مهاجرت کاری آرژانتین

کار در آرژانتین برای پناهندگان

کار در آرژانتین برای پناهندگان

کار در آرژانتین برای پناهندگان موضوعی بسیار مهم برای مهاجرانی می باشد که قصد دارند از طریق پناهندگی وارد خاک آرژانتین شوند. در این کشور، با وجود نرخ بیکاری بالا، فرصت های کاری مختلفی در صنایع گوناگون برای افرادی وجود دارد که دارای مهارت های خاص می باشند. آرژانتین در میان گروهی از کشورها در آمریکای جنوبی است که با پذیرش بیشتر پناهندگان اسکان داده شده موافقت کرده اند. به طور کلی، مهاجرت به آرژانتین از روش های مختلفی امکان پذیر می باشد و مهاجرت از طریق پناهندگی به هیچ وجه توسط کارشناسان و متخصصان مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت توصیه نمی شود. در ادامه این نوشتار متخصصان ما به بررسی کامل شرایط کار در آرژانتین برای پناهندگان در سال 2020 می پردازند.

تعریف پناهندگی در آرژانتین

پناهنده کسی است که به دلیل ترس از آزار و شکنجه به دلیل نژاد، مذهب، ملیت، تعلق داشتن به یک گروه اجتماعی خاص یا عقاید سیاسی در خارج از کشور مبدا خود باشد و قادر نباشد، یا به دلیل چنین ترس هایی، مایل به زندگی در آن کشور نباشد. همچنین، پناهنده هر شخصی است که کشور خود را تغییر داده است زیرا زندگی، امنیت یا آزادی وی به دلیل خشونت عمومی، مجازات مسلحانه، نقض گسترده حقوق بشر یا سایر شرایطی که نظم عمومی را به طور جدی بر هم زده است، تهدید شده است. پناهجو به هر شخصی گفته می شود که به عنوان پناهنده در کمیسیون ملی پناهندگان (CONARE) شناخته شود و درخواست او در حال رسیدگی باشد.

به یاد داشته باشید که افرادی که به دنبال چشم اندازها یا فرصتهای اقتصادی بهتری هستند اما به دلایل ذکر شده در بالا مجبور به ترک کشور خود نمی شوند، پناهنده محسوب نمی شوند و درخواست آنها باید به مقامات مهاجرت ارائه شود.

حقوق پناهندگی در آرژانتین عبارتند از:

  • حق عدم اخراج و بازگشت کشور به کشوری که جان، سلامت، آزادی یا امنیت آنها در معرض خطر است.
  • ماندن و حرکت آزادانه در کشور آرژانتین
  • دسترسی به سیستم های بهداشت عمومی و آموزش
  • کار در آرژانتین به صورت قانونی
  • به هر دلیلی (رنگ پوست، وضعیت اجتماعی، اعتقادات مذهبی، جنسیت یا گرایش جنسیة، ملیت، عقاید سیاسی و غیره) مورد تبعیض قرار نگرفتن
  • اتحاد با خانواده در صورت درخواست پناهندگی به صورت خانوادگی
  • داشتن دین مورد علاقه

سوال اکثر افرادی که قصد دارند از طریق پناهندگی به آرژانتین مهاجرت کنند این است آیا پناهندگان در این کشور حق کار دارند یا خیر. بله، همانطور که ذکر شد، پناهندگان می توانند در آرژانتین کار کنند. در ادامه در مورد این موضوع اطلاعات بیشتری کسب خواهید کرد.

مراحل درخواست پناهندگی در آرژانتین

مراحل درخواست پناهندگی در آرژانتین عبارتند از:

مراحل امور
1 تکمیل فرم ارائه شده توسط مقامات
2 ارائه اسنادی برای تایید هویت
3 مصاحبه شخصی با یک افسر دبیرخانه اجرایی CONARE
4 مشخص کردن محل اقامت
5 انتظار برای بررسی درخواست توسط مقامات

متقاضیان باید فرمی را پر کنند که توسط مقامات به آنها تحویل داده می شود. افراد باید سندی را که هویت آنها را تأیید می کند (گذرنامه، سند هویت یا سایر موارد) و مدارک یا اطلاعاتی که پرونده آنها را تأیید می کند، ارائه دهند. اگر افراد سند هویتی نداشته باشند یا نتوانند اسناد و مدارک مورد نیاز را ارائه دهند، باید دلایل قانع کننده داشته باشند. متقاضیان حداقل یک مصاحبه شخصی با یک افسر دبیرخانه اجرایی CONARE خواهند داشت که در مورد حقایقی که افراد را وادار به ترک کشور مبدا خود کرده است با جزئیات تحقیق خواهد کرد. مصاحبه به زبانی که افراد می فهمند انجام خواهد شد.

علاوه بر این، متقاضیان باید اقامتگاه واقعی خود را (محلی كه در آن زندگی می كنند) مشخص کنند. هر متقاضی حق دارد از نمایندگی حقوقی رایگان بهره مند شود. اگر متقاضیان بخواهند از این فرصت استفاده کنند، باید با دفتر ملی دفاع عمومی تماس بگیرند. آنها در این روش به افراد کمک می کنند. همچنین افراد می توانند 1 وکیل مهاجرت با تجربه در آرژانتین استخدام کنند.

شرایط کار در آرژانتین برای پناهندگان در سال 2020

شرایط کار در آرژانتین برای پناهندگان در سال 2020

کار در آرژانتین برای پناهندگان در صورتی امکان پذیر می باشد که متقاضیان موفق به کسب وضعیت قانونی پناهندگی و اقامت این کشور شوند. برای اخذ اقامت آرژانتین از طریق پناهندگی، پناهندگان باید به طور رسمی مورد حمایت قرار بگیرند. جمهوری آرژانتین بیش از 50 سال پیش به کنوانسیون پناهندگان پیوست و از آن زمان هزاران نفر از وضعیت پناهندگی در آرژانتین بهره مند شده اند. در کشور آرژانتین، ارائه اسناد برای ثبت وضعیت پناهنده به یک مهاجر این حق را می دهد که ویزا را برای مدت زمان تصمیم گیری در مورد وضعیت پناهنده دریافت کند. با ویزای Precaria مهاجر می تواند به طور قانونی در کشور آرژانتین بماند، آزادانه در این کشور حرکت کند و به طور قانونی کار کند.

اگر مهاجر رسماً به عنوان پناهنده شناخته شود، به مدت 3 سال اجازه اقامت آرژانتین و همچنین گذرنامه موقت را دریافت می کند. پناهنده می تواند در آرژانتین کسب و کار راه اندازی کند، اقوام خود را دعوت کند، از دین مورد علاقه خود پیروی کند و فرزندانش می توانند در مدارس ابتدایی به طور رایگان تحصیل کنند. پناهنده را نمی توان از آرژانتین اخراج کرد و او می تواند تحت حمایت آژانس برای حمایت از حقوق پناهندگان به کشور خود برود. با دریافت وضعیت پناهندگی در آرژانتین، یک مهاجر مدارک بین المللی را دریافت می کند و می تواند بدون ویزا (برای مدت 3 تا 6 ماه) به بیشتر کشورهای آمریکای لاتین و اروپا برود.

اخذ مجوز اقامت و کار در آرژانتین برای پناهندگان

اسناد مربوط به ثبت وضعیت پناهندگی افراد باید به زبان اسپانیایی ارائه شود که این امر باید توسط مترجم انجام شود. لازم است در برنامه فقط این اسناد خصوصاً مربوط به دلایل پناهندگی در آرژانتین اطلاعات واقعی ثبت شود. به دلیل تبعیض نژادی، دیدگاه های جهانی مذهبی و همچنین به دلیل آزار و اذیت های اجتماعی و سیاسی می توان پناهنده شد. محکومین به جرایم جنایی و فرار از ارتش حق پناهندگی ندارند. اگر مهاجر از وضعیت پناهندگی محروم شود، وی حق درخواست تجدید نظر دارد و بهتر است اطلاعات بیشتری در مورد خود یا آزار و اذیت در کشور خود ارائه دهد.

علاوه بر تهیه اسناد و امکان کار در آرژانتین برای پناهندگان، 1 مهاجر می تواند در 4 ماه اول اقامت در کشور از کمک مالی برخوردار شود. این کمک توسط سازمان FCCAM انجام می شود، اما فقط به صورت داوطلبانه به افراد ارائه می شود. این پناهندگان زبان اسپانیایی را نیز به صورت رایگان یاد می گیرند، از مراقبت های بهداشتی در بیمارستان شهری به صورت رایگان بهره مند می شوند.

حقوق کار در آرژانتین برای پناهندگان

به طور کلی، برای کار در آرژانتین، تمام مهاجران باید شرایط و حقوق ماهیانه کار در آرژانتین مطلع باشند. متوسط حقوق ماهیانه کار در آرژانتین تقریبا 45.000ARS (پزوی آرژانتین) می باشد. با در نظر گرفتن تحصیلات، تجربه کاری، سن، زمینه اشتغل و سایر معیارها، حقوق کار در آرژانتین برای پناهندگان می تواند متغیر باشد. گرچه جنسیت نباید تاثیری در حقوق و دستمزد داشته باشد، اما در واقع این امر تأثیر دارد. کارمندان مرد در آرژانتین 6% بیشتر از همکاران زن خود در کل بخش ها درآمد دارند.

تفاوت درآمد مردان و زنان در آرژانتین به شرح زیر است:

تفاوت درآمد مردان و زنان در آرژانتین

برای کسب اطلاعات بیشتر از شرایط کار در آرژانتین برای پناهندگان و سایر مهاجران در این کشور می توانید با کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.