مهاجرت به کشور اسلوونی

اخذ تابعیت اسلوونی

شرایط اخذ تابعیت اسلوونی

کشور اسلوونی کشوری کوچکی است که در اروپا مرکزی واقع شده است این کشور عضوء اتحادیه اروپا می باشد. متقاضیانی که قصد اخذ تابعیت اسلوونی را دارند می توانند از طرق مختلفی اقدام نمایند. در مقاله پیش رو قصد داریم به بررسی چگونگی اخذ تابعیت اسلوونی در سال 2019 بپردازیم.

اخذ تابعیت اسلوونی منجر به کسب اقامت از اروپا می شود و بعد از گذشت 5 سال از اقامت دائم در این کشور و با رعایت قوانین متقاضی پاسپورت کشور اسلوونی را دریافت می کند. برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با چگونگی مهاجرت به این کشور با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در ارتباط باشید و از مشاوره های رایگان بهره مند شوید.

روش های مهاجرت به کشور اسلووانی

متقاضیان می توانند به روش های مختلف و قانونی به کشور اسلوونی مهاجرت نمایند، که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد:

 • مهاجرت به اسلوونی از طریق تحصیل
 • مهاجرت به اسلوونی از طریق کار
 • دریافت اقامت اسلوونی از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت
 • مهاجرت به اسلوونی از طریق تولد فرزند

اطلاعات عمومی در رابطه با کشور اسلوونی

همتن طور که گفتیم کشور اسلوونی در اروپا مرکزی واقع شده است، بزرگترین شهر این کشور شهر لیوبلیانا می باشد که به عنوان پایتخت این کشور نیز انتخاب شده است. جمعیت این کشور بیشتر از 2 میلیون و 600 هزار نفر می باشد. این کشور عضو اتحادیه اروپا می باشد و در منطقه شنگن قرار گرفته است. واحد پول رسمی این کشور یورو می باشد.

مردم این کشور به زبان اسلوونی به مکالمه می پردازند، بیشتر جمعیت این کشور پیرو مذهب مسیحیت می باشند. این کشور دارای اقتصاد خوبی می باشد، اقتصاد این کشور از طریق گردشگری، کشاورزی، صادرات تامین می شود. در این کشور معادن غنی روس، ذغال سنگ و سنگ های ساختمانی وجود دارد.

اخذ تابعیت اسلوونی

اخذ تابعیت اسلوونی از طریق نسبت ممکن می باشد، یعنی فرد می تواند از طریق والدینش یا یکی از آن ها که تابعیت این کشور را دارد تابعیت کشور اسلوونی را به دست آورد، یکی دیگر از روش های اخذ تابعیت اسلوونی، این است که فردی از طریق یکی از روش های اخذ تابعیت به این کشور مهاجرت نماید و پس از گذشت زمان معین و رعایت قوانین اقامت این کشور را دریافت نماید.

در طول دوره اقامت فردی خارجی در این کشور متقاضی باید ثابت نماید که تمامی قوانین لازم برای دریافت اقامت را رعایت کرده است. بعد از بررسی مدارک دولت تصمیم می گیرد که به فرد تابعیت اعطا نماید یا خیر. علاوه بر تابعیت عادی یک تابعیت دیگر در مواقع خاص و بر اساس دلایل اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و ملی به افراد اعطا می شود که تابعیت استثنایی می باشد. این تابعیت به گونهای می باشد که متقاضی می تواند تابعیت کشور خود را حفظ نماید و تابعیت استثنایی را برای مدت 1 سال دریافت نماید. متقاضیان باید به این نکته توجه داشته باشند که با اخذ اقامت اسلوونی می توانند بدون دریافت ویزا به کشور های منطقه شنگن سفر کنند. همچنین می توانند ویزا کشور هایی مثل کانادا، آمریکا، استرالیا و نیوزلند را دریافت نمایند.

ثبت شرکت در کشور اسلوونی

یکی از راه های مهاجرت و اخذ اقامت از این کشور ثبت شرکت می باشد. افرادی که در این کشور سرمایه گذاری کرده و یا شرکت ثبت می نمایند می توانند در این کشور به تحصیل مشغول شوند و از بورسیه های تحصیلی در نظر گرفته شده بهره مند شوند. ثبت شرکت در این کشور مزایایی دارد که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد:

 • افراد می توانند بدون داشتن شریک مالک شرکت خود باشند؛
 • متقاضیان می توانند بدون دریافت ویزا برای سفر و تجارت به کشور های منطقه شنگن سفر کنند؛
 • متقاضی می تواند بعد از گذشت 5 سال از اقامت در این کشور اقامت دائم خود را دریافت نماید؛
 • بعد از گذشت 5 سال از دریافت اقامت دائم متقاضی می تواند اقدامات لازم را برای دریافت پاسپورت اسلوونی انجام دهد؛
 • متقاضی می تواند به راحتی ویزای دیگر کشور ها را دریافت نماید؛
 • متقاضی می تواند در بانک های کشور اسلوونی حساب بانکی افتتاح نماید؛
 • فرد پس از ثبت شرکت امکان استفاده از برند اروپایی را دارد؛
 • بعد از دریافت پاسپورت کشور اسلوونی فرد می تواند بدون دریافت ویزا به حداقل 164 کشور سفر کند.

مدارک لازم جهت دریافت ویزا

متقاضیان برای اخذ ویزا اسلوونی باید مدارک ذیل را ارائه دهند.

 • ارائه اصل پاسپورت با اعتبار کافی به مدت پنج سال، و ارائه فتوکپی از تمامی صفحات پاسپورت
 • برای دریافت ویزا موقت به مدت 1 سال، متقاضی باید مدارک شرکت را ارائه دهد
 • متقاضی برای مصاحبه باید به سفارت خاانه این کشور مهاجرت نماید
 • ارائه 3 قطعه عکس
 • ارائه بیمه مسافرتی که باید حداقل مبلغ 30 هزار یورو را پوشش دهد

تحصیل در کشور اسلوونی

یکی دیگر از روش های امن و مطمئن مهاجرت به اسلوونی تحصیل در این کشور می باشد. به دلیل هزینه های مناسب تحصیل در این کشور هر ساله متقاضیان زیادی برای ادامه تحصیل به این کشور مهاجرت می کنند، همچنین امکان دریافت بورسیه تحصیلی برای دانشجویان نیز وجود دارد.

جهت مطالعه بیشتر در رابطه با چگونگی اخذ بورسیه تحصیلی به مقاله بورسیه تحصیلی در اسلوونی  در سایت موسسه سفیران سروش سعادت مراجعه کرده، و مقاله را مطالعه نمایید. در ادامه به بررسی چند دانشگاه معتبر در این کشور می پردازیم.

دانشگاه لیوبلیانا: یکی از قدیمی ترین دانشگاه ها در این کشور دانشگاه لیوبلیانا می باشد، این دانشگاه جزء دانشگاه های معتبر در این کشور می باشد. یکی از پانصد دانشگاه برتر در دنیا دانشگاه لیوبلیانا می باشد، همچنین این دانشگاه توانسته جایگاهی در بین دویست دانشگاه برتر در اروپا کسب نماید. این دانشگاه در رشته های تحصیلی مهندسی و IT جایگاه بسیار خوبی دارد. دانشگاه ماریبور و دانشگاه پری مورسکا: در این دو دانشگاه رشته های فنی و مهندسی و همچنین پزشکی تدریس می شود، شهریه سالانه در نظر گرفته شده برای این دانشگاه مبلغی بین 2500 تا 3500 یورو می باشد، دروس تحصیلی در این دانشگاه به زبان اسلوونی و انگلیسی تدریس می شود. شروع ترم تحصیلی در این دانشگاه از ماه اکتبر می باشد.

تحصیل در رشته پزشکی

متقاضیانی که قصد ادامه تحصیل در کشور اسلوونی را دارند، می توانند در رشته های پزشکی، دندان پزشکی و دارو سازی مشغول به تحصیل شوند. دروس این رشته های تحصیلی به زبان انگلیسی ارائه می شود. دانشجویان می توانند بعد از فارغ التحصیل شدن از دانشگاه های این کشور ویزای خود را به ویزا کاری تبدیل نمایند و بعد از گذشت مدت معین و رعایت قوانین تابعیت این کشور را دریافت نمایند.

این مقاله توسط کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت نگارش شده است، در این مقاله سعی داشتیم به بررسی اخذ تابعیت اسلوونی بپردازیم. جهت دریافت اطلاعات بیشتر در رابطه با تحصیل در اسلوونی این امکان برای شما فراهم شده تا با مشاوران و وکلا مجرب در موسسه در تماس باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *