شرایط بلغارستان

هزینه زندگی در بلغارستان

هزینه زندگی در بلغارستان

هزینه زندگی در بلغارستان از سایر موضوعات حائز اهمیت در باب مهاجرت به بلغارستان می باشد که اشخاص متقاضی می بایست در نظر داشته باشند. هزینه های مهم زندگی در این کشور شامل هزینه های: خورد و خوراک، استفاده از وسایل نقلیه عمومی، اجاره یا خرید منزل می باشد که متقاضیان باید اطلاعات کامل و جامعی در این خصوص به دست آورند. نوشتار پیش رو توسط کارشناسان موسسه سفیران سروش سعادت و در رابطه با هزینه زندگی در بلغارستان به نگارش در آمده است، امید است با مطالعه این مقاله پاسخ سوالات خود را کسب کنید.

معرفی کشور بلغارستان

بلغارستان کشوری کوچک در شبیه جزیره بالکان می باشد. نام رسمی این کشور جمهوری بالکان بوده و دارای مساحتی بالغ بر 110912 کیلومتر مربع می باشد. کشور بلغارستان چهاردهمین کشور پهناور در قاره اروپا محسوب می شود. شهر صوفیه یکی از مهمترین شهرهای بلغارستان بوده که به عنوان پایتخت این کشور شناخته می شود. جمعیت بلغارستان 7364570 نفر می باشد. این کشور دارای بیشتری رشد منفی در بین کشورهای دنیا می باشد. مردم کشور بلغارستان به زبان بلغاری به مکالمه می پردازند. واحد رایج پول در این کشور لف با علامت اختصاری BGN است.

هزینه زندگی در بلغارستان (بخش خوراک)

اگر بخواهیم به بررسی هزینه زندگی در بلغارستان بپردازیم، باید بگوییم که یکی از هزینه های زندگی مهم، هزینه خورد و خوراک می باشد. که در این بخش به بررسی ها آن ها می پردازیم. در این کشور رستوران ها و کافه های زیادی وجود دارد و در بیشتر رستوران های این کشور تنوع غذایی دیده می شود. هزینه یک وعده غذایی در رستوران ارزان قیمت این کشور 5.11 € (یورو)، هزینه وعده غذایی برای 2 نفر در رستوران های متوسط این کشور 20.43 € (یورو)، هزینه نوشابه 0.33 لیتری 0.82 €(یورو) می باشد میزان هزینه ها بدین صورت می باشد:

نوع خورد و خوراک هزینه به € (یورو)
1 لیتر شیر 2.56
نان سفید 500 گرمی 0.53
1 کیلوگرم برنج سفید 0.93
12 عدد تخم مرغ 1.55
1 کیلوگرم پنیر محلی 2.32
1 کیلوگرم سینه مرغ بدون پوست و استخوان 1.85
1 کیلوگرم گوشت گاو 3.30
1 کیلوگرم سیب 0.92
1 کیلوگرم موز 1.31
1 کیلوگرم پرتغال 1.03
1 کیلوگرم گوجه فرنگی 1.19
1 کیلوگرم سیب زمینی 0.49
1 کیلوگرم پیاز 0.48
1 سر کاهو 0.50
بطری آب 1.5 لیتری 0.47
1 بسته سیگار مارلبورو 2.81

هزینه زندگی در بلغارستان (بخش خوراک)

هزینه زندگی در بلغارستان در حمل و نقل

در رابطه با هزینه های جمل و نقل در این کشور می توان گفت اتوبوس ها نقش مهمی را در سیستم حمل و نقل عمومی بلغارستان ایفا می کنند. در شهر صوفیه 3 پایانه اصلی اتوبوس به نام های ایستگاه جنوبی، ایستگاه غربی و ایستگاه مرکزی وجود دارد، همچنین در این شهر ترمینالی جداگانه برای مسیرهای بین المللی در نظر گرفته شده است. سیستم های ریلی در این کشور اغلب مستهلک است و رفت و آمد با این وسایل به کندی انجام می شود. همچنین شهروندان این کشور می توانند برای حمل و نقل از تاکسی یا مترو استفاده کنند. هزینه های حمل و نقل با وسایل نقلیه عمومی در کشور بلغارستان به شرح ذیل می باشد:

حمل و نقل هزینه به € (یورو)
بلیط 1 طرفه 0.82
بلیط ماهیانه 25.53
شروع تاکسی 0.46
تاکسی برای هر 1 کیلومتر 0.41
تاکسی برای هر 1 ساعت 6.74
هر لیتر بنزین 1.08

خرید یا اجاره آپارتمان در کشور بلغارستان

از دیگر هزینه های مهم زندگی در این کشور می توان به هزینه های محل اقامت اشاره کرد. متقاضیانی که قصد مهاجرت به بلغارستان را دارند بهتر است ابتدا خانه ای را برای اقامت اجاره کنند و پس از گذشت مدتی و بررسی تمامی جوانب اقدامات لازم را در جهت خرید ملک انجام دهند. در این بخش سعی داریم به هزینه های خرید خانه یا اجاره آپارتمان (در انواع مختلف) اشاره کنیم.

نوع خانه هزینه
خرید هر متر مربع آپارتمان در مرکز شهر 1073.76
خرید هر متر مربع آپارتمان در خارج از مرکز شهر 747.33
اجاره آپارتمان 1 خوابه در مرکز شهر 273.84
اجاره آپارتمان 1 خوابه در خارج از مرکز 202.82
اجاره آپارتمان 3 خوابه در مرکز شهر 479.63
اجاره آپارتمان 3 خوابه در خارج از مرکز شهر 342.62

برای مهاجرت به این کشور روش های گوناگونی وجود دارد که متقاضیان باید با توجه به شرایط خود مناسب ترین راه را انتخاب کنند. اما از آسان ترین و رایج ترین راه ها برای مهاجرت به این کشور می توان به مهاجرت تحصیلی اشاره کرد، برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به مقاله تحصیل در بلغارستان مراجعه کنید. با مطالعه این مقاله اطلاعاتی در خصوص هزینه زندگی در بلغارستان به دست آوردید، برای کسب اطلاعات بیشتر و کاملتر در این خصوص می توانید با کارشناسان و وکلاء حرفه ای و مجرب موسسه سفیران سروش سعادت در ارتباط باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *