سال کار در این کشور به صورت مستمر می تواند برای دریافت اقامت دائم اقدامات لازم را انجام دهد.

بیکاری در کشور پرتغال

طبق بررسی ها در سال 2010 تعداد افراد بیکار در این کشور که در موسسات کاریابی ثبت نام کرده اند  561315 نفر بوده است.درصد زنان و مردان از این تعداد نفرات به صورت زیر بوده است:

 • 6 درصد زنان؛
 • و 47.4 درصد مردان.

و تعداد 7.1 درصد از این تعداد را افراد خارجی تشکیل می دادند. بخش قابل توجهی از شغل ها مربوط به خدمات عمومی می باشد.

شغل در پرتغال

با توجه به بحران ها در زمینه کاری در بخش ساختمان سازی و کارهای عمومی همچنان درصد بالایی اشتغال وجود دارد. موارد صادراتی این کشور به شرح زیر می باشد:

 • فناوری اطلاعات و ارتباطات (IT): تعدادی از شرکت های بزرگ و کوچک در حال ساخت و توسعه نرم افزار های کاربردی در زمینه فناوری های برش می باشند.
 • صنعت خودرو سازی: با همکاری شرکت های واگن، فولکس و شرکت های خودرو سازی با تولیدات جزیی.
 • تولید لوازم و قطعات الکترونیکی و الکتریکی: مثل قطعات برای ارتباط در راه های دور، تولید قطعات الکتونیکی برای ماشین.
 • کارخانه ها و شرکت های تولیدات مواد شیمیایی: مثل کود، پلاستیک، محصولات بهداشتی، رنگ های شیمیایی،آفت کش ها و … در سال های اخیر مانعی برای اقتصاد این کشور به وجود آمده است. و هنوز تهدیداتی برای کارخانه های نساجی، صنایع برقی، صنعت کفش و تجهیزات الکترونیکی وجود دارد.

مشاغل موجود در کشور پرتغال

بیکاری در اکثر مشاغل وجود دارد ولی همچنان در برخی از مشاغل نیاز به استخدام کارمند وجود دارد.

این مشاغل شامل موارد زیر می باشد:

 • بخش هتلداری، گردشگری و پذیرایی: کارکنان در بخش آشپزی و پیشخدمتان.
 • در بخش شغل های فصلی مانند کشاورزی: مانند چیدن میوه جات و سبزی جات.
 • مشاغل مربوط به درمان و بهداشت: پزشکان خانواده و پزشکان متخصص در زمینه های مختلف.
 • مشاغل در بخش فناوری و اطلاعات: مانند مهندسان کامپیوتر، مهارت های فنی.
 • برخی از شغل ها به سختی در کشور پرتغال یافت می شوند مثل شغل هایی که مهارت های زبانی؛ بسیار خاصی می خواهند. مثل شغل های: حسابداری، منابع انسانی کار های اداری و…
 • افراد برای کار کردن و زندگی در این شغل باید تسلط کافی به زبان پرتغالی داشته باشند. به ویژه برای مشاغلی که کارمند با مردم در ارتباط هستند. افرادی که به کارهای گردشگری علاقه دارند بهتر است به زبان های آلمانی، انگلیسی، فرانسه و یا اسپانیایی تسلط داشته باشند.

راه های دیگر برای مهاجرت به پرتغال

افرادی که توانایی مالی دارند می توانند از طریق خرید ملک یا سرمایه گذاری در این کشور اقدام کنند. به این صورت که فرد با سرمایه گذاری و یا خرید ملک می تواند خانواده خود را همراه خود به این کشور بیاورد. و می توانند از خدمات این کشور بهره مند شوند. یکی از مزیت های اقامت از این طریق این است که فرد فقط می تواند در سال به مدت؛

یک هفته در این کشور حضور داشته باشد و نیازی به حضور مستمر در این کشور نیست. برای مطالعه بیشتر در رابطه با ویزای سرمایه گذاری در پرتغال می توانید مقاله ( ویزای سرمایه گذاری و کار آفرینی پرتغال ) ؛ را مطالعه نمایید. در آخر با توجه به مطالب فوق پیشنهاد می شود برای اخذ ویزا کار کشور پرتغال ابتدا از طریق ویزای کار این کشور مهاجرت کنید و بعد از آن برای دریافت ویزا کار و اقامت اقدام کنید. کادر موسسه مهاجرتی سفیران سروش سعادت آمادگی دارد تا در زمینه اخذ ویزای کار پرتغال مشاوره های رایگان را در اختیار شما متقاضیان قرار دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *