مهاجرت کاری مجارستان

کارآفرینی مجارستان

کارآفرینی مجارستان

امر کارآفرینی در هر کشوری از جمله کارآفرینی مجارستان می تواند عالی ترین راه برای پیشرفت و توسعه حوزه اقتصادی این کشور باشد. در همین راستا مقاله ای با همین موضوع از سوی موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تنظیم گردیده که جهت آگاهی های بیشتر درخصوص سرمایه گذاری و کارآفرینی، شما را دعوت به مطالعه آن می نماییم.

کارآفرینی مجارستان

کارآفرینی در واقع همان ایجاد شغل جدید در زمینه های مختلف است. به عبارت دیگر فرد کارآفرین از ایده ها و نظرات خود در زمینه کسب و کار استفاده نموده و به آنها جامه عمل می پوشاند. از آنجا که این موضوع می تواند به پیشرفت و توسعه اقتصاد کشورهای دنیا کمک شایانی نماید، از این رو کلیه کشورها در سراسر جهان همواره از کارآفرینان و سرمایه گذاران استقبال ویژه ای دارند.

کشور مجارستان نیز از جمله همین کشورهاست که بهترین شرایط کارآفرینی و “سرمایه گذاری در مجارستان را برای اتباع خارجی و داخلی فراهم آورده است. فرد از طریق کارآفرینی مجارستان می تواند طی شرایطی اقامت دائم این کشور را گرفته و در نهایت موفق به اخذ تابعیت مجارستان و اروپا شود.

مزیت های کارآفرینی در مجارستان

به طور معمول کارآفرینی مجارستان دارای مزیت هایی برای فرد سرمایه گذار است. این مزیت ها به صورت ذیل برشمرده می شوند. بدین ترتیب دلایل برتری مجارستان نسبت به سایر کشورهای منطقه را خواهید دانست.

 • ثبت شرکت در این کشور به آسانی صورت گرفته و تنها بین 2 تا 3 روز کاری طول می کشد.
 • مالیات متعلق به شرکت های کوچک به میزان 9 درصد می باشد که نسبت به سایر کشورهای قاره اروپا کمترین مالیات را دارد.
 • به راحتی می توان کد مالیات بر ارزش افزوده را دریافت کرد.
 • برای “ثبت شرکت در مجارستان نیازی به سرمایه کلان نیست.
 • برای ثبت و حفظ شرکت در مجارستان هزینه های کمی از سوی دولت در نظر گرفته شده است.
 • موقعیت جغرافیایی مجارستان به گونه ای است که راه های ارتباطی با کشورهای قاره اروپا و بازار اروپا هموار و قابل دسترسی است.
 • افراد خارجی به راحتی می توانند ویزای کار این کشور را دریافت نمایند.

ثبت شرکت در مجارستان

ایده آل ترین روش سرمایه گذاری و کارآفرینی مجارستان، ثبت شرکت می باشد. چراکه فرآیند انجام ثبت شرکت در این کشور به سهولت صورت می گیرد و هزینه های حاصله از ثبت نسبت به سایر کشورها در سطح پایینی قرار دارد. بنابراین می توان گفت ثبت شرکت در مجارستان برای سرمایه گذار به نوعی مقرون به صرفه است.

آمار نرخ بیکاری در مجارستان

استقبال از کارآفرینان و سرمایه گذاران خارجی توسط دولت مجارستان سبب گردید نرخ بیکاری در این کشور به حداقل میزان برسد. آمارها نشان می دهد در سال 2019 میلادی نرخ بیکاری مجارستان 3 درصد بوده است. در حالی که این میزان در 7 سال قبل، 11 درصد ذکر گردیده بود.

این آمار نشان دهنده این است که همواره و با گذشت زمان نرخ بیکاری در این کشور با کاهش چشمگیری روبرو می باشد. آمارهای جامع تر را می توانید از موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت دریافت دارید.

مدارک موردنیاز برای ثبت شرکت در مجارستان

اگر قصد دارید در کشور مجارستان شرکتی را به ثبت برسانید می بایست کلیه مدارک مورد نیاز را تهیه و به اداره کار این کشور تسلیم نمایید. لازم به ذکر است سعی کنید برای کارآفرینی مجارستان کلیه مدارک بدون نقص باشد. چراکه هرگونه ناقصی در مدارک وجود داشته باشد، فرآیند دچار اختلال شده و به تاخیر خواهد افتاد. این مدارک عبارتند از:

 • مشخص نمودن یک نام برای شرکت ثبتی
 • مشخص نمودن نشانی محل شرکت
 • تهیه فهرستی از اسامی سهامداران و اعضای شرکت شامل مشخصات فردی، شماره مالیاتی و…
 • ارائه طرح تجاری یا بیزینس پلان شرکت
 • معرفی و بیان زمینه های فعالیت شرکت در کسب و کار
 • میزان سرمایه تعیین شده برای ثبت شرکت به طوری که تاریخ تزریق سرمایه به شرکت مشخص گردد.
 • اگر شرکت به صورت موقتی است، می بایست تاریخ فعالیت آن مشخص و ثبت گردد.
 • اساسنامه رسمی و قانونی شرکت ثبتی

چنانچه مدارک فوق الذکر به طور کامل به اداره کار تحویل گردد، نهایتا ظرف 3 روز کاری فرآیند ثبت شرکت انجام می گیرد.

مراحل ثبت شرکت در مجارستان کدامند؟

روند ثبت شرکت می بایست مرحله به مرحله انجام گیرد که به صورت الکترونیکی می باشد. فرد سرمایه گذار یا کارآفرین می بایست کلیه مدارک مورد نیاز دیگر را ظرف 15 روز تهیه و ارائه نماید و در نهایت پیوست مدارک قبلی و درخواست خود کند. پس از این که نشانی محل شرکت، معرفی اعضای سهامدار همراه با مشخصات و مالیات ارائه گردید، یک گواهی موقت به فرد متقاضی داده می شود. وی با در دست داشتن این گواهی می تواند فعالیت شرکت خود را به صورت قانونی و رسمی آغاز نماید. اما این فعالیت های تجاری دارای محدودیت می باشد. در صورتی که تمایل به انجام فعالیت ها و تجارت های بزرگ و گسترده را دارید، می بایست مجوز رسمی از دولت مجارستان داشته باشید.

سرمایه‌گذاری در شرکت درمجارستان چگونه است؟

فرد کارآفرین یا سرمایه گذار جهت کارآفرینی مجارستان ملزم به تخصیص سرمایه های کلان نیست. از طرفی فردی که قصد دارد خلاقیت ذهنی و ایده های خود را عملی نماید، می تواند از روش دیگری استفاده کند. بدین صورت که نظریه و ایده خود را در اختیار سرمایه گذاران بگذارد و در واقع از سرمایه آنها برای به حقیقت پیوستن ایده خود بهره بگیرد. در غیر این صورت این امکان را دارد که  از سرمایه شخصی خود برای این کار کمک بگیرد.

هزینه‌های ثبت شرکت درمجارستان چقدر است؟

ثبت شرکت در مجارستان هزینه هایی را در بر دارد. برای مثال هزینه های مربوط به ثبت شرکت محدود خصوصی در کشور مجارستان مبلغی به میزان 157 یورو می باشد. در صورت ثبت الکترونیک شرکت در این کشور می بایست هزینه ای در حدود 310 یورو توسط متقاضی پرداخت گردد.

ممکن است از لحاظ زمانی، پروسه ثبت شرکت دچار تاخیر و دیرکردهایی گردد. در این صورت هزینه هایی بابت جریمه می بایست پرداخت گردد که بین 150 الی 3000 یورو می باشد. مراحل ثبت شرکت در مجارستان یک فرآیند کاملا حقوقی است. بنابراین استفاده از یک وکیل در این امر ضروری است. می توانید وکیل انجام این پروسه را از موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت بگیرید. متخصصین امر مهاجرت در این موسسه آمادگی لازم جهت ارائه مشاوره ها و راهنمایی های حرفه ای به شما عزیزان در زمینه کارآفرینی مجارستان و به طور کلی مهاجرت به کشورهای اروپایی را دارند. دریافت این مشاوره ها به روش تماس تلفنی رایگان و مراجعه حضوری قابل دسترسی است.

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *