مهاجرت تحصیلی سنگاپور

تحصیل رایگان در سنگاپور

تحصیل رایگان در سنگاپور

تحصیل رایگان در سنگاپور موضوعی پرتقاضا در خصوص اخذ اقامت این کشور زیبا و توریستی محسوب می گردد که دغدغه های این روزا دانشجویان بین المللی می باشد. شرایط تحصیل ایده آلی در سنگاپور وجود دارد که یکی از آنها مدرک تحصیلی معتبر بین المللی است. اکثریت رشته های تحصیلی در دانشگاه های این کشور ارائه می شوند و دانشجوی خارجی بدون این که نگران هزینه های تحصیلی باشد، می تواند ادامه تحصیل دهد. تحصیل رایگان کشور سنگاپور، تعداد دانشجویان متقاضی این کشور را دوچندان نموده است. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مقاله را تهیه نموده که کلیه جوانب امر در آن مورد بررسی قرار گرفته است. لذا برای دریافت اطلاعات کامل تر، این مقاله را حتما مطالعه نمایید.

بورس تحصیلی در سنگاپور

در مهاجرت به سنگاپور از طریق تحصیلی، می توان به صورت رایگان ادامه تحصیل داد. بورسیه های تحصیلی مناسبی از سوی دانشگاه های این کشور و دولت مالزی برای دانشجویان بین المللی در نظر گرفته شده است. بدین ترتیب با اخذ این بورسیه ها می توان به تحصیل رایگان در سنگاپور دست یافت. آن دسته از دانشجویانی که موضوع پایان نامه خود را ثبت کرده اما تحصیلات مقطع ارشد آنها به اتمام نرسیده و مدرک ندارند، می بایست تقاضای بورسیه را در دفتر اداری موسسه فارغ التحصیلان دانشگاه (برای مثال دانشگاه ملی سنگاپور) ثبت کنند. تا زمانی که تحصیلات آنها در این مقطع به پایان نرسد، مجاز به استفاده از بورسیه نخواهند بود.

نحوه پرداخت بورسیه تحصیلی در سنگاپور

همان طور که گفته شد بورسیه تحصیلی می تواند موجب تحصیل رایگان در سنگاپور گردد. اما هر یک از دانشگاه های سراسر جهان شرایط و قواعدی را در پرداخت بورسیه تحصیلی دارند. برای مثال برخی دانشگاه ها مبلغ بورسیه ها به صورت یکجا و برخی دیگر نیز به صورت حقوق ماهیانه به دانشجو پرداخت می نمایند. دانشگاه های سنگاپور در فهرست دانشگاه هایی قرار دارند که بورسیه های تحصیلی را به صورت ماهیانه و مقرر به دانشجو پرداخت می نمایند اما خوشبختانه شرایط ایده آلی در این خصوص وجود دارد، این که بورسیه برای دانشجویان مقطع کارشناسی برای مدت زمان 4 سال قابل پرداخت می باشد. چنانچه دانشجوی خارجی زودتر از 4 سال تحصیلات خود را به پایان برساند، مقرری بورسیه او قطع نمی گردد و تا پایان 4 سال می تواند مبلغ مورد نظر به صورت ماهیانه دریافت نماید.

دانشگاه های برتر سنگاپور

کشور سنگاپور دارای دانشگاه های برگزیده ای است که ضمن نوظهور بودن آنها، توانسته اند در مدت زمان اندکی، تعداد بالایی از دانشجویان بومی یا خارجی را مورد پذیرش قرار دهند. این دانشگاه در سطح جهانی عالی رتبه هستند. بورسیه هایی که از برای دانشجویان خارجی در نظر گرفته شده است می تواند کلیه هزینه های دانشجویی سنگاپور را تحت پوشش قرار داده و تامین نماید. دانشگاه های NUS و NTU (دانشگاه نانیانگ) از جمله آنها می باشند.

نحوه پذیرش در دانشگاه های سنگاپور

بیشتر افراد بر این تصورند که اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های سنگاپور امری دشوار است. اما این طور نیست. کافیست کلیه شرایط لازم و مدارک مربوطه را داشته باشند. در این صورت می توانند به منظور تحصیل دکتر و پست دکترا در هر زمان از سال، از یکی از دانشگاه های این کشور درخواست پذیرش تحصیلی نمایند. چه بسا در اکثر کشورها محدودیت زمانی وجود دارد و دانشجوی متقاضی صرفا در بازه زمانی مشخصی مجاز به ارائه تقاضا می باشد که البته در کشور سنگاپور اینچنین نیست. دانشجویان متقاضی مقطع دکترا می بایست یه استاد سوپروایزر (potential supervisor) را به عنوان راهنمای رشته تحصیلی خود انتخاب نمایند.

در غیر این صورت مجاز به تحصیل در این مقطع نخواهند بود. مدرک GRE یا GMAT برای ورود به دانشگاه های سنگاپور الزامی نیست. حتی ارائه مدرک زبان انگلیسی آیلتس یا تافل نیز در برخی از دانشگاه های سنگاپور اجباری نبوده و بدون مدرک زبان هم می توان ادامه تحصیل داد. اما احتیاط بر آن است که مدرک زبان انگلیسی آیلتس با نمره حداقل 6.5 یا تافل نمره 80 را در دست داشته باشید تا پذیرش شما قطعی صورت گیرد.

انواع بورسیه های تحصیلی در سنگاپور

تحصیل رایگان در سنگاپور از طریق دریافت بورسیه های تحصیلی مختلف در کلیه مقاطع بخصوص کارشناسی ارشد و دکترا امکان پذیر است. برخی از این بورسیه ها عبارتند از:

  • بورسیه تحصیلی کمیته خدمات عمومی
  • بورسیه تحصیلی دانشگاه فناوری اطلاعات سنگاپور (ACIS)
  • بورسیه تحصیلی برای دانشجویان بین المللی
  • بورسیه تحصیلی دانشجویان بین المللی دانشگاه جهانی کالج (UWC)
  • بورسیه تحصیلی دانشجویان رشته های هوش مصنوعی و پژوهشگران این رشته (NRF)

بورسیه تحصیلی دانشگاه فناوری اطلاعات سنگاپور (ACIS)

نام کامل این بورسیه A’STAR COMPUTING AND INFORMATION SCIENCE، بوده و صرفا در مقطع PHD به دانشجویان خارجی اعطا می گردد. مبلغ این نوع بورسیه به اندازه ای است که اموری مانند خرید کتب درسی و آموزشی، کمک هزینه شرکت در کنفرانس ها و همچنین بخشی از هزینه های زندگی وی را تامین می نماید. فناوری اطلاعات و ارتباطات، رشته ای است که این نوع بورسیه به آن تعلق می گیرد. بنابراین تحصیل رایگان در سنگاپور از این طریق میسر خواهد بود.

بورسیه تحصیلی دانشگاه فناوری اطلاعات سنگاپور (ACIS)

بورسیه تحصیلی دانشجویان بین المللی و کالج (UWC)

دانشجویان خارجی که تحصیلات خود را در رشته های تحقیقاتی در مقطع کارشناسی به پایان رسانده اند، در صورت واجد شرایطی می توانند، بورسیه دانشجویان بین المللی را دریافت کنند. در هر سال تحصیلی تقریبا 240 بورسیه در نظر گرفته شده است که صرفا به دانشجویان بین المللی تعلق می گیرد.

تنها سازمان غیر دولتی آموزشی جهانی در کشور سنگاپور وجود دارد که اصولا دانشجویان نخبه، مستعد با ضریب هوشی بالا را گرد هم می آورد و به منظور ارتقای و پیشرفت، از پتانسیل آنها استفاده کرده و آنان را پس از فارغ التحصیلی در مشاغل مختلف به کار می گیرد. دانش آموزانی که سن آنها بین 15 تا 17 سال است و مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی خود را اخذ نموده اند، در جهت تحصیل در مقطع لیسانس تا دکترا می توانند از این بورسیه استفاده کنند.

بورسیه تحصیلی پژوهشگران رشته هوش مصنوعی  (NRF)

کلیه هزینه های تحصیلی یک دانشجوی خارجی از طریق دریافت این بورسیه تامین می گردد. رشته تحصیلی دانشجو بایستی در زمینه هوش مصنوعی و به صورت تحقیقاتی باشد. شرایطی که برای دریافت این بورسیه لازم است به شرح زیر می باشد:‌

  • لازم است دانشجو حداقل مراحل اولیه تحقیقاتی خود را در زمینه هوش مصنوعی آغاز نموده باشد.
  • دانشجویانی که در مقطع دکترا قصد دریافت این بورسیه را دارند، بایستی فعالیت هایی در زمینه پژوهشگری به مدت حداقل 2 سال داشته باشند.

اطلاعات کامل تری در اختیار وکلا و کارشناسان خبره موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در مورد تحصیل رایگان در سنگاپور یا راه های اخذ اقامت سنگاپور وجود دارد که از طریق مشاوره های حضوری یا تلفنی می توانید به آنها دسترسی پیدا کنید.

یک دیدگاه برای “تحصیل رایگان در سنگاپور

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *