مهاجرت تحصیلی اوکراین

آزمون ورودی دانشگاه پزشکی اوکراین

شرکت در آزمون ورودی دانشگاه پزشکی کشور اوکراین

شرکت در آزمون ورودی دانشگاه پزشکی اوکراین برای تحصیل در دانشگاه های پزشکی این کشور الزامی است. این آزمون معروف به آزمونNEET است که جهت سنجش سطح علمی دانشجویان و پذیرش انان اخذ می­گردد. اکثر دانشگاه های معتبر پزشکی در کشور اوکراین موقعیت دارد و از همین رو این کشور مورد توجه بسیاری از دانشجویان خارجی از کشورهای مختلف قرار گرفته است. دانشگاه های پزشکی این کشور مجهز به مدرن ترین امکانات پزشکی است که با کیفیت ترین آموزش های پزشکی را به دانشجویان ارائه می­نماید. جهت آگاهی از چگونگی برگزاری آزمون ورودی دانشگاه پزشکی اوکراین می­توانید از تجربه های مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت بهره­مند گردید.

تنها برخی از دانشگاه های معتبر پزشکی در این کشور از دانشجویان آزمون ورودی اخذ می­نمایند.  آزمون ورودی دانشگاه پزشکی اوکراین بگونه ای طراحی گردیده است که دانشجویان ملزم به پاسخگویی 40 سوال بصورت صحیح از 120 سوال می­باشند. دانشگاه خارکف اوکراین- بوگامولتس- اودسا- دونتسک از جمله دانشگاه هایی هستند که جهت پذیرش دانشجویان آزمون ورودی اخذ می­نمایند. دانشجویان پس از قبولی در این آزمون می­توانند به تحصیل پزشکی در رشته های مختلف بپردازند. همچنین دانشجویان می­توانند از برنامه های تبادل دانشجو با دیگر کشورها نیز بهره­مند گردند.

شرکت در آزمون ورودی دانشگاه پزشکی اوکراین

شرایط تحصیل پزشکی در اوکراین

در میان دانشگاه های پزشکی جهان، دانشگاه های پزشکی کشور اوکراین از جایگاه ویژه ای برخوردار می­باشد. پذیرش در دانشگاه های پزشکی این کشور چندان دشوار نیست و شرایط خاصی نیز برای ورود به این دانشگاه ها تعیین نگردیده است. تنها دانشجویان می­بایست در آزمون ورودی دانشگاه پزشکی اوکراین حداقل 50% امتیازات را کسب نموده باشند. دانشجویانی که این میزان امتیاز را کسب ننموده اند، ملزم ب گذراندن دوره های پادفک و یا پیش دانشگاهی این دانشگاه ها هستند. دانشجویان در این دوره های علاوه بر مرور و یادگیری مباحث مبتدی و پایه پزشکی می­توانند مهارت زبان خود را نیز تقویت نمایند. دانشجویان متقاضی تحصیل در دوره های پزشکی می­بایست حداقل دارای 17 سال و حداکثر 25 ساله باشند.

چگونگی آزمون ورودی پزشکی اوکراین

از سال 2018 تمامی دانشگاه های پزشکی در جهان ملزم به اخذ آزمون ورودی جهت پذیرش دانشجو می­باشند. آزمون وردی دانشگاه پزشکی اوکراین معمولاً از دانشجویانی که قصد تحصیل در دوره های MS-MD و MBBS را دارند اخذ می­گردد. این آزمون شامل سوالات دروس فیزیک- شیمی و زیست شناسی است و دانشجویان حداقل می­باید 50% امتیاز این آزمون را کسب نمایند تا بتوانند مجاز به تحصیل در دانشگاه های پزشکی اوکراین گردند. تدریس در دانشگاه های پزشکی اوکراین به زبان های انگلیسی- روسی و اوکراینی صورت می­گیرد و از همین رو بسیاری از دانشجویان خارجی دانشگاه های این کشور را برمی­گزینند. از آنجائیکه مدارک پزشکی دانشگاه های اوکراین WHO مورد پذیرش اکثر کشورهای جهان است، دانشجویان با اتمام تحصیلاتشان در این کشور می­توانند در تمامی نقاط جهان بجستجو و انجام کار بپردازند.

پذیرش در آزمون ورودی دانشگاه پزشکی اوکراین

دانشجویان متقاضی تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اوکراین ابتدا می­باید جهت پذیرش در آزمون وردی دانشگاه پزشکی اوکراین اقدام نمایند. بدین منظور ارائه مدارک زیر لازم و ضروری است:

  • مدارک تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی بهمراه ریز نمرات آنها
  • ارائه مدارک تمکن مالی دانشجو
  • گواهی تولد
  • ارائه مدارک تمکن مالی جهت پرداخت هزینه زندگی در اوکراین

این دانشگاه ها مدارک معتبر کارشناسی- کارشناسی ارشد و دکتری را به دانشجویان ارائه می­نماید. شرایط تحصیل برای دانشجویان منطقه خارجی اوکراین و کشور سوئیس همانند دانشجویان محلی اوکراین می­باشد. این دانشجویان هزینه هایی برابر با دانشجویان اوکراینی پرداخت می­نمایند.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اوکراین

از آنجائیکه تدریس در دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی اوکراین بصورت چند زبانه است، مورد توجه بسیاری از دانشجویان خارجی قرار گرفته است. علاوه بر ارائه دورس بصورت چند زبانه دانشجویان با هزینه های بسیار پائینی می­توانند به تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی بپردازند. دانشگاه های پزشکی اوکراین از کیفیت بسیار بالای آموزشی برخوردار می­باشند و دانشجویان با اخذ مدارک تحصیلی از سوی این دانشگاه ها براحتی می­توانند در سایر کشورهای جهان به تحصیل بپردازند.

شرایط ورود به رشته های علوم پزشکی اوکراین

نمرات تحصیلی دانشجویان در دوره دبیرستان و پیش دانشگاهی نقش بسیار مهمی در اخذ پذیرش آنان در دانشگاه های پزشکی دارد. زیرا دانشگاه های پزشکی اوکراین اولویت پذیرش را به دانشجویانی که از نمرات بالایی برخوردار هستند، قرار داده است. آزمون ورودی دانشگاه پزشکی اوکراین نیز از دیگر شروط پذیرش در این دانشگاه های محسوب می­شود. دانشجویانی که بتوانند در این آزمون نمره قابل قبولی را اخذ نمایند، بدون گذراندن دوره های پادفک اجازه ورود و تحصیل پزشکی در اوکراین را خواهند داشت.

هزینه های تحصیل پزشکی در اوکراین

بطور کلی دانشجویان هزینه های بسیار پایینی را در میان دانشگاه های جهان در کشور اوکراین پرداخت می­نمایند. هزینه های تحصیل در دانشگاه های خصوصی اوکراین کمی بالاتر از دانشگاه های دولتی این کشور است. اما پذیرش در دانشگاه های خصوصی اوکراین ساده تر می­باشد. در مقابل دانشجویان در دانشگاه های خصوصی شهریه های بالاتری را نسبت به دانشگاه های دولتی پرداخت می­نمایند. ناگفته نماند امکان دریافت بورسیه تحصیلی اوکراین برای تمامی دانشجویان در این دانشگاه های وجود دارد. کیفیت آموزشی در هر دو دانشگاه خصوصی و دولتی بصورت یکسان است. کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با سالها تجربه مفید مفتخر به ارائه خدمات به دانشجویان عزیز می­باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *