ویزای مسافرتی هلند

ویزا ی توریستی هلند

ویزا ی توریستی هلند

هلند کشوریست که در شمال غرب اروپا واقع شده است. این کشور دارای مرز با آلمان در شرق و بلژیک در جنوب است. غرب و شمال این کشور سواحل هلند هستند و توسط دریای شمال محدود شده اند. یورو واحد رسمی پول این کشور است. ویزای توریستی هلند یکی از پرطرفدارترین انواع ویزاهای توریستی در نظر گرفته می شود. از اینرو موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت این مقاله را جهت ارائه ی اطلاعات دقیق در زمینه ی ویزای توریستی هلند گردآوری نموده است. امیدواریم با مطالعه ی این مقاله پاسخ سوالات خود را در این زمینه کسب نمایید.

ویزای توریستی هلند

اگر شما در حال برنامه ریزی یک سفر کوتاه به هلند هستید و ملیت هلندی ندارید، ممکن است لازم باشد درخواست یک ویزای شنگن بدهید. هلند یکی از 26 کشور اروپایی است و منطقه شنگن را تشکیل می دهد که بین آنها کنترل مرزی وجود ندارد. این که آیا شما به یک ویزای شنگن نیاز دارید بستگی به ملیت شما دارد. در حال حاضر شهروندان ایرانی برای ورود به هلند نیاز به داشتن ویزای توریستی دارند.

شرایط درخواست ویزا

اگر شما یک مهاجرت از یک کشور هستید که اتباع آن نیاز به ویزا دارند برای اقامت تا 90 روز، به یک ویزای شنگن نیاز دارید. برای درخواست یک ویزای شنگن، باید فرم درخواست را تکمیل کنید و آن را به سفارت یا کنسولگری هلند در کشوری که در آن زندگی می کنید ارسال کنید. اگر قصد سفر به بیش از یک کشور در منطقه شنگن دارید، باید برای گرفتن ویزای شنگن از کشوری که در آن قصد دارید برای مدت طولانی باقی بمانید، درخواست بدهید. اگر قصد دارید برای مدت مشابهی در هر کشور شنگن بمانید، باید برای گرفتن ویزای شنگن از نخستین کشور شنگن که قصد بازدید دارید درخواست دهید.

به عنوان یک متقاضی ویزای شنگن، نباید:

تهدیدی برای نظم عمومی، امنیت ملی یا روابط بین الملل باشید

در گذشته از ورود به منطقه شنگن محروم نشده باشید

به طور غیرقانونی در منطقه شنگن سکونت نداشته باشید.

هنگامی که برای ویزای شینگن درخواست می کنید، شما باید تعدادی از اسناد، از جمله گذرنامه خود را که باید حداقل 3 ماه معتبر باشد، ارائه دهید.

شرایط ویزای شنگن نیز طبق برنامه و ملیت متقاضی متفاوت است.

مدارک مورد نیاز جهت درخواست ویزای توریستی هلند

جهت درخواست ویزای توریستی هلند مدارک زیر می بایست ارائه شوند:

شما باید گذرنامه یا اسناد مسافرتی را که در 10 سال گذشته صادر شده است ارائه دهید

گذرنامه یا اسناد مسافرتی شما باید حداقل تا 3 ماه پس از تاریخ عزیمت، معتبر باشد.

شما می بایست مدارکی ارائه دهید که ثابت کنند پول کافی برای پوشش هزینه ها در مدت زمان اقامت خود در کشور هلند را دارید که این مبلغ حدودا معادل € 34 در روز می باشد. اگر شما نمی توانید این الزام را برآورده کنید، می توانید از کسی بخواهید که به عنوان ضامن شما عمل کند. به عنوان مثال شخصی که تابعیت و یا اقامت قانونی هلند را داراست به عنوان اسپانسر شما اقدام نماید.

شما باید هدفی کاملا واضح و مشخص از سفر و اقامت خود در کشور هلند را ارائه دهید.

شما باید بتوانید ثابت کنید که بیمه سفر دارید که هزینه های پزشکی را پوشش می دهد.

شما باید یک بلیط بازگشت به کشور خود پس از اتمام مدت زمان مد نظر برای اقامت در هلند را داشته باشید.

شما نباید تهدیدی برای نظم عمومی، امنیت ملی یا روابط بین الملل باشید.

هزینه ی درخواست ویزای توریستی هلند

در حال حاضر متقاضیان ویزای توریستی هلند، جهت بررسی مدارک و درخواست شان از سوی کنسولگری این کشور می بایست هزینه ای معادل 78 یورو را بپردازند.این مبلغ برای درخواست ویزاهای کوتاه مدت در نظر گرفته شده است که کمتر از 6 ماه به شخص اجازه ی اقامت در هلند داده میشود. اگر به دنبال ویزاهای ملاقات (ویزیتوری) با اعتبار بالای شش ماه هستید، هزینه ی بررسی مدارک تان توسط کنسولگری سفارت از 270 یورو تا 760 یورو می تواند متغییر باشد. ویزاهای ویزیتوری هلند گاها ممکن است با اعتبار بالای ده سال نیز صادر شوند. این نکته را در نظر داشته باشید که این مبالغ به هیچ عنوان عودت داده نمی شود. حتی در صورتی که با درخواست شخص موافقت نشود و اصطلاحا ریجکت گردد باز هم هزینه ی درخواستش غیر قابل عودت خواهد بود.

مدت زمان بررسی درخواست ویزا

پس از ارائه ی مدارک و درخواست بررسی از سوی کنسولگری برای ویزاهای توریستی، بسته به اینکه چه تعداد افراد متقاضی دریافت این ویزا هستند این پروسه می تواند بین یک الی شش ماه زمانبر باشد. ولی به طور معمول طی یک پروسه ی سه ماهه درخواست ویزای توریستی شخص بررسی شده و نتیجه ی نهایی به ایشان ابلاغ خواهد شد.

آیا ویزای توریستی قابل تبدیل به سایر انواع ویزا می باشد؟

این سوال از سوی بسیاری از متقاضیان ویزای توریستی مطرح می گردد که آیا می توانند پس از دریافت ویزای توریستی و ورود به کشور مقصد می توانند این ویزا را به انواع دیگری از ویزاهای موجود، اعم از تحصیلی، کاری و یا سرمایه گذاری تبدیل کرد؟ پاسخ این سوال منفی است در واقع در هیچ کشوری نمیتوان به سادگی ویزای توریستی را به نوع دیگری از اقامت تبدیل نمود. ویزای توریستی صرفا جهت تفریح و بازدید از کشور مقصد صادر می شود و دارنده ی آن نمی تواند به تحصیل، کار و یا سرمایه گذاری در کشور مقصد به واسطه ی دارا بودن ویزای توریستی بپردازد. اگر شخصی به عنوان مثال پس از ورود به هلند مایل به تحصیل در این کشور باشد، می بایست از کشور خارج شده و به کشور خود بازگردد و با ارائه ی مدارک لازم جهت درخواست ویزای تحصیلی هلند اقدام نماید. کنسولگری کشور هلند این مدارک را بررسی کرده و در صورت موافقت با درخواست ایشان، ویزای تحصیلی برای او صادر خواهد شد.

امیدواریم با مطالعه ی این مقاله اطلاعات مفیدی در زمینه ی ویزای توریستی هلند دریافت کرده باشید. اگر مایل به دریافت اطلاعات در زمینه ی ویزاهای توریستی کشورهای مختلف هستید می توانید با کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت ارتباط برقرار کرده و از مشاوره ی رایگان برخوردار شوید.

 

 

 

 

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *