مهاجرت تحصیلی آمریکا

تحصیل در آمریکا

تحصیل در آمریکا

آمریکا بیشترین جمعیت دانشجویان بین المللی در جهان را دارد و بیش از 1 میلیون دانشجو تمایل به تحصیل در آمریکا و زندگی را گرفته اند. در مجموع تقریبا به میزان 5% از کل دانشجویان خارجی ثبت نام شده در مراکز آموزشی عالی ایالات متحده آمریکا، دانشجو بین المللی هستند. تعداد آنها روز به روز در حال افزایش است. دلایل متعددی را برای این استقبال می توان نام برد، نظیر:

 • سیستم آموزشی مناسب بین المللی با کیفیت بالا
 • دریافت بورسیه و کمک هزینه های تحصیلی
 • کار در آمریکا پس از اتمام تحصیلات
 • اخذ اقامت دائم
 • اخذ تابعیت

تحصیل در این کشور یکی از راه های ورود به این کشور است که در حال حاضر می توان گفت که ممکن ترین روش برای ورود است. موسسه حقوقی سقیران سروش سعادت در نظر دارد در قالب مقاله پیش رو به این امر بپردازد. شرایط تحصیل و اخذ ویزای تحصیلی را مورد بررسی قرار دهد که قطعا برای علاقه مندان خالی از لطف نیست.

نظام آموزشی در ایالات متحده آمریکا

آغاز سیستم آموزشی در کشور آمریکا از سن 5 یا 6 سالگی است. این بازه سنی در ایالات مختلف این کشور متغیر است. ولی در مجموع دوره تحصیلات ابتدایی و دبیرستان 12 سال به طول می انجامد. در انتها به دانش آموزان مدرک دیپلم دبیرستان (High School Diploma) اعطاء می شود. سیستم آموزشی در ایالات متحده توسط مدارس دولتی و خصوصی ارائه می گردد. در سیستم های آموزش دولتی هزینه های تحصیلی توسط سطوح 3 گانه فدارل، ایالات و محلی تامین می گردد. آغاز سال تحصیلی در آمریکا برای این مقطع در اواخر ماه آگوست (August) یا اوایل ماه سپتامبر (September) است. سیستم تحصیلات اجباری در آمریکا تا سن 16 سالگی است که در برخی از ایالات تا 18 سالگی می باشد.

تحصیل در مدارس ایالات متحده آمریکا

تحصیل در دوره های دبستان و دبیرستان در کشور آمریکا در برترین مدارس خصوصی و دولتی آمریکا صورت می گیرد. این کشور طبق قوانین تحصیلی کشور آمریکا برای از بین بردن دغدغه خانواده ها در رشد و تربیت دانش آموزان در محیط نا آشنا شرایط مناسبی را ایجاد کرده است.

میانگین تعداد دانشجویان بین المللی در این کشور از طریق نمودار زیر شرح داده شده است:

تعداد دانشجویان بین المللی در آمریکا

این شرایط شامل موارد زیر است که می توانند به راحتی تحصیل خود را ادامه دهند:

 • خوابگاه های دانش آموزی مناسب
 • تهیه غذاهای سالم و تازه
 • ایجاد کردن نظارت در روند تحصیل و زندگی
 • امکانات زیادی در بهبود زندگی

تحصیل در مدارس شبانه در روزی آمریکا برای دانش آموزان بین المللی نیز فراهم می باشد. هزینه تحصیل در این مدارس از $11000 الی 78000$ (دلار) در سال متغیر است. در جدول زیر به اسامی برخی از مدارس شبانه روزی در آمریکا و هزینه تحصیل سالانه انها اشاره خواهیم کرد:

اسامی مدارسهزینه تحصیل سالانه به دلار
Woodside Priory School75975$
The Athenian School72700$
Mercyhurst Preparatory School11500$
Mount Micheal Benedictine School11175$

بررسی شرایط تحصیلی در آمریکا

دانشجویان در آمریکا را به 3 بخش می توان تقسیم کرد:

 • دانشحویانی که سابقه تحصیلی عالی دارند.
 • دانشجویانی که سابقه تحصیلی عادی دارند اما مدت زمان آخرین مدرک تحصیلی آن ها کمتر از 2 سال می باشد.
 • دانشجویانی که بیشتر از 2 سال از آخرین مدرک تحصیلی آن ها گذاشته است.

لازم به ذکر می باشد که در بخش اول باید معدل آن ها بالا 17 باشد. مقاله های پژوهشی مهم ارائه دهند. این گونه متقاضیان این امکان را دارند برای اخذ بورسیه و داشتن سهمیه از دانشگاه های معتبر و رنکینگ بالای آمریکا استفاده کنند. در دومین بخش با داشتن شرایط مالی در دانشگاه های معتبر و خوب با هزینه و مقرری در یک سال تحصیلی $10 الی 18$ (دلار) ارائه دهند. که می توانند کمک هزینه زندگی و تحصیل این دانشجویان باشد. جهت اطلاع از هزینه‌ های زندگی در این کشور مقاله هزینه زندگی در آمریکا را مطالعه بفرمائید.

تحصیلات در مقطع کارشناسی آمریکا

هزینه تحصیل و زندگی در این کشور با هر شرایطی متفاوت است. در تحصیل کارشناسی این امکان وجود دارد که در یک هفته 20 ساعت کار کنید. کمک هزینه های تحصیل و زندگی را جبران کنید. تحصیل در مقطع کارشناسی در این کشور شرایط و مدارکی را می طلبد که ذیلا به آن اشاره می شود:

شرایط و مدارکتوضیحات
مدرک دیپلم12 ساله
پاس کردن 12 واحددر سیستم آموزشی تمام وقت
امکان کار در آمریکا حین تحصیلحداکثر 20 ساعت در هفته
مدرک زبانآیلتس 6
در بعضی از دانشگاه ها مدرک SATآزمونی برای تست استعدادیابی: ریاضیات، انشاء، مهارت خواندن.

این آزمون برای دریافت بورسیه در دانشگاه های ممتاز کمک می کند.

مدرک زبان اضافه بر آیلتس 6تافل با حداقل نمره 70 در آزمون اینترنتی (IBT)، نمره 500 در آزمون مبتنی در کاغذ (PBT)

تحصیل در آمریکا در مقطع کارشناسی ارشد

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد، ارائه مدارک و داشتن شرایط خاصی را می طلبد که ذیلا به شرح زیر است:

شرایط و مدارکتوضیحات
مدرک تحصیلیمدرک کارشناسی
معدل کارشناسیحداقل 14
امکان کار حین تحصیل در آمریکاحداکثر 20 ساعت در هفته
مدرک زبانآیلتس 6.5 و تافل 79
سایر مدارکانگیزه نامه، توصیه نامه و ارائه رزومه به زبان انگیسی

پاس کردن تمام دروس در دانشگاه به صورت تمام وقت واحد درس های کارشناسی الزامی می باشد. GRE ،GMAT به اضافه مدرک زبان برای پذیرش برخی از دانشگاه ها و نمره این آزمون بستگی به رشته ای انتخابی دارد. جهت اطلاع از شرایط تحصیل در این کشور مقاله ویزای تحصیلی در آمریکا را مطالعه بفرمائید.

ادامه تحصیلات در مقطع دکتری آمریکا

تحصیل در مقطع دکترا نیز دارای شرایط خاصی است که در ذیل به شرح آن پرداخته می شود:

شرایط و مدارکتوضیحات
مدرک تحصیلیمدرک 4 ساله کارشناسی و 2 ساله کارشناسی ارشد از دانشگاه های مورد تایید
امکان کار حین تحصیل در آمریکاحداکثر 30 ساعت در هفته
معدل کارشناسی و فوق کارشناسی17 به بالا
*مدرک زبانمدرک زبان آیلتس 7 و مدرک زبان تافل 79
سایر موارد مورد نیازتوصیه نامه، انگیزه نامه، رزومه به انگلیسی و مقاله های پژوهشی مورد تایید و اخذ کمک هزینه های تحصیلی

الزام به ارائه مدرک قبولی در آزمون GRE, GMAT برای پذیرش در دانشگاه ها در مقطع دکترا در آمریکا نخواهد بود.

شرایط تحصیل در آمریکا برای ایرانیان

برای تحصیل، سابقه تحصیلی متقاضیان بر طبق کشور محل تحصیل مشخص می شود. در صورتی که متقاضی از کشور ایران باشد. کشور دیگر به تحصیل خود پرداخته است باید شرایط آن را بررسی کرد. بر طبق آمار یونسکو، این کشور با بیشتر از 740 هزار دانشجو در سال رتبه اول را در بین دانشجویان بین المللی دارد. برای ورود به آمریکا متقاضی باید آمادگی داشته باشد. چون مسیر طولانی پیش رو دارد. اما در نهایت به توفیق ارزشمندی خواهد رسید. برای تحصیل ابتدا باید از دانشگاه های این کشور پذیرش تحصیلی دریافت کرد. از نظر کار دانشجویی نیز دانشجویان می توانند در کار حین تحصیل به میزان $11 الی 15$ (دلار) در هر ساعت حقوق دریافت کنند. اطلاع از هزینه تحصیل در مقاله هزینه تحصیل در آمریکا شرح داده شده است.

هزینه زندگی در آمریکا

هزینه های زندگی در آمریکا برای دانشجویان بین المللی به طور کلی بین $600 الی 800$ (دلار) در یک ماه می باشد. هزینه های زندگی و تحصیل در آمریکا مانند هزینه های مسکن، هزینه رفت و آمد، هزینه بیمه و سایر می باشد. دانشجویان در حین تحصیل می توانند به کار مشغول شوند. هزینه های دانشگاه به طور میانگین در 1 سال بین $12000 الی 15000$ (دلار) می باشد.

هزینه های روزمره زندگی به صورت تقریبی به شکل زیر است:

اقلام مصرفیهزینه ها به دلار آمریکا
یک وعده غذا در رستوران گران قیمت$17
شیر (1 لیتر)$1
آب (1.5 لیتر)$3.2
برنج سفید (1 کیلو گرم)$4.12
مرغ (1 کیلوگرم)$11.8
گوشت قرمز (1 کیلوگرم)$15
تخم مرغ (12 عدد)$3.33
بلیط یکطرفه حمل و نقل عمومی$2.5
تاکسی (1 کیلومتر)$1.71
اجاره خانه 1 خوابه در مرکز شهر$1690
اجاره خانه 1 خوابه در خارج از شهر$1370

هزینه آموزش در مقاطع مختلف آمریکا

هزینه های تحصیل در آمریکا حدودا و به طور متوسط بین 25000$ الی 30000$ (دلار) می باشد که جزئیات آن به شرح زیر است:

مقاطع مختلف تحصیلیهزینه ها به دلار آمریکا و سالانه
مدارس دولتی در داخل ایالات$29290
مدارس دولتی در خرج از ایالات$44940
مدرس خصوصی$53900
مقطع کارشناسی$10230 الی 42450$
مقطع کارشناسی ارشد$10670 الی 35960$
مقطع دکتری$14830 الی 55920$

بورسیه تحصیلی در آمریکا

سالانه اخذ بورس تحصیلی از آمریکا مورد توجه دانشجویان زیادی قرار می گیرد. اخذ بورس به منظور پوشش هزینه های تحصیل و زندگی به افراد متقاضی با توجه به صلاحیت اعطاء می گردد. در لیست زیر به اسامی برخی از بورس های تحصیلی اشاره می شود:

 • بورسیه دانشگاه واگتر دانشگاه نیویورک
 • بورسیه دانشگاه ایلیتوی وسلیان
 • بورسیه فولبرایت
 • بورسیه دانشگاه کلارک
 • بورسیه دانشگاه ایالتی تنسی
 • بورسیه کالج کنکوردیا

سیستم اخذ بورسیه از این کشور بر مبنا صلاحیت و ویژگی می باشد که به صورت رقابتی است. میزان اعطاء بورسیه تحصیلی آمریکا به مقدار $10000 الی 25000$ (دلار) است. اطلاع از شرایط مهاجرت به این کشور در مقاله مهاجرت به آمریکا به طور کامل شرح داده شده است.

کمک هزینه برای تحصیل در آمریکا

در کشور آمریکا شرایط مختلفی در نظر گرفته شده است که دانشجویان به کمک آن می توانند هزینه های خود در این کشور را به صورت قابل توجهی کاهش دهند. شرایط خانوادگی شما شامل متراژ محل اقامت آمریکا، درآمد سرپرستان، سپرده بانکی و سایر موارد مالی نقش مهمی در دریافت کمک هزینه های مالی از دانشگاه خواهد داشت. شما ممکن است به دلیل شرایط مالی خود اجازه کار را به صورت پاره وقت بدست آورید. همچنین این امکان وجود دارد که یک وام بلند مدت در اختیار شما قرار گیرد. این وام ها باید حتما به دانشگاه بازپرداخت شود با این وجود شرایط بازپرداخت آن به گونه ای است که تا زمان اشتغال به کار نیازی به پرداخت آن نخواهید داشت. از طرف دیگر بورسیه های تحصیلی موجود در کشور آمریکا می تواند بسیار مفید بوده و هزینه های شما را به صورت چشمگیری کاهش دهد.

تحصیل پزشکی در آمریکا

تحصیل پزشکی در آمریکا و سایر کشورهای انگلیسی زبان رویایی می باشد که هر ساله با استقبال زیادی مواجه شده است. ساختار تحصیل پزشکی در این کشور 11 ساله می باشد که سال آخر دوره های رزیدنتی محسوب می گردد. علاقه مندان باید با مدنظر قرار دادن شرایط تحصیل پزشکی در این کشور برای این امر اقدام نمایند که این شرایط به شرح زیر می باشد:

 • ارائه مدرک دیپلم متوسط
 • اخذ نمره بالا 500 در آزمون MCAT
 • ارائه آیلتس 5.5
 • سن مناسب

هزینه های تحصیل پزشکی در این کشور با توجه به ملیت دانشجویان متغیر است. برای دانشجویان بومی شهریه تحصیل پائین تر می باشد اما میانگین شهریه تحصیل برای دانشجویان به مقدار $36000 الی 60000$ (دلار) در سال می باشد. ناگفته نماند که امکان اخذ بورسیه و کمک هزینه های تحصیلی هم برای دانشجویان مهیا می باشد. دانشجویان می توانند در خصوص تحصیل تخصص در آمریکا به لینک مذکور در سایت ما مراجعه نمایند.

تحصیل در آمریکا بدون مدرک زبان

پذیرش بدون مدرک زبان به معنی پذیرش مشروط (Conditional) خواهد بود یعنی متقاضی مدرک زبانی برای ارائه به دانشگاه ندارد. از دانشگاه در بدو امر تقاضای دوره زبان می کند. به شرط گذراندن دوره زبان فرد قادر است در رشته مورد نظرش در دانشگاه ثبت نام نماید و دانشگاه هم به فرد پذیرش مشروط ارائه می دهد. عمدتا برای هر نیم نمره آیلتس برای فرد 3 ماه دوره زبان در خاک آمریکا برگزار می شود. پس از قبولی فرد قادر به ورود به دانشگاه خواهد بود. اما باید دقت شود که این مورد برای ایرانی ها فوق العاده ریسک پذیر خواهد بود. حد الامکان ایرانی ها باید با یک پیشینه آیلتس اولیه وارد کورس های زبان شوند. یا اینکه سن زیر 21 سال داشته باشند تا به راحتی با پذیرش مشروط ویزا شوند.

10 دانشگاه برتر آمریکا

10 دانشگاه برتر آمریکا از نظر رتبه جهانی عبارت اند از:

 • (Massachusetts Institute of Technology (MIT (رتبه 1)
 • Stanford University (رتبه 2)
 • Harvard University (رتبه 3)
 • (California Institute of Technology (Caltech (رتبه 5)
 • University of Chicago (رتبه 10)
 • Princeton University (رتبه 13)
 • Cornell University (رتبه 14)
 • University of Pennsylvania (رتبه 15)
 • Yale University (رتبه 17)
 • Columbia University (رتبه 18)

ویزای تحصیلی آمریکا

اخذ ویزای تحصیلی آمریکا برای شهروندان ایرانی موضوعی می باشد که ذهن افراد را به سمت خود سوق داده است. این روادید در حال حاضر مطابق با قوانین فعلی که توسط ریاست جمهوری این کشور برای شهروندان ایرانی در نظر گرفته شده است.‌ به نحوی سخت و ریسکی می باشد. مطابق با آخرین آمار اخذ شده با 26% ویزای تحصیلی برای شهروندان ایرانی موافقت گردید. از سایر عواملی که توانسته شانس ویزای تحصیلی این کشور را برای شهروندان ایرانی افزایش دهد، عبارتست از:

 • ویزای شنگن
 • اثبات تمکن مالی قوی
 • ویزای توریستی کانادا

ویزای تحصیلی آمریکا در انواع مختلفی برای دانشجویان بین المللی صادر می گردد. این ویزاها عبارتند از:

 • ویزای تحصیلی F1
 • ویزای تحصیلی B2
 • ویزای تحصیلی M1
 • ویزای تحصیلی J1

برای اطلاعات بیشتر در مورد تحصیل در آمریکا این امکان را دارید با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرید و با کارشناسان ارشد ما به صورت تلفنی و حضوری مشاوره شوید. کارشناسان ارشد ما شرایط شما عزیزان را در مورد تحصیل در آمریکا بررسی می کنند. بهترین راه مهاجرت را به شما عزیزان پیشنهاد می دهند. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به ویزای های پی در پی در کشور های مختلف مانند آمریکا، کانادا، آفریقای جنوبی، اروپا و غیره افتخار می کند. از ابتدا پروسه تا آخر پروسه در کنار شما عزیزان خواهند بود.

سوالات پرتکرار در باب تحصیل در آمریکا

در این بخش مفتخر به پاسخگویی سوالات پرتکرار در باب تحصیل در کشور آمریکا می باشیم:

 • به چه دلایلی تحصیل در آمریکا ارزشمند است؟ برترین سیستم آموزشی/ نظام آموزشی با کیفیت/ اخذ بورسیه/ مجوز کار پس از تحصیل/ اخذ اقامت و تابعیت
 • تحصیل در مقطع کارشناسی در آمریکا چه شرایطی دارد؟ دانشجویان برای ورود به مقطع کارشناسی باید مدرک دیپلم معتبر 12 ساله ارائه دهند. دارای معدل و ریزنمرات دورس اصلی بالا باشد. ارائه مدرک زبان آیلتس حداقل 6 الزامی است. برخی از دانشگاه ها و رشته ها نیازمند ارائه نمره SAT نیز هستند. به دانشجویان حق 20 ساعت کار دانشجویی در حین تحصیل داده می شود.
 • برای ورود به مقطع کارشناسی ارشد در آمریکا چه شرایطی مورد نیاز است؟ ارائه مدرک کارشناسی معتبر با ریزنمرات قابل قبول و معدل حداقل 14 و آیلتس 6.5 یا تافل 79 الزامی است.دانشجویان در حین تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد از حق 20 ساعت کار در هفته برخوردارند. پس از تحصیل نیز اقامت قانونی به آن ها جهت کاریابی یا ورود به مقطع بالاتر داده می شود. ارائه انگیزه نامه و نمره GRE و GMAT نیز برای ورود به برخی رشته ها الزامی است.
 • تحصیل در آمریکا در مقطع دکترا چه شرایطی دارد؟ مدارک تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد معتبر با معدل 17 به بالا و با ارائه مدرک زبان آیلتس 7 تا تافل 79 می توان برای قطع دکترا پذیرش گرفت. داشتن رزومه و پیشینه پژوهشی قوی ISI در جلب نظر سوپروایزر تاثیرگذار است. دانشجویان مقطع دکترا حداکثر 30 ساعت در هفته حق کار دارند.
5/5 - (2 امتیاز)

2 دیدگاه برای “تحصیل در آمریکا

 1. سعید سیفیان گفت:

  تحصیل در آمریکا شرط سنی داره؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *