مهاجرت تحصیلی ایتالیا

تحصیل و اعزام دانشجو به ایتالیا

تحصیل و اعزام دانشجو به ایتالیا

تحصیل و اعزام دانشجو به ایتالیا در سال 2018 بیشترین میزان تقاضی برای تحصیل رایگان در اروپا را داشته است. و همچنین پیشبینی میشوددر سال 2019 نیز در زمره ی بیشترین انتخابها باشد. هر ساله دانشجویان بسیاری از سراسر جهان به این کشور اروپایی سفر می کنند تا در زمینه های مختلف تحصیلی وارد دانشگاه های معتبر شوند. مخارج دانشگاه های ایتالیا ناچیز میباشد؛ این امر باعث جذب دانشجویان بین المللی به دانشگاه های این کشور شده است. سی و دو هزار دانشجو مشغول به تحصیل در دانشگاه های ایتالیا می باشند؛ در این دانشگاه ها از فرایند بولونیا پیروی
می شود.

شرایط تحصیل و اعزام دانشجو به ایتالیا

به علت کسرت دانشگاههای ایتالیا. در این کشور دانشگاه های فوق العاده و با کیفیتی مانند ساپلنزا، دی بولونیا، دانشگاه رم و دی پیزا وجود دارد که متقاضیان با تحصیل در این دانشگاه ها می توانند در آینده ای نه چندان دور به اهداف خود برسند و موفق شوند.فرایند بولونیا در سراسر اروپا رایج است، اما کشور ایتالیا از اولین کشور هاییست که به این فرایند روی آورده و نقش بسیار مهمی در پیشرفت و توسعه تحصیلی اروپا داشته است. این کشور از لحاظ آموزشی از برترین کشور های جهان محسوب می شود.

شرایط و انواع دانشگاه های ایتالیا

در ایتالیا 90 دانشگاه معتبر وجود دارد که به بخش های مختلف تقسیم می شوند. بهترین داشگاههای این کشور دانشگاههای دولتی این کشور میباشند. دانشگاه های خصوصی که بودجه دولت به آن ها تعلق نمی گیرد.

مدت زمان تحصیلی در ایتالیا چقدر می باشد؟

  • دوره لیسانس: سه تا چهار سال.
  • دوره فوق لیسانس: یک تا دو سال.
  • دانشجویان پس از اتمام دوره فوق لیسانس قادر به تحصیل در دوره ی دکترا خواهند بود.

دوره های تحصیلی دانشگاه های ایتالیا معمولا به زبان ایتالیایی می باشند؛ اما در دوره ی لیسانس دوره های مختص زبان انگلیسی نیز ارائه می شود. داشتن مدرک زبان ایتالیایی برای ورود به دانشگاه های این کشور الزامی نمی باشد. متقاضیان می توانند با مشاورین موسسه حقوقی بین المللی سفیران سروش سعادت جهت کسب اطلاعات لازم در تماس باشند.

هزینه تحصیل و زندگی در ایتالیا

مخارج تحصیلی دانشگاه های کشور ایتالیا بسیار کم تر از سایر دانشگاه های جهان می باشد؛ همچنین ورود به دانشگاه های ایتالیا بسیار آسان است و مخارج کمی دارد. این مخارج بستگی به نوع دانشگاه و یا رشته تحصیلی متقاضی دارد. کشور مبدا نیز میتواند در این مخارج تاثیر داشته باشد. دانشگاه های خصوصی گران تر از دانشگاه های دولتی می باشند چون بودجه آن ها از بودجه ی دولی جداست. شهریه دانشجویی بستگی به دوره و رشته تحصیلی دارد.

هزینه های دانشگاه در ایتالیا

در دوره ی لیسانس، مخارج از 70 تا 800 یورو می باشند. بورسیه تحصیلی در این کشور برای ایرانیان بسیار مناسب است و سالانه از 3200 تا 5500 یورو به دانشجویانی که موفق به اخذ بورسیه شده اند تعلق می یابد. بسیاری از دانشگاه های ایتالیا، به دلیل نداشتن خوابگاه، برای دانشجویان خارجی خود آپارتمان یا خانه اجاره می کنند.

افرادی که در رشته ی تحصیلی خود و نمرات خود موفق می باشند، از مزایای مختلفی مانند بورسیه، وام و کمک هزینه های مختلف و همچنین تخفیف های دانشجویی بهره می برند. این مزایا به عمکرد دانشجو در درس های خود دارد. دانشجویان دانشگاه های ایتالیا می توانند هفته ای 20 ساعت کار کنند تا از مخارجشان کاسته شود.

یادگیری زبان ایتالیایی

متقاضیانی که به زبان ایتالیایی تسلط داشته باشند، شغل بهتری پیدا خواهند کرد و شرایط بهتری خواهند داشت. یادگیری این زبان در گرفتن روادید این کشور تاثیری ندارد.

شرایط اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا

بر اساس ملیت شما، لازم است مراحل و پروسه ی درخواست و دریافت روادید تحصیلی کشور ایتالیا را به صورت رسمی و قانونی پشت سر بگذارید.

چه مواردی برای اخذ گواهی تحصیل و تابعیت ایتالیا لازم است؟

شهروندان اروپایی نیازی به دریافت ویزای تحصیلی در این کشور را ندارند. شهروندان کشور های غیر از اروپا با مراجعه به سفارت ایتالیا در کشور خود باید طبق قوانین و مقررات مشخص شده. اقدام به دریافت ویزای تحصیلی ایتالیا کنند. برای ادامه ی تحصیل در کشور اروپایی ایتالیا، تمام متقاضیان از سراسر دنیا باید مجوز سکونت در ایتالیا را داشته باشند. زمان کلاس ها و برنامه ی درسی دانشجویان تاثیر بسیاری در تایم تحصیلی و مخارج آن ها دارد.

تحصیل و اعزام دانشجو به ایتالیا

دانشجویانی که به ایتالیا سفر می کنند باید شرایط زیر را داشته باشند:

  • ثبات مالی.
  • ارائه جزئیات اقامت.
  • بیمه بهداشتی
  • آخرین مدرک تحصیلی همراه با ریز نمرات و ترجمه رسمی.

یادگیری و تسلط بر زبان ایتالیایی

یادگیری و تسلط بر زبان ایتالیایی لازم است؛ زیرا شما می خواهید در این کشور زندگی کنید و در دانشگاه های این کشور مشغول به تحصیل شوید. برای ارتباط برقرار کردن با دیگران لازم است این زبان را فرا بگیرید. یادگیری زبان ایتالیایی می تواند در پیدا کردن شغل مناسب و داشتن شرایط مطلوب در کشور اروپایی ایتالیا به شما کمک زیادی کند. همچنین در ایتالیا، دوره های تحصیلی مختلفی به زبان انگلیسی ارائه می شوند که دوره های تجارت یکی از آن ها می باشند.

افرادی که می خواهند مقیم کشور ایتالیا، تابع و یا شهروند این کشور شوند و گذرنامه یا پاسپورت این کشور را دریافت کنند، بهتر است به زبان این کشور مسلط باشند تا شرایط بهتری داشته باشند و مراحل را به راحتی پشت سر بگذارند. افرادی که اهل کشور های غیر از ایتالیا می باشند، باید در کلاس های فرا گیری زبان ایتالیایی شرکت کنند تا برای ورود به این کشور و تحصیل در دانشگاه های معتبر آماده باشند. شهروندان ایتالیایی نیازی به سپری کردن این دوره ها ندارند. برای کسب اطلاعات بیشتر و راهنمایی درباره ی تحصیل و اعزام دانشجو به ایتالیا با موسسه ی سفیرن سروش سعادت در ارتباط باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *