مهاجرت به کشور آرژانتین

پناهندگی در آرژانتین

پناهندگی در آرژانتین

پناهندگی در آرژانتین یکی از مهم ترین مواردی می باشد که کارشناسان و متخصصان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با تهیه این نوشتار سعی داشته اند تا شما را از تمامی شرایط پناهندگی در آرژانتین مطلع سازند و شما عزیزان حتما باید قبل از مهاجرت به کشور آرژانتین از شرایط زندگی در این کشور و مدارک مورد نیاز برای دریافت روادید آرژانتین آگاه باشید.

همانطور که در سایر نوشتار های موسسه سفیران سروش سعادت ذکر شده است، کشور آرژانتین یکی از بزرگترین کشور های آمریکای جنوبی می باشد که در همسایگی کشور هایی مانند های اروگوئه، شیلی، پاراگوئه، پرو، برزیل و بولیوی قرار گرفته است و پایتخت آن که دارای دانشگاه های بسیار معتبر و با کیفیتی می باشد، بوئنوس آیرس نام دارد. بیش از هشتاد درصد جمعیت و ساکنین و افرادی که مقیم کشور آرژانتین هستند و در این کشور زندگی میکنند، پیرو دین مسیحیت هستند و سایر مردم و ساکنین این کشور لاتین مسلمان، یهودی و یا پیرو سایر ادیان میباشند.

نژاد هشتاد و شش درصد مردم کشور آرژانتین اروپایی میباشد اما لازم به ذکر است که افرادی با نژاد های دورگه سرخ و سفید، سرخ پوست و همچنین سیاه پوست نیز وجود دارند. با وجود این که ساکنین کشور آرژانتین ملیت های مختلف دارند و نژاد آنها با یکدیگر مشابه نیست، اما در کنار یکدیگر به راحتی زندگی می کنند و در این کشور رفاه اقتصادی وجود دارد. با ما همراه باشید تا از راه های مهاجرت به کشور آرژانتین و پناهندگی در آرژانتین مطلع شوید.

مهاجرت به کشور آرژانتین

مهاجرت به کشور آرژانتین همانند مهاجرت به سایر کشورهای آمریکایی و سایر کشور های جهان از راههای مختلفی امکان پذیر میباشد و متقاضیان میتوانند برای ورود به خاک این کشور از راه های مختلفی اقدام کنند. متداول ترین راه های مهاجرت به کشور آرژانتین و ورود به خاک این کشور لاتین به چند بخش تقسیم میشوند:

 • مهاجرت برای مشغول به کار شدن در کشور آرژانتین با کاریابی از طریق روزنامه های، موسسات کاریابی و یا تارنما های مربوطه.
 • مهاجرت به کشور آرژانتین با ارائه مدارک به یک دانشگاه معتبر در این کشور و ادامه تحصیل در دانشگاه های آرژانتینی.
 • مهاجرت به کشور آرژانتین برای سرمایه گذاری در زمینه های مختلف تجاری و شروع فعالیت تجاری در این کشور برای توسعه کسب و کار شخصی.
 • مهاجرت به کشور آرژانتین برای کسب مجوز جهت تاسیس کمپانی های مختلف و جذب نیروی کار داخلی و خارجی.
 • مهاجرت به کشور آرژانتین از طریق پناهندگی.

همانطور که گفته شد، متقاضیان میتوانند یکی از راههای ذکر شده را با در نظر داشتن شرایط شخصی خود برای مهاجرت انتخاب کنند اما مهاجرت از طریق پناهندگی و پناهندگی در آرژانتین تنها موردی میباشد که توسط کارشناسان و متخصصان موسسه سفیران سروش سعادت توصیه نمیشود زیرا به طور کلی مهاجرت از طریق پناهندگی به هر کشوری دارای خطرات جدی و زیادی میباشد و حتی در برخی از موارد خطرات جانی به همراه دارد. اگر مایل به کسب آگاهی درباره شرایط مهاجرت به آرژانتین را دارید، میتوانید به مقاله ی “مهاجرت به آرژانتین” مراجعه کنید.

مهاجرت از طریق پناهندگی در آرژانتین

به طور کلی اکثر افرادی که اقدام به مهاجرت از طریق پناهندگی می کنند، دلایل مشابه ای دارند و معمولا به دلیل فرار از آزار و اذیت های مختلف اقدام به پناهنده شدن در کشور های خارجی می کنند. افرادی که در کشور خود امنیت اجتماعی، امنیت دینی و مذهبی و امنیت سیاسی ندارد، برای رهایی از شکنجه های مختلف و آزار و اذیت هایی که از طرف دولت و اجتماع به آن ها اعمال می شود، مجبور به مهاجرت از طریق پناهندگی به کشور های خارجی می کنند.

در صورتی که در یک کشور امنیت ملیتی، مذهبی، نژادی و اجتماعی وجود نداشته باشد و در آن کشور تهدید های مختلف مسلحانه، خشونت عمومی و نقض حقوق بشر و عدم وجود نظم عمومی جای امنیت اجتماعی و رفاه زندگی در آن کشور را گرفته باشند، مردم و ساکنین آن کشور پناهنده سایر کشور ها می شوند و لازم به ذکر است که ک پناهجو هر فردی است که درخواست کرده است تا به عنوان کمیته ملی پناهندگان به عنوان پناهنده شناخته شود و درخواست خود را با کامل کردن فرم های مربوطه کامل کند. مهاجرت از طریق پناهندگی راه خطرناک و پر خطری برای ورود به خاک کشور مقصد می باشد و در اکثر موارد جان متقاضیان به دلیل وجود عوامل طبیعی و راهزنان و تروریست ها در خطر می باشد.

مهاجرت از طریق پناهندگی در آرژانتین

مهاجرت از طریق پناهندگی به آرژانتین

درخواست پناهندگی در آرژانتین و در خاک این کشور باید به صورت کتبی و یا شفاهی با بکارگیری یکی از موارد زیر انجام شود:

 • در شهر بوئنوس آیرس پایتخت کشور آرژانتین.(CONARE) در دبیر خانه اجرایی
 • (DNM) ماموریت مهاجرت ملی
 • در هنگام ورود به خاک کشور آرژانتین (مرز)
 • اعلام درخواست به مقامات ملی، مقامات استانی یا شهرداری

مهم ترین موارد پناهندگی در آرژانتین و شرایط پناهندگی در آرژانتین که تمام متقاضیان و مهاجران باید در نظر داشته باشند عبارتند است:

 • افراد و متقاضیان خارجی نمی توانند از خارج از خاک کشور آرژانتین برای پناهندگی در آرژانتین اقدام نمایند.
 • کسب پناهندگی در آرژانتین باید در خاک کشور آرژانتین و یا مرز این کشور انجام شود.
 • انجام امور کسب پناهندگی در آرژانتین می تواند در |دی ان ام” شروع و به پایان برسد.
 • همه ی اطلاعات شخصی متقاضیان محرمانه باقی می مانند و به هیچ وجه پخش نمی شوند و با مقامات دولتی کشور مبدا به اشتراک گذاشته نمی شوند.
 • تمامی مدارک و امور متقاضی توسط یک وکیل انجام می شود و متقاضی برای مطلع شدن از شرایط موجود می تواند با اداره مهاجرت ملی آرژانتین تماس گیرد.

مهاجرت از طریق پناهندگی در آرژانتین تنها یکی از راه ها و روش های ورود به خاک این کشور می باشد و همانطور که ذکر شد متقاضیان و هموطنان ایرانی می توانند برای ورود و مهاجرت به کشور آرژانتین از راه هایی مانند سرمایه گذاری در آرژانتین، اشتغال در آرژانتین، تحصیل در آرژانتین، تاسیس کمپانی در آرژانتین و یا ازدواج در این کشور لاتین استفاده کنند و سپس بعد از گذشت دوره ی زمانی مشخص، اقدام به دریافت تابعیت و اقامت دائم این کشور کنند.پ جهت مطلع شدن از شرایط مهاجرت به آرژانتین و پناهندگی در آرژانتین، به دفتر موسسه سفیران سروش سعادت مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *