مهاجرت کاری بلغارستان

10 شغل پر درآمد در بلغارستان

معرفی 10 شغل پر درآمد در بلغارستان

دستمزد ماهانه بلغارستان در بخش های مختلف متغیر است. افراد خارجی می توانند با بررسی 10 شغل پر درآمد در بلغارستان به دنبال شغلی با درآمد بالا و ادامه زندگی در این کشور باشند. کشور بلغارستان به واسطه اقتصاد با ثبات و فرصت های شغلی زیاد و نرخ پایین بیکاری مهاجران خارجی و افرادی که جویای کار هستند را جذب می کند. اشتغال در بسیاری از موقعیت های شغلی در بازار کار برای افرادی که دارای تخصص و مهارت هستند امکان پذیر است. زیرا تعداد نیروی کار متخصص و ماهر در این کشور بسیار کم است. در این نوشتار با تیم موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت همراه باشید تا با 10 شغل پر درآمد در بلغارستان آشنا شوید. اطلاعات مختصری در رابطه با شرایط کار در بلغارستان کسب کنید.

درباره بلغارستان

بلغارستان یکی از بزرگترین تولیدکنندگان گل رز در جهان است که حتی به درآمدزایی برای این کشور تبدیل شده است زیرا گلاب، روغن گل رز و برخی عطرها از گل رز در بلغاریا تهیه می شود. در ماه های می و ژوئن، بلغارها جشن سالانه گل رز را جشن می گیرند. این جشنواره که معمولاً در هفته اول ژوئن برگزار می شود، برای اولین بار در سال 1903 برگزار شد و از آن زمان تاکنون برگزار می شود. این جشنواره به طور گسترده در سراسر کشور با یک رویداد زیبایی جشن گرفته می شود که در آن تاج گذاری “ملکه گل رز” برگزار می شود. بلغارستان همچنین تنباکو، انگور شرابی تولید می کند و بزرگترین تولید کننده گل رز و اسطوخودوس در جهان است. گل رز نه تنها گل فرهنگی است، بلکه از اهمیت اقتصادی برخوردار است، زیرا بیشترین میزان گل رز در سراسر جهان از بلغارستان صادر می شود.

روغن رز به دست آمده از گل رز در عطرسازی بسیار مفید است. پرورش لبنیات یکی دیگر از محصولات اصلی کشاورزی در بلغارستان است که گوسفند و گاو فقط برای محصولات لبنی پرورش می یابند. پرورش ماهی نیز به دلیل وجود دریای سیاه در امتداد خط ساحلی کشور، بخش رو به رشدی است. بخش گردشگری در بلغارستان از زمان سقوط دولت کمونیستی به سرعت گسترش یافته است. این کشور به دلیل قیمت ارزان، مکان های طبیعی و سواحل طلایی در حال حاضر گردشگران زیادی را از سراسر جهان جذب می کند. سالانه حدود 10 میلیون بازدید کننده به بلغارستان وارد می شوند و بیش از 4 میلیارد دلار درآمد دارد. سایر بخش های اقتصادی شامل بانکداری، معدن و جنگلداری است.

 

معرفی 10 شغل پر درآمد در بلغارستان

میزان حقوق برای متقاضیانی که قصد مهاجرت کاری به این کشور را دارند مهم است. پس از اطلاع از حقوق و دستمزد با برآورد کردن هزینه زندگی ماهانه میزان پس انداز خود را محاسبه کنید. 3300BGN (لو) دستمزد ماهانه شما می تواند با توجه به مدرک تحصیلی، موقعیت شغلی و سوابق شما از این مبلغ کمتر یا بیشتر باشد. پایین ترین حقوقی که در بازار کار بلغارستان به کارکنان تعلق می گیرد 840BGN (لو) و بالاترین حقوق پرداختی 14700BGN (لو) می باشد.

با مطالعه جدول زیر می توانید 10 شغل پر درآمد را بشناسید:

مشاغلحقوق و دستمزد ماهانه به لو
جراحان پزشکانBGN6020 الی 19200BGN
قاضیBGN5060 الی 16100BGN
وکیلBGN4090 الی 13000BGN
مدیران بانکBGN3850 الی 12300BGN
افسران اجرایی سرانBGN3610 الی 11500BGN
مدیر ارشد مالیBGN3370 الی 10700BGN
ارتودنتیستBGN3250 الی 10400BGN
اساتید کالجBGN2890 الی 9200BGN
خلبانBGN2410 الی 7670BGN
مدیران بازاریابیBGN2170 الی 6900BGN

اعزام نیروی کار برای 10 شغل پر درآمد در بلغارستان

نرخ بیکاری در کشور بلغارستان 5.2% اعلام شده است. بلغارستان دارای اقتصاد بازار باز است. بخش خصوصی 80% از تولید ناخالص داخلی را تشکیل می دهد. بخش عمده اقتصاد بلغارستان در صنعت سنگین، کشاورزی و مهندسی برق می باشد. برای مهاجرت به بلغارستان از طریق کار به دعوت نامه شغلی صادر شده توسط کارفرمایی معتبر در این کشور و ویزای کار این کشور نیاز دارید. به این منظور کارفرمایان برای جذب نیروی کار خارجی باید آگهی شغلی را به مدت 3 ماه در کشور بلغارستان منتشر کنند. اگر شخصی مطابق با درخواست کارفرما در کشور بلغارستان پیدا نشد، کارفرما موظف است به مدت 3 ماه دیگر آگهی شغلی را در کشورهای عضوء اتحادیه اروپا منتشر کند. اگر همچنان نیروی کار مورد نظر پیدا نشد کارفرما باید درخواست خود را برای استخدام متقاضیان خارجی به اداره کار بلغارستان اعلام کند.

متقاضیانی که قصد کار در کشور بلغارستان را دارند باید به طور کامل به زبان بلغاری جهت برقراری ارتباط با شهروندان این کشور مسلط باشند. علاوه بر این فرد باید دارای مدرک تحصیلی مرتبط با موقعیت شغلی از دانشگاه های معتبر باشد. لازم به ذکر است با توجه به استخدام نیروی ماهر و متخصص در این کشور لازم است. شما دارای سوابق کاری مرتبط باشید تا درخواست شما برای شروع کار پذیرفته شود.

کاریابی در بلغارستان

برای یافتن کار راه های مختلفی وجود دارد. از این رو می توان به وب سایت های کاریابی، موسسات کاریابی معتبر و آگهی های شغلی منتشر شده اشاره کرد. کاریابی از طریق موسسات کاریابی روشی رایج و معمول برای یافتن کار در کشور بلغارستان است. موسسات کاریابی در این کشور را می توان ابزار کاریابی دقیق و در دسترس متقاضیان دانست. به شکل تخصصی به مقوله کاریابی در این کشور می پردازد. جهت زندگی در این کشور مقاله هزینه زندگی در بلغارستان را بررسی بفرمائید.

برخی از موسسات کاریابی معتبر و شناخته شده در کشور بلغارستان عبارتند از:

 • Evropa Konsult
 • Bulcon Group
 • OD&M Consulting
 • Balkanivest
 • PFG Bulgaria Ltd
 • HRS Bulgaria

10 شغل پر درآمد در بلغارستان

ویزای کار برای 10 شغل پر درآمد در بلغارستان

افرادی که قصد کار در بازار کسب و کار بلغارستان را دارند می توانند با دریافت دعوت نامه شغلی اقدامات لازم را در جهت اخذ ویزای کار این کشور انجام دهند. درخواست اخذ ویزا باید به سفارتخانه یا کنسولگری این کشور اعلام شود با بررسی درخواست اولیه و مشخص شدن زمان مصاحبه حضوری متقاضی موظف به ارائه مدارک و مستنداتی به مسئول مربوطه در سفارتخانه بلغارستان می باشد که این مدارک عبارتند از:

 • تکمیل فرم درخواست که توسط سفارتخانه ارائه شده است.
 • گذرنامه معتبر
 • مدارک شناسایی
 • دعوت نامه شغلی دریافت شده از کارفرمایی معتبر در کشور بلغارستان
 • گواهی عدم سوء پیشینه تایید شده توسط مراجع مربوطه در کشور مبدا
 • انجام آزمایشات و معاینات پزشکی و ارائه نتایج تایید شده
 • انگیزه نامه
 • بیمه مسافرتی
 • گواهی تمکن مالی
 • پرداخت هزینه های مربوط به اخذ ویزای کار و ارائه رسید

مجوز کار در بلغارستان

مجوز کار در این کشور ابتدا برای مدت 12 ماه صادر می شود. به موجب آن فرد مجوز اقامت موقت در این کشور را کسب می کند. اگر تصمیم دارید اقامت دائم این کشور را کسب کنید باید مجوز اقامت خود را هر ساله پیش از پایان اعتبار مجوز اقامت تمدید کنید. پس از گذشت 5 سال از شروع کار، رعایت قوانین این کشور و پرداخت مالیات بر درآمد می توانید اقامت دائم این کشور را کسب کنید.

با اخذ اقامت دائم این کشور از تمامی حقوق شهروندی به جزء حقوقی که برای اتباع این کشور تعیین شده است (مثل: حق رای) بهره مند می شود. خاطر نشان می شود دانشجویانی که در دانشگاه های بلغارستان ادامه تحصیل می دهند تا زمانی که کار قانونی پیدا نکنند. مالیات بر درآمد پرداخت نکنند سال هایی که در این کشور می مانند جزء سال های اقامت این افراد محسوب نمی شود.

اگر از رشته های فنی و مهندسی فارغ التحصیل شده اید و قصد کار در کشور بلغارستان را دارید می توانید برای اطلاع از درآمد مهندسان در این کشور به مقاله درآمد مهندسان در بلغارستان رجوع کنید. متقاضیان می توانند طی تماس با کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت اطلاعات بیشتری در رابطه با شرایط ویزای کار در بلغارستان و سایر کشورهای مورد نظر کسب کنند.

سوالات پرتکرار در باب 10 شغل پردرآمد در بلغارستان

در این قسمت از مقاله سعی کرده ایم تا به سوالات پرتکرار شما عزیزان در باب 10 شغل پردرآمد در بلغارستان پاسخ دهیم:

 • 10 شغل پردرآمد در بلغارستان کدامند؟ جراحان پزشکان-قاضی وکیل-مدیران بانک-افسران اجرایی سران-مدیر ارشد مالی-ارتودنتیست-اساتید کالج-خلبان- مدیران بازاریابی
 • شرایط مهاجرت کاری به بلغارستان چگونه است؟ برای مهاجرت کاری به کشور بلغارستان به دعوت نامه شغلی صادر شده توسط کارفرمایی معتبر در این کشور و ویزای کار این کشور نیاز دارید. به این منظور کارفرمایان برای جذب نیروی کار خارجی باید آگهی شغلی را به مدت 3 ماه در کشور بلغارستان منتشر کنند. اگر شخصی مطابق با درخواست کارفرما در کشور بلغارستان پیدا نشد، کارفرما موظف است به مدت 3 ماه دیگر آگهی شغلی را در کشورهای عضوء اتحادیه اروپا منتشر کند. اگر همچنان نیروی کار مورد نظر پیدا نشد کارفرما باید درخواست خود را برای استخدام متقاضیان خارجی به اداره کار بلغارستان اعلام کند.
 • الزامات برای کار در بلغارستان چیست؟ متقاضیانی که قصد کار در کشور بلغارستان را دارند باید به طور کامل به زبان بلغاری جهت برقراری ارتباط با شهروندان این کشور مسلط باشند. علاوه بر این فرد باید دارای مدرک تحصیلی مرتبط با موقعیت شغلی از دانشگاه های معتبر باشد. لازم به ذکر است با توجه به استخدام نیروی ماهر و متخصص در این کشور لازم است. شما دارای سوابق کاری مرتبط باشید تا درخواست شما برای شروع کار پذیرفته شود.
 • راه های کاریابی در بلغارستان چیست؟ برای یافتن کار راه های مختلفی وجود دارد. از این رو می توان به وب سایت های کاریابی، موسسات کاریابی معتبر و آگهی های شغلی منتشر شده اشاره کرد. کاریابی از طریق موسسات کاریابی روشی رایج و معمول برای یافتن کار در کشور بلغارستان است. موسسات کاریابی در این کشور را می توان ابزار کاریابی دقیق و در دسترس متقاضیان دانست.
5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *