مهاجرت کاری سوئیس

کارآفرینی در سوئیس

کارآفرینی در سوئیس

برای مهاجرت به هر کشوری کارآفرینی یکی از گزینه های انتخابی می باشد. برای مهاجرت از طریق کارآفرینی در سوئیس باید از آخرین شرایط کارآفرینی در سوئیس مطلع بود. کارآفرینی در سوئیس در سال 2019 به تفضیل در این مقاله تشریح شده است. در مقاله کارآفرینی در سوئیس پاسخ سوالات زیر مطرح می گردد:

 • قوانین کارآفرینی در سوئیس در سال 2019 چیست؟
 • شرایط کارآفرینی در سوئیس چگونه است؟
 • گزارش اکوسیستم کارآفرینی در سوئیس به چه صورت می باشد؟
 • طرح های کارآفرینی در سوئیس چگونه است؟
 • ایا کشور سوئیس برای کارآفرینی مناسب است؟

در مورد کار آفرینی در سوئیس

کشورر سوئیس یکی از بهترین کشورهای جهان برای شروع تجارت می باشد. این در صورتی استکه اکوسیستم کارآفرینی در این کشور هنوز پتانسیل کافی ندارد. اکوسیستم کارآفرینی با توجه به سازمان نظارت بر آغاز تجارت تعیین می گردد. تجزیه و تحلیل فعالیت های کارآفرینی در یک گزارش جدید از سازمان نظارت بر شروع تجارت بررسی شده است. این سازمان توسط دانشگاه زوریخ و دانشگاه بازل در سال 2012 بنیان نهاده شده است. هدف سازمان نظارت بر شروع تجارت کمک به توسعه و گسترش اکوسیستم شروع تجارت در سوئیس می باشد.

 کارآفرینی در سوئیس در سال های اخیر

در گزارش گزارش اکوسیستم کارآفرینی در سوئیس در سال ۲۰۱۵- ۲۰۱۶ به مزایا و مشکلات کارآفرینی در سوئیس اشاره می شود. این گزارش بیانگر رقابت و خلاقیت در کشور سوئیس می باشد. در ضمن نشان می دهد این کشور هنوز برای شناخته شدن در تجارت بین المللی جای کار دارد. چالش های زیادی برای تبدیل سوئیس به کشوری تجاری در سطح بین الملل وجود دارد.

مزایای کارآفرینی در کشور سوئیس

هرکشوری برای مهاجرت فرصت ها و در عین حال محدودیت هایی دارد. در مورد کشور سوئیس می توان موارد زیر را در مورد مزایای آن نام برد:

 • موسسات پایدار شفاف و کارآمد
 • عدم فساد در سیستم مالی
 • سیستم مالیات قابل توجه
 • زیرساخت های عالی
 • ظرفیت استثنایی برای نوآوری
 • نظام آموزشی عالی

اما با وجود همه این مزایا براساس این گزارش سوئیس جایگاهی در رتبه بندی کارآفرینی بین کشورهای جهان ندارد. براساس این گزارش کمبود بودجه در مرحله رشد باعث ورود شرکت ها به کشورهای مطلوب تر می شود. به عبارت دیگر، شرکت ها برای شرایط بهتر کشور سوئیس را ترک می نمایند. برای ماندگاری سرمایه گذاران و کارآفرینان سوئیس باید فرصت های مالی لازم را در تمام مراحل فراهم نماید. این مراحل شامل موارد ذیل می باشد:

 • مرحله های راه اندازی
 • مرحله مقدماتی
 • مرحله رشد

با توجه به این گزارش، توسعه کارآفرینی در سطوح مقدماتی و متوسط پیشنهاد می گردد. در ضمن باید فرهنگ حمایت از کارآفرینی را در این کشور تقویت نمود. به خصوص این تقویت فرهنگ در میان جوانان اهمیت بیشتری دارد. با تقویت فرهنگی کارآفرینی در جوانان، کارآفرینی فرصت کاری مناسب و امکان پذیری برای جوانان محسوب می شود.

این گزارش مدعی تمرکز بر روی نیروی کار بزرگسال با هدف افزایش کارآفرینی می باشد. هدف از افزایش کارآفرینی زندگی بلند مدت و همچنین کاهش بیکاری در افراد سن بالا می باشد. در این بین کوچک بودن بازار سوئیس امکان مقایسه قابل توجهی برای انتخاب های سرمایه گذاری ایجاد می نماید.

نوآوری ها در کشور سوئیس

طرح هایی با هدف پرورش روحیه کارآفرینی در کشور سوئیس فهرست شده است؛ که به شرح زیر می باشند:

 • راه اندازی مرکز نوآوری جدید در دوباندورف در سال جاری یکی از این طرح ها می باشد.
 • از پروژه های بخش علم و اقتصاد دولت فدرال پارک نوآوری سوئیس می باشد. این پارک مختص تحقیقات صنعتی می باشد.
 • طرح دیجیتال زوریخ 2025 از نوآوری ها و اتکارات دیگر در این کشور می باشد. طبق این طرح منطقه بزرگ زوریخ به مرکزی پیشرو در نوآوری های دیجیتال متمرکز تبدیل می گردد.

برای دانشگاهیان و کارشناسان فناوری اطلاعات این منطقه محل خوبی برای ملاقات می باشد. می باشد. این افراد با قصد ملاقات و همکاری با یکدیگر می توانند در این مکان ملاقات نمایند. همچنین کشور سوئیس برنامه ریزی نموده تا یک کنگره سالیانه و اجلاس سرمایه گذاری در این محل برگزار گردد. هدف از برگزاری این مجلس و کنگره ملاقات با مدیران تجاری و همچنین سرمایه گذاران بین المللی می باشد.

صندوق سرمایه گذاری سوئیس ( SIF)

SIF صندوق سرمایه گذاری سوئیس می باشد. صندوق سرمایه گذاری، در سهام  خصوصی سوئیس و انجمن مالی شرکت ها پیشگام می باشد. فاصله بین تقویت کارآفرینی در اکوسیستم نوآوری سوئیس و تامین بودجه مالی را این صندوق مرتفع می نماید.

صندوق سرمایه گذاری سوئیس مشابه یک صندوق بودجه عمل می نماید. به عبارت دیگر سرمایه گذاری در صندوق های کوچکتری انجام می شود. این صندوق های کوچک هر کدام قادر به فراهم نمودن سرمایه برای تعدادی شرکت تازه تاسیس می باشند. فعالیت این شرکت ها در زمینه فناوری می باشد.

کارآفرینی در سوئیس 2019

در مورد کارآفرینی در سوئیس می توان مزایای این کشور برای شرکت ها را عنوان نمود. کشور سوئیس ضمن داشتن خلاقیت و نوآوری دارای دولتی حماتگر می باشد. قوانین این کشور به نفع کارآفرینی و کارآفرینان می باشد. موقعیت جغرافیایی سوئیس امکان برقراری ارتباط با کشورهای تجاری قوی تر امکان پذیر نموده است. همچنین دسترسی به بازار اروپا را نیز آسان تر نموده است.

اقدام برای مهاجرت به سوئیس

کشور سوئیس برای کارآفرینی کشور مناسبی می باشد. ضمن این که به شدت ار کارآفرینان حمایت می نماید. برای آگاهی از مراحل و شرایط کارآفرینی در سوئیس با مشاورین موسسه سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمایید. موسسه سفیران سروش سعادت ضمن راهنمایی شما، در این مسیر همراه شما خواهند بود.

15 دیدگاه برای “کارآفرینی در سوئیس

 1. mani گفت:

  سلام و تشکر از موسسه و سایت خوبتون
  ایا برای کارآفرینی در سوییس نیاز به تحصیلات عالیه هست؟

 2. ترانه گفت:

  کمترین هزینه برای سرمایه گذاری در این کشور چقدر می باشد؟

 3. مشایخی گفت:

  باسلام و تشکر از سایت خوبتون، آیا به فردی که اقامت موقت در سوییس داره، اجازه ی کارآفرینی داده میشه؟

 4. مهدى ميرباقرى گفت:

  حيف كارآفرينى خيلى پر هزينه است روش تحصيلى بسيار عاقلانه تر است

 5. امیرحسین گفت:

  مقاله خوبی بود . واقعا استفاده کردم ازش .

 6. قراری گفت:

  بسیار مفید و عالی

 7. صبا صابری گفت:

  سلام

  ممنون میشم در مورد ویزای تحصیلی در سوئیس توضیح دهید.
  ممنون بابت مطالب بسیار

 8. Erfan گفت:

  سوئیس کشور ثروتمندی است و کارآفرینی در سوئیس باید کار سختی باشه.

 9. پدرِ پسرشجاع گفت:

  ممنون از اطلاعات خوبی که می دهید

 10. نظریان گفت:

  به نظرم روش تحصیلی برای ایرانی ها بهتره

 11. leilakk گفت:

  با سلام
  جالب بود. مرسی

 12. طلایی پور گفت:

  سلام
  ممنون از مطالب خوبتون

 13. اکبر گفت:

  کارآفرینی در سوئیس چقدر هزینه داره؟

 14. منوچهر گفت:

  برای ابا تجربه خیلی افراد بهترین روش سرمایه گذاری مطمئن این هست که حداقل یکسال از قبل تو اون کشور باشی و شناخت کامل از شرایط اقتصادی و توجیه کار و بیزینست داشته باشی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *