مهاجرت به کشور اسلوونی

همه چیز در مورد کشور اسلوونی

همه چیز در مورد جغرافیای کشور اسلوونی

متقاضیانی که تمایل به مهاجرت به اسلوونی دارند بایستی از همه چیز در مورد کشور اسلوونی از قبیل قوانین، شرایط اقتصادی، آب و هوا و سایر موارد مطلع باشند. کشور اسلوونی یکی از کشور های کوچک در قاره اروپا می باشد که در اروپا مرکزی واقع شده است. در سال های اخیر این کشور مورد توجه بسیاری از اقراد در سراسر دنیا قرار گرفته است. در این کشور فرهنگ و تمدن غنی وجود دارد، بیشتر جمعیت این کشور در بزرگترین شهر اسلوونی یعنی لیوبلیانا زندگی می کنند، این شهر به عنوان پایتخت این کشور نیز محسوب می شود.

بهتر است قبل از مهاجرت به این کشور در سال 2023 راجع به همه چیز در مورد کشور اسلوونی آگاهی داشته باشید.همچنین برای دریافت اطلاعات بیشتر در رابطه با مهاجرت به این کشور می توانید با کادر مجرب و حرفه ای موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در ارتباط باشید و از طریق بهترین راه با توجه به شرایط خود به این کشور مهاجرت نمایید.

همه چیز در مورد جغرافیای کشور اسلوونی

اگر بخواهیم از لحاظ جغرافیایی این کشور را بررسی نماییم باید بگوییم این کشور در جنوب شرقی اروپا مرکزی واقع شده است، کشور اسلواکی از شمال با کشور اتریش، از جنوب با کشور کرواسی، از شرق با کشور مجارستان و از غرب با کشور ایتالیا همسایه و هم مرز می باشد. این کشور زمانی جزء کشور یوگسلاوی بوده است و از سال 1991 از این کشور جدا شده و مستقل شده است. این کشور دارای 2 میلیون نفر جمعیت می باشد.

مشهور ترین شهرهای اسلوونی

در این کشور های شهر های مهمی وجود دارد که با سلیقه هر فردی مطابقت دارد. 2 شهر مهم در این کشور شهر کوپر و شهر ماریبور می باشد.

  1. شهر کوپر: یکی از شهر های جذاب و دیدنی این کشور شهر کوپر می باشد، این شهر یکی از قدیمی ترین شهرهای ساحلی این کشور می باشد، زیر ساخت های این شهر از تمامی لحاظ مورد تایید قرار گرفته است.
  2. شهر ماریبور: یکی از شهر های بزرگ و بسیار زیبا در کشور اسلوونی شهر ماریبور می باشد. این شهر در نزدیکی مرزهای کشور اتریش واقع شده است. در وسط این شهر دریاچه ای وجود دارد که در اطراف آن خانه ها ساخته شده اند و طبیعت زیبا و چشم نواز در این شهر موجب شده هر ساله متقاضیان زیادی برای سفر این شهر را انتخاب نمایند.

اقتصاد و فرهنگ در اسلوونی

چیزی که این کشور را بسیار زیبا و دیدنی کرده است معماری ها در این کشور می باشد، معماری انجام شده در شهر ترکیبی از معماری اروک اتریشی و رومی ایتالیایی می باشد. در این کشور مکان های جذاب و دیدنی بی شماری وجود دارد که گردشگران بسیاری را به خود جذب می کند. اقتصاد کشور اسلوونی پیشرفته بوده و در شرایط بسیار خوبی قرار دارد. اقتصاد این کشور با کشورهایی مثل انگلستان و فرانسه رقابت می کند، سطح زندگی مردم در این کشور بسیار خوب و مطابق با استاندارد ها می باشد. پس در نتیجه این کشور از کشور های مهم اقتصادی محسوب می شود.

اقتصاد این کشور از طریق صنعت گردشگری، کشاورزی و صادرات محصولات کشاورزی تامین می شود. در این کشور معادن غنی از روی، آهک، سنگ های ساختمانی و ذغال سنگ وجود دارد. برای مطالعه بیشتر در رابطه با هزینه های زندگی در این کشور به وب سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مراجعه کرده و مقاله هزینه زندگی در اسلوونی را مطالعه نمایید.

اطلاعات عمومی و همه چیز در مورد کشور اسلوونی

جمعیت حاضر در این کشور حدود 2.600.000 نفر می باشد، 60% جمعیت این کشور پیرو آیین مذهب مسیحیت می باشند، بقیه افراد پیرو مذاهب دیگر بوده و یا پیرو دینی نمی باشند. زبان رسمی مکالمه در این کشور زبان اسلوونی می باشد. این کشور عضو اتحادیه اروپا می باشد و پول رایج در این کشور یورو است. فرودگاه های بین المللی در این کشور شامل موارد زیر می باشد:

  • فرودگاه ال جوبجانا
  • فرودگاه ماریبر ادوارد روسجان
  • فرودگاه پورتوروژ

بررسی همه چیز در مورد کشور اسلوونی

آب و هوای کشور اسلوونی

اگر می خواهید همه چیز در مورد کشور اسلوونی بدانید باید از آب و هوای این کشور نیز آگاه باشید. با وجود پوشش کوه ها در شمال این کشور آب و هوا سرد و کوهستانی می باشد. در جنوب این کشور به دلیل وجود دریای مدیترانه آب و هوا معتدل و مدیترانه ای می باشد. یکی از بارانی ترین کشور های اروپا شهر لیوبلیانا می باشد. این کشور در 300 متری از سطح دریا قرار دارد، به همین دلیل میانگین آب و هوا در این شهر بین 0 تا 20 درجه سانتی گراد می باشد. در ماه ژوئیه (July) و ماه آگوست (August) بهترین زمان برای سفر به این کشور می باشد.

حال که به بررسی همه چیز در مورد کشور اسلوونی پرداخته ایم بهتر است به شرایط زندگی در این کشور نیز اشاره نماییم. افرادی که بتوانند شغل خوبی در این کشور پیدا کنند می توانند به راحتی در این کشور زندگی کنند. هزینه های زندگی در این کشور به نسبت سایر کشور های اروپایی مناسب می باشد. برای مثال: برای استفاده 1 ساعت از اتوبوس فرد باید مبلغ 20¢ (سنت) بپردازد. هزینه اجاره مسکن در این کشور تقریبا گران می باشد، افراد برای اجاره 1 خانه معمولی باید ماهانه مبلغ 250€ (یورو) بپردازند.

 

هزینه های خورد و خوراک در اسلوونی

اگر قصد مهاجرت به کشور اسلوونی را دارید باید از تمامی هزینه ها در این کشور آگاه باشی، یکی از هزینه هایی که برای تمامی افراد مهم می باشد هزینه خورد و خوراک است. حال به بررسی همه چیز در مورد کشور اسلوونی و هزینه های مواد غذایی می پردازیم:

نوع مواد غذاییهزینه ها به € (یورو)
غذا در رستوران ارزان، 1 وعده7
غذا 2 نفره در رستوران متوسط، 1 وعده30
غذا در رستوران مک دونالد، 1 وعده5
آب معدنی، 0.33 لیتری1.30
قهوه، 1 فنجان1.35

هزینه حمل و نقل در اسلوونی

هزینه حمل و نقل عمومی در کشور اسلوونی به شرح زیر می باشد. متقاضیان می توانند برای سفر در شهر از اتوبوس های در نظر گرفته شده استفاده نمایند. در تمامی روز های هفته اتوبوس هایی برای مسیر های تریست، ایتالیا و کوبر و همین طور پیران در نظر گرفته شده است:

پارامترهزینه ها به € (یورو)
بلیط، تک سفره1.20
بلیط، 1 ماه37
تاکسی، به ازای هر کیلومتر1
انتظار تاکسی14
بنزین، 1 لیتر1.30

مهاجرت و همه چیز در مورد کشور اسلوونی

مهاجرت به کشور اسلوونی از راه های مختلف و قانونی وجود دارد، یک روش دیگر که در سال های اخیر بسیاری از افراد از این طریق به کشور اسلوونی مهاجرت می کنند پناهندگی و ورود قاچاقی به این کشور می باشد، این روش غیر قانونی بوده و مشکلات زیادی در این راه برای افراد وجود دارد. حال به بررسی روش های قانونی برای مهاجرت به این کشور اشاره می کنیم:

  • مهاجرت از طریق تحصیل در کشور اسلوونی
  • مهاجرت و اخذ اقامت از طریق کار
  • مهاجرت به کشور اسلوونی از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت
  • مهاجرت و اخذ اقامت از طریق ازدواج
  • مهاجرت به کشور اسلوونی از طریق تولد فرزند

در مقاله ای که مطالعه کردید سعی شد به بررسی همه چیز در مورد کشور اسلوونی پرداخته شود، برای دریافت اطلاعات بیشتر و پاسخ سوالات خود با کادر مجرب و حرفه ای سفیران سروش سعادت در تماس باشید و از مشاوره های رایگان بهره مند شوید.

3/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *