مهاجرت کاری رومانی

ویزای کار رومانی

ویزای کار رومانی

امروزه اخذ ویزای کار رومانی موضوعی فراگیر می باشد که با استقبال درصدی از افراد در خصوص اخذ اقامت این کشور زیبا قرار گرفته است. برای مهاجرت به کشور رومانی روش های مختلفی وجود دارد، یکی از روش های پرطرفدار مهاجرت کاری به این کشور می باشند. متقاضیان خارجی و بین المللی که قصد دارند کار در کشور رومانی را تجربه کنند باید اقدامات لازم را جهت اخذ ویزای کار رومانی انجام دهند.

کشور رومانی در جنوب شرقی قاره اروپا جای گرفته است، شهر بخارست مهمترین شهر رومانی بوده که به عنوان پایتخت این کشور نیز شناخته می شود. کشور رومانی دارای 19 میلیون نفر جمعیت می باشد. کشور رومانی یکی از اعضای اتحادیه اروپا می باشد و افرادی که دارای ویزای شنگن می باشند می توانند وارد این کشور شوند اما در صورتی که ویزای شنگن را نداشته باشید باید اقدامات لازم را جهت دریافت ویزا انجام دهید. با توجه به سوالات متداول متقاضیان جهت دریافت ویزای کار رومانی، کارشناسان موسسه سفیران سروش سعادت در این مقاله سعی دارند به بررسی شرایط کار و نحوه دریافت ویزای کار رومانی بپردازند.

مهاجرت کاری به رومانی

همانطور که در ابتدا مقاله گفته شد یکی از روش های مهاجرت به کشور رومانی مهاجرت کاری می باشد، برای کار در این کشور شرایط و قوانینی وجود دارد که رعایت آن برای تمام متقاضیان الزامی می باشد. در اولین لازم است متقاضی از کارفرما یا موسسه در این کشور دعوت نامه شغلی دریافت نماید.

اتحادیه اروپا برای ارائه دعوت نامه شغلی به متقاضیان خارجی و بین المللی مقرراتی را وضع کرده است، با توجه به عضویت کشور رومانی در این اتحادیه، این کشور نیز از این قوانین پیروی می کند. قوانین اعطا ویزا کاری به متقاضیان خارجی به این صورت می باشد که آگهی شغلی باید به مدت 90 روز در روزنامه ها یا سایت های معتبر کاریابی در رومانی منتشر شود، در صورتی که در این کشور متقاضی واجد شرایط یافت نشد باید آگهی به مدت 90 روز دیگر در کل کشورهای عضوء اتحادیه اروپا منتشر شود. اگر همچنان فرد مورد نظر یافت نشد کارفرمایان می توانند متقاضیان خارجی را استخدام کنند. پس از اخذ دعوت نامه از کارفرما یا موسسه ای در این کشور لازم است درخواست خود را جهت دریافت ویزای کار رومانی به سفارتخانه این کشور ارائه نمایید.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار رومانی

برای دریافت ویزای کار لازم است مدارکی را که در ادامه به آن ها اشاره می شود را تهیه کرده و در زمان تعیین شده برای مصاحبه به سفارتخانه یا کنسولگری کشور رومانی ارائه نمایید. در واقع می توان گفت ویزای اقامت طولانی مدت شما با مجوز کاری دریافت شده مرتبط می باشد. اعتبار ویزای کار رومانی 12 ماهه می باشد و متقاضیان باید هر ساله پیش از پایان اعتبار مجوز اقدامات لازم را جهت تمدید ویزای کار انجام دهند. دقت نمایید که برای تمدید ویزای کار رومانی باید همچنان برای کارفرما خود کار کنید. مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار رومانی عبارتند از:

 • دریافت فرم مربوطه و تکمیل آن
 • ارائه پاسپورت معتبر با 12 ماه اعتبار
 • ارائه دعوت نامه شغلی دریافت شده
 • ارائه فتوکپی از مدارک شناسایی
 • پرداخت هزینه های مربوطه به اخذ ویزای کار و ارائه رسید آن
 • 2 قطعه عکس 4 در 3 با زمینه سفید
 • ارائه گواهی عدم سوء پیشینه تایید شده
 • ارائه مدرک معتبر زبان
 • رزومه کاری کامل و دقیق
 • ارائه مدارک رزرو بلیط رفت و برگشت به رومانی
 • گواهی تمکن مالی

مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار رومانی

ویزای کار رومانی پس از تحصیل

متقاضیانی که قصد دارند کار در کشور رومانی را تجربه کنند می توانند ابتدا از طریق مهاجرت تحصیلی وارد این کشور شده و پس از فارغ التحصیلی با تغییر ویزای تحصیلی به ویزای کاری در این کشور مشغول به کار شوند. باید به این نکته اشاره کرد، متقاضیانی که از دانشگاه های این کشور فارغ التحصیل شده باشند شانس بیشتری برای پذیرفته شدن درخواستشان وجود دارد. برای تحصیل در این کشور لازم است ابتدا از دانشگاهی در این کشور پذیرش تحصیلی دریافت نمایید و پس از آن باید با ارائه مدارک زیر برای اخذ ویزای تحصیلی رومانی اقدام نمود:

 • گواهی تمکن مالی
 • مدارک تحصیلی و ریز نمرات
 • گواهی اخذ پذیرش از دانشگاه
 • پاسپورت معتبر
 • 2 قطعه عکس
 • انگیزه نامه
 • مدرک زبان

برای کسب اطلاعات بیشتر و کاملتر در این خصوص پیشنهاد می شود مقاله اقامت پس از تحصیل در رومانی را مطالعه کنید.

حقوق و دستمزد در کشور رومانی

یکی از سوالات متداول متقاضیانی که قصد کار در رومانی را دارند در رابطه با میزان حقوق و دستمزد در این کشور می باشد. حداقل میزان حقوق و دستمزد در این کشور RON 6787 (لئو) می باشد. هزینه های زندگی در این کشور ارزان و مقرون به صرفه می باشد به همین دلیل با حداقل دستمزد در این کشور می توانید زندگی خوبی را تجربه کنید.

همچنین متقاضیانی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه های رومانی را دارند باید هزینه های زندگی در این کشور را نیز در نظر داشته باشند. شما می توانید با مطالعه مقاله هزینه ی زندگی و تحصیل در رومانی اطلاعات بیشتری در این خصوص به دست آورید. با مطالعه این مقاله اطلاعاتی در خصوص ویزای کار رومانی کسب کردید، برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره های رایگان با کارشناسان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشید. همچنین می توانید طی مراجعه به سایت موسسه مقالات بیشتری در رابطه با روش های مهاجرت به کشور رومانی مطالعه کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *