مهاجرت کاری ایسلند

ویزای کاری ایسلند

ویزای کاری ایسلند

ویزای کاری ایسلند یکی از راه های مهاجرت می باشد که به تازگی مورد استقبال بسیاری از مردم قرار گرفته است. مهاجرت کاری به ایسلند و دریافت اقامت این کشور از راه های همچون دریافت ویزای کار این کشور و سرمایه گذاری در ایسلند از جمله راه هایی است که برای مهاجرت به این کشور پیش پای شما وجود دارد. که ویزای کاری ایسلند یکی از بهترین راه های مهاجرت به کشور ایسلند می باشد.

مهاجرت به ایسلند از طریق کار

برای کسانی که غیر ایسلندی یعنی خارج از اتحادیه اروپا ساکن هستند و تمایل دارند که در این کشور به کار مشغول شوند باید از اداره مهاجرت ایسلند مجوز اقامت را دریافت کنند. کشور های عضو برای کار در کشور ایسلند احتیاج به دریافت اجازه ندارند ولی باید ورود و خروج این اشخاص در کشور ایسلند ثبت شود. ماهیگیری در کشور ایسلند بسیار پیشرفته  و توسعه یافته است و 40 درصد از صادرات ایسلند از صنعت ماهیگیری می باشد.

در سال 2008 طی بحرانی بانکی درآمد این کشور به شدت افت داشته است ولی در سال های پس از آن درآمد حاصل از گردشگری در این کشور تا حد زیادی جبران شد. جمعیت کشور ایسلند 330.000 نفر می باشد که در سال 2017 بیش از 2 میلیون نفر توریست به این کشور وارد شدند. این تعداد پنج برابر تعداد توریست های سال 2010 بود. اگر تمایل دارید که بیشتر از سه ماه در این کشور سفر کنید، باید حتما اقامتگاه قانونی در ایسلند داشته باشید. اگر ساکن کشور هایی در شمال منطقه اروپا هستید این منطقه منطقه اقتصادی اروپا شناخته شده است این شانس برای شما وجود دارد که بدون داشتن اجازه ی کار در این منقطه سکونت داشته باشید. اگر در کشورهای شمال اروپا سکونت دارید و در منطقه اقتصادی اروپا سکونت دارید برای شما این امکان فراهم است که بدون کسب اجازه کار در این منطقه مشغول به کار شوید

در حال حاضر تفاوت هایی در قوانین شهروندان شمال اروپا با شهروندان کشور های دیگر اروپایی دارد. در شمال اروپا شهروندان بدون هیچ کاری در ایسلند جا به جا می شوند. اگر مدت زمان کاری شما از 6 ماه کمتر باشد شما این امکان را دارید که در این مدت به یک اقامت گاه قانونی منتقل شوید و نیاز دارید در اداره ثبت ملی نسبت به اخذ شماره شناسایی ایسلندی اقدام کنید سپس به شما اجازه اقامت دائمی داده می شود. شهروندان منطقه اقتصادی اروپا این امکان را دارند که بدون هیچ مانعی به کشور ایسلند جا به جا شوند.

شهروندان غیر اروپایی

کسانی که تازه وارد کشورهای اروپایی شدند غیر از 32 کشور موجود که نام برده شد باید مجوز کار و اقامت خود را درخواست بدهند، زمانی که قصد اقامت در ایسلند را برای مدت بیشتر از 3 ماه نیاز داشته باشید و شغل با حقوق مد نظرتان می باشد باید در انجمن تجارت آزاد اروپا توسط اداره کار صادر شود و درخواست شما ثبت گردد تا برای مجوز کار و صدور آن به کشور ایسلند نقل مکان دهید. مجوز کار با توجه به شرایط و اصول حرفه ای گوناکون انجام می شود. اداره مهاجرت فقط براساس اجازه کار توسط اداره کار این امکان وجود دارد که بر اساس تجربه متقاضیان مجوز اقامت داده شود. اداره کار یک لیست از آژانس های کاریابی را در اختیار شما قرار میدهد.

همه کسانی که در ایسلند تابعیت دارند باید مالیات بر درآمد را پرداخت کنند.  لازم به یاداوری است که برای برخورداری از اعتبار مالیاتی شخصی  در برابر  مالیات بر درآمد حساب شده  معرفی شده ی آن  نیاز است که یک کارت مالیاتی از اداره درآمد داخلی اخذ شود. برای کسانی که برای اخذ شماره شناسایی ثبت نام کرده اند و تصمیم دارند بیشتر از 3 ماه اقامت داشته باشند مدتی که گذاشت باید شماره شناسایی و کارت مالیات ارسال کنند. در سال 2010 نرخ مالیات بر درآمد 37 درصد و نرخ مالیات شخصی 44205 کرونای ایسلندی در یک ماه بود.

ویزای کار ایسلند و چکونگی پیدا کردن شغل و بازار کاری ایسلند

اتحادیه کشور های اروپایی برای حفظ از منبع کارکنان، ارائه اطلاعات در مورد نرخ دستمزد و حقوق در قرارداد ها پرداخت می شود. فعالیت های زیادی در گسترش فعالیت های آموزشی، اجاره خانه و تعطیلات برای افراد می باشد. تمام کارکنان کشور ایسلند حق بهره گیری از مرخصی دارند و اگر شما برای یک کارفرما به مدت زمان یک سال کار کنید باید بیشتر از 24 روز مرخصی داشته باشید. برای کار در مزرعه این تعداد بین 10 تا 17 درصد از دستمزد می باشد. رهبران اقتصادی و تجاری کشور ایسلند تا سال 2030 پیش بینی کرده اند که 30000 کارگر خارجی احتیاج دارند. که در صنعت شیلات مشغول به کار می باشند. داشتن مدرک زبان ایسلندی برای این شغل ها یک شانس می باشد. در کشور ایسلند ویزای کاری ایسلند به 3 دسته تقسیم می شود :

1.متخصصان حرفه ای در ایسلند

در ایسلند مجوز اقامت دارند و در مورد های خاص و ویژه ای استخدام هستند که به صورت موقت کار نمی کنند. این افراد باید تجربه و مهارت کافی را در این زمینه داشته باشند. باید مدرک تحصیلی دانشگاهی یا فنی که مورد تایید دانشگاه می باشد را دارا باشد. این نوع دسته به همراه شخص هم ویزا اعطا می شود. و نهایتا اقامت دائم را حاصل می شود.

2.کسری موقت کارگر در ایسلند

هنگامی که در اتحادیه اروپا شغلی نباشد به کارگران بدون تخصص خارجی مجوز اقامت صادر می شود. در این دسته به همراهان شخص ویزا داده نمی شود و اقامت کاری آن ها به اقامت دائم تبدیل نمی شود فقط مجوز یک بار دوره قابل تمدید دارد.

3.وزرشکارهای در ایسلند

این ویزا برای اشخاصی همچون ورزشکاران و مربیان حوزه ی ورزش صادر می شود و این نوع ویزا در باشگاه های ورزشی و کمیته ها و یا المپیک ها صادر می گردد. در این دسته ویزای کاری به ویزای دائم تبدیل نمی شود اما قابل تمدید می باشد. برای اطلاعات بیشتر در مورد ویزای کاری ایسلند این امکان برای شما عزیزان وجود دارد که با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرید و با کارشناسان ارشد ما به صورت تلفنی و حضوری مشاوره شوید. کارشناسان ارشد ما شرایط شما را در نظر می گیرند و بهترین راه مهاجرت را به شما عزیزان پیشنهاد می دهند.

Related Posts

3 دیدگاه برای “ویزای کاری ایسلند

  1. ترانه گفت:

    بسیار از سطح بالای علمی مقالتون متشکرم من مقاله تحصیلی در ایسلند و انگلیس خوندم به نظرم ویزای تحصیلی راحتر هست.

  2. هما گفت:

    اى كاش مثل آلمان ويزاى جست و جوگر كار داشت.

  3. بهرام گفت:

    متشکر از مقاله خوبتون

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *