مهاجرت کاری دانمارک

کار پرستاری در دانمارک

با توجه به امکانات و شرایط بسیار مناسب زندگی در دانمارک، این کشور یکی از کشورهای محبوب و پرطرفدار برای مهاجرت می­باشد. با توجه به مشاغل مورد نیاز کشور دانمارک، افرادی که دارای مهارت های مورد نیاز این کشور هستند، با استفاده از طرح گرین کارت دانمارک می­توانند اقامت این کشور را اخذ می­نمایند. کار پرستاری در دانمارک نیز از جمله مشاغل مورد نیاز این کشور است. از همین رو دولت دانمارک حقوق و دستمزدهای بالایی را به پرستاران پرداخت می­نماید. لازم به ذکر است دوستان عزیز جهت انجام کار پرستاری و اخذ مجوز کار ( پروانه پرستاری) می­بایست مراحلی را طی نمایند. یکی از مهمترین شرایط اخذ مجوز پرستاری در کشور دانمارک برخورداری از مهارت زبان دانمارکی است. از آنجائیکه پرستاران بیشترین ارتباط را با بیماران برقرا می­نمایند، می­بایست از مهارت این زبان برخوردار باشند. مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با سالها تجربه در زمینه های مختلف مهاجرت پرستاران عزیز را در در مسیر مهاجرت به کشور دانمارک یاری می­نمایند.

شرایط مهاجرت کاری پرستاران

همانطور که می­دانید افراد برای انجام کار در کشورهای اروپایی نیازمند اخذ مجوز کاری این کشورها هستند. در مورد کشور دانمارک نیز این قانون صادق است. کار پرستاری بگونه ای است که پرستاران جهت اخذ مجوز کار می­بایست ابتدا تمامی مدارک تحصیلی خود را به اداره سلامت و پزشکی دانمارک با هدف معادلسازی مدارک با سیستم آموزش پزشکی این کشور ارسال و تأییدیه لازم را اخذ نمایند. در صورتی که مدارک پرستاران در این اداره مورد تأیید قرار گیرد، به فرد اجازه داده خواهد شد که با کسب شرایط لازم جهت اخذ مجوز کار و یا پروانه پرستاری به انجام کار در این کشور بپردازد.

پس از تأیید مدارک تحصیلی پرستاران می­توانند به اداره امنیت بیماران دانمارک مراجعه نموده ودرخواست انجام کار خود را جهت اخذ مجوز کار بنمایند. اداره مورد نظر آزمون زبان دانمارکی را از متقاضیان کار پرستاری در دانمارک اخذ خواهد نمود و در صورتیکه متقاضیان نمره قبولی را کسب نمایند، باید در یک دوره آموزشی تطبیقی 6 ماه شرکت نموده و پس از اتمام این دوره فایل ارزیابی متقاضی مورد نظر به اداره سلامت و پزشکی دانمارک ارسال و در صورت تأیید نهایی مجوز کار دانمارک به متقاضیان تعلق خواهد گرفت.

ناگفته نماند پس از تأیید مدارک تحصیلی پرستاران در مرحله نخست اقامتی 3 ساله به متقاضیان داده خواهد شد در طی این مدت متقاضی انجام کار پرستاری در دانمارک می­بایست مهارت زبان دانمارکی و مجوز پروانه پرستاری خود را دریافت نماید، تا اجازه انجام فعالیت های دائمی در این کشور را کسب بنماید.

کار پرستاری در دانمارک

آزمون زبان جهت انجام کار پرستاری

همانطور که بیان شد، سازمان امنیت بیماران دانمارک آزمونی را جهت سنجیدن مهارت زبان دانمارکی متقاضیان انجام کار پرستاری در دانمارک اخذ می­نماید. این آزمون شامل سه بخش نوشتاری- گفتاری و درک مطلب است که متقاضیان می­بایست حداقل 7 امتیاز را از 10 امتیاز در هر بخش کسب نمایند. این آزمون هر ساله در مراکز زبان مختلف در دانمارک در ماههای ژوئن- نوامبر و دسامبر برگزار می­گردد. ناگفته نماند متقاضیان کار پرستاری در دانمارک امکان شرکت در آزمون های زبان دانمارکی را قبل از درخواست مجوز کار پرستاری در این کشور را  دارند. البته این آزمون دارای اعتباری 12 ماهه است و متقاضیان می­بایست در این مدت درخواست خود را ارائه نمایند.

کار پرستاران در دانمارک

شرایط انجام کار پرستاری بسیار مطلوب است. DNO سازمانی جهت حمایت از پرستاران در این کشور فعالیت می­نماید که اغلب پرستاران در این کشور عضو این سازمان می­باشند. پرستارانی که تجربه کاری بیشتری در این زمینه دارند، امکان اخذ مجوزهای بیشتری را خواهند داشت. پرستاران با عضویت در این سازمان ماهانه بصورت خودکار حقوقی را دریافت خواهند نمود. علاوه بر این با توجه به شرایط زندگی پرستاران به آنان اجازه انجام خرید خانه- یادگیری زبان و شرکت در دیگر آموزش های حرفه ای داده خواهد شد. پرستاران به تمامی آموزش ها و شبکه ها دسترسی داشته و براحتی از دیگر موقعیت های کاری و پیشنهادات حقوقی مطلع خواهند شد. از دیگر مزایای عضویت در سازمان حمایت از پرستاران دانمارک اینست که پرستاران با برخورداری از تخفیف می­توانند تحت پوشش های بیمه های درمانی در دانمارک قرار بگیرند. روانپزشکی- مراقبت های شدید- کنترل عفونت- تومور شناسی-سلامت عمومی و بیهوشی از جمله حوزه هایی هستند که پرستاران در دانمارک می­توانند به انجام فعالیت بپردازند.

میزان حقوق در آمد پرستاران در دانمارک

باتوجه به اینکه پرستاری یکی از مشاغل مورد نیاز جامعه دانمارک است، متقاضیان کار پرستاری در دانمارک حقوق و دستمزدهای بسیار مناسبی را دریافت می­نمایند. بهتر است اینطور بیان نمائیم که دانمارک از جمله کشورهایی است که پرستاران دارای حقوق و دستمزد های بالا می­باشند. البته حقوق پرستاران با توجه به فعالیت هایشان در حوزه های مختلف متفاوت است. اما بطور متوسط حقوق پرستاران در این کشور558 کرونا به ازای هر ساعت کاری تخمین زده شده است که 9160 کرونای دیگر بعنوان تشویقی به آنان تعلق می­گیرد. بطور کلی می­توان گفت پرستاران مبتدی در این کشور 395 کرونا در ساعت و پرستاران ارشد 690 کرونا در ساعت دریافت می­نمایند. علاقمندان و متقاضیان انجام کار پرستاری در دانمارک می­توانند جهت مشاوره و دریافت اطلاعات بیشتر با کارشناسان ارشد ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت ارتباط برقرار نمایند و از نظرات و پیشنهادات بسیار مفید آنان مطلع گردند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *