مهاجرت تحصیلی استرالیا

ویزای تحصیلی استرالیا

ویزای تحصیلی استرالیا

دولت استرالیا، ویزای تحصیلی استرالیا را مختص افرادی صادر می نماید که تصمیم به ادامه تحصیلی در یکی از مراکز معتبر آموزشی این کشور دارند. داوطلبانی که موفق به دریافت این ویزا شوند، این امکان را خواهند که در استرالیا به صورت تمام وقت مشغول تحصیل شده و اعضای خانواده او نیز به وی بپیوندند. پیش از آن که فرد متقاضی اقدام به تقاضای ویزای تحصیلی نماید، می بایست نامه پذیرش تحصیلی از یکی از موسسات آموزشی این کشور را اخذ نموده و جهت درخواست ویزا ارائه نماید. در واقع بدون نامه پذیرش تحصیلی، اخذ ویزا امکان پذیر نخواهد بود. این مقاله حاوی کلیه اطلاعات لازم در خصوص ویزای تحصیلی کشور استرالیا بوده و ارائه دهنده آن موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می باشد.

اعتبار ویزای تحصیلی استرالیا

ویزای تحصیلی استرالیا با توجه به مدت دوره تحصیلی دانشجویان، برای مدت زمان مختلفی اعتبار خواهد داشت که شرح آن به صورت زیر می باشد:

 • در صورتی که دوره تحصیلی دانشجو بیشتر از 10 ماه بوده و پایان تحصیلات طبق روال عادی بین ماه های نوامبر و دسامبر باشد، ویزای دانشجویی تا ماه مارس سال بعد اعتبار خواهد داشت.
 • در صورتی که دوره تحصیلی دانشجو بیشتر از 10 ماه بوده، اما تحصیلات وی بین ماه های ژانویه الی اکتبر پایان یابد، ویزا 2 ماه بیشتر از زمان فارغ التحصیلی معتبر خواهد بود.
 • چنانچه دوره تحصیلی دانشجو کمتر از 10 ماه باشد، ویزای دانشجویی تا مدت یک ماه بیشتر از پایان تحصیلات او اعتبار دارد.

بیان این نکته ضروری است که مدت زمانی که طول می کشد تا ویزای تحصیلی استرالیا برای شخص متقاضی صادر گردد،‌ نهایتا 4 هفته می باشد. اما به دلایلی مانند نقص مدارک در پرونده، درخواست مدارک بیشتر از سوی آفیسر یا درخواست انجام آزمایشات پزشکی می تواند این مدت زمان را به تعویق بیاندازد. بنابراین جهت تحصیل در استرالیا و ارائه مدارک خود سعی داشته باشید آنها نقصی در پرونده وجود نداشته باشد.

استثناء ویزای تحصیلی استرالیا

مدت زمان اعتبار این ویزا حداکثر به صورت 5 ساله می باشد. اما اگر هر یک از شرایط به قرار زیر برای دانشجو وجود داشته باشد، ویزای تحصیلی او برای بیشتر از 5 سال اعتبار خواهد داشت:

 • اگر دانشجو مشغول تحصیل در رشته هایی مانند معماری و پزشکی باشد که در این صورت مدت زمان تحصیلی وی به 6 سال هم خواهد رسید.
 • چنانچه در دوره تحصیلی دانشجو، پیشرفت منطقی مانند گذراندن دروس پیش نیاز دروس دیگر، وجود داشته باشد که در این صورت نیز مدت ویزای او از 5 سال تجاوز می کند.

هزینه ویزای تحصیلی استرالیا

در راستای اخذ ویزای تحصیلی استرالیا، بایستی هزینه تعیین شده از سوی متقاضی پرداخت گردد که با توجه به نوع ویزای تحصیلی متغیر خواهد بود. این تغییرات در جدول زیر نمایش داده شده است:

نوع ویزای تحصیلی هزینه به A$ (دلار استرالیا)
ویزای دانشجویی 620
ویزای همراه دانشجو 450
ویزای همراهان در سنین کمتر از 18 سال 150

هزینه ویزای تحصیلی استرالیا

انواع ویزاهای تحصیلی استرالیا

ویزای تحصیلی استرالیا در انواع مختلفی صادر می گردد که به قرار زیر می باشند:‌

 • ویزای آموزش عالی که شامل ویزاهای 573 و 574 می گردد. این ویزا مختص افرادی می باشد که قصد انجام تحقیقات در سطح آموزش عالی را دارند.
 • ویزای تحصیل و آموزش حرفه ای استرالیا که این ویزا نیز در نوع 572 صادر شده و به افرادی اختصاص دارد که قصد آموزش یا تحصیل رشته های فنی و حرفه ای را به صورت تمام وقت دارند.
 • ویزای تحصیلی نوع 570 نیز برای آن دسته از داوطلبانی است که قصد گذراندن دوره های آموزشی زبان انگلیسی را به صورت تمام وقت و فشرده دارند.
 • ویزای تحصیلی مدارس در نوع 571 برای دانش آموزان کمتر از 18 سال است که تصمیم به ادامه تحصیل در مدارس استرالیا را دارند. مشروط بر این که تحصیل به صورت تمام وقت انجام گیرد.
 • ویزای قیومیت در نوع 580 نیز همان طور که از نام آن پیداست برای افرادی صادر می گردد که از والدین یا قیم دانش آموز کمتر از 18 سال می باشند و قصد سرپرستی او را در مدت تحصیلات وی دارند.

مدارک مورد نیاز ویزای تحصیلی استرالیا

در اینجا فهرستی از مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزای تحصیلی استرالیا وجود دارد که دانشجویان در هنگام درخواست بایستی کلیه این مدارک را ارائه دهند:

 • فرم تقاضای ویزا به صورت تکمیل شده (هزینه ای به مبلغ 157$A (دلار استرالیا) را در بر دارد.)
 • اصل و تصویر پاسپورت متقاضی و صفحه ای که بیوگرافی وی در آن نوشته شده است.
 • گواهی و سندی که پذیرش تحصیلی و ثبت نام متقاضی را در یکی از موسسات آموزشی استرالیا به اثبات برساند.
 • مدارکی که دال بر توانایی تمکن مالی متقاضی جهت پرداخت مخارج زندگی و تحصیلی و هزینه مهاجرت به استرالیا باشد.
 • بیمه درمانی و سلامت پزشکی
 • مدرک آزمون زبان انگلیسی آیلتس با نمره مورد قبول
 • عدم هر گونه سابقه کیفری و سوء پیشینه
 • تعداد 4 قطعه عکس که به صورت جدید و در سایز پاسپورت باشد.

ثبت درخواست به صورت آنلاین در سیستم ImmiAccount الزامی است. بنابراین لازم است کلیه مدارک لازم اسکن شده و در سیستم آپلود شود. ضمنا بررسی درخواست ویزا به مبلغ 550$A (دلار استرالیا) هزینه در بر خواهد داشت که معادل 420$ (دلار آمریکا) می باشد.

ویزای استرالیا

نکات مهمی در اخذ ویزای تحصیلی استرالیا و شرایط آن وجود دارد که اکنون درباره آنها خواهیم گفت. فردی که ویزای تحصیلی این کشور را دریافت می کند به منزله اخذ اقامت دائمی این کشور نخواهد بود. گذراندن دوره زبان انگلیسی آیلتس آکادمیک از الزامات پذیرش تحصیلی در دانشگاه های این کشور است که نمره آن بستگی به رشته و مقطع تحصیلی داوطلب دارد. چنانچه قصد ارائه مدرک زبان آیلتس جنرال را داشته باشید، بایستی در دوره های زبان بیشتری شرکت نمایید. شخص متقاضی پس از این که ویزای تحصیلی استرالیا را اخذ نمود، دیگر حق تغییر دانشگاه انتخابی خود را نخواهد داشت. این قانون از سال 2007 میلادی در این کشور به تصویب رسیده است. جهت اطلاع از چگونگی دریافت اقامت استرالیا و تحصیل در استرالیا و نحوه درخواست آن با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در ارتباط باشید تا جزئیات بیشتری در اختیار شما قرار گیرد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *