ویزای مسافرتی آمریکا

ویزای توریستی آمریکا

ویزای توریستی آمریکا

ویزای توریستی آمریکا بنا به دلایل مختلف همواره مورد توجه هم وطنانمان بوده است. ایالات متحده آمریکا یا USA ( که کوتاه شده عبارت The United States Of America می باشد ) کشوری متشکل از پنجاه ایالت است و دولت فدرالی بر این پنجاه ایالت حاکم است. ایالات متحده آمریکا سومین یا چهارمین کشور بزرگ دنیا می باشد و به لحاظ مساحت فقط مقداری از کل قاره اروپا کوچک تر است. این کشور با 325 میلیون نفر جمعیت یکی از پر جمعیت ترین کشورهای دنیا می باشد.

پایتخت ایالات متحده آمریکا واشنگتن است و منتهی به لحاظ جمعیت شهر نیویورک پر جمعیت ترین شهر این کشور است. کشور آمریکا به لحاظ اقتصادی فوق العاده پیشرفته است و به لحاظ سیاسی نیز ابر قدرت محسوب می شود. این کشور معروف است که افراد در آنجا می توانند به رویاهای خود برسند در نتیجه طرفداران بسیار زیادی دارد.

در مقاله ای که پیش روی شما عزیزان است تیم نگارش و ترجمه موسسه حقوقی-مهاجرتی ما یعنی موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به ارائه اطلاعاتی در خصوص ویزای توریستی آمریکا پرداخته اند. امید است با مطالعه آن اطلاعات مفیدی در خصوص آمریکا و ویزای توریستی اش کسب نمایید. در صورتی که پس از مطالعه این مقاله، سوالات دیگری برایتان ایجاد شده بود، می توانید به مقاله های دیگر ما رجوع نمایید یا با موسسه ما تماس حاصل فرمایید.

شرایط اخذ ویزای توریستی آمریکا

به طور کل باید توجه داشته باشید که به عنوان یک فرد خارجی برای ورود به عنوان یک گردشگر به اکثر کشورها نیاز به داشتن ویزای توریستی آن کشور را دارید و کشور آمریکا نیز از این قاعده مستثنی نیست. ویزاهای گردشگری یا توریستی از نوع ویزاهای اقامتی نیستند و کوتاه مدت اند. این ویزا به کسانی داده می شود که می خواهند به عنوان گردشگر به این کشور بروند یعنی ویزای B2، یا کسانی که بنا به دلایل تجاری وارد آمریکا شوند یعنی ویزای B1. و یا ترکیبی از هر دو. در ادامه مقاله کارهایی که با هر کدام از این ویزاها می توانید انجام دهید توضیح داده شده اند.

ویزای بیزینس (تجاری – B1)

 • مذاکره با تجار
 • حضور در دوره های تحصیلی، تخصصی یا کنفرانس ها و کنوانسیون های تجاری
 • اقامت کوتاه مدت در آمریکا
 • مذاکره در خصوص قراردادهای تجاری

ویزای گردشگری ( B2)

 • بازدید از مکان های مختلف
 • دیدار با دوستان و خویشاوندان
 • دریافت درمان های پزشکی
 • شرکت در دوره های ورزشی، موزیکال و… به شرطی که بابت حضور خود درآمدی کسب نکنند
 • شرکت در دوره های تفریحی کوتاه مدت به عنوان مثال برای دوره های دو روزه آشپزی

مواردی که با ویزای B1 و B2 انجام پذیر نیستد

 • تحصیل
 • استخدام شدن
 • شرکت در دوره هایی که بابت آن ها حقوق دریافت کنند
 • اقامت دائم در ایالات متحده آمریکا

گام هایی که برای دریافت ویزا باید طی شود

 1. پر کردن فرم ویزا به صورت آنلاین و در نهایت پرینت گرفتن از فرم مذکور برای این که در جلسه مصاحبه سفارت آن را همراه خود داشته باشید
 2. عکس خود را نیز می بایست مطابق شرایط گفته شده توسط سفارت آپلود نمایید.

حضور در سفارت

برای اخذ ویزاهای توریستی آمریکا غالبا لازم است در سفارت مصاحبه شوید. اگر سیزده سال به پایین هستید: معمولا نیازی به شرکت در مصاحبه نیست اگر بین چهارده سال تا 79 سال هستید: نیاز به شرکت در جلسه مصاحبه دارید (به جز در موارد استثنایی) اگر بالای 80 سال سن دارید: معمولا نیازی به شرکت در جلسه مصاحبه ندارید شما می بایست از طریق سایت سفارت آمریکا در کشور خودتان درخواست وقت مصاحبه کنید.

هر چند می توانید این درخواست را در سفارت آمریکا در کشور دیگری نیز داشته باشید اما این اقدام شانس ویزا شدن شما را کاهش می دهد. این که چه مدت درصف وقت سفارت باشید بستگی مستقیمی دارد به این که در چه کشوری حضور دارید، چه فصلی از سال است و چه نوع ویزایی را درخواست داده اید.

سایر مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای توریستی آمریکا

گواهی هایی که باید ارائه دهید شامل قرارداد کاری تان در ایران و وابستگی های خانوادگی تان است. این مسئله به این دلیل است که آفیسر آمریکایی را قانع کند شما قصد بازگشت به کشور خود را دارید و قصد اعلام پناهندگی در کشور آمریکا را ندارید. نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که در حال حاضر تنها نوع ویزای آمریکا که ایرانیان ممکن است بتوانند موفق به دریافت آن شوند، ویزای تحصیلی می باشد.

هر چند اخذ ویزای تحصیلی آمریکا نیز اما و اگر های خاص خودش را دارد و با توجه به این که اخذ آن ارتباط مستقیمی به نظر آفیسر دارد. بعنوان مثال همانند ویزاهای اتریش نیست که اگر فردی همه شرایط ویزا شدن را داشته باشد اما آفیسر وی را فاقد صلاحیت بداند و ویزایش را رد کند بتواند در دادگاه های اتریش حتی به طور غیابی علیه آفیسر اقامه دعوا کند. فردی که ویزای آمریکای وی از سوی آفیسر رد شود هیچ راهی برای پیگیری ندارد.

لازم به ذکر است که در شرایط فعلی بیشترین شانس دریافت ویزای تحصیلی آمریکا را کسانی دارند که حداقل دو تا چهار مرتبه به حوزه شنگن، کانادا، استرالیا یا خود کشور ایالات متحده آمریکا سفر داشته باشند. بهتر است به عنوان یک فرد ایرانی تمرکز خود را روی کشورهایی بگذارید که شرایط ویزایی بهتری دارند. اگر کشور انگلیسی زبان مد نظرتان است در حال حاضر هزینه های زندگی و تحصیل در کانادا بسیار مقرون به صرفه تر از بریتانیا، استرالیا و نیوزیلند است.

اقدام برای ویزای آمریکا

در مقاله ای که از نظر گذراندید تیم نگارش و ترجمه ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به ارائه توضیحاتی در خصوص ویزای توریستی آمریکا و شرایط آن پرداخته اند. در صورتی که هنوز در خصوص کشور مورد نظر خود شک دارید یا نمی دانید با شرایط فعلی ای که دارید شانسی برای اخذ ویزای توریستی آمریکا را دارید یا خیر می توانید با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمایید و با کارشناسان مهاجرتی ما صحبت کنید.

Related Posts

یک دیدگاه برای “ویزای توریستی آمریکا

 1. نیلوفر قندالی گفت:

  ویزای توریستی آمریکا رو میشه از کانادا گرفت؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *