مهاجرت سرمایه گذاری در پرتغال

کارآفرینی و ثبت شرکت در پرتغال

کارآفرینی و ثبت شرکت در پرتغال

کارآفرینی و ثبت شرکت در پرتغال در سال 2023 بدون تردید مورد تایید و برترین روش مهاجرتی به این کشور در نظر دولت پرتغال بوده است. اگر تصمیم خود را برای کار و زندگی در پرتغال گرفته اید و قصد کار آفرینی و ثبت شرکت در این کشور را دارید، می توانید از این مقاله به عنوان راهنما استفاده کنید. در سال های اخیر، کشور پرتغال روند ثبت شرکت در این کشور را به شدت توسعه داده است. اداره Empresa na hora در این کشور تنها به همین دلیل احداث شده است. این بدان معناست که شما در کمتر از چند ساعت می توانید شرکت خود را در کشور پرتغال ثبت کنید.

مروری بر اقتصاد پرتغال

اقتصاد کشور پرتغال بر مبنای کشاورزی، توریسم و تجارت پایه گذاری شده است. کشور پرتغال در تولید چوب پنبه، زیتون و روغن زیتون از جایگاه ویژه ای برخوردار است. در برخی از زمینه ها نیز کشور پرتغال فرصت های خوبی در اختیار سرمایه گذاران خارجی قرار می دهد این زمینه ها عبارتند از؛

 • استفاده از انرژی خورشیدی
 • توسعه استفاده از انرژی تجدید پذیر

مراحل ثبت شرکت در پرتغال

برای ثبت شرکت در این کشور باید به یکی از شعبه های Empresa na hora مراجعه کنید. این شرکت ها در سراسر کشور پرتغال وجود دارد. ثبت شرکت در یک ساعت تنها محدود به نوع خاصی از شرکت ها است. این شرکت ها شامل شرکت های سهامی خاص، شرکت های عمومی و شرکت های وابسته به امور اجتماعی است. در صورتی که قصد تاسیس شرکت در زمینه های دیگری را دارید، باید انتظار زمان به مراتب بیشتری برای ثبت شرکت را داشته باشید. همچنین جهت اطلاع از شرایط کار در پرتغال می توانید مقاله مذکور را مطالعه بفرمائید.

انواع ثبت شرکت در این کشور بدین شرح می باشد:

انواع ثبت شرکت در پرتغال

کار آفرینی و ثبت شرکت در پرتغال

یکی از مواردی که باید در هنگام ثبت شرکت به آن توجه کنید، تعیین نام شرکت است. این کشور به شما اجازه نخواهد داد که شرکت خود را با هر نامی ثبت کنید. برای مثال اگر قصد ثبت شرکت در شهر لیسبون را دارید، عبارت لیسبون باید در انتهای نام شرکت شما ثبت شود. هزینه ثبت نام شرکت در این کشور 75€ (یورو) است. پاسخ نهایی پذیرش نام شرکت نیز پس از 15 روز کاری صادر خواهد شد. در صورتی که برای ثبت شرکت خود عجله دارید، می توانید با پرداخت 150€ (یورو) از سیستم VIP استفاده کنید.

ایجاد شرکت در کشور پرتغال نیازمند مدارک مختلفی است. یک سرمایه گذار خارجی برای تاسیس یک شرکت کوچک یا متوسط برای کاهش هزینه های خود باید 2 سرمایه گذار دیگر را بیابد. شخص سرمایه گذار برای اجازه سرمایه گذاری باید حداقل سهامی به ارزش 5000€ (یورو) در اختیار داشته باشد.

رشد کارآفرینی در این کشور در نمودار زیر مورد بررسی قرار گرفته است:

رشد کارآفرینی در پرتغال

مدارک کارآفرینی و ثبت شرکت در پرتغال

در صورتی که قصد دارید تا به صورت فردی برای ثبت شرکت اقدام کنید به مدارک زیر نیاز دارید:

 1. کلیه اسناد مالی سهام دار
 2. مدارک شناسایی سهام دار
 3. پاسپورت
 4. گواهینامه رانندگی
 5. اجازه اقامت

2 مورد آخر برای کسانی است که سرمایه آنها کمتر از 15000€ (یورو) است. در صورتی که قصد ایجاد نمایندگی یک شرکت را دارید باید مدارک زیر را ارائه دهید:

 • صورت جلسه تصمیم گیری در رابطه با احداث شرکت در پرتغال
 • ارائه کد شرکت و همچنین کد دسترسی
 • گواهی ثبت تجاری شرکت

پس از آنکه شرکت شما با موفقیت ثبت شد شما مدارک و اسنادی را نیز دریافت خواهید کرد. این مدارک عبارتند از:

 • گواهینامه پیمان اجتماعی
 • گواهینامه ثبت شرکت تجاری
 • دسترسی به کارت الکترونیکی شرکت
 • شماره امنیت اجتماعی
 • پس از گذشت یک دوره زمانی شما کارت فیزیکی شرکت نیز دریافت خواهید کرد

کارت الکترونیکی شرکت شامل موارد زیر است:

 • شماره شناسایی تجاری
 • شماره ثبت نام امنیت اجتماعی
 • کد تقسیم بندی فعالیت اقتصادی
 • شماره شناسایی تجاری
 • تاریخ ثبت قانونی شرکت

زمان شروع فعالیت شرکت ثبت شده در پرتغال

شرکت شما بلافاصله پس از ثبت نهایی می تواند فعالیت رسمی خود را آغاز کند. با این وجود اعلام رسمی آغاز فعالیت نیاز به طی کردن مراحل خاصی دارد. در صورتی که یک حسابدار رسمی، مدارک شما را به امضاء برساند شما مجوز آغاز کار را دریافت خواهید کرد. دریافت امضاء حسابداران قانونی از طریق روش های مختلف امکان پذیر است. سرمایه گذاری در پرتغال در مقاله مذکور به طور کامل شرح داده شده است.

هزینه کارآفرینی شرکت در پرتغال

هزینه کارآفرینی و ثبت شرکت در پرتغال

همانطور که پیش تر به آن اشاره کردیم، این امکان وجود دارد که در 1 ساعت شرکت شخصی خود را به ثبت رسانید. هزینه ثبت شرکتی که سرمایه آن صرفا پول نقد باشد، 360€ (یورو) است. در صورتی که سرمایه شرکت نقدی نباشد، علاوه بر هزینه ذکر شده پرداخت موارد زیر الزامی است:

 • به ازای هر ساختمان و شرکت 50€ (یورو)
 • به ازای هر اتومبیل شامل خودرو سواری، قایق، کشتی و ماشین آلات سنگین 30€ (یورو)
 • به ازای هر وسیله نقلیه دوچرخه، مانند موتور 20€ (یورو)

ایجاد برند در کشور پرتغال نیز 200€ (یورو) هزینه خواهد داشت. به ازای هر دسته اضافه برای برند پرداخت 44€ (یورو) اضافه الزامی است. درباره اطلاع از هزینه های زندگی در این کشور نیز می توانید مقاله هزینه زندگی در پرتغال را مطالعه بفرمائید.

کارآفرینی و ثبت شرکت خصوصی در پرتغال

این نوع شرکت در این کشور رایج ترین است. معمولا توسط سرمایه گذاران خارجی که می خواهند یک تجارت کوچک در این کشور راه اندازی کنند انتخاب می شود.  اگر به فکر راه اندازی یک کسب و کار در این کشور هستید یا به عنوان یک مقیم خارجی این کشور خوداشتغال می شوید، باید فضای کسب و کار استارت آپ ها در این کشور را بدانید، چه نوع شرکت های ثبت شده ای را می توانید راه اندازی کنید و چه مواردی فرهنگ کسب و کار پرتغال مانند است.

کارآفرینانی که علاقه مند به افتتاح یک شرکت با مسئولیت محدود خصوصی (LDA) در این کشور هستند، باید چند شرط مهم را در نظر داشته باشند، مانند:

 • شرکت با مسئولیت محدود خصوصی می تواند با حداقل 2 سهامدار و حداقل سرمایه سهام 5000€ (یورو) ثبت شود.
 • اساسنامه انجمن در پایه تشکیل LDA در پرتغال قرار دارد.
 • سهم سرمایه LDA معمولا در اساسنامه قید می شود و با سهام نشان داده می شود.
 • هیچ تعهدی برای تعیین هیئت مدیره برای LDA شما در این کشور وجود ندارد، اما یک مدیر می تواند کسب و کار را اداره کند.

بررسی امکان ایجاد شعبه ثبت شرکت در پرتغال

یکی از راه های کار آفرینی و ثبت شرکت در این کشور ایجاد یک شعبه از یک برند خارجی در این کشور است. این شرکت ها وابسته به قوانین شرکت مادر هستند و باید به قوانین اقتصادی این کشور نیز احترام بگذارند. برای تاسیس شعبه در این کشور مدارک زیادی لازم است. از جمله این مدارک می توان به پیش نویس اسناد شرکت مادر، ریز سود و زیان های شرکت، تراز نامه مالی و هر گونه مدارک مرتبط که اداره ثبت تجارت پرتغال درخواست کرده است اشاره کرد. در صورتی که مالیات شرکت خود را در محل ثبت کشور مادر پرداخت کرده باشید و مدارک لازم را ارائه دهید، نیاز به پرداخت مالیات مجدد در این کشور نخواهید داشت. این یکی از فرصت هایی است که این کشور برای جذب سرمایه گذاران ایجاد کرده است.

یکی از راه های کسب اقامت پرتغال، کارآفرینی و ثبت شرکت در پرتغال در سال 2023 است. شما می توانید یک سرمایه گذاری ایمن در این کشور داشته باشید. دلیل بیان چنین کلامی آن است که پرتغال با آغوش باز سرمایه گذاران را می پذیرد. با این وجود سرمایه گذاری در یک کشور دیگر، نیاز به آگاهی دقیق از شرایط اقتصادی همه کشورها دارد. برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر در رابطه با مهاجرت از طریق ثبت شرکت می توانید با مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمایید. در میان روش های مهاجرتی به این کشور خرید ملک در پرتغال را نیز مطالعه فرمائید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *