شرایط هلند

هزینه زندگی در هلند

هزینه ی زندگی در هلند

هزینه زندگی در هلند در سال 2020 از سایر موضوعات حائز اهمیت در باب اقامت در این سرزمین اصلی می باشد که مورد استقبال اشخاص متقاضی نیز قرار گرفته است. هلند کشوری اروپایی و در همسایگی کشورهای آلمان، بلژیک و بریتانیا است. هزینه زندگی افراد در هر کشوری بستگی به سبک و سطح زندگی افراد دارد. بطور کلی هزینه های زندگی افراد به خوراک، پوشاک، مسکن، حمل و نقل و بیمه تقسیم بندی می­شود و در هلند بیشترین هزینه های زندگی مربوط به هزینه های مسکن می ­باشد. البته هزینه مسکن در شهرهای مختلف هلند با یکدیگر متفاوت است و بطور طبیعی هزینه های مسکن در پایتخت این کشور شهر آمستردام نسبت به دیگر شهرهای هلند بیشتر است. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مفتخر به سال ها تجربه در مسیر راهنمائی متقاضیان مهاجرت می ­باشد.

تحصیل در هلند رایگان نیست و معمولاً دانشجویان غیر اروپایی شهریه هایی بالاتر نسبت به شهروندان اروپایی پرداخت می­نمایند. همچنین شهریه دانشجویان در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد با یکدیگر متفاوت است و بطور متوسط دانشجویان هزینه ای برابر با 14000 الی 22000€ (یورو) در سال برای تحصیل و زندگی در هلند پرداخت می­ نمایند. کمک های دولتی هلند شامل دانشجویان بین المللی نمی ­گردد و دانشجویان خارجی تنها در صورتی که دارای شرایط اخذ بورسیه باشند، امکان تحصیل رایگان در هلند را خواهند داشت. برخی از دانشجویان بین المللی سعی می­ نمایند با انجام کارهای دانشجویی در این کشور بخشی از هزینه های تحصیل و زندگی خود در این کشور را تأمین نمایند.

بررسی شرایط زندگی در هلند

هلند یکی از کشورهایی است که مردم آن از کیفیت و استانداردهای بالای زندگی برخوردار هستند و کمترین مشکلات زندگی مهاجران در این کشور گزارش شده است. هلند با 17 میلیون جمعیت یکی از کشورهای پرجمعیت اروپایی بشمار می­رود و 19% از این جمعیت را مهاجران تشکیل می­دهد. با این حال مردم با وجود تفاوت های نژادی بطور صمیمی در کنار یکدیگر زندگی می­کنند. آمستردام پایتخت اصلی هلند است وشهر لاهه پایتخت سیاسی این کشور بشمار می­رود و معمولاً هزینه های زندگی در شهرهای بزرگ بیشتر از شهرهای کوچک  در هلند است. اکثر مهاجرین در شهرهای بزرگی همچون لاهه و آمستردام سکونت دارند. هزینه های زندگی در شهر آمستردام 16% بیشتر از مونیخ در آلمان 17% ارزانتر از لندن و و 23% ارزانتر از نیویورک گزارش شده است.

بررسی هزینه زندگی در هلند

دانشجویان علاوه بر هزینه تحصیل هزینه هایی را برای مسکن، خوراک و حمل و نقل پرداخت می­نمایند. بطور متوسط هزینه زندگی دانشجویی در هلند800 الی 1100€ (یورو) در ماه تخمین زده شده است که بیشترین هزینه زندگی دانشجویان را مربوط به هزینه مسکن است. تحصیل و زندگی در هلند جزء گرانترین کشورهای اروپایی نیست و می­­توان گفت هزینه زندگی در هلند برای دانشجویان بین المللی در این کشور در سطح متوسط کشورهای اروپایی است. در مجموع 37% هزینه های زندگی مربوط به مسکن 15% مربوط به تحصیل و 3% مربوط به رفت و آمد دانشجویان است. سایر هزینه زندگی در هلند را در ادامه بررسی خواهیم نمود.

جدول هزینه زندگی در هلند

در کشور هلند سوپر مارکت ها و فروشگاه های متفاوتی وجود دارد و می­توان گفت فروشگاه های لیدی و آلدی جزء ارزانترین فروشگاه های این کشور بشمار می­رود. در جدول زیر ما قیمت برخی از هزینه ی زندگی در هلند را بطور متوسط بیان نموده ایم:

رستوران ها میانگین $ (دلار) محدوده قیمت ها $ (دلار)
گوشت، رستوران ارزان 11.17 28.12 الی 56.24
گوشت برای دو نفر رستوران معمولی 49.64 31.7 الی 83.9
فست فود مک دونالد 12.8 46.2 الی 68.3
کاپوچینو 97.2 46.2 الی 68.3
نوشابه پپسی 62.2 84.1 الی 19.3
آب 26.2 23.1 الی 57.2

 سوپر مارکت ها در کشور هلند

هزینه های سوپرمارکت ها در کشور هلند بدین صورت می باشد:

سوپر مارکت میانگین $ (دلار) محدوده قیمت ها $ (دلار)
شیر معمولی 04.1 72.0 الی 23.1
نان سفید (500گرمی) 52.1 09.2 الی 46.2
12 عدد تخم مرغ 42.2 72.1 الی 68.3
پنیر تازه ( یک کیلو گرم) 61.10 14.6 الی 19.17
سینه مرغ ( یک کیلو گرم) 41.7 14.6 الی 60.8
سیب ( یک کیلو گرم) 32.2 84.1 الی 07.3
پرتغال ( یک کیلو گرم) 40.2 84.1 الی 68.3
سیب زمینی ( یک کیلو گرم) 67.1 98.0 الی 46.2

هزینه های حمل و نقل در هلند

از دیگر هزینه ها مربوط به رفت و آمد در این کشور است. دسترسی به وسایل نقلیه عمومی تقریباً در تمامی کشور هلند امکان پذیر است. دانشجویان بطور متوسط 35 یورو در ماه بایت هزینه حمل و نقل خود در این کشور پرداخت می­نمایند. دوچرخه یکی از محبوب ترین وسایل حمل و نقل در هلند محسوب می­شود که برخی از دانشجویان با پرداخت 9€ ( یور)و می­توانند دوچرخه ای را برای تردد در شهر اجاره نمایند. جدول زیر هزینه های حمل و نقل در هلند را بیان می­نماید.

حمل و نقل هزینه به $ (دلار)
بلیط یکطرفه ( حمل و نقل محلی) 85.2
بلیط ماهانه 78.83
ورودی تاکسی ( تعرفه معمولی) 89.6
تاکسی  1 کیلومتر ( تعرفه معمولی) 43.2
تاکسی به ازای یک ساعت انتظار ( تعرفه معمولی) 29.29
بنزین ( یک لیتر) 441.28

هزینه های حمل و نقل در هلند

مسکن در هلند

همانطور که تاکنون بیان نمودیم بیشترین هزینه های زندگی در هلند مربوط به مسکن و اقامت افراد در این کشور است. دانشجویان امکان استفاده از خوابگاه های دانشجویی و آپارتمان های خصوصی را دارند و معمولاً هزینه آپارتمان های خصوصی در هلند با توجه به موقعیت آنها متفاوت و نسبت به خوابگاه های دانشجویی گرانتر هستند. شهروندان خارجی که به طرق مختلف به هلند مهاجرت نموده اند، محدودیتی در خرید ملک ندارند و در صورت توانایی شرایط خرید ملک در هلند برای افراد وجود دارد. هزینه اجاره بهای خانه ها و آپارتمان ها در این کشور با توجه به کیفیت و امکانات آنها با یکدیگر متفاوت است. در جدول زیر قیمت اجاره بها و خرید آپارتمان در هلند را نمایش داده ایم.

نوع آپارتمان هزینه به $ (دلار)
اجاره آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر 74.1056
اجاره آپارتمان یک خوابه در خارج از شهر 42.806
اجاره آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر 55.1690
اجاره آپارتمان سه خوابه در خارج از شهر 73.1270
قیمت هر متر مربع آپارتمان در مرکز شهر 69.3961
قیمت هر متر مربع آپارتمان در خارج از شهر 98.2801

مزایای مهاجرت به هلند

مهاجرت به کشور هلند از راههای مختلفی امکان پذیر است. تحصیل، کار در هلند، سرمایه گذاری، کارآفرینی، تولد و ازدواج همگی راههایی هستند که امکان مهاجرت به این کشور را برای افراد فراهم می­نمایند. از مهمترین مزایای مهاجرت به این کشور عبارتند از:

  • تنوع محل اقامت
  • برخورداری از زندگی اجتماعی عالی
  • پایین بودن نرخ ارتکاب جرم و جنایات در هلند
  • پایین بودن نرخ بیکاری در هلند

علاقمندان و متقاضیان مهاجرت به هلند می­توانند در زمینه های مختلف مهاجرتی با کارشناسان ارشد موسسه حقوقی سفیران سرو ش سعادت  مشاوره نموده و از تجربیات مفید آنان در مهاجرت بهره­مند گردند.

یک دیدگاه برای “هزینه زندگی در هلند

  1. قاسمی گفت:

    هزینه های زندگی در هلند رو چجوری میشه بیشتر کاهش داد؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *