مهاجرت سرمایه گذاری در استرالیا

ویزای سرمایه ‌گذاری استرالیا

ویزای سرمایه ‌گذاری استرالیا

اخذ ویزای سرمایه ‌گذاری استرالیا به دلیل زیر ساختارهای خوب سرمایه گذاری و جنبه های اقتصادی توسعه یافته و نوآوری مدنظر سرمایه گذاران زیادی قرار گرفته است. از سریع ‌ترین و عالی‌ ترین روش‌ های مهاجرت به کشور استرالیا مهاجرت از طریق کارآفرینی و یا سرمایه ‌گذاری می ‌باشد. در این نوشتار مختصراً به شرایط مورد لزوم برای اخذ این نوع از ویزاها اشاره می ‌نماییم. لازم به ذکر است که دریافت ویزاهای تجاری از نظر اداری و حقوقی بسیار غامض می ‌باشد لذا توصیه می‌ شود پیش از هر گونه تلاشی برای اتخاذ این نوع از ویزاها حتماً با مؤسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمایید.

انواع ویزای سرمایه ‌گذاری استرالیا

ویزاهای نوین برای سرمایه ‌گذاری در کشور استرالیا به 3 گروه ذیل دسته ‌بندی می‌ شوند:

 • دسته اقامت موقت 4 ساله ویزای سرمایه ‌گذاری در کشور استرالیا ساب‌ کلاس 188 که قابل تبدیل به ویزای اقامت دائم می ‌باشد.
 • دسته اقامت دائم ویزای سرمایه‌ گذاری در کشور استرالیا ساب کلاس 132
 • دسته اقامت دائم ویزای سرمایه‌ گذاری کشور استرالیا ساب کلاس 888 که مرحله ثانویه ویزای 188 می ‌باشد.

قابل توضیح است که ویزاهای 890 مربوط به اقامت دائم مستقل و 892 مربوط به اقامت دائم اسپانسری ایالتی نیز همچنان برای افرادی که با ویزاهای تجاری پیشین به استرالیا وارد شده ‌اند، موجود می ‌باشند.

اقامت موقت 4 سال سرمایه ‌گذاری استرالیا (Sub Class 188)

دسته موقت ویزاهای سرمایه‌ گذاری در کشور استرالیا یا ساب ‌کلاس 188 به 3 زیر گروه به شکل آتی دسته ‌بندی می ‌شوند:

 • ویزای کارآفرینی کشور استرالیا
 • ویزای سرمایه ‌گذاری عادی
 • ویزای سرمایه‌ گذاری ممتاز

کارآفرینی و ویزای سرمایه ‌گذاری استرالیا

مردم کشور ایران اغلب برای مهاجرت به کشور استرالیا از روش ویزای کارآفرینی کشور استرالیا اقدام می ‌نمایند. برای دریافت این نوع ویزا متقاضی بایستی واجد ویژگی ‌های زیر باشد:

 • افراد متقاضی باید زیر 55 سال تمام باشند. لازم به ذکر است که هم‌ اکنون برخی از ایالت‌ های کشور استرالیا از قبیل ایالت ‌های استرالیای جنوبی و غربی در اکثر موارد شرط سنی را برای افراد بالای 55 سال نیز می ‌پذیرند.
 • متقاضی باید از یکی از ایالات استرالیا اسپانسرشیپ دریافت نماید.
 • لازم به ذکر است که ویزای مربوط به کارآفرینی در کشور استرالیا نیاز به امتیازبندی دارد و متقاضی رای موفق شدن در آن باید 65 امتیاز به دست آورد.

شرایط جبران امتیاز ویزا کارآفرینی استرالیا

در اینجا امتیازبندی با ویزای مهارتی متفاوت است. مختصراً می‌ توان اشاره نمود که مواردی از قبیل سن، زبان انگلیسی، مدرک تحصیلی یا فنی، میزان سرمایه، میزان گردش مالی، اختراع و ابتکار، سابقه صادرات کالا، سابقه سرمایه‌ گذاری و سابقه مدیریت، امتیاز می‌ گیرند. در موارد معدودی حتی می‌ توان این نوع ویزا را با امتیاز کمتری دریافت نمود.

حداقل باید 500.000$ (دلار) در 2 سال از 4 سال گذشته گردش مالی وجود داشته باشد. به دلیل اینکه ارزش دلار در 4 سال اخیر در ایران تغییر کرده است، افرادی که با توجه به ارزش فعلی دلار با ارائه این گردش مالی مشکل دارند، این امکان را دارند که گردش مالی خود را در 3 الی 4 سال گذشته که ارزش دلار به مراتب پایین‌ تر بود ارائه نمایند. کمترین سرمایه قابل قبول برای متقاضی 800.000$ (دلار) می ‌باشد و قابل ذکر است که سرمایه فوق می ‌تواند به صورت اموال منقول و یا غیر منقول باشد. مثلاً خانه، زمین، پول، ماشین و مانند آنها برخلاف ویزای مهارتی در ارتباط با ویزای کارآفرینی در کشور استرالیا، برخوردار بودن نمره زبان ملاک نیست هر چند که این ویژگی نیز می ‌تواند در بالا بردن امتیاز متقاضیان نقش داشته باشد.

ویزای سرمایه ‌گذاری عادی در استرالیا

برای دریافت ویزای سرمایه ‌گذاری معمولی در کشور استرالیا گردش مالی مد نظر قرار نمی ‌گیرد. متقاضی و همسرش باید دست‌ کم از سرمایه 2.25 میلیون $ (دلار) برخوردار باشند (در 2 سال از 5 سال گذشته)، سابقه ممتاز در مدیریت سرمایه‌ گذاری، متعهد شدن متقاضی به سرمایه‌گذاری 1.5 میلیون $ (دلار) در یکی از ایالات کشور استرالیا متقاضی یا همسر او باید یکی از ویژگی‌ های زیر را نیز واجد بوده باشند: یا باید در یک پروسه مالی که دارای ارزشی بالای 1.5 میلیون $ (دلار) است، در 1 سال گذشته سابقه مدیریت داشته باشند و یا این که در 1 سال گذشته 10% یک پروسة مالی به اسم آنها باشد.

ویزای سرمایه‌ گذاری ممتاز در استرالیا

برای این نوع ویزا هم گردش مالی مورد نیاز نمی ‌باشد.، متقاضی و همسر او باید دست ‌کم از 5 میلیون $ (دلار) سرمایه برخوردار باشند.، نوع سرمایه‌ گذاری متقاضی باید به وسیله ایالت مقصد تأیید گردد. متعهد شدن متقاضی به سرمایه‌ گذاری در ایالت مذکور دست‌ کم به مبلغ 5 میلیون $ (دلار) به مدت 4 سال. گفتنی است که تا حد زیادی کنترل این نوع سرمایه در اختیار خود فرد متقاضی می ‌باشد نه دولت. در مورد ویزای سرمایه ‌گذاری ممتاز در کشور استرالیا سیستم امتیازبندی موجود نمی ‌باشد. در این نوع ویزا نمره زبان هم شرط نمی ‌باشد ولی در عوض متقاضی باید در صورت به دست نیاوردن نمره لازم مبلغی به دولت استرالیا پرداخت نماید که در ازای پرداخت آن معادل با 510 ساعت کلاس زبان رایگان برای او پس از ورود به کشور استرالیا در نظر گرفته شود.

مزایای ویزای سرمایه ‌گذاری استرالیا (Sub Class 188)

مزایای ویزای سرمایه ‌گذاری استرالیا (Sub Class 188)

از مهم ترین مزایای این ویزا عبارت است از:

 • متقاضی این امکان را دارد که مدت 4 سال در کشور استرالیا زندگی کند.
 • اجازه اشتغال و زندگی به اعضای خانواده متقاضی نیز در کشور استرالیا اعطا می‌گردد.
 • پروسه اخذ اقامت دائم در کشور استرالیا از طریق دریافت ویزای 888 یا سایر ویزاها برای متقاضی تسهیل می‌ گردد.
 • افرادی که با متقاضی وابستگی کامل دارند از قبیل همسر و فرزندان می ‌توانند با متقاضی وارد کشور استرالیا شوند.

اقامت دائم ویزای سرمایه‌ گذاری استرالیا (Sub Class 132)

این نوع از ویزا ویژة صاحبان کمپانی ‌های بزرگ، مدیران و کسانی است که از قدرت سرمایه‌ گذاری بیشتری برخوردارند. افراد متقاضی باید بعد از اخذ ویزا و وارد شدن به خاک کشور استرالیا متعهد گردند که مبلغ 1.5 میلیون $ (دلار) به آن کشور آورده و آن را وقف کارهای تجاری در آن کشور نمایند. گروه فوق واجد این ویژگی‌ است که از همان اول و پیش از ورود به کشور استرالیا فرد متقاضی و خانواده وی، موفق به کسب ویزای اقامت دائم در کشور استرالیا شده و از مزایای آن بهره ‌مند می ‌گردند که به طور مثال می ‌توان به بهره ‌مندی از خدمات پزشکی رایگان و بهره ‌مندی رایگان فرزندان از تحصیل اشاره نمود. در این گونه ویزا، فرد متقاضی تمام سرمایه‌ گذاری را شخصاً و با اختیار کامل انجام می‌ دهد.

شرایط دریافت ویزای سرمایه گذاری کشور استرالیا (Sub Class 132)

فرد متقاضی باید سن از 55 سال کمتر باشد. برای 2 سال از 4 سال گذشته فرد متقاضی و یا همسرش باید دارای 400.000$ (دلار) پیش از اقدام کردن برای ویزا باشند. مجموع دارایی فرد متقاضی و یا همسر وی باید افزون بر 1.5 میلیون $ (دلار) باشد و ضمناً این دارایی قابل انتقال به کشور استرالیا باشد.

فرد متقاضی باید صاحب کسب و کاری باشد که دست‌ کم 3 میلیون $ (دلار) گردش مالی در یک یا چند پروسة مالی در طی 2 سال از 4 سال گذشته داشته باشد. فرد متقاضی باید 51% از پروسة مالی که کمتر از مبلغ 400.000$ (دلار) در سال عایدی داشته است را دارا باشد و یا اینکه 30% از پروسة مالی که عایدی بالای 400.000$ (دلار) در سال داشته را دارا باشد و یا اینکه مالک 10% یک شرکت سهامی عام را دارا باشد ضمناً متقاضی باید در ارتباط با مدیریت و فعالیت مؤثر در پروسة مالی مد نظر خود مدارک لازم را ارائه نماید.

گروه اقامت دائم ویزای سرمایه‌گذاری استرالیا (Sub Class 888)

همان طور که قبلاً نیز ذکر شد این ویزا مرحله دوم ویزاهای گروه 188 است. هر متقاضی که واجد یکی از زیرگروه‌ های این ساب‌ کلاس ویزاها باشد می ‌تواند برای دریافت اقامت دائم با دارا بودن شرایط مورد لزوم اقدام کند. در ارتباط با ویزای زیرگروه کارآفرینی ویژگی‌ های زیر الزامی می ‌باشد:

 •  دست‌ کم 1 سال تمام اقامت در طی 2 سال گذشته در کشور استرالیا قبل از اقدام متقاضی برای اخذ این نوع ویزا
 • دست‌کم 24 ماه فعالیت در پروسه مالی و ارائه دادن مدرک مالیاتی BAS برای کل این 2 سال

باید سابقه مدیریتی فرد متقاضی در پروسة اثبات مالکیت پروسه مالی با توجه به ویژگی‌های زیر اثبات گردد:

گردش مالی میزان سهام
در صورتی که گردش مالی پروسة مالی پایین‌تر از 400.000$ (دلار) باشد. دست ‌کم 51% سهام
در صورتی که گردش مالی پروسة مالی بالاتر از 400.000$ (دلار) باشد. برخوردار بودن از 30% سهام کافی می ‌باشد.
دارا بودن دست‌کم 300.000$ (دلار) گردش مالی در سال پروسة مالی برای یک سال پیش از درخواست ویزا بابرخورداری از یکی از گزینه های روبرو

 

دارا بودن دست‌کم 200.000$ (دلار) ارزش خالص در پروسة مالی

حداقل ارزش دارایی و پروسة مالی 600.000$ (دلار) باشد.

استخدام دست‌ کم 2 نفر به صورت تمام وقت

برای ویزای مربوط به زیرگروه سرمایه ‌گذاری عادی باید دست ‌کم 4 سال از سرمایه‌ گذاری متقاضی گذشته باشد و فرد متقاضی دست ‌کم باید 2 سال با همین ویزا در کشور استرالیا زندگی نموده باشد. برای ویزای مربوط به زیر گروه سرمایه‌ گذاری ممتاز نیز باید دست کم 4 سال از سرمایه‌ گذاری ممتاز متقاضی گذشته باشد و فرد متقاضی باید در این مدت زمان هر سال دست‌ کم 40 روز در کشور استرالیا حضور داشته باشد و همسر وی نیز باید دست‌ کم 6 ماه کامل در استرالیا حضور داشته باشد.

ویزاهای 890 و 892 مربوط به اقامت دائم مستقل استرالیا

ویزاهای مذکور مربوط به اقامت دائمی‌ می‌ باشند برای متقاضیانی که سابقاً با ویزاهای موقت 160، 161، 162، 163، 164 و 165 در کشور استرالیا بوده و ویژگی‌های لازم را داشته‌ اند.

اهم ویژگی های لازم برای ویزای 892 عبارتست از:

 • دست‌کم 12 ماه اقامت در کشور استرالیا
 • دست کم 24 ماه فعالیت در پروسه مالی و ارائه دادن مدارک مالیاتی BAS برای کل این 2 سال
 • به اثبات رسیدن سابقه مدیریتی فرد متقاضی در پروسه مالی

به اثبات رسیدن مالکیت پروسه مالی با توجه به شرایط ذیل می‌ باشد:

 •  در صورتی که گردش مالی پروسه مالی پایین‌تر از 400.000$ (دلار) باشد، دست‌ کم 51% سهام
 • در صورتی که گردش مالی پروسه مالی بالاتر از 400.000$ (دلار) باشد، 30% سهام
 • دارای بودن دست‌کم 200.000$ (دلار) گردش در سال برای پروسه مالی در 1 سال پیش از درخواست صدور ویزا (گفتنی است که شرط مزبور بعضی وقت‌ ها با پذیرش ایالت الزامی نمی‌ باشد.)

اهم ویژگی ‌های لازم جهت ویزای 890 استرالیا

دست‌کم 12 ماه اقامت در کشور استرالیا, دست‌کم 24 ماه فعالیت در پروسة مالی و ارائه دادن مدارک مالیاتی BAS برای کل این دو سال, اثبات رسیدن سابقه مدیریتی فرد متقاضی در پروسة مالی.

به اثبات رسیدن مالکیت پروسة مالی با توجه به نکات ذیل:

میزان سرمایه سهام
اگر گردش مالی پروسة مالی پایین‌تر از 400.000$ (دلار) باشد. دست‌ کم پ51% سهام
اگر گردش مالی پروسة مالی بالاتر از 400.000$ (دلار) باشد. 30% سهام
دارا بودن دست‌کم 300.000$ (دلار) گردش سالیانه پروسه مالی برای یک سال پیش از درخواست ویزا بابرخورداری از یکی از گزینه های روبرو  

دارا بودن دست‌کم 100.000$ (دلار) سرمایه‌گذاری خالص در پروسه مالی

دارایی فرد متقاضی و پروسه مالی او دست‌کم باید دارای ارزش 250.000$ (دلار) باشد.

استخدام دست‌کم یک نفر به صورت تمام وقت

 

مزایای ویزاهای 132 ،888 ،890 ،892 برای افراد مهاجر استرالیا

مهم ترین مزایای این ویزاها به شرح زیر می باشد. لازم به ذکر است که بعضی از امتیازات مربوط به واجدان اقامت دائم کشور استرالیا از طریق دریافت ویزاهای تجاری 132، 888، 890 و 892 به شرح زیر می‌ باشد:

 • این متقاضیان می ‌توانند در هر نقطه از کشور استرالیا به صورت مادام‌ العمر زندگی نمایند و مشغول به کار باشند.
 • این متقاضیان می ‌توانند همانند یک تبعه استرالیا با هزینه بسیار اندک و یا حتی به صورت رایگان در مدارس و دانشگاه‌ های این کشور به تحصیل خود ادامه دهند.
 • متقاضیان می ‌توانند از مراقبت ‌های دارویی و پزشکی رایگان کشور استرالیا برخوردار گردند.
 • متقاضیان می ‌توانند از بیمه بیکاری و یا بازنشستگی کشور استرالیا برخوردار گردند.
 • متقاضیان می ‌توانند برای شهروندی در استرالیا تقاضا دهند و گذرنامه استرالیایی دریافت نمایند.
 • همسر و فرزندان و افراد وابسته به متقاضی قادر خواهند بود همراه با وی به کشور استرالیا مهاجرت نموده و از کلیة امتیازات فرد متقاضی، بهره‌ مند گردند.

لازم به ذکر می باشد که اخذ ویزاهای سرمایه گذاری از کشورهای مختلف مخصوصا کشور استرالیا که سخت گیری های لازم خود را برای پاسپورت و تابعیت ایرانی دارد بهتر است قبل از هر اقدامی برای مهاجرت به استرالیا و اخذ اقامت استرالیا از راه های گوناگون مانند ویزای تحصیلی، اقامت کاری استرالیا و سرمایه گذاری با کارشناسان ارشد موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در ارتباط باشید.

4.9/5 - (12 امتیاز)

16 دیدگاه برای “ویزای سرمایه ‌گذاری استرالیا

 1. طلایی پور گفت:

  حداقل سرمایه ای که برای سرمایه گذاری لازمه چقدره؟

 2. اصغرزاده گفت:

  کاش پول داشتم 🙁

 3. نظریان گفت:

  مرسی از مقاله مفیدتون

 4. امیر گفت:

  مقاله خوب و سودمندی بود.

 5. خدیجه هزاره گفت:

  با سلام
  آیا میتوان با ویزای سرمایه گذاری اقامت دائم برای سایر اعضای خانواه دریافت نمود؟

 6. سحر صابری گفت:

  سلام
  ممنون از مطالب به روزتون

 7. leilakk گفت:

  سلام. مراحل دریافت اقامت دائم در این کشور به چه صورت هست؟ لطفا راهنمایی کنید.

 8. mehran گفت:

  سلام حداقل سرمایه برای دریافت ویزای سرمایه‌گذاری استرالیا چقدر است ؟

 9. سیروان خردمند گفت:

  حداقل سرمایه لازم برای سرمایه گذاری در استرالیا چقدره؟

 10. sohrab گفت:

  این مبالغ رو از چه طریق میشه به استرالیا منتقل کرد ؟ منظور اینه با وجود تحریم ها اصلا میشه ؟

 11. Arezoo گفت:

  سلام.
  در سرمایه گذاری در استرالیا چقدر ریسک وجود دارد؟ و بیشتر چه بخشی در اقتصاد این کشور فعال می باشد؟
  ممنون

 12. لیدا بهرامی گفت:

  با سرمایه گذاری در این کشور می شود اقامت پدر و مادر خود را اخذ نمود؟

 13. آدینه گفت:

  سپاس فراوان

 14. ali ram گفت:

  بابت مطالب به روزتون در مورد ویزای سرمایه‌گذاری استرالیا تشکر می کنم اگه امکانش هست در مورد مورد ویزای سرمایه گذاری در نیوزلند هم مطلب بذارید

 15. قراری گفت:

  بهترین سرمایه گذاری با تضمین برگشت سود برای سرمایه های خرد و متوسط جهت سرمایه گذاری در استرالیا کدام بخش هاست؟

 16. v!da گفت:

  سلام
  ویزای سرمایه گذاری استرالیا نیازمند چه مدارکی است؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *