مهاجرت به کانادا
صفحه اصلی » کشورها » استرالیا » ویزای تحصیلی استرالیا

ویزای تحصیلی استرالیاکسب ویزای تحصیلی استرالیا و تحصیل در این کشور، به دلیل داشتن سیستم آموزش عالی پیشرفته و دانشگاه هایی با رتبه های بالای جهانی، همواره از مقاصد تحصیلی دانشجویان از سراسر جهان بوده است. علاوه بر اینها  مناظر و طبیعت زیبای استرالیا با صنعت توریسم قوی خود بر جذابیت تحصیل در دانشگاه های این کشور افزوده است. تحصیل در استرالیا یک راه عالی برای تجربه زندگی منحصر به فرد در این کشور است. استرالیا دارای دانشگاه هایی در سطح جهانی، کالج های فنی حرفه ای و مدارس زبان برای ارتقا سطح زبان دانشجویان بین المللی است. از نکات منفی تحصیل در این کشور می توان به هزینه های بسیار زیادی که دانشجو در حیل تحصیل و زندگی در این کشور متقبل می شود یاد کرد. در این مقاله قصد داریم تا به اختصار شما را با ویزای تحصیلی استرالیا آشنا کنیم :

شما می توانید برای تحصیل در این رشته ها درخواست ویزا کنید :

دوره های زبان که شامل دوره عمومی زبان انگلیسی، آماده سازی ایلتس، کمبریج و غیره می شود.

دوره های حرفه ای کسب و کار شامل بازاریابی، گردشگری، ورزش و تناسب اندام، بیمارستان ها و غیره می شود.

دوره های دانشگاهی شامل مدرک کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری .

مزایای ویزای تحصیلی استرالیا چیست:

ویزای تحصیلی استرالیا به شما اجازه می دهد تا در طول دوره تحصیل در دانشگاه 20 ساعت در هفته به کار مشغول شوید و در زمان تعطیلات مدارس شما حق کار تمام وقت را خواهید داشت. تحصیل در این کشور هیچ محدودیت سنی نخواهد داشت و در تمام مقاطع تحصیلی می توانید به استرالیا وارد شوید و در هنگام درخواست ویزای تحصیلی می توانید همزمان برای خانواده خود شامل همسر و فرزندان درخواست ویزای همراه بنمائید این بدین معناست که ممکن است خانواده تان نیز در استرالیا به شما ملحق شوند.

 

مدت زمان اعتبار ویزای تحصیلی استرالیا :

مدت زمان اعتبار ویزا بستگی به برنامه آموزشی دارد که دانشجو در آن مشغول به تحصیل می شود

اگر شخصی برای یک دوره 6 ماهه ثبت نام کرده باشد ویزای دانشجویی او 6 ماه اعتبار خواهد داشت

اگر برنامه آموزشی فرد برای یک دوره 3 ساله است ویزای وی نیز 3 سال اعتبار خواهد داشت

برنامه انتخابی دانشجو باید بین 12 تا 52 هفته باشد تا شخص واجد دریافت ویزای دانشجویی شود

هزینه درخواست ویزای تحصیلی استرالیا که به آن subclass 500 می گویند بسته به موقعیت مکان یا شهری که برای تحصیل درخواست می دهد ممکن است متفاوت باشد اما به طور کلی می توان گفت نزدیک به 575 دلار یا 364 یورو هزینه در بر دارد.

الزامات دریافت ویزای تحصیلی استرالیا:

تاییدیه ثبت نام (ceo)

الزامات موقت واقعی (GTE)

تمکن مالی

دانش زبان انگلیسی

الزامات مربوط به شخصیت و سلامت در استرالیا

فردی که قصد تحصیل در این کشور را دارد در ابتدای امر باید فرم درخواست ویزای دانشجویی استرالیا را تکمیل کند و هزینه مربوط به درخواست خود را پرداخت نماید. ممکن از شما بخواهند تا در مصاحبه نیز شرکت کنید.

الزامات موقت واقعی (GTE) چیست؟

این مورد که در سال 2011 ارائه شد بدین معناست که فرد متقاضی ویزا باید بتواند قصد واقعی خود را برای اقامت موقت در استرالیا به منظور تحصیل یا همراهی به عنوان دانشجو نشان دهد. تصمیم گیرندگان GTE برای تصمیم در این مورد عوامل زیر را در نظر می گیرند :

شرایط کشور متقاضی

شرایط بالقوه و احتمالی متقاضی در استرالیا

ارزش دوره آموزشی انتخاب شده در آینده متقاضی

و سوابق مهاجرتی متقاضی

به منظور تعیین اینکه آیا فرد شرایط GTE را برآورده می کند یا خیر ممکن است از شما بخواهند تا در مصاحبه ای به نزدیک ترین سفارت یا کنسولگری استرالیا مراجعه کنید. برخی از متقاضیان فقط باید فرم درخواست ویزا را تکمیل کنند و نیازی به شرکت در این مصاحبه نیست.

تکمیل درخواست ویزای تحصیلی استرالیا :

همه دانشجویان باید ویزای مربوط به اقامت تحصیلی را تکمیل نمایند (subclass 500) که درخواست آن به صورت آنلاین انجام می شود.

فرد متقاضی باید قبل از درخواست ویزا تاییدیه ثبت نام (CEO) یا نامه تاییدیه ثبت نامی که نشان دهنده پذیرش از دانشگاه است را ارائه دهد. Ceo در قالب یک کد آنلاین است که فرد باید در قسمت مناسب در درخواست ویزای آنلاین وارد کند. همچنین باید سپرده ای برای پرداخت هزینه های تحصیلی افتتاح کند.

وقتی که مدارک مربوط به ویزا به صورت آنلاین تکمیل می شود باید طبق شرایط ویزای دانشجوی استرالیا مدارک زیر را ارائه دهد:

تمکن مالی: مدارکی که نشان دهد هزینه های زندگی و تحصیلی آن فرد را پوشش می دهد که  نزدیک به 21 هزار دلار استرالیا در سال است همچنین اگر برای همسر یا فرزند خود نیز درخواست داده است باید نشان دهد که توانایی پوشش هزینه های زندگی هریک از آنها از جمله هزینه های تحصیلی را داراست. از سوی دیگر شخص می تواند مدارکی ارائه دهد که نشان دهد همسر یا والدین وی با درآمد سالیانه 60هزار دلار استرالیا قادر به تامین هزینه های زندگی او هستند.

داشتن مدرک زبان : اگر شما از یک کشور انگلیسی زبان نیستید  باید اثبات کنید که می توانید زبان انگلیسی را در مقطعی که قصد تحصیل دارید صبحت کنید . وزارت امور خارجه این کشور لیست آزمون های واجد شرایط را که شامل آیلتس، تافل، PTE، CAE است در سایت خود قرار داده است.

الزامات مربوط به سلامت : ممکن است از بعضی دانشجویان خواسته شود تا در برخی تست های پزشکی یا چک آپ های رادیولوژی برای تعیین سطح سلامتشان شرکت کنند  به عنوان مثال اشخاصی که قصد تحصیل در رشته های پزشکی، دنداپزشکی یا پرستاری را دارند باید در تست های مربوط به سلامتی شرکت کنند. اگر انجام این آزمایش از شما خواسته شود باید به پزشکی که مورد اعتماد اداره مهاجرت استرالیا است مراجعه کنید.

الزامات شخصیتی : برای دانشجویان استرالیایی الزامی است که دارای شخصیت سالم و درستی برای ورود به این کشور باشند به همین خاطر سوابق کیفری شما را بررسی می کنند تا اطمینان حاصل کنند که شما سابقه ارتکاب جرم ندشته اید.به این منظور ممکن است از شما درخواست کنند به اداره پلیس مراجعه کنید یا گواهی عدم ارتکاب جرم را ارائه دهید.

به عنوان نتیجه گیری می توان گفت استرالیا کشوری پیشرفته با سطح بالایی از نظام آموزشی و دانشگاهی است اما هزینه های بالا و سرسام آوری که زندگی و تحصیل در این کشور دارد همواره یکی از دغدغه های اصلی دانشجویان است لذا خیلی از افرادی که قصد تحصیل در کشوری پیشرفته با سطح وسیعی از امکانات رفاهی را دارند سعی می کنند مقصد دیگری را انتخاب نمایند که همین سطح از امکانات را با هزینه های کمتری ارائه دهد. در این بین شاید تنها و بهترین گزینه ای که به ذهن خطور کند بی شک کانادا باشد که نه تنها از لحاظ تحصیل و پیشرفت چیزی از استرالیا کم ندارد بلکه به گفته کارشناسان دارای موقعیت های شغلی و فرصت های اقامتی بیشتری نیز می باشد ضمن اینکه کانادا با سیاست های مهاجرپذیری که در پیش گرفته با سهولت بسیار بیشتری پذیرای افراد برای کار یا تحصیل است. لذا به دوستانی که قصد تحصیل در استرالیا را دارند پیشنهاد می شود تا در مورد  گزینه های دیگری چون کانادا نیز مطالعه کنند تا با وسعت دید بیشتری مسیر طلایی مهاجرت و اقامت را دنبال کنند.

در مقاله ای که شما دوستان گرانقدر از نظر گذراندید سعی شد تا مبحثی از شرایط دریاقت ویزای تحصیلی استرالیا گنجانده شود با این امید که شما عزیزان توانسته باشید از مقاله پیش رو بهره کافی را برده باشید از شما درخواست می کنیم تا در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر در زمینه ویزای تحصیلی استرالیا، قوانین مربوط به مهاجرت و یا هرگونه سوال یا ابهامی در زمینه اقامت و مهاجرت با برترین مشاورین مهاجرتی ایران در موسسه ما تماس بگیرید تا شما را در رسیدن به اهداف مهاجرتی و اقامتی خود یاری کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *