مهاجرت کاری دانمارک

کار پرستاری در دانمارک

کار پرستاری در دانمارک

با توجه به امکانات و شرایط بسیار مناسب زندگی در دانمارک، این کشور یکی از کشورهای محبوب و پرطرفدار برای مهاجرت می ­باشد. با توجه به مشاغل مورد نیاز کشور دانمارک، افرادی که دارای مهارت های مورد نیاز این کشور هستند، با استفاده از طرح گرین کارت دانمارک می ­توانند اقامت این کشور را اخذ می­ نمایند. کار پرستاری در دانمارک نیز از جمله مشاغل مورد نیاز این کشور است. از همین رو دولت این کشور حقوق و دستمزدهای بالایی را به پرستاران پرداخت می­ نماید.

لازم به ذکر است دوستان عزیز جهت انجام کار پرستاری و اخذ مجوز کار (پروانه پرستاری) بایستی مراحلی را طی نمایند. یکی از مهمترین شرایط اخذ مجوز پرستاری در کشور دانمارک برخورداری از مهارت زبان دانمارکی است. از آنجائیکه پرستاران بیشترین ارتباط را با بیماران برقرا می ­نمایند، می­باید از مهارت این زبان برخوردار باشند. مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با سال ها تجربه در زمینه های مختلف مهاجرت پرستاران عزیز را در در مسیر مهاجرت به کشور دانمارک یاری می­ نمایند.

شرایط مهاجرت کاری پرستاران به دانمارک

همانطور که می ­دانید افراد برای انجام کار در کشورهای اروپایی نیازمند اخذ مجوز کاری این کشورها هستند. در مورد کشور دانمارک نیز این قانون صادق است. کار پرستاری بگونه ای است که پرستاران جهت اخذ مجوز کار باید ابتدا تمامی مدارک تحصیلی خود را به اداره سلامت و پزشکی این کشور با هدف معادل سازی مدارک با سیستم آموزش پزشکی این کشور ارسال و تأییدیه لازم را اخذ نمایند. در صورتی که مدارک پرستاران در این اداره مورد تأیید قرار گیرد، به فرد اجازه داده خواهد شد که با کسب شرایط لازم جهت اخذ مجوز کار و یا پروانه پرستاری به انجام کار در این کشور بپردازد. پس از تأیید مدارک تحصیلی پرستاران می ­توانند به اداره امنیت بیماران این کشور مراجعه نموده ودرخواست انجام کار خود را جهت اخذ مجوز کار بنمایند

اداره مورد نظر آزمون زبان دانمارکی را از متقاضیان کار پرستاری در این کشور اخذ خواهد نمود و در صورتیکه متقاضیان نمره قبولی را کسب نمایند، باید در یک دوره آموزشی تطبیقی 6 ماه شرکت نموده و پس از اتمام این دوره فایل ارزیابی متقاضی مورد نظر به اداره سلامت و پزشکی این کشور ارسال و در صورت تأیید نهایی مجوز کار این کشور به متقاضیان تعلق خواهد گرفت، ناگفته نماند پس از تأیید مدارک تحصیلی پرستاران در مرحله نخست اقامتی 3 ساله به متقاضیان داده خواهد شد در طی این مدت متقاضی انجام کار پرستاری در دانمارک بایستی مهارت زبان دانمارکی و مجوز پروانه پرستاری خود را دریافت نماید، تا اجازه انجام فعالیت های دائمی در این کشور را کسب بنماید.

آزمون زبان جهت کار پرستاری در دانمارک

همانطور که بیان شد، سازمان امنیت بیماران این کشور آزمونی را جهت سنجیدن مهارت زبان دانمارکی متقاضیان انجام کار پرستاری در دانمارک اخذ می­ نماید. این آزمون شامل 3 بخش نوشتاری، گفتاری و درک مطلب است که متقاضیان باید حداقل 7 امتیاز را از 10 امتیاز در هر بخش کسب نمایند. این آزمون هر ساله در مراکز زبان مختلف در دانمارک در ماه های ژوئن، نوامبر و دسامبر برگزار می ­گردد، ناگفته نماند متقاضیان کار پرستاری در دانمارک امکان شرکت در آزمون های زبان دانمارکی را قبل از درخواست مجوز کار پرستاری در این کشور را دارند. البته این آزمون دارای اعتباری 12 ماهه است و متقاضیان می­باید در این مدت درخواست خود را ارائه نمایند.

بررسی کار پرستاری در دانمارک

بررسی کار پرستاری در دانمارک

شرایط انجام کار پرستاری بسیار مطلوب است. DNO سازمانی جهت حمایت از پرستاران در این کشور فعالیت می­ نماید که اغلب پرستاران در این کشور عضو این سازمان می ­باشند. پرستارانی که تجربه کاری بیشتری در این زمینه دارند، امکان اخذ مجوزهای بیشتری را خواهند داشت. پرستاران با عضویت در این سازمان ماهانه بصورت خودکار حقوقی را دریافت خواهند نمود. علاوه بر این با توجه به شرایط زندگی پرستاران به آنان اجازه انجام خرید خانه، یادگیری زبان و شرکت در دیگر آموزش های حرفه ای داده خواهد شد.

پرستاران به تمامی آموزش ها و شبکه ها دسترسی داشته و براحتی از دیگر موقعیت های کاری و پیشنهادات حقوقی مطلع خواهند شد. از دیگر مزایای عضویت در سازمان حمایت از پرستاران دانمارک اینست که پرستاران با برخورداری از تخفیف می­توانند تحت پوشش های بیمه های درمانی در دانمارک قرار بگیرند. روانپزشکی، مراقبت های شدید، کنترل عفونت، تومور شناسی، سلامت عمومی و بیهوشی از جمله حوزه هایی هستند که پرستاران در دانمارک می ­توانند به انجام فعالیت بپردازند.

میزان حقوق کار پرستاری در دانمارک

باتوجه به اینکه پرستاری یکی از مشاغل مورد نیاز کار در دانمارک است، متقاضیان کار پرستاری در این کشور حقوق و دستمزدهای بسیار مناسبی را دریافت می­ نمایند. بهتر است اینطور بیان نمائیم که این کشور از جمله کشورهایی است که پرستاران دارای حقوق و دستمزد های بالا می­ باشند. البته حقوق پرستاران با توجه به فعالیت های در حوزه های مختلف متفاوت است.

اما بطور متوسط حقوق پرستاران در این کشور DKK558 (کرون دانمارک) به ازای هر ساعت کاری تخمین زده شده است که 9160DKK (کرون دانمارک) دیگر بعنوان تشویقی به آنان تعلق می ­گیرد. بطور کلی می­توان گفت پرستاران مبتدی در این کشور 395DKK (کرون دانمارک) در ساعت و پرستاران ارشد 690DKK (کرون دانمارک) در ساعت دریافت می ­نمایند. علاقمندان و متقاضیان انجام کار پرستاری در دانمارک و مهاجرت به دانمارک می­ توانند جهت مشاوره و دریافت اطلاعات بیشتر با کارشناسان ارشد ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت ارتباط برقرار نمایند و از نظرات و پیشنهادات بسیار مفید آنان مطلع گردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *