مهاجرت کاری استرالیا

کار ضمن تحصیل در استرالیا

کار ضمن تحصیل در استرالیا

کار ضمن تحصیل در استرالیا : دانشجویانی که مشغول به تحصیل در کشور استرالیا می باشند برای پایین آوردن میزان هزینه های تحصیل و زندگی خود تمایل دارند همزمان با تحصیل خود به اشتغال و کار ضمن تحصیل در استرالیا بپردازند. بر اساس قوانین تعریف شده در ارتباط با امور مهاجرتی کشور استرالیا، به دانشجویانی که از طریق ویزای دانشجویی به کشور استرالیا مهاجرت کرده اند مانند بسیاری از کشورها اجازه کار ضمن تحصیل داده شده است تا این افراد درآمدی برای پوشش دادن بخشی از هزینه های تحصیل و زندگی خود داشته باشند و همین طور برای آینده خود بتوانند یک تجربه مفید کسب نمایند تا کمکی برای کاریابی پس از اتمام تحصیل آن ها باشد زیرا پس از اتمام تحصیل به فارغ التحصیلان این فرصت داده می شود تا از طریق یافتن کار تمام وقت و پرداخت مالیات بتوانند اقامت خود را تمدید نموده و در نهایت اقامت دائم کشور استرالیا را دریافت نمایند.

بر اساس قوانین تعریف شده در کشور استرالیا، دانشجو تا قبل از شروع کورس تحصیلی اجازه کار حین تحصیل را نخواهد داشت اما پس از ورودش به کشور استرالیا، انجام کارهای اولیه ثبت نام و شروع کورس می تواند مشغول به کار شود.

میزان دقیق مدت زمان کار دانشجویان بسته به نوع کورس آن ها و نوع شغل متفاوت است اما دانشجو می تواند در هر هفته تا حداکثر ۲۰ ساعت به کار بپردازد. در صورتی که کورس های متقاضیان به صورت حضور در کلاس باشد، فرد می تواند تا ۲۰ ساعت در هفته به کار بپردازد اما اگر کورس های وی به صورت غیر حضوری یا مجازی باشد، فرد می تواند بدون داشتن محدودیت زمانی کار کند. بیان این نکته خالی از لطف نیست که کار دانشجویی تحت عنوان کارآموزی یا کار عملی مرتبط با کورس تحصیلی دانشجو جزو حق کار پاره وقت متقاضی محسوب نخواهد شد.

برای افرادی که هدف کسب تجربه دارند کارهای داوطلبانه وجود دارد که در قبال آن هیچ گونه مزدی به فرد داده نمی شود. کار داوطلبانه جزو ۳ مورد زیر بوده و هر کاری کار داوطلبانه محسوب نمی شود:

۱. به نفع جامعه باشد

۲. کار صورت گرفته متعلق به یک ارگان یا سازمان غیرانتفاعی باشد

۳. کار به صورت داوطلبانه باشد به این معنا که هیچ حقوقی بابت کار صورت گرفته چه به صورت نقدی، چه غیر نقدی اخذ نگردد.

 

اگر متقاضی به عنوان دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد مشغول به تحصیل در کشور استرالیا باشد می تواند پس از شروع دوره تحصیلی خود حداکثر ۲۰ ساعت در هفته کار کند اما در صورتی که کورس کارشناسی ارشد متقاضی به صورت تحقیقاتی یا research باشد یا فرد در حال تحصیل در مقطع دکترا باشد می تواند بدون داشتن محدودیت زمانی مشغول به کار شود.

سوال دیگری که به طور معمول در ذهن متقاضیان متاهل تشکیل می شود حق کار مربوط به همراه آن ها در کشور استرالیا می باشد، بر اساس قوانین تعریف شده در کشور استرالیا برای رفاه حال دانشجویان و اعطای فرصت به آن ها پس از شروع دوره تحصیلی متقاضی به همراه وی نیز اجازه کار داده می شود و فرد می تواند بر اساس ساعات کاری که به فرد اصلی داده شده است (۲۰ ساعت در هفته) مشغول به کار شود. در صورتی که متقاضی، دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد باشد و مقطع کارشناسی ارشد وی به صورت تحقیقاتی باشد یا وی دانشجوی مقطع دکترا باشد و زیر مجموعه ی ویزای تحصیلی) ۵۰۰ student visa (subclass قرار گیرد، همراهانش نیز می توانند بدون محدودیت در ساعات کاری مشغول به کار شوند. دانشجویان یا همراهان آن ها باید به این نکته توجه نمایند که مدت کار آن ها نباید از ۲۰ ساعت در هفته بیشتر شود زیرا در صورت بیشتر کار کردن دانشجویان یا همراهان آن ها و نقض قوانین مربوط به آن، امکان لغو ویزای دانشجویی متقاضی وجود خواهد داشت. اگر ساعات کاری متقاضی در یک هفته کمتر از حد معمول (۲۰ ساعت در هفته) باشد اشکالی پیش نمی آید و متقاضی می توانند اضافه ساعاتی که حق کار داشته را در هفته دوم به کار بپردازد به عنوان مثال اگر متقاضی در هفته اول ۱۰ ساعت کار کند می تواند در هفته دوم باقیمانده حق کار خود یعنی ۱۰ ساعت را به همراه ۲۰ ساعت هفته دوم (در مجموع ۳۰ ساعت) به کار بپردازد و از این بابت مشکلی پیش نخواهد آمد، این مورد برای همراهان متقاضی نیز صادق است.

متقاضیان در زمان بین دوره های تحصیلی به عنوان مثال در دوران امتحانات یا فاصله ی زمانی بین ترم گذشته و ترم پیش رو قبل از ثبت نام یا تعطیلات میان دو ترم مجاز به کار خواهند بود و حق کار هم چون قبل ر ا دارند.

متقاضی با ایجاد یک دسترسی آنلاین در تمامی روزهای هفته و ۲۴ ساعته می تواند ویزای خود را استعلام نموده تا در صورت یافتن موقعیت کاری، هر زمان که کارفرما طلب کرد بتواند شرایط متقاضی را استعلام نموده و بررسی کند و از شرایط دانشجو مطلع و مطمئن شود.

متقاضی می تواند برای اخذ موقعیت شغلی خود به اداره مالیات مراجعه نموده و شماره یا کد مالیاتی دریافت نماید همچنین میزان حقوق شغل مورد نظر خود را می توانند با مراجعه به سایت PACT مورد بررسی قرار دهد. این سایت تمامی مشاغل را به صورت طبقه بندی و همچنین شرایط تبدیل یا تمدید ویزای مربوطه را در اختیار متقاضیان این امر قرار می دهد.

حال این سوال مطرح می شود که دانشجویان در کشور استرالیا در چه زمینه هایی می توانند به کار مشغول شوند و یا چه شغل هایی در کشور استرالیا پرکاربرد هستند یا چه شغل هایی را می توان به عنوان کار دانشجویی در نظر گرفت؟

به طور کلی دانشجویان می توانند در خرده فروشی ها، سوپر مارکت ها، فروشگاه های پوشاک، مهمان داری در کافه ها و رستوران ها، گردشگری و صنعت توریسم، هتل ها، بخش کشاورزی، چیدن میوه و فروش آن ها، بازاریابی تلفنی، کار در سیستم دولت، تحت عنوان روحانیت یا تدریس خصوصی مشغول به کار شده و به کار بپردازند، همچنین اگر فرد دارای مدارک یا تجربه کاری حرفه ای در زمینه های گوناگون باشد ممکن است بتواند با کار پاره وقت در این موارد، خود را تامین نموده و شرایط زندگی خود را بهبود بخشد.

دانشجویان مشغول به کار باید به این نکته توجه نمایند که در صورتی که زیر نظر یک کارفرما مشغول به کار هستند حتما باید از سمت کارفرما بیمه شوند تا در صورت به وجود آمدن هرگونه حادثه پیش بینی نشده یا بیماری یا شرایط دیگر حق و حقوق فرد به صورت کامل پرداخت شود، همچنین اگر این موارد حین کار برای متقاضی پیش آید به عنوان مثال اگر فرد در حین کار مصدوم شود یا بیمار شود و به استراحت نیاز داشته باشد باید تمامی حقوق وی از سوی کارفرما حفظ شود.

همان طور که بیان شد شرایط کار ضمن تحصیل در استرالیا برای دانشجویان و همراهان آن ها وجود دارد و متقاضیان می توانند از این طریق بخشی از هزینه های تحصیل و زندگی خود را پوشش دهند. شما می توانید در صورت داشتن هرگونه سوال در زمینه های مختلف حقوقی یا کسب اطلاعات در مورد انواع ویزاهای کشور استرالیا با موسسات حقوقی معتبر در این زمینه تماس حاصل نموده و برای دریافت پاسخ سوالات خود اقدام نمایید.

Related Posts

11 دیدگاه برای “کار ضمن تحصیل در استرالیا

 1. diana گفت:

  ba salam va qadrdani az mataaalebe shivatoon

 2. فهیمه راد گفت:

  با سلام خدمت شما من همسرم میخواد از طریق ویزای ساب کلاس ۱۸۹ اقدام کنه آیا من به عنوان همراه اجازه تحصیل و کار دارم؟

 3. سیامک صفدری گفت:

  درآمدش کافی هست یا نه

 4. بیژن مرتضوی گفت:

  رشته های هنری هم می تونن کار کنن؟

 5. پدرام احدی گفت:

  آیا با کارکردن میتونم هزینه ها تحصیل را تامین کنم؟

 6. حسین فرهادی گفت:

  شرایط کار بعد از تحصیل چطوره؟

 7. sohrab گفت:

  ممنون از مقاله کاملتون

 8. لیدا بهرامی گفت:

  با سلام ممنون بابت اطلاعات کامل و جامعی که در این سایت قرار دادین

 9. Saba گفت:

  سلام
  ممنون بابت مطالب مفیدتون
  خیلی کمکم کردین

 10. ali ram گفت:

  بابت مقاله پر بارتون تشکر میکنم

 11. Arezoo گفت:

  Salam
  Che sharayete khobi dare in keshvar

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *