مهاجرت سرمایه گذاری در مجارستان

کارآفرینی در مجارستان

کارآفرینی در مجارستان

امر کارآفرینی در هر کشوری از جمله کارآفرینی مجارستان می تواند عالی ترین راه برای پیشرفت و توسعه حوزه اقتصادی این کشور باشد. در همین راستا مقاله ای با همین موضوع از سوی موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تنظیم گردیده که جهت آگاهی های بیشتر درخصوص سرمایه گذاری و کارآفرینی، شما را دعوت به مطالعه آن می نماییم.

نرخ بیکاری در مجارستان

استقبال از کارآفرینان و سرمایه گذاران خارجی توسط دولت مجارستان سبب گردید نرخ بیکاری در این کشور به حداقل میزان برسد. آمارها نشان می دهد در سال 2019 میلادی نرخ بیکاری مجارستان 3 % بوده است. در حالی که این میزان در 7 سال قبل، 11 % ذکر گردیده بود. این آمار نشان دهنده این است که همواره و با گذشت زمان نرخ بیکاری در این کشور با کاهش چشمگیری روبرو می باشد.

بررسی کارآفرینی در مجارستان

کارآفرینی در واقع همان ایجاد شغل جدید در زمینه های مختلف است. به عبارت دیگر فرد کارآفرین از ایده ها و نظرات خود در زمینه کسب و کار استفاده نموده و به آنها جامه عمل می پوشاند. از آنجا که این موضوع می تواند به پیشرفت و توسعه اقتصاد کشورهای دنیا کمک شایانی نماید، از این رو کلیه کشورها در سراسر جهان همواره از کارآفرینان و سرمایه گذاران استقبال ویژه ای دارند. کشور مجارستان نیز از جمله همین کشورها است که بهترین شرایط کارآفرینی و سرمایه گذاری در مجارستان را برای اتباع خارجی و داخلی فراهم آورده است. فرد از طریق کارآفرینی مجارستان می تواند طی شرایطی اقامت دائم این کشور را گرفته و در نهایت موفق به اخذ تابعیت مجارستان و اروپا شود.

ایده آل ترین روش سرمایه گذاری و کارآفرینی مجارستان، ثبت شرکت می باشد. چراکه فرآیند انجام ثبت شرکت در این کشور به سهولت صورت می گیرد و هزینه های حاصله از ثبت نسبت به سایر کشورها در سطح پایینی قرار دارد. بنابراین می توان گفت ثبت شرکت در مجارستان برای سرمایه گذار به نوعی مقرون به صرفه است.

مزایای کارآفرینی در مجارستان

به طور معمول کارآفرینی مجارستان دارای مزیت هایی برای فرد سرمایه گذار است. این مزیت ها به صورت ذیل برشمرده می شوند. بدین ترتیب دلایل برتری مجارستان نسبت به سایر کشورهای منطقه را خواهید دانست.

 • ثبت شرکت در این کشور به آسانی صورت گرفته و تنها بین 2 تا 3 روز کاری طول می کشد.
 • مالیات متعلق به شرکت های کوچک به میزان 9 درصد می باشد که نسبت به سایر کشورهای قاره اروپا کمترین مالیات را دارد.
 • به راحتی می توان کد مالیات بر ارزش افزوده را دریافت کرد.
 • برای ثبت شرکت در مجارستان نیازی به سرمایه کلان نیست.
 • سرمایه گذاری در مجارستان موقعیت ممتازی را برای افراد ایجاد می کند.
 • برای ثبت و حفظ شرکت در مجارستان هزینه های کمی از سوی دولت در نظر گرفته شده است.
 • موقعیت جغرافیایی مجارستان به گونه ای است که راه های ارتباطی با کشورهای قاره اروپا و بازار اروپا هموار و قابل دسترسی است.
 • افراد خارجی به راحتی می توانند ویزای کار این کشور را دریافت نمایند.

مزایای کارآفرینی در مجارستان

سرمایه‌ گذاری در مجارستان

فرد کارآفرین یا سرمایه گذار جهت کارآفرینی مجارستان ملزم به تخصیص سرمایه های کلان نیست. از طرفی فردی که قصد دارد خلاقیت ذهنی و ایده های خود را عملی نماید، می تواند از روش دیگری استفاده کند. بدین صورت که نظریه و ایده خود را در اختیار سرمایه گذاران بگذارد و در واقع از سرمایه آنها برای به حقیقت پیوستن ایده خود بهره بگیرد. در غیر این صورت این امکان را دارد که از سرمایه شخصی خود برای این کار کمک بگیرد. متقاضیان در سرمایه گذاری یا ثبت شرکت میزان توسعه اقتصادی این کشور را مورد بررسی قرار می دهند. میزان توسعه اقتصادی در این کشور ذیلا بیان شده است:

مراحل ثبت شرکت در مجارستان

روند ثبت شرکت بایستی مرحله به مرحله انجام گیرد که به صورت الکترونیکی می باشد. فرد سرمایه گذار یا کارآفرین بایستی کلیه مدارک مورد نیاز دیگر را ظرف 15 روز تهیه و ارائه نماید و در نهایت پیوست مدارک قبلی و درخواست خود کند. پس از این که نشانی محل شرکت، معرفی اعضای سهامدار همراه با مشخصات و مالیات ارائه گردید، یک گواهی موقت به فرد متقاضی داده می شود. وی با در دست داشتن این گواهی می تواند فعالیت شرکت خود را به صورت قانونی و رسمی آغاز نماید. اما این فعالیت های تجاری دارای محدودیت می باشد. در صورتی که تمایل به انجام فعالیت ها و تجارت های بزرگ و گسترده را دارید، بایستی مجوز رسمی از دولت مجارستان داشته باشید.

مدارک موردنیاز برای ثبت شرکت در مجارستان

اگر قصد دارید در کشور مجارستان شرکتی را به ثبت برسانید باید کلیه مدارک مورد نیاز را تهیه و به اداره کار این کشور تسلیم نمایید. لازم به ذکر است سعی کنید برای کارآفرینی مجارستان کلیه مدارک بدون نقص باشد. چراکه هرگونه نقصی در مدارک وجود داشته باشد، فرآیند دچار اختلال شده و به تاخیر خواهد افتاد. این مدارک عبارتند از:

 • مشخص نمودن یک نام برای شرکت ثبتی
 • مشخص نمودن نشانی محل شرکت
 • تهیه فهرستی از اسامی سهامداران و اعضای شرکت شامل مشخصات فردی، شماره مالیاتی و سایر
 • ارائه طرح تجاری یا بیزینس پلان شرکت
 • معرفی و بیان زمینه های فعالیت شرکت در کسب و کار
 • میزان سرمایه تعیین شده برای ثبت شرکت به طوری که تاریخ تزریق سرمایه به شرکت مشخص گردد.
 • اگر شرکت به صورت موقتی است، بایستی تاریخ فعالیت آن مشخص و ثبت گردد.
 • اساسنامه رسمی و قانونی شرکت ثبتی

هزینه ‌های کارآفرینی در مجارستان

ثبت شرکت در مجارستان هزینه هایی را در بر دارد. برای مثال هزینه های مربوط به ثبت شرکت محدود خصوصی در کشور مجارستان مبلغی به میزان 157€ یورو می باشد. در صورت ثبت الکترونیک شرکت در این کشور بایستی هزینه ای در حدود 310€ (یورو) توسط متقاضی پرداخت گردد. ممکن است از لحاظ زمانی، پروسه ثبت شرکت دچار تاخیر و دیرکردهایی گردد. در این صورت هزینه هایی بابت جریمه بایستی پرداخت گردد که بین 150€ الی 3000€ (یورو) می باشد. مراحل ثبت شرکت در مجارستان یک فرآیند کاملا حقوقی است.

بنابراین استفاده از یک وکیل در این امر ضروری است. می توانید وکیل انجام این پروسه را از موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت بگیرید. متخصصین امر مهاجرت در این موسسه آمادگی لازم جهت ارائه مشاوره ها و راهنمایی های حرفه ای به شما عزیزان در زمینه کارآفرینی و سرمایه گذاری در مجارستان و به طور کلی مهاجرت به کشورهای اروپایی را دارند. دریافت این مشاوره ها به روش تماس تلفنی رایگان و مراجعه حضوری قابل دسترسی است.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *