مهاجرت تحصیلی سنگاپور

تحصیل رایگان در سنگاپور

تحصیل رایگان در سنگاپور

تحصیل رایگان در سنگاپور موضوعی پرتقاضا در خصوص اخذ اقامت قانونی این کشور محسوب می گردد که دغدغه دانشجویان بین المللی می باشد. شرایط تحصیل ایده آلی در سنگاپور وجود دارد که یکی از آنها مدرک تحصیلی معتبر بین المللی است. اکثریت رشته های تحصیلی در دانشگاه های این کشور ارائه می شوند. دانشجوی خارجی بدون این که نگران هزینه های تحصیلی باشد، می تواند ادامه تحصیل دهد. تحصیل رایگان کشور سنگاپور، تعداد دانشجویان متقاضی این کشور را دوچندان نموده است.

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مقاله را تهیه نموده که کلیه جوانب امر در آن مورد بررسی قرار گرفته است. لذا برای دریافت اطلاعات کامل تر، این مقاله را حتما مطالعه نمایید. همچنین لازم به ذکر است که اکثر دانشجویانی که در این کشور مشغول به تحصیل هستند به فکر کسب اقامت و کار بعد از تحصیل در سنگاپور می باشند. جهت ورود به خاک این کشور راه های مختلفی وجود دارند.

اینفوگرافیک تحصیل در سنگاپور

بررسی تحصیل رایگان در سنگاپور

تحصیل در سنگاپور نه تنها دانشگاه های معتبر جهانی و برتری آکادمیک را ارائه می دهد، بلکه سبک زندگی پویا را با مناظر متعدد از مناظر و جاذبه های توریستی ارائه می دهد. با این وجود، تحصیل در شاید یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان، موضوع هزینه تحصیل در سنگاپور را به همراه دارد. با تضمین یک پایه علمی و شخصیتی مناسب، می توانید شانس خود را برای تایید شدن در بورسیه های تحصیلی، افزایش دهید. دانشگاه های سنگاپور معمولاً به دنبال داوطلبانی هستند که دارای ویژگی هایی مانند داشتن نمرات بالا، مشارکت علمی چشمگیر و شخصیت های شایسته باشند. آنها درخواست شما را بسته به وضعیت فعلی و دستاوردهای گذشته شما بررسی می کنند و به احتمال زیاد شما یکی از نامزدهای برتر هستید، انتخاب می شوید.

قبل از درخواست برای هر دانشگاهی باید اطمینان حاصل کنید که دستاوردهای کافی کسب کرده اید و سوابق علمی باورنکردنی و مدارک شایسته دارید. این می تواند معدل عالی، نمرات آزمون و پروپوزال را در خود جای دهد. اکنون با کنار هم قرار دادن برنامه خود به این معنی است که ممکن است امکان برتری برای دریافت اولویت داشته باشید زیرا ابتدا نمونه کارها یا درخواست شما بررسی می شود.

بررسی تحصیل رایگان در کشور سنگاپور

مدارک مورد نیاز مهاجرت به سنگاپور از طریق تحصیل

مهم ترین مدارک مورد نیاز شما برای دریافت ویزای تحصیلی کشور سنگاپور عبارتند از:

 • گذرنامه معتبر با حداقل 6 ماه اعتبار قانونی و یک سری کپی از صفحه اصلی آن
 • یک قطعه عکس رنگی در سایز 2*2
 • تکمیل فرم 16 درخواست ویزا به صورت کامپیوتری که به صورت دستی امضاء شده است.
 • ترجمه همه مدارک تحصیلی به زبان انگلیسی توسط نهاد هایی که مورد تایید سفارت سنگاپور باشد.
 • یک کپی قانونی از تاییده پذیرش تحصیلی از یکی از دانشگاه های کشور سنگاپور
 • یک گزارش سلامت جسمانی مطابق با فرم قرار گرفته بر روی سایت اینترنتی سفارت کشور سنگاپور. این گزارش باید حداکثر 3 ماه قبل از تحویل مدارک به سفارت تهیه شده باشد و در غیر این صورت قطعا درخواست دریافت ویزای شما رد خواهد شد.

بورس تحصیلی در سنگاپور

در مهاجرت به سنگاپور از طریق تحصیلی، می توان به صورت رایگان ادامه تحصیل داد. بورسیه های تحصیلی مناسبی از سوی دانشگاه های این کشور و دولت مالزی برای دانشجویان بین المللی در نظر گرفته شده است. بدین ترتیب با اخذ این بورسیه ها می توان به تحصیل رایگان در سنگاپور دست یافت. آن دسته از دانشجویانی که موضوع پایان نامه خود را ثبت کرده اما تحصیلات مقطع ارشد آنها به اتمام نرسیده و مدرک ندارند، بایستی تقاضای بورسیه را در دفتر اداری موسسه فارغ التحصیلان دانشگاه (برای مثال دانشگاه ملی سنگاپور) ثبت کنند. تا زمانی که تحصیلات آنها در این مقطع به پایان نرسد، مجاز به استفاده از بورسیه نخواهند بود.

برترین دانشگاه های سنگاپور

در بخش قبل در رابطه گفتیم که سه دانشگاه سنگاپور در جمع دانشگاه های برتر جهانی شناخته می شوند. در جدول زیر رده بندی معتبرترین دانشگاه های کشور سنگاپور بر اساس آخرین ارزشیابی صورت گرفته ارائه شده اند:

ردیفنام دانشگاهUSNQSشانگهای
1دانشگاه ملی سنگاپور381185
2دانشگاه تکنولوژی سنگاپور491296
3دانشگاه مدریت سنگاپور500

مطابق با جدول فوق، دو دانشگاه ملی سنگاپور و دانشگاه تکنولوژی این کشور در جمع 100 دانشگاه برتر جهان قرار دارند که این نشان از سطح بالای علمی این دو دانشگاه است. دانشجویانی که در این دو دانشگاه تحصیلات خود را به پایان برسانند می توانند در یافتن شغل در سراسر جهان به عنوان نخبه، فرصت های بیشتری را برای خود مهیا کنند.

نحوه پذیرش در دانشگاه های سنگاپور

اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های سنگاپور امری دشوار است. اما این طور نیست. کافیست کلیه شرایط لازم و مدارک مربوطه را داشته باشند. در این صورت می توانند به منظور تحصیل دکتر و پست دکترا در هر زمان از سال، از یکی از دانشگاه های این کشور درخواست پذیرش تحصیلی نمایند. چه بسا در اکثر کشورها محدودیت زمانی وجود دارد و دانشجوی متقاضی صرفا در بازه زمانی مشخصی مجاز به ارائه تقاضاء می باشد. البته در کشور سنگاپور شرایط بدین صورت نیست. دانشجویان متقاضی مقطع دکترا می بایستی یه استاد سوپروایزر (potential supervisor) را به عنوان راهنمای رشته تحصیلی خود انتخاب نمایند.

در غیر این صورت مجاز به تحصیل در این مقطع نخواهند بود. مدرک GRE یا GMAT برای ورود به دانشگاه های سنگاپور الزامی نیست. حتی ارائه مدرک زبان انگلیسی آیلتس یا تافل نیز در برخی از دانشگاه های سنگاپور اجباری نمی باشد. بدون مدرک زبان هم می توان ادامه تحصیل داد. اما احتیاط بر آن است که مدرک زبان انگلیسی آیلتس با نمره حداقل 6.5 یا تافل نمره 80 را در دست داشته باشید تا پذیرش شما قطعی صورت گیرد.

مخارج زندگی و هزینه های تحصیل در کشور سنگاپور

هزینه های تحصیل در دانشگاه های کشور سنگاپور در مقایسه با دانشگاه های کشورهای آسیایی ممکن است بیشتر باشد. اما هزینه های تحصیل در این کشور نسبت به کشورهایی چون آمریکا، کانادا، انگلستان و سایر کشورهای اروپایی و آمریکایی بسیار کم تر می باشد. میانگین هزینه های تحصیل و نرخ شهریه در دانشگاه های سنگاپور 10000$ (دلار) در سال می باشد. اما این نرخ در تمام دانشگاه های این کشور یکسان نمی باشد. متقاضیان جهت تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی دانشگاه ملی سنگاپور باید از 11000$ الی 36000$ (دلار) هزینه کنند. به یاد داشته باشید که در صورتی که متقاضیان موفق به کسب بورسیه نشوند، باید توان مالی پرداخت شهریه و هزینه های تحصیلی را داشته باشند.

در جدول زیر به اصلی ترین هزینه های زندگی دانشجویان در کشور سنگاپور اشاره می کنیم:

هزینه به دلارپارامتر
450$ الی 900$مسکن و سکونت
400$ الی 500$خوراک
90$ الی 180$رفت و آمد
400$ الی 650$هزینه های متفرقه و شخصی
1500$ الی 2000$مجموع هزینه زندگی

نحوه پرداخت بورسیه تحصیلی در سنگاپور

بورسیه تحصیلی می تواند موجب تحصیل رایگان در سنگاپور گردد. اما هر یک از دانشگاه های سراسر جهان شرایط و قواعدی را در پرداخت بورسیه تحصیلی دارند. برای مثال برخی دانشگاه ها مبلغ بورسیه ها به صورت یکجا و برخی دیگر نیز به صورت حقوق ماهیانه به دانشجو پرداخت می نمایند. دانشگاه های سنگاپور در فهرست دانشگاه هایی قرار دارند که بورسیه های تحصیلی را به صورت ماهیانه و مقرر به دانشجو پرداخت می نمایند. اما خوشبختانه شرایط ایده آلی در این خصوص وجود دارد، این که بورسیه برای دانشجویان مقطع کارشناسی برای مدت زمان 4 سال قابل پرداخت می باشد. چنانچه دانشجوی خارجی زودتر از 4 سال تحصیلات خود را به پایان برساند، مقرری بورسیه او قطع نمی گردد. تا پایان 4 سال می تواند مبلغ مورد نظر به صورت ماهیانه دریافت نماید.

کشور سنگاپور دارای دانشگاه های برگزیده ای است که ضمن نوظهور بودن آنها، توانسته اند در مدت زمان اندکی، تعداد بالایی از دانشجویان بومی یا خارجی را مورد پذیرش قرار دهند. این دانشگاه در سطح جهانی عالی رتبه هستند. بورسیه هایی که از برای دانشجویان خارجی در نظر گرفته شده است می تواند کلیه هزینه های دانشجویی سنگاپور را تحت پوشش قرار داده و تامین نماید. دانشگاه های NUS و NTU (دانشگاه نانیانگ) از جمله آنها می باشند.

نحوه پرداخت بورسیه تحصیلی در سنگاپور

انواع روش های تحصیل رایگان در سنگاپور

شرایط تحصیل در سنگاپور به صورت رایگان از طریق دریافت بورسیه های تحصیلی مختلف در کلیه مقاطع بخصوص کارشناسی ارشد و دکترا امکان پذیر است. برخی از این بورسیه ها عبارتند از:

 • بورسیه تحصیلی کمیته خدمات عمومی
 • بورسیه تحصیلی دانشگاه فناوری اطلاعات سنگاپور (ACIS)
 • بورسیه تحصیلی برای دانشجویان بین المللی
 • بورسیه تحصیلی دانشجویان بین المللی دانشگاه جهانی کالج (UWC)
 • بورسیه تحصیلی دانشجویان رشته های هوش مصنوعی و پژوهشگران این رشته (NRF)

بورسیه تحصیلی دانشگاه فناوری اطلاعات سنگاپور (ACIS)

نام کامل این بورسیه A’STAR COMPUTING AND INFORMATION SCIENCE، بوده و صرفا در مقطع PHD به دانشجویان خارجی اعطاء می گردد. مبلغ این نوع بورسیه به اندازه ای است که اموری مانند خرید کتب درسی و آموزشی، کمک هزینه شرکت در کنفرانس ها و همچنین بخشی از هزینه های زندگی وی را تامین می نماید. فناوری اطلاعات و ارتباطات، رشته ای است که این نوع بورسیه به آن تعلق می گیرد. بنابراین تحصیل رایگان در سنگاپور از این طریق میسر خواهد بود.

بورسیه تحصیلی دانشجویان بین المللی و کالج (UWC) سنگاپور

دانشجویان خارجی که تحصیلات خود را در رشته های تحقیقاتی در مقطع کارشناسی به پایان رسانده اند، در صورت واجد شرایطی می توانند، بورسیه دانشجویان بین المللی را دریافت کنند. در هر سال تحصیلی تقریبا 240 بورسیه در نظر گرفته شده است. صرفا به دانشجویان بین المللی تعلق می گیرد.

تنها سازمان غیر دولتی آموزشی جهانی در کشور سنگاپور وجود دارد. اصولا دانشجویان نخبه، مستعد با ضریب هوشی بالا را گرد هم می آورد. به منظور ارتقای و پیشرفت، از پتانسیل آنها استفاده خواهد شد. آنان را پس از فارغ التحصیلی در مشاغل مختلف به کار می گیرد. دانش آموزانی که سن آنها بین 15 تا 17 سال است. مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی خود را اخذ نموده اند، در جهت تحصیل در مقطع کارشناسی تا دکترا می توانند از این بورسیه استفاده کنند.

بورسیه تحصیلی پژوهشگران رشته هوش مصنوعی سنگاپور

کلیه هزینه های تحصیلی یک دانشجوی خارجی از طریق دریافت این بورسیه تامین می گردد. رشته تحصیلی دانشجو بایستی در زمینه هوش مصنوعی و به صورت تحقیقاتی باشد. شرایطی که برای دریافت این بورسیه لازم است به شرح زیر می باشد:‌

 • لازم است دانشجو حداقل مراحل اولیه تحقیقاتی خود را در زمینه هوش مصنوعی آغاز نموده باشد.
 • دانشجویانی که در مقطع دکترا قصد دریافت این بورسیه را دارند، بایستی فعالیت هایی در زمینه پژوهشگری به مدت حداقل 2 سال داشته باشند.

اطلاعات کامل تری در اختیار وکلا و کارشناسان خبره موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در مورد تحصیل رایگان در سنگاپور یا راه های اخذ اقامت سنگاپور وجود دارد. بدین ترتیب از طریق مشاوره های حضوری یا تلفنی می توانید به آنها دسترسی پیدا کنید.

سوالات مهم در باب تحصیل رایگان در سنگاپور

در این بخش در خصوص تحصیل رایگان در سنگاپور سوالات مهم شما را لیست کرده و به آن ها پاسخ داده ایم:

 • آیا امکان دارد که بتوانیم در سنگاپور به طور رایگان تحصیل کرد؟ در صورتی که بتوانید نمرات خوبی را کسب کنید و شرایط مورد نیاز دانشگاه ها را برآورده کنید می توانید بورسیه اخذ کنید.
 • آیا شرایط پذیرش در دانشگاه های سنگاپور مناسب است؟ دانشگاه های سنگاپور معمولاً به دنبال داوطلبانی هستند که دارای ویژگی هایی مانند داشتن نمرات بالا، مشارکت علمی چشمگیر و شخصیت های شایسته باشند.
 • آیا مدارک خاصی برای اخذ پذیرش دانشگاه های سنگاپور لازم است؟ خیر مدرک GRE یا GMAT برای ورود به دانشگاه های سنگاپور الزامی نیست.
 • آیا باید برای اخذ پذیرش در دانشگاه های سنگاپور مدرک تافل و آیلتس داشته باشیم؟ ارائه مدرک زبان انگلیسی آیلتس یا تافل نیز در برخی از دانشگاه های سنگاپور اجباری نمی باشد.
 • نحوه پرداخت بورسیه در کشور سنگاپور چیست؟ هر دانشگاهی شرایط مختص به خود را دارد اعم از پرداخت ماهانه و سالیانه.
5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *