مهاجرت به کشور برزیل

اخذ تابعیت برزیل از طریق تولد

اخذ تابعیت کشوربرزیل از طریق تولد

اخذ تابعیت برزیل از طریق تولد یکی از مهم ترین مواردی می باشند که کارشناسان و متخصصان ما در موسسه سفیران سروش سعادت با تهیه این نوشتار سعی کرده اند درباره آن به شما اطلاعات کافی ارائه دهند و شما بتوانید از شرایط اخذ تابعیت برزیل از طریق تولد مطلع باشید.

به طور کلی تابع شدن در کشور برزیل شرایط خاصی دارد اما اخذ تابعیت برزیل از طریق تولد یک بحث جداگانه می باشد و متقاضیانی که می خواهند از این طریق تابع کشور برزیل شوند باید حتما از شرایط آن آگاه باشند تا دچار مشکلات مختلف نشوند. کشور برزیل یکی از کشور های آمریکای جنوبی و به عبارتی لاتین می باشد که هر ساله متقاضیان زیادی به این کشور مهاجرت می کنند تا رویا های خود را به واقعیت تبدیل کنند و به اهداف خود برسند.

اما سوال اینجاست که چرا برزیل؟ لازم است بدانید که کشور برزیل به دلیل داشتن شرایط بسیار خوب اقتصادی، نظام و سیستم آموزشی با کیفیت بالایی دارد و هر ساله دانشجویان زیادی برای تحصیل به این کشور مهاجرت می کنند. کشور برزیل یکی از کشور هایی می باشد که آماده ی جذب نیروی کار خارجی است و هر ساله متقاضیان زیادی اقدام به دریافت ویزای کار در برزیل می کنند.

مهاجرت به برزیل

مهاجرت به برزیل از راه های مختلفی مانند سرمایه گذاری، تاسیس کمپانی، کار، تحصیل و یا پناهندگی امکان پذیر می باشد؛ اما لازم به ذکر است که روش پناهندگی به هیچ عنوان توسط کارشناسان موسسه سفیران سروش سعادت توصیه نمی شود زیرا مهاجرت با این روش به همراه خطرات بسیار زیادی می باشد و حتی در برخی از موارد باعث مرگ افراد شده است.

افرادی که قصد مهاجرت به برزیل را دارند، باید از راه های قانونی اقدام کنند تا توسط پلیس برزیل بازداشت یا دیپورت نشوند و بتوانند به راحتی وارد خاک کشور آمریکایی برزیل شوند و سپس اقدام به دریافت اقامت کنند. متقاضیانی که مایل اند جهت کار به کشور برزیل مهاجرت کنند، باید توسط کارفرمای خود از اداره ی کار و مهاجرت و سپس وزارت امور خارجه این کشور تاییدیه و مجوز کاری کسب کنند تا فعالیت آن ها غیر قانونی محسوب نشود.

همچنین سرمایه گذاران نیز می توانند در کشور برزیل در زمینه های مختلف سرمایه گذاری کنند و به عبارتی کسب و کار خود را توسعه دهند و شایان ذکر است که متقاضیان باید حداقل پنجاه هزار دلار پول صرف سرمایه گذاری در این کشور کنند تا موفق به دریافت اقامت برزیل شوند. دانشجویان و متقاضیان گرامی می توانند برای ادامه تحصیل در کشور برزیل روادید تحصیلی دریافت کنند؛ اما مهم ترین مورد برای کسب روادید تحصیلی، اخذ پذیرش در یک دانشگاه معتبر برزیلی می باشد و متقاضیان برای تحصیل در کشور برزیل باید مدارک زبان انگلیسی و پرتغالی داشته باشند.

اخذ تابعیت برزیل از طریق تولد

کسب تابعیت

کسب تابعیت در هر کشوری با در نظر گرفتن دو معیار اصلی انجام می شود:

 1. معیار خون.
 2. معیار خاک.

متقاضیان برای دریافت تابعیت کشور هایی که با در نظر گرفتن معیار خون تابعیت ارائه می دهند، باید پدر و یا مادری داشته باشند که اهل آن کشور باشد؛ این بدان معناست که در صورتی که شما اهل یک کشوری باشید و فرزند خود را در آن کشور به دنیا بیاورید، حتی اگر همسر شما اهل یک کشور دیگر باشد، فرزند شما می تواند به راحتی تابع کشوری شود که شما اهل و یا تابع آن هستید.

همچنین متقاضیان جهت دریافت تابعیت کشور هایی که با در نظر گرفتن معیار خاک تابعیت ارائه می دهند، باید در خاک آن کشور به دنیا بیایند؛ این بدان معناست که در صورتی فرزند یک خانواده در کشوری به دنیا بیاید والدین او اهل آن کشور نباشند، در صورتی که معیار ارائه تابعیت آن کشور خاک باشد، می تواند به راحتی تابع آن کشور شود. جهت اخذ تابعیت برزیل از طریق تولد، متقاضیان باید در خاک این کشور به دنیا بیایند تا موفق به کسب تابعیت شوند. در ادامه اطلاعات کاملی به شما عزیزان درباره اخذ تابعیت برزیل از طریق تولد ارائه خواهد شد.

تابعیت در برزیل

همانطور که گفته شد، اخذ تابعیت برزیل از طریق تولد در صورتی ممکن خواهد بود که فرزند یک خانواده در خاک این کشور به دنیا بیاید؛ اما لازم به ذکر است که والدینی که تابع کشور های غیر از برزیل هستند، برای اخذ تابعیت برزیل از طریق تولد برای فرزند خود، باید در خدمت دولت کشور برزیل باشند و در این کشور مشغول به کار باشند. به یاد داشته باشید که والدین برزیلی در صورتی که فرزند خود را در خارج از کشور برزیل به دنیا بیاورند، می توانند برای کسب اقامت و سپس تابعیت، وارد خاک برزیل شوند؛ اما این امر شرایط خاصی دارد که به صورت زیر می باشد:

 • متقاضیانی که از دوازده تا شانزده سال سن دارند باید ثبت نام را به همراه دو شاهد و والدین انجام دهند.
 • متقاضیان شانزده الی هجده سال باید علاوه بر به همراه داشتن شاهد و والدین، دو عدد عکس نیز ارائه دهند.
 • متقاضیانی که به سن قانونی رسیده اند نیز باید به همراه دو شاهد و یک عکس شناسایی برای ثبت نام اقدام کنند.

افرادی که برای دولت های خارجی کار می کنند ( برای مثال دیپلمات ها) و تابع کشور های غیر از برزیل می باشند، در صورتی که فرزند خود را در کشور برزیل به دنیا بیاورند، به دلیل وجود قوانین و مقررات خاص، نمی توانند اقدام به اخذ تابعیت برزیل از طریق تولد کنند. اگر قصد مهاجرت به کشور برزیل را دارید، بهتر است تا از شرایط مهاجرت به برزیل مطلع شوید.

مدارک مورد نیاز

برای اخذ تابعیت برزیل از طریق تولد متقاضیان باید مدارک مورد نیاز را ارائه دهند و این مدارک به چند بخش تقسیم می شوند. پدر و مادر فرزند علاوه بر ارائه مدارک و اسناد تولد و کامل کردن فرم درخواست، جهت تشخیص هویت و ملیت باید مدارک زیر را ارائه دهند:

 • ارائه آی دی کارت برزیلی.
 • ارائه پاسپورت کشور برزیل.
 • گواهینامه مخصوص رانندگی.
 • ارائه اسناد تولد (در صورتی که در کشور برزیل به دنیا آمده باشند).
 • ارائه اسناد ازدواج.
 • ارائه مدارک شناسایی (شناسنامه، کارت ملی و غیره).

لازم به ذکر است که دولت کشور برزیل تابعیت مضاعف را پذیرفته است و متقاضیان می توانند در حالی که تابع یک کشور دیگر هستند، با داشتن شرایط لازم، تابعیت کشور برزیل را نیز بدست بیاورند.

هزینه های تولد فرزند

به طور کلی همانطور که می دانید به دنیا آوردن فرزند در هر کشوری همراه با هزینه های مختلفی می باشد و متقضیان برای انجام این کار باید توان مالی کافی داشته باشند و تمام هزینه ها را به طور کامل پرداخت کنند. هزینه ی به دنیا آوردن فرزند در کشور برزیل تقریبا دو هزار و دویست دلار آمریکا می باشد و متقاضیان علاوه بر هزینه ی چکاپ، باید هزینه های زیر را نیز پرداخت کنند:

 • هزینه ی چکاب (هر بار) چهل و هشت دلار می باشد.
 • هزینه ی تولد فرزند ازطریق سزارین هزار و دویست دلار آمریکا می باشد.
 • هزینه ی تیم پرستاری برای انجام امور مربوطه از دویست الی چهارصد یورو می باشد.
 • در نظر داشته باشید که هزینه های کلی به دنیا آوردن فرزند در کشور برزیل از چهار الی پنج هزار دلار آمریکا می باشد.

کلام پایانی

ورود به خاک کشور برزیل از روش های مختلفی امکان پذیر می باشد و اکثر متقضیانی که به این کشور مهاجرت به کنند، به دلیل وجود موارد مثبت بسیار، قصد کسب تابعیت و اقامت کشور برزیل را دارند. برای مهاجرت به کشور برزیل متقاضیان می توانند از راه های مختلفی اقدام کنند و پس از ورود به این کشور و گذشت شش سال، مقیم دائمی این کشور شوند. موسسه سفیران سروش سعادت آماده ی همراهی و یاری شما در تمامی امور مهاجرتی می باشد و شما عزیزان می توانید با خیال راحت انجام امور پرونده های مهاجرتی خود را به کارشناسان ما بسپارید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *