مهاجرت تحصیلی یونان

ویزای دانشجویی یونان

ویزای دانشجویی یونان

اگر مایل به اخذ ویزای دانشجویی یونان هستید و قصد مهاجرت تحصیلی به این کشور را دارید، با کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تا پایان نوشتار همراه باشید. همکاران با جمع آوری جدیدترین و بروزترین اطلاعات درباره شرایط اخذ ویزای دانشجویی کشور یونان قصد دارند آگاهی شما عزیزان را در این زمینه گسترش دهند. یونان گزینه ای مناسب برای ادامه تحصیل در رشته های مختلف در 3 دوره اصلی یعنی دوره کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا می باشد و تمام دانشجویانی که شهروند کشورهای اروپایی نیستند حتما باید قبل از مهاجرت تحصیلی به یونان، شرایط ویزای خود را بررسی کنند. یونان یکی از کشورهای اروپایی می باشد که به عنوان مقصدی مقرون صرفه برای زندگی و تحصیل به شمار می رود. در ادامه به بررسی کامل ویزای دانشجویی این کشور می پردازیم.

بررسی ویزای دانشجویی یونان

شهروندان اتحادیه اروپا برای تحصیل در یونان نیازی به ویزا ندارند. با این حال، اگر دانشجویان اهل کشور غیر اتحادیه اروپا باشند، باید ویزای دانشجویی یونان را اخذ کنند. برای انجام این کار، ابتدا به یک نامه پذیرش رسمی از دانشگاه منتخب خود در یونان نیاز دارند، که باید دانشگاهی باشد که توسط وزارت آموزش یونان تأیید شده باشد. برای آگاه شدن از لیست دقیق اسناد مورد نیاز ویزای دانشجویی و اطلاعات مربوط به نحوه ارائه درخواست خود دانشجویان بین المللی باید با سفارت یونان در کشور خود تماس بگیرند، یا به وب سایت وزارت امور خارجه یونان مراجعه کنند. طبق قانون موجود، یک تبعه کشور سوم که وارد خاک یونان می شود باید دارای گذرنامه یا سند مسافرتی دیگری باشد که توسط کنوانسیون های بین المللی شناخته شده باشد. در صورت لزوم کنوانسیون های بین المللی قابل اجرا، قوانین جامعه و مقررات ملی، این متقاضیان باید ویزا داشته باشند.

مراحل دریافت ویزای دانشجویی یونان

مراحل اصلی دریافت ویزای دانشجویی یونان برای متقاضیان و دانشجویان بین المللی عبارتند از:

مراحل امور
1 کسب پذیرش تحصیلی از دانشگاه منتخب یونانی
2 جمع آوری مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزا
3 رزرو وقت سفارت برای درخواست ویزای دانشجویی یونان
4 مراجعه به سفارت برای ارائه مدارک و تکمیل فرم درخواست
5 پرداخت هزینه درخواست ویزای دانشجویی
6 انتظار برای بررسی شدن پرونده توسط سفارت
7 اخذ ویزا

ویزا با توجه به دلایلی که عمدتاً مربوط به سیاست های عمومی و حمایت از امنیت ملی و بهداشت عمومی است، توسط مرجع کنسولی محل سکونت اتباع کشور سوم صادر می شود و به باید به اقامت کوتاه مدت (ویزای شنگن) و اقامت طولانی مدت (ویزای ملی) متمایز شود. ویزاهای ملی بر اساس ترتیبات قانونی در رابطه با مجوز اقامت صادر می شود و مدت زمان اعتبار آنها با مدت زمان اقامت دانشجو یکسان می باشد. اتباع کشورهای ثالث که مشمول ویزا نیستند، ممکن است بتوانند بعد از ورود به خاک کشور یونان، از 3 تا 6 ماه بدون مجوز اقامت داشته باشند. اما سایر متقاضیان خارجی باید بعد از ورود به خاک یونان، مجوز اقامت در یونان را اخذ کنند. در شرایط استثنایی، ویزاها ممکن است هنگام ورود اتباع کشور ثالث به خاک یونان، با تصمیم وزیر نظم عمومی صادر شود.

مراحل دریافت ویزای دانشجویی یونان

شرایط ورود دانشجویان اروپایی به یونان

قبل از مهاجرت به یونان با کسب ویزای دانشجویی یونان بهتر است به یاد داشته باشید که یونان یک کشور عضو اتحادیه اروپا است و در توافقنامه شنگن نیز حضور دارد. شهروندان کشورهای عضو اتحادیه اروپا برای سفر در بین کشورهای این اتحادیه فقط نیاز به شناسنامه معتبر خود (بدون نیاز به گذرنامه) دارند. با این وجود، داشتن پاسپورت برای تعدادی از معاملات دیگر مانند صرافی، خرید و غیره ضروری است. علاوه بر این، شهروندان کشورهای عضو موافقتنامه شنگن برای تحصیل در یونان نیازی به کسب ویزای دانشجویی یونان ندارند. یونان از مفاد توافقنامه شنگن پیروی می کند که کنترل در زمین های مشترک داخلی، در مرزهای هوایی و دریایی را لغو کرده و به شهروندان کشورهای عضو امکان می دهد بدون ویزا برای مدت اقامت کوتاه تا 3 ماه سفر کنند.

اما این افراد برای استفاده از حمل و نقل هوایی و سایر شرکت های حمل و نقل نیاز به گذرنامه معتبر و یا کارت شناسایی معتبر یا شکل دیگری از مدارک و اسناد شناسایی رسمی دارند. شهروندان اکثریت کشورهایی که عضو توافقنامه شنگن نیستند، برای ورود به یونان به ویزا احتیاج دارند و بازدیدکنندگان اتحادیه اروپا از این کشورها می توانند اطلاعات بیشتری را از سفارتخانه ها یا کنسولگری های یونان در کشورهای خود یا حتی از آژانس های مسافرتی خود دریافت کنند.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای دانشجویی یونان

همانطور که می دانید، در سایر مقالات موسسه، کارشناسان ما به این موضوع اشاره کرده اند که یکی از مهمترین مراحل برای کسب ویزای تحصیلی کشورهای خارجی، جمع آوری و تهیه مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزا می باشد. قبل از انتخاب یکی از بهترین راه های مهاجرت به یونان که مهاجرت تحصیلی می باشد، متقاضیان و دانشجویان بین المللی باید با بررسی شرایط خود، مدارک و اسناد مورد نیاز را برای درخواست ویزای دانشجویی کشور یونان جمع آوری کنند.

مهمترین مدارک و اسنادی که متقاضیان باید برای درخواست این ویزا به سفارت یونان ارائه دهند عبارتند از:

  • پاسپورت معتبر صادر شده در 10 سال گذشته با حداقل 12 ماه اعتبار
  • نامه پذیرش تحصیلی از دانشگاه یونانی مورد نظر
  • مدارک شناسایی
  • مدارک تحصیلی کسب شده
  • CV
  • رسید پرداخت هزینه درخواست ویزا
  • اثبات نداشتن سابقه جرم با ارائه مدارک مورد نیاز صادر شده توسط اداره پلیس محل زندگی
  • ارائه اسناد (صورت حساب های بانکی) برای اثبات داشتن توانایی مالی کافی
  • ارائه مدرک زبان یونانی یا انگلیسی (آیلتس، تافل یا C1 پیشرفته)
  • پرونده سوابق تحصیلی، کاری و فعالیت های تحقیقاتی

به یاد داشته باشید که ممکن است دانشجویان با توجه به شرایط خود، نیاز به ارائه مدارک بیشتر برای دریافت ویزای دانشجویی کشور یونان داشته باشند. در کشور یونان دانشجویان می توانند به زبان انگلیسی و یونانی مشغول به تحصیل شوند. لازم به ذکر است که دانشجویان برای تحصیل به زبان یونانی در یونان باید در صورت نیاز در دوره های آموزش زبان یونانی شرکت کنند که قبل از شروع برنامه تحصیلی برگزار می شود. هموطنان عزیز می توانید با تماس با همکاران ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت اطلاعات دقیقتری درباره شرایط مهاجرت تحصیلی به یونان کسب کنید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *