مهاجرت تحصیلی اسلوونی

بورسیه تحصیلی دراسلوونی

بورسیه تحصیلی دراسلوونی

شرایط بورسیه تحصیلی دراسلوونی چیست؟

انواع بورسیه تحصیلی دراسلوونی را می شناسید؟

چگونه می توان برای بورسیه تحصیلی دراسلوونی اقدام کرد؟

آیا بورسیه تحصیلی دراسلوونی در مقاطع امکان پذیر است؟

آیا بورسیه تحصیلی دراسلوونی  هزینه های زندگی را نیز پوشش می دهد؟

آیا برای گرفتن بورسیه تحصیلی دراسلوونی باید مدرک زبان داشت؟

این مقاله در باب بورسیه تحصیلی دراسلوونی بوده و به کلیه سوالات شما در زمینه بورسیه تحصیلی دراسلوونی و راههای اقدام برای بورسیه تحصیلی دراسلوونی پاسخ می دهد.

آموزش در اسلوونی

وزارت آموزش و پرورش، علوم، فرهنگ و ورزش  جمهوری اسلوونی  بر اساس توافقنامه های دو جانبه تعدادی بورس تحصیلی به اتباع خارجی ارائه می دهد. این طرح کمک هزینه تحصیلی برای دانشجویان  و یا کالج و یا فارغ التحصیلان و متقاضیان دکتری است  که تمایل  دارند بخشی از مطالعه خود را در یکی از دانشگاههای  اسلوونیایی آموزش عالی سپری کنند.

جمهوری اسلوونی برای کمک به برنامه اجتماعی و آموزشی اروپا و برنامه های آموزشی (CMEPIUS) یک نهاد عمومی فعال در زمینه پروژه های بین المللی است . در زیر مجموعه ای از برنامه ها بورس مختلف در اسلوونی را بیان می کنیم : بورسیه برای برنامه های کوتاه تحقیقاتی  (به عنوان مثال برای  متقاضیانی  که در دوره هایی خاص  در واقع یک فعالیت تحقیقاتی مستقل در موسسات میزبان مشغول گذراندن دوره هستند.)

بورس های تحصیلی در زمینه پروژه های بین المللی

کمک هزینه تحصیلی : برای سال تحصیلی 2016/2017 که شامل بورس تحصیلی :

 • -286 EUR در هر ماه – که در هر ژانویه به دانش جویان خاص تعلق می گیرد.
 • خوابگاههای دانشجویی به تعدادی از این دانشجویان تعلق می گیرد.
 • ارائه کمک هزینه برای بیمه خدمات درمانی پایه برای متقاضیان غیر اتحادیه اروپا در صورت عدم توافق دو جانبه در بیمه درمانی بین اسلوونی و کشور متقاضی (توسط وزارت پرداخت به طور مستقیم به متقاضی)
 • EUR -52،50  برای وعده های غذایی -که از طریق سازمان دانشجویی اسلوونیبه متقاضی تعلق می گیرد.
 • طرح کمک هزینه تحصیلی، به دانشجویان دانشگاه یا فارغ التحصیلان و دانشجویان  دکتری که مایل به انجام بخشی از مطالعه خود را در یکی از دانشگاههای  اسلوونیایی هستند  . بر اساس این برنامه های بورس تحصیلی تعلق می گیرد.
 • بورس تحصیلی در اسلوونی می تواند به مدت 3 تا 10 ماه و یا حتی در شرایط خاص برای طول مدت دورهبه دانشجویان تعلق بگیرد.

بورسیه تحصیلی دکترا

بورس تحصیلی  در دوره های دکتری حتی کل دوره را پوشش می دهد:

 • Neither یک  کمک هزینه تحصیلی است که  برای  دوره زبان اسلوونیایی  به متقاضیان اعطا می شود. لطفا توجه داشته باشید که شهریه تحصیلی  از این بورس تحصیلی بطور کانل تحت پوشش قرار نمی گیرد .
 • Majority از برنامه های بورسیه در اسلونی است که  برای مقطع دکتری به دانشجویان دکترا و یا متقاضیانی که دوره های تحقیقاتی خاص را برگزار می کنند  تعلق می گیرد  . متقاضیان درخواست این بوسیه  باید با دانشگاه تماس گرفته و همزمان با درخواست نامه پذیرش از بخش مربوطه در رابطه با بورسیه هم اقدام کنند. برای متقاضیان این بورسیه محدودیت سنی وجود دارد که در واقع دانشجویان دکتری نباید بالای 30 سال باشند و همچنین متقاضیان کارهای پژوهشی و تحقیقاتی بین 26 تا 30 سال باشند .
 • Exceptions متقاضیان درخواست این بورسیه باید به زبان اسلوونی تسلط کامل داشته باشند و یا ار تمایل دارند به زبان انگل یسی تحصیل کنند باید همراه با استاد مشاور و راهنما باشد .

متقاضیان بورسیه

متقاضیان از بوسنی ، بلغارستان، یونان، مجارستان، اسرائیل، ایتالیا، ژاپن، مکزیک، مونته نگرو، لهستان، چین، جمهوری مقدونیه، روسیه، صربستان، اسلواکی، سوئیس و ترکیه می تواند برای این بورس تحصیلی اقدام کنند. مورد نیاز ورودی: این طرح کمک هزینه تحصیلی برای / دانشجویان دانشگاه یا فارغ التحصیلان و دکتری طراحی متقاضیانی که مایل به انجام بخشی از مطالعه خود را در یکی از نهاد اسلوونیایی آموزش عالی (در زبان اسلوونیایی).

زبان انگلیسی مورد نیاز: متقاضیان برای ادامه تحصیلات در اسلوونی باید  مسلط به زبان اسلوونی باشند، مگراینکه در هنگام پذیرش راجع به  زبان کار بر با استاد راهنما به توافق رسیده باشند. در هر پرونده بورس تحصیلی  باید یک نسخه از فرم درخواست به طور کامل و خوانا پر شود وبه همراه  نامه پذیرش و فتوکپی  از کارت شناسایی یابرای دانشجویان بین الملل گذرنامه (صفحه با عکس)، توصیه نامه از استاد ونامه تمکن به سفارت برای اخذ ویزا مراجعه نمایند.

بورسیه تحصیلی در اسلوونی

حال باید به این مطلب بپردازیم که اگر یک فرد نتواند از بورسیه تحصیلی و کمک هزینه های زندگی در کشور اسلوونی استفاده ننماید چه میزان هزینه ی سالانه  نیاز دارند.

در سطور بعدی در مورد هزینه های زندگی  در کشور  اسلوونی  بیشتر خواهیم گفت .عمده هزینه های زندگی در کشور اسلوونی را هزینه ی اجاره ی اقامتگاه تشکیل میدهد که شما میتوانید با راه حل هایی ساده آن را کاهش دهید. اگر دانشجو تمایل داشته باشد که در خوابگاه و یا پانسیون های عمومی  اقامت داشته باشد هزینه های او به مراتب ارزان تر از هزینه های اقامتی در آپارتمان و یا خانه های شخصی  خواهد بود.

اگرچه متقاضی میتواند یک خانه  را با چند شخص دیگر به صورت اشتراکی اجاره نماید و یا اینکه یک اتاق از یک خانه کامل را اجاره کند .اما هزینه های زیر به صورت کلی نشان دهنده ی خرج ماهیانه ی یک دانشجو در کشور اسلوونی میباشد:

هزینه ها

خوابگاه دانشجویی : بسته به شهر مورد نظر متفاوت است اما این هزینه را در سه شهر اصلی بیان میکنیم:

 • لیوبلیانا (پایتخت کشور اسلوونی) :80 تا 160 یورو در یک ماه
 • ماریبور : 100 تا 170 یورو در یک ماه
 • پریمورسکا : 100 یورو برای یک ماه
 • فلت مستقل : باز هم بسته به شهر متفاوت است:
 • لیوبلیانا : 100-130 یورو ماهانه
 • ماریبور : 90-120 یورو در ماه
 • پریمورسکا : 100 تا 150 یورو در ماه
 • هزینه های  حمل و نقل عمومی:
 • بلیط یک طرفه :
 • لیوبلیانا : 90 دقیقه ای :1.2 یورو
 • ماریبور : 1.1 یورو تا 5. یورو
 • پریمورسکا: 8. یورو
 • بلیط ماهانه:
 • لیوبلیانا : 20 یورو
 • ماریبور : 26.5 یورو
 • پریمورسکا : 10 یورو
 • کرایه ی تاکسی : 0.8 تا 1.1 یورو به ازای هر کیلومتر و 1 یورو وردی

این مقاله در زمینه بورسیه تحصیلی دراسلوونی  نگارش شده است چنانچه تمایل به اخذ پذیرش از دانشگاههای اروپا و یا اخذ اقامت اروپا را دارید توصیه می شود قبل از هرگونه اقدام و پرداختهای یورویی و دلاری با کارشناسان مجرب و وکلای ارشد وکلای موسسه سفیران سروش سعادت تماس گرفته و از مشاوره تلفنی رایگان بهره مند شوید .

Related Posts

10 دیدگاه برای “بورسیه تحصیلی دراسلوونی

 1. اصغری گفت:

  آیا از داخل ایران هم میشه برای مقطع کارشناسی، بورسیه تحصیلی در اسلونی گرفت؟

 2. مصطفی راد گفت:

  اقامت پس از تحصیل در اسلوونی به چه صورته ؟

 3. امیرحسین گفت:

  سلام
  مقاله خوبی بود.

 4. yavar گفت:

  ایا شما سوپرایزر هم دارید؟

 5. قراری گفت:

  ممنون مطالب خوبی بودن

 6. leilakk گفت:

  میشه جاذبه های گردشگری در این کشور رو هم توضیح بدین؟ ممنونم

 7. منوچهر گفت:

  برای دریافت بورس های جهان سوم چه مقدار ظرفیت هر سال تو این کشور برای خارجی ها وجود داره؟

 8. amir abbas گفت:

  fبابت مطلب جالبتون در مورد بورسیه تحصیلی دراسلوونی تشکر می کنم اگه امکانش هست در مورد راه های اخذ اقامت اسلوونی هم مطلب بذارید.

 9. Arezoo گفت:

  اخذ بورسیه اسلوونی چه مقدار زمان می برد؟ در صورت عدم موفقیاپت در وهله اول می توان برای مرحله دوم اقدام نمود؟
  متشکرم از مقاله خوبتون.

 10. صبا صابری گفت:

  بورسیه تحصیلی به دانشجویان دانشگاه آزاد هم میدن؟

  ممنون میشم پاسخ بدید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *